anahtarteslimtadilaticdekorasyon

Anahtar teslim tadilat ile alakalı ve evinizi baştan yaptığınızda yeniden tasarlamanız gereken iç dekorasyonunuz ile bağlantılı yeni yazımızla karşınızdayız . Evde Mimar olarak anahtar teslim tadilatın sizler için avantajlarından , fiyatlarından ve dekorasyon önerilerinden bahsedeceğiz . Anahtar teslim tadilat fikirlerini sergilemek için evlerin yapılmadan önceki ve yapıldıktan sonraki hallerini gösteren görseller ile aklınızda bir fikir oluşturmayı hedeflemekteyiz . İşte sizler için derlediğimiz anahtar teslim tadilatı ile baştan yaratılmış olan evler ;

Anahtar teslim tadilat neden önemlidir ve neden sizlere şiddetle evinizi yenilemeniz gerektiğinde komple ev tadilatını önerdiğimizden bahsedeceğiz . Anahtar teslim tadilatın avantajları nelerdir ? Tek tek , oda oda yaptırmaya göre nasıl farklılıkları vardır bu konuyu karşılaştırmalı bir şekilde sizlere anlatacağız . Evde Mimar olarak biz neler yapıyoruz, anahtar teslim tadilat dediğimizde hangi alanlarda sizlere hizmet sunuyoruz ve bu sunduğumuz hizmetlerin fiyatlarını sistematik bir şekilde sizlere göstereceğiz.

Anahtar Teslim Tadilat Fiyatları (30 m2 için )

TADİLAT BÖLÜMLERİ

FİYAT BİLGİSİ

Komple Mutfak Tadilatı ₺ 10.000 – 50.000
Komple Banyo Tadilatı ₺ 5.000 – 30.000
Elektrik Tesisatı ₺ 2.000 – 5.000
Su Tesisatı ₺ 2.000 – 5.000
Zemin Kaplama ( Epoksi ) ₺ 1.500 – 4.000
Tavan Uygulamaları ₺ 1.000 – 3.000
Dolap Uygulamaları ₺ 3.000 – 5.000

Mutfak Tadilatı Önerileri ve Yapılmış Örnekler

Mutfak tadilatı dikkat edilmesi gereken en hassas ortamlardan biridir . Elektrik tesisatı ve su tesisatı bizlerin de en çok üzerinde durduğu noktalardandır. Yapılırken dikkat edilmeyen noktalar daha sonralarda sizlerin başını ağrıtabilir . Beklenmedik zamanlar da size masraf çıkarabilir . Bunun yaşanmaması için mutfak tadilatında hassas davranılması gerekmektedir . Mutfağın bir diğer önemli aşaması ise dolap ve tezgah tercihi olacaktır.Evinizin boyutuna ve konumuna göre tezgahınızı seçmelisiniz . Amerikan mutfak modellerini  kullanım açısından sıklıkla  önerdiğimiz gibi kapalı ve ayrı mutfak modelleri içinde ferah tezgahları tercih edebilirsiniz . Mutfak dolabı seçimine geldiğinizde  ise aslında temelde esas almanız gereken kendi eşyalarınız olmalıdır . Sizin nasıl bir dolaba ihtiyacınız olduğunu eşyalarınıza bakarak karar vermelisiniz kapalı alanlarda depolama yapmaya mı yoksa sergilemeniz gereken bardaklarınız mı çoğunlukta , bu kararı verdikten sonra işiniz oldukça kolay olacaktır . Şimdi sizler için baştan yapılmış evlerin öncesi ve sonrası görsellerini inceleyelim ;

Banyo Tadilatı Önerileri ve Yapılmış Örnekler

Elektrik ve su tesisatında ki hassasiyeti banyonuz da da göstermelisiniz ki sizi yarı yolda bırakmasın . Banyo tadilatından bir süre sonra komşunuzdan gelecek olan eleştirisel sözleri duymak istemiyor , yaptırmış olduğunuz dolapların şişmemesi ve renk değiştirmemesini istiyorsanız banyonuzun su ve elektrik tesisatına özen göstermelisiniz . Küçük banyo dekorasyonu için önerilerimiz açık renklerde dolaplar ve renkli aksesuarlar olacaktır . Küveti , lavaboyu ve klozetinizi banyonuzun konumuna göre seçerek aradığınız bütünlüğü ve pratikliği sağlayabilirsiniz .

İlginizi çekebilir: Mekanik Tesisat Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Zemin Kaplama (Epoksi ) Önerileri ve Yapılmış Örnekler

Epoksi aslına bakıldığında kimyasal bir reçinedir . Epoksi boyasıyla yapılmış zeminler asit, nem ve darbe gibi olaylara karşı dayanıklıdır . Şimdi sizler için neden epoksi zemin tercih etmeniz gerekiyor bunları 8 madde halinde sıralayacağız ;

 • Yapılan uygulama kolay bir uygulamadır .
 • Su , nem , sıcaklık ve darbeye dayanıklıdır .
 • Temizlik konusunda sizlere herhangi bir sorun oluşturmaz , temizliği oldukça kolaydır.
 • Görüntü olarak bakıldığı takdirde modern ve şık bir görünüme sahiptir.
 • 5- 20 yıl aralığında bir kullanım ömrü vardır . Sizin kullanım şeklinize bağlı olarak uzun yıllar tercih edebilirsiniz .
 • Kullanım alanı konusunda bir kısıtlaması yoktur , mutfakta uygulandığı gibi banyo da ve yatak odalarında da uygulanabilir.
 • Elektrik iletkenliği söz konusu olduğunda tercih etmeniz gereken ilk zemin kaplama epoksi olmalıdır.
 • Kullanım olarak kolay olsa da yapım aşamasında oldukça püf noktası vardır . Bu yüzden uzman kişiler tarafından yapılması ön görülmüştür.

Tavan Uygulama Örnekleri

Evinizi anahtar teslim şeklinde değiştirirken atmosferi en özel ve bütünleyici olarak tamamlayan tavan uygulamalarından bahsetmemek olmazdı. Tavan uygulamasının farkını yaptırdıktan sonra daha net bir şekilde sizde anlayacaksınız. Normal bir tavan kullanmaktansa alçıpan tavan modellerini kullanabilir , avize tercih etmek yerine hem yerden hemde temizlik ve modern görüntüsüyle led ışıklı bir asma tavan kullanabilirsiniz. Evinizin havasını tamamen değiştirecek olcan tavan uygulamalarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz .

Dolap Uygulama Örnekleri

Dolap uygulaması mutfağınız yada banyonuz için ayrı bir özen gösterilmesi gereken husustur. Su ile birlikte kullanıma uygun olan dolap modelleri ve malzemeleri seçilmelidir . Mdf kaplamalı , lake olan dolapları tercih edebilirsiniz . Aksi takdirde özenle seçtiğiniz ve kullanmak istediğiniz dolaplarınız şişme veya dökülme yapabilir . Buda sizi tekrardan dolap yapımına sürüklemek zorunda bırakacaktır. Bu sizi ve ailenizi hem masrafa hemde evinizdeki düzenin tekrardan bozulmasına sebep olacaktır . Bunların yaşanmaması için en başından komple ev tadilatında eviniz ve odanız için en uygun olan model ve malzeme seçilmelidir .

Anahtar Teslim Tadilat ( Komple Ev Tadilatı ) Ne Kadar Sürer ?

Bizler de düşündüğümüzde ve sizlerden gelen soruları , yorumları analiz ettiğimizde de en anahtar teslim tadilat ile alakalı en çok merak edilen bir diğer konu da ne kadar sürede evin tamamlanıp oturulabilir hale geleceği olduğu kanısına vardık. Sonuç doğrultusunda kesin bir tarih ve tamamlama süresi vermemizin doğru olmayacağını düşünmekteyiz . Her evin metrekaresi ve ihtiyaçları doğrultusun da bu sürenin daha doğru kesinleştirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Sizlerin mutlu olması ve hayalini kurduğu evde oturmasını temenni eden ekibimiz evinizin neye ihtiyacı olduğunu iç mimarımız eşliğinde keşfettikten sonra sizlerle entegre bir biçimde evinizin en kısa sürede tamamlanıp içinde yaşamaya başlamanız için çalışmalarını yapacaktır.

Komple Ev Tadilatı için Yardım İsteyenlere 5 Tavsiye

Komple ev tadilatı yaptırmak isteyip aklında cevapsız soruları olanlar ve işin içinden çıkamayanlar ,nereden başlayacaklarını bilmeyenler için hazırlamış olduğumuz yazıyla karşınızdayız .

 1. Kendinize ve evinizin ihtiyaç olduğu uygulamalara göre bütçenizi ve planınızı belirleyin .
 2. Evinizin dekorasyonu için bir tarz belirleyip , tesisat ve altyapı sistemlerinizi kontrol ettirilmelidir .
 3. Boya renginizi tarzınıza bağlı olarak seçmelisiniz ve ona uygun olacak zemininizi belirlemelisiniz .
 4. Şimdi ise sırada tavan uygulamasını seçmek var , evinize ve zevkinize göre asma tavan – gergi tavan yada tavan boyası tercih edebilirsiniz .
 5. Son olarak mutfağınız ve banyonuz için uygun dolapları seçmelisiniz .

Sizler için bu yazımızda Evde Mimar ekibi olarak tadilat yaptırmak isteyenlere önerdiğimiz ” Anahtar Teslim Tadilat “ ile ilgili aklınızda oluşabilecek soruları cevapladık. Umuyoruz ki aklınızda herhangi bir soru işareti kalmamıştır . Sormak istediğini veya danışmak istediğiniz bütün sorular ve konunun detayları için biz Evde Mimar ekibine her zaman danışabilirsiniz . Bu yazımızla ilişkilendirdiğimiz diğer yazılarımızı okumak isterseniz ;

Tadilat ve İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır ?

Anahtar Teslim Tadilat Dekorasyon Fiyatları Ne Kadardır Nasıl Çalışmalar Yapılır?