kompletadilatdekorasyon

Anahtar teslim tadilat dekorasyon işleri, evin tüm atmosferini oluşturan, evdeki yaşam kalitesini belirleyen çalışmalardan biridir. Tüm evi etkileyen bu sürecin ise profesyonel bir ekip tarafından hem iyi yönetilmesi hem de doğru şekilde planlaması gerekir. İşte biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde size anahtar teslim tadilat fiyatları ile alakalı tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Anahtar Teslim Komple Tadilat Keşfi ve Planlaması Nasıl Yapılır?

Bir evin komple tadilatını yapmadan önce yerin çok iyi bir biçimde keşfedilmesi gerekir. Burada uzman bir ekip ile (iç mimar ve dekoratörler ile birlikte) evin tamamen keşfedilmesi gerekir. Bunun için ev sahibi ile birlikte iç mimar evin tam incelemesini yapar. Eğer ev hali hazırda yaşanır halde ve üstüne komple tadilat yapılması isteniyorsa dekorasyon ve yenileme çalışmaları üzerine konuşulur. Burada asma tavan, boya badana, alçı alçıpan, parke gibi birçok kalem ev sahibi görüşülerek modeller seçilerek ev üzerinde nasıl duracağı üzerine konuşulur. Burada iç mimari çizimler devreye girer. İç mimar çizimleri yapar, eğer gerekli ise 3d modelleme çalışmaları da iç mimar programları içerisinden herhangi biri ile oluşturulur.

evdemimartadilatresmi

Komple ev tadilatı için 3 boyutlu modelleme çalışmalarının yapılmasının ardından tadilat kalemleri tek tek hesaplanarak fiyatlandırma çalışmalarına başlanır. Burada elbette ki seçilen modellere göre evin tadilat dekorasyon ihtiyacına göre fiyatlar çeşitlenebilir. İç mimar bazı durumlarda çizim ve süreci yönetme ücreti talep edebilir. Bazı durumlarda ise bu ücret toplam maliyete yansıtılır.

Anahtar Teslim Komple Tadilat Dekorasyon Fiyatları

Komple ev yenileme çalışmalarında fiyatlandırma ufak bir evin küçük tadilatlarına göre elbette daha uygundur. Örneğin boya badana için bir 100 m2 bir yere 1.200 TL fiyat verilirken komple tadilat yaparken aynı 100 m2 yere 400 TL fiyat biçilebilir. Burada hem ustaların hazır olması hem toptan birçok işin tamamlanabilir olması fiyatta oldukça büyük indirimlere yol açmaktadır. Biz de size Evde Mimar olarak bu içeriğimizde ortalama olarak anahtar teslim tadilat fiyat tablosu oluşturmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olur. Tablo ile ilgili sorularınız için bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Evin Metrekaresi Ortalama Komple Tadilat Fiyatları
50-100 m2 10.000-30.000 TL
100-150 m2 15.000-45.000 TL
150-200 m2 25.000 TL-50.000 TL

Evin Tadilatı Ne Kadar Sürer?

Ev tadilatının ne kadar süreceği elbette ki işin nasıl olacağına, hangi kalemleri kapsadığına göre değişir. Genel olarak standart 3+1 bir evin tadilatı ise ortalama olarak 10 gün ile 30 gün arasında değişen zaman aralığına sahiptir. Eğer 2 katlı 250 m2 bir villadan bahsediyorsak bu süre 30 ile 45 arasından değişmektedir. Çalışmaların ustaların kabiliyeti ve istenilen modele değiştiğini ise size tekrardan hatırlatmak isteriz. Ev tadilatının ne kadar süreceğini daha net görmeniz için ise sizlere farklı bir tadilat süreç tablosu oluşturduk. Umarız beğenirsiniz.

Evin Metrekaresi Ortalama Komple Tadilat Süresi
50-100 m2 8-15 gün
100-150 m2 15-30 gün
150-200 m2 20-35 gün

Komple Ev Tadilatı için Hangi Çalışmalar Yapılır?

Komple ev tadilatı yaparken çok fazla çalışma çeşidi, usta grubu bir arada kullanılır.  Örneğin bir grup usta boya badana yaparken bir grup usta alçı alçıpan çalışmaları yapar, bir diğer grup evin tesisatı ile ilgilenebilir. Burada ev sahibinin dikkate alacağı nokta ise profesyonel çalışan ekibin yanında onları denetleyen doğru iç mimarlar veya dekoratörler, ustabaşları ile anlaşmaktır. Her bir usta grubu burada süreci doğru şekilde yaparak evin genel güzelliğine katkıda bulunur.

Hangi Tadilat Kalemlerinin Öncelikli Yapılması Gerekir?

Komple ev tadilatı yaparken bazı noktalar vardır ki o noktaları atlayarak çalışma yapılamaz. Bunların başında tesisat gelmektedir. Eğer tesisat sıkıntılı ise öncelikli konu tesisat olur. Sonrasında zeminin sağlam olması, şık durması gerekir. Zemin kaplama malzemeleri içerisinden epoksi mi parke mi fayans mı çeşit seçilir ve uygulaması yapılır. Tüm bunların ardından ise mobilyalar seçilir, boya badana için renk ve uygulama tercihi yapılır. Eğer uygulamalar arasında varsa asma tavan ve alçıpan çalışmaları yapılır.

Ev Tadilatı için Önem Sırasına Göre Çalışma Listesi

 • Tesisat çalışmaları
 • Zemin kaplama (parke, fayans, epoksi)
 • Boya badana
 • Alçı ve alçıpan
 • Mobilya ve dolap yapımı
 • Dekoratif yerleştirmeler

Komple Ev Tadilat Hesaplaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zaman içerisinde yaşadığımız ev yaş aldıkça eskir, kullanım alanlarında yetersizlikler ortaya çıkabilir. Ya da eski bir evi satın aldığımızda dekorasyonu değiştirmek isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda evde tadilata başvururuz. Her bütçeye göre komple ev tadilatı mevcuttur. Peki komple ev tadilatının ne kadar tutacağını hesaplarken nelere dikkat etmeliyiz? İşte bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

 • Tadilat yapılacak evin büyüklüğü ve şekli
 • Tadilat sürecinde kullanılacak malzemenin kaliteli olması
 • Ustaların tecrübeli olması
 • Elektrik ve su tesisatı yıkım-kırım işlemi
 • Molozların taşınması

Gibi özelliklere göre komple ev tadilatı hesaplaması yapmak mümkün olmaktadır.

Peki neden komple ev tadilatını öneriyoruz? Evinizde değişiklik yaparken farklı zamanlarda belirli kısımlara tadilat uygulamanız hem zamanınızdan hem bütçenizden çalacaktır. Evinizin tüm bölümlerini toplu olarak tadilat yaptırmanız daha ekonomik olacak ve bütün işleriniz tek seferde tamamlanmış olacaktır. Ayrıca yarım yapılan tadilat kullanım zorluğu olarak size geri dönebilir. Örneğin balkonunuzu cam balkon ile kapatmak istediniz, cam yerleştirilen yerdeki mermer eski mermeriniz ve bunun üzerine tadilat yaptırdınız. Alttaki mermer zaten eskimiş olduğundan ve zamanla üzerine koyulan cam nedeniyle daha da gücünü kaybedeceğinden camlarınızda yamulma olabilir. Hem görüntü olarak estetiklik kaybolur, hem kullanımda zorluklar yaşarsınız. Bu elbette can sıkıcıdır bu yüzden komple ev tadilatı yaptırırken evi bir bütün olarak düşünmek her anlamda faydalıdır.

ev-tadilat-yenileme

Komple Ev Tadilatı Örnekleri

Örnekleri incelemek konuyu net bir şekilde anlamak pek mümkün olmayabiliyor. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bu bölümde sizlere örnekler sunmaya karar verdik. Başarılı ev tadilatı örnekleri ile sizlerin de fikir açısından bilgilenmenizi, ilham almanızı kolaylaştırmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: Daire ve Ofis Tadilatı Örnekleri ve Uygulamaları

Ortalama Köy Evi Tadilat Maliyeti Ne Kadardır?

Hepimiz hayatımızın en az bir döneminde şehir hayatının koşturmacasından ve getirdiği stres yükünden uzaklaşmak için doğası hâlâ bozulmamış olan kıyı şeridinde küçük bir Ege kasabasına yerleşme hayalleri kurmuşuzdur. Bu hayali daha somutlandıracak olursak bir köy evine ortalama olarak ne kadar tadilat maliyeti gerektiğini konuşacağız.

Eski bir köy evinde tadilata nereden başlamalıyım dediğinizi duyar gibiyiz. Şüphesiz en önemli kısım çatı tamidir. Çünkü evin içi ne kadar güzel olursa olsun kışın evde otururken çatıdan yağmur ve kar suları akarsa hiçbir anlamı kalmaz.

Çatının Metrekaresi Ortalama Tadilat Fiyatları
50-100 m2 1.200-1.800 TL
100-150 m2 2.000-2.500 TL
150-200 m2 2.800 TL-3.500 TL

Tablodaki fiyatlar bulunduğunuz şehre göre değişiklik gösterebilir.

cati-tamiri

Eskiden kırsal alandaki evlerde su tesisatı bulunmazdı. İnsanlar su ihtiyacını taşıma sularla karşılardı. Bu yüzden satın aldığınız köy evinde sıfırdan bir su tesisatı yaptırmanız gerekebilir. İhtiyaç halinde tesisat maliyetleri şu şekildedir:

Evin Metrekaresi Ortalama Su Tesisatı Fiyatları
50-100 m2 500-1.000 TL
100-150 m2 1.500-2.500 TL
150-200 m2 2.800 TL-3.600 TL

 

anahtar-teslim-tadilat

Bu yazımızda sizlere anahtar teslim komple tadilat ve dekorasyon işleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Siz de bu konu ile alakalı evinizde, ofisinizde tadilat ihtiyacınız varsa Evde Mimar ekibi ile iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize rahatlıkla aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İç mimar fiyatları