kompletadilatdekorasyon

Anahtar teslim tadilat dekorasyon işleri, evin tüm atmosferini oluşturan, evdeki yaşam kalitesini belirleyen çalışmalardan biridir. Tüm evi etkileyen bu sürecin ise profesyonel bir ekip tarafından hem iyi yönetilmesi hem de doğru şekilde planlaması gerekir. İşte biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde size anahtar teslim tadilat fiyatları ile alakalı tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Anahtar Teslim Komple Tadilat Keşfi ve Planlaması Nasıl Yapılır?

Bir evin komple tadilatını yapmadan önce yerin çok iyi bir biçimde keşfedilmesi gerekir. Burada uzman bir ekip ile (iç mimar ve dekoratörler ile birlikte) evin tamamen keşfedilmesi gerekir. Bunun için ev sahibi ile birlikte iç mimar evin tam incelemesini yapar. Eğer ev hali hazırda yaşanır halde ve üstüne komple tadilat yapılması isteniyorsa dekorasyon ve yenileme çalışmaları üzerine konuşulur. Burada asma tavan, boya badana, alçı alçıpan, parke gibi birçok kalem ev sahibi görüşülerek modeller seçilerek ev üzerinde nasıl duracağı üzerine konuşulur. Burada iç mimari çizimler devreye girer. İç mimar çizimleri yapar, eğer gerekli ise 3d modelleme çalışmaları da iç mimar programları içerisinden herhangi biri ile oluşturulur.

evdemimartadilatresmi

Komple ev tadilatı için 3 boyutlu modelleme çalışmalarının yapılmasının ardından tadilat kalemleri tek tek hesaplanarak fiyatlandırma çalışmalarına başlanır. Burada elbette ki seçilen modellere göre evin tadilat dekorasyon ihtiyacına göre fiyatlar çeşitlenebilir. İç mimar bazı durumlarda çizim ve süreci yönetme ücreti talep edebilir. Bazı durumlarda ise bu ücret toplam maliyete yansıtılır.

Anahtar Teslim Komple Tadilat Dekorasyon Fiyatları

Komple ev yenileme çalışmalarında fiyatlandırma ufak bir evin küçük tadilatlarına göre elbette daha uygundur. Örneğin boya badana için bir 100 m2 bir yere 1.200 TL fiyat verilirken komple tadilat yaparken aynı 100 m2 yere 400 TL fiyat biçilebilir. Burada hem ustaların hazır olması hem toptan birçok işin tamamlanabilir olması fiyatta oldukça büyük indirimlere yol açmaktadır. Biz de size Evde Mimar olarak bu içeriğimizde ortalama olarak anahtar teslim tadilat fiyat tablosu oluşturmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olur. Tablo ile ilgili sorularınız için bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Evin MetrekaresiOrtalama Komple Tadilat Fiyatları
50-100 m210.000-30.000 TL
100-150 m215.000-45.000 TL
150-200 m225.000 TL-50.000 TL

Evin Tadilatı Ne Kadar Sürer?

Ev tadilatının ne kadar süreceği elbette ki işin nasıl olacağına, hangi kalemleri kapsadığına göre değişir. Genel olarak standart 3+1 bir evin tadilatı ise ortalama olarak 10 gün ile 30 gün arasında değişen zaman aralığına sahiptir. Eğer 2 katlı 250 m2 bir villadan bahsediyorsak bu süre 30 ile 45 arasından değişmektedir. Çalışmaların ustaların kabiliyeti ve istenilen modele değiştiğini ise size tekrardan hatırlatmak isteriz. Ev tadilatının ne kadar süreceğini daha net görmeniz için ise sizlere farklı bir tadilat süreç tablosu oluşturduk. Umarız beğenirsiniz.

Evin MetrekaresiOrtalama Komple Tadilat Süresi
50-100 m28-15 gün
100-150 m215-30 gün
150-200 m220-35 gün

Komple Ev Tadilatı için Hangi Çalışmalar Yapılır?

Komple ev tadilatı yaparken çok fazla çalışma çeşidi, usta grubu bir arada kullanılır.  Örneğin bir grup usta boya badana yaparken bir grup usta alçı alçıpan çalışmaları yapar, bir diğer grup evin tesisatı ile ilgilenebilir. Burada ev sahibinin dikkate alacağı nokta ise profesyonel çalışan ekibin yanında onları denetleyen doğru iç mimarlar veya dekoratörler, ustabaşları ile anlaşmaktır. Her bir usta grubu burada süreci doğru şekilde yaparak evin genel güzelliğine katkıda bulunur.

Hangi Tadilat Kalemlerinin Öncelikli Yapılması Gerekir?

Komple ev tadilatı yaparken bazı noktalar vardır ki o noktaları atlayarak çalışma yapılamaz. Bunların başında tesisat gelmektedir. Eğer tesisat sıkıntılı ise öncelikli konu tesisat olur. Sonrasında zeminin sağlam olması, şık durması gerekir. Zemin kaplama malzemeleri içerisinden epoksi mi parke mi fayans mı çeşit seçilir ve uygulaması yapılır. Tüm bunların ardından ise mobilyalar seçilir, boya badana için renk ve uygulama tercihi yapılır. Eğer uygulamalar arasında varsa asma tavan ve alçıpan çalışmaları yapılır.

Ev Tadilatı için Önem Sırasına Göre Çalışma Listesi

  • Tesisat çalışmaları
  • Zemin kaplama (parke, fayans, epoksi)
  • Boya badana
  • Alçı ve alçıpan
  • Mobilya ve dolap yapımı
  • Dekoratif yerleştirmeler

Komple Ev Tadilatı Örnekleri

Örnekleri incelemek konuyu net bir şekilde anlamak pek mümkün olmayabiliyor. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bu bölümde sizlere örnekler sunmaya karar verdik. Başarılı ev tadilatı örnekleri ile sizlerin de fikir açısından bilgilenmenizi, ilham almanızı kolaylaştırmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: Daire ve Ofis Tadilatı Örnekleri ve Uygulamaları

Bu yazımızda sizlere anahtar teslim komple tadilat ve dekorasyon işleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Siz de bu konu ile alakalı evinizde, ofisinizde tadilat ihtiyacınız varsa Evde Mimar ekibi ile iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize rahatlıkla aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İç mimar fiyatları