Blog | Evde Mimar

Evde Mimar

mutfakperdemodelleri
Ev Dekorasyonu

Son Moda Mutfak Perde Modelleri

Evimiz.Her odasında ayrı bir ortam ama ayrılmaz bütünün genel adı.Burada bir bütünden bahsediyoruz yani dekorasyonda ki uyumun ne kadar önemli olduğunu vurguluyoruz.Mutfak bu bütündeki parçalardan bir tanesidir.Mutfak dekorasyonlarına baktığımızda perdelerin çerçeve şekilleriyle, halısıyla, duvar rengiyle, uyumlu olması gerektiğini görüyoruz.Ayrıca mutfak perdelerinin kolay kirlenebilir olduğunu unutmamalıyız o yüzden perde seçimlerinde kumaşına da dikkat etmeliyiz.

Şimdi mutfağımız için uygun birkaç perde modelini inceleyelim.

Stor Perdenin Mutfak Modelleri

Stor perde kullanmanın birçok avantajı vardır.Gün içerisinde yapılan yemeklerin kokusu kiri bu perdelere geçtiği zaman sünger ile kolay bir şekilde çıkartılabilir.Bu perdelerin bir diğer avantajı kolay monte edilebilir olmasıdır.İster duvara ister tavana istediğiniz yere monte edebilirsiniz.Kullanımı da kenarlarındaki mekanizmalar sayesinde oldukça basittir.Yanında ki zincir yardımı ile aşağı yukarı hareket ettirerek açıp kapatabilirsiniz.

Tül Perde Modelleri

Bir diğer modelimiz tül perde modelidir.Bu perde modelimizde dikkat çeken unsur ışığı iyi geçirip mutfağımızın aydınlık olmasını sağlamasıdır.Bu perde modelini tavsiye etmemizdeki amaç çok fazla modeli olup her türlü mutfak tipi için kullanışlı olmasıdır.Diğer bir unsur ise ışığı iyi geçirdiği için mutfağımızın canlı olmasını sağlaması, mutfak dekor uyumunu en iyi şekilde dışarıya hissettirmesidir. Ayrıca ucuz olması dikkat çeken diğer unsurlardandır.

Briz Perde Modeli

Bu perde modeli sürekli açılır kapanır pencere, kapılarda kullanılan perde çeşididir. Restaurantlarda, kafelarde sık sık açılan yerler kullanılır ve dekoratif bir görünüm sağlar.Evlerde ise genelde bahçeye açılan balkon kapılarında kullanılır.Bu perde modeli ortadan bağlamalı olduğu için biraz daha yumuşak kumaş tercih edilmelidir.Katlamalı bir görünümü olması sebebiyle göze hoş hitap eden perde modeli olarak karşımıza çıkar.Bu kadar kullanışlı güzel bir maalesef kötü bir yanı bulunmaktadır.O da yıkanması.İnce ve yumuşak bir kumaştan yapılması nedeniyle yanlış bir deterjan kullanılması perdemizin bir daha kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir o yüzden bu perde çeşidini ya temizlemeye ya da tam otomatik perde temizleme makinaları ile yıkanmalıdır.

Sizlere, mutfak perde modellerini derledik. Öneri ve bilgi almak için bizim ile her an iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Tarzınıza Göre Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri ve Örnekleri

                                Evinizde Uygulayabileceğiniz Amerikan Mutfak Modelleri

                              

Ev Dekorasyonu

Son Yılın Popülerleşen Duşakabin Modelleri

Genelde kiracılar evlerini seçerken ya mutfağı ya da banyosu güzel mi diye bakarlar. Buna siz de şahit olmuşsunuzdur. Biz de bugün sizler ile banyonun dekorasyonunu tamamlayan ve olmazsa olmazı duşakabin modellerini inceleyeceğiz.

Duşakabinler banyoların vazgeçilmez parçalarıdır. Duşakabinsiz banyo denediyseniz ne kadar zorlandığınızı tahmin edebiliyoruz. Her yer ıslak ıslak oluyor bu da insanların sinirini bozan durumlar oluyor. Özellikle banyosu küçük olanlarda klozetlerin üstünün ıslanması insanları irite eden durumlara sebebiyet veriyor. Duşakabin kullanmıyorsanız mutlaka detaylı fiyat araştırması yapıp banyonuz için en güzelini internetten edindiğiniz bilgilere göre seçebilirsiniz. Biz size banyolarda en çok kullanılan, popüler olan duşakabin örnekleri vereceğiz. Burada banyonuzda yaratmak istediğiniz tasarıma göre de tercih skalanızı genişletebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı. İster minimalist, ister rustik olsun.

Cam Duşakabin Modelleri

Cam duşakabinler diğer duşakabinlere göre daha ince hatlarıyla zarif bir tasarıma sahiptir. Bu yüzden de genelde herkesin tercih ettiği cam duşakabin modelleri oluyor. Cam duşakabininizin yanına bir de banyo dolap modellerinden seçeceğiniz şık bir dolap banyo dekorasyonunuzu tamamlayan ögeler olacaktır. Diğer modellere göre yerden tavana kadar olma özelliği ile siz duş alırken dışarıya ısı akışını engeller. Ayrıca dışarıya yukarıdan da su gitmesini engeller.Rahat rahat duş almanızı sağlar.

Banyonuzda şıklık ve minimalizm akımını yansıtmak isteyenler kesinlikle banyo ile uygun pratik çözümler sunan ve sağlık açısından çok daha faydalı bu modelleri iyice incelemeli. Şimdi gelin bu zarif cam duşakabin modellerini inceleyelim.

Teknesiz Duşakabin Modelleri ve Örnekleri

Teknesiz duşakabinler insanlar tercih skalasında ikinci sırada geliyor. Hemen duşunu alıp çıkmak isteyen kişiler ve yer tasarrufu sağlamak isteyenler teknesiz duşakabin modellerini inceleyebilirler. Banyonuzun kapladığı alana göre de farklı farklı alanlarda oval, kare şeklinde duşakabinler de seçebilirsiniz.

Sizlere duşakabin modellerinden cam duşakabin ve teknesiz duşakabin modellerinden bahsettik. Daha önce de dediğimiz gibi dikkat etmeniz gereken iyi bir araştırma yapmak sonrasında ise evinize en uygun ve en güzel modeli seçmek. Bizleri iletişim numaralarımızdan her zaman arayabilir iç mimarımızdan öneri ve teklif alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Banyo Duvar Boyası Renkleri ve Örnekleri

luletasiduvarboyasiornekleri
Boya Badana, Ev Dekorasyonu, Renkler, Uygulama Örnekleri

Lületaşı Rengi Duvar Boyası Uygulama Örnekleri

Lületaşı rengi, kum beji ile birlikte en çok kullanılan boya badana renkleri arasında yer almaktadır. Ferah bir izlenim uyandırması, mobilyalar ve diğer eşyalar ile kolayca uyum sağlaması burada rengin genel kullanımı yaygınlaştıran nedenler arasında yer almaktadır. Burada evin tüm dekorasyonu, evin tüm yapısı gerçekten ciddiye alınarak ele alındığında iç mimarlar tarafından da bu renk önerilmektedir. İç mimar dünyasının yanı sıra ev sahipleri gözünde de kabul görmüş olan lületaşı rengi duvar boyası örnekleri ile birlikte de ele alınmaktadır. Biz de Evde Mimar olarak sizlere bu doğrultuda bilgiler vermeye, örnekler ile sizlere eşsiz ilhamlar oluşturmaya çalışacağız.

Lületaşı Rengi Boya Badana Örnekleri

Lületaşı rengi boya badana dünyası için tam bir devrim niteliği taşımaktadır. Bu devrim, ev sahipleri tarafından yapılmıştır. Ev sahipleri taleplerde bulunarak sürece katkıda bulunmuş, yapı marketlerde bu rengin bulunmasını zorunlu hale getirmiştir. Burada evlerde, duvarlarda rengin duruşunun iyi olması büyük bir fayda sağlamaktadır.

Görsellerin ev dekorasyonu ile birlikte çalıştığını hemen görebilirsiniz. Burada hem doğru ışıklandırma hem de dekorasyon aklının ortaya iyi bir şekilde konulduğuna şahit olabilirsiniz. Bunun için sizlerin de çalışmalarını iyi bir şekilde yapacağını, buradan ilham alacağını umut ediyoruz.

Filli Boya Lületaşı Rengi

Filli boya lületaşı rengi boya markaları arasından sıyrılan önemli renk segmentlerinden biridir. Ev sahipleri yapı marketlerinde, nalburlarda bu rengi araştırırlar. Bu renk ile birlikte evlerini güzelleştirme yoluna giderler. Filli boya renk kartelası içerisinde bu renk apayrı bir yer tutmaktadır.

filliboyaluletasirengi

Bu içeriğimizde size lületaşı rengi ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Bilgilerin büyük bir çoğunluğunu sizlere örnekler vererek, tavsiyeler sunarak aktarmaya gayret ettik. Tüm bu çalışmalar umarız sizlere iyi gelmiştir. Belki de bu renk ile eviniz boyatmak istemişsinizdir. Kendi eviniz ile alakalı böyle karar vermeye yakınsanız Evde Mimar ekibi ile iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Tavan dekorasyon fikirleri

Ev Dekorasyonu, Uygulama Örnekleri

Evinizde Uygulayabileceğiniz Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak olarak bilinen açık mutfak modeli, salon ile mutfağın ortak alanı paylaştığı, herhangi bir duvar veya panel kullanılmayan mutfak tipidir. Genellikle küçük alanlarda tercih edilen bu tip mutfaklar, Amerikan ismini ağır kokulu yemek kültürünün pek yaygın olmadığı Amerikan kültüründen alır. Amerikan mutfak modelleri uygulanacak mekana göre farklılık gösterir. Ada, U ve L olarak üç ayrı kategoride incelenebilir.

Amerikan Mutfak Ada Modelleri

Son zamanların trend mutfak modellerinden olan ada mutfak, mutfak tezgahı algısının biraz dışına çıkarak, mutfak alanının ortasına bir ada gibi konumlandırılmış tezgah, masa ve bar gibi çoklu kullanım yüzeyinden ismini alıyor.

Amerikan Mutfak L Tipi Örnekleri

Adından da anlaşılacağı üzere mutfağı L gibi saran sıra tezgahlardan oluşan bu model genelde metrekare bakımından küçük alanlarda kullanılıyor.

Amerikan Mutfak U Tipi Örnekleri

Mutfak alanını U şeklinde saran bu modelde çokça depolama alanı ve tezgah yüzeyi bulunuyor, bu yüzden daha geniş alanlarda tercih edilebilir.

Amerikan Mutfak Avantajları

Amerikan mutfağın avantajlarının başında yaşam alanını daha geniş göstermek ve dar alanları fonksiyonel hale getirmek geliyor.

Açık mutfak modelinin, sadece dar alanlar için bir alternatif değil ayrıca geniş alanlarda iç mimarinin bütünleyici bir parçası olması ve modern bir görünüm kazandırması bir diğer avantaj.

Amerikan mutfağın olmazsa olmazı bar masası, dar alanlar için kurtarıcı bir yemek masası görevi görmekle beraber, daha geniş alanlarda dekoratif veya tamamlayıcı olarak tercih edilmekte.

Sizlerle paylaştığımız Amerikan mutfak modellerinden fikir alabilir, sizde uygulayacağınız mekana göre doğru model ve tasarımlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca profesyonel bir iç mimara danışmak isterseniz Evde Mimar ekibiyle iletişime geçebilir, öneri alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Tarzınıza Göre Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri ve Örnekleri

beyazmutfakdolabimodelleriveornekleri
Ev Dekorasyonu, Uygulama Örnekleri

Tarzınıza Göre Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri ve Örnekleri

Beyaz mutfak dolapları günümüzde mutfaklarda en çok tercih edilen mobilyalardır. İnsanlar kendi tarzlarına uygun olarak beyaz mobilya modellerini sıkça tercih etmektedir. Evlerin mutfaklarına da çok yakışan renk olan beyaz mutfak dolapları her mutfak boya badana rengine de çok yakışmaktadır. İster mutfağınız kırmızı olsun ister mavi olsun beyaz mutfak dolapları modelleri mutfaklara çok yakışmaktadır. Ayrıca buradan da mutfağınızda uygulamak istediğiniz mutfak duvar boya örnekleri mevcuttur.

Şimdi mutfaklara çok yakışan siyah beyaz mutfak dolabı modellerini inceleyelim. Beyaz mutfak dolabının yanında en çok tercih edilen modellerden biridir siyah beyaz desenli mutfak dolabı.

Siyah Beyaz Desenli Mutfak Dolabı Modeli

Siyah beyaz desenli mutfak dolabı modelleri, mutfaklarda sadece beyaz dolap kullananlara alternatif olarak popüler olmuştur. Siyah ve beyazın cool görünüşünden doğan bu modeller gün geçtikçe evlerde daha çok kullanılıyor ve popüler olmaya başlıyor. Bu mutfak dolabı modellerini evinizde rahatlıkla uygulamak için örnek alabileceğiniz bir takım modeller gösteriyoruz.

siyahbeyazdesenlimutfakdolabimodelleri

Minimalist Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Beyaz mutfak dolaplarını kullanmak isteyenler minimalist tarzı benimseyebilirler. Genelde minimalist tarzı benimseyen insanlar beyaz renkler kullanmaya gayret gösterir. Bu yüzden mutfaklarında da çok fazla eşya kullanmak istemeyeceklerinden dolabı minimum eşya ile kendilerini sınırlandırırlar. Beyaz mutfak dolapları da onlar için en güzel parçalardır.

Modern Beyaz Mutfak Dolabı Modeli

Minimalizmde beyaz renginin öneminden bahsetmiştik. Aynı şekilde mutfağını modern çizgide döşemek isteyenler de beyaz mutfak dolaplarını doğru bir şekilde kullandıkları takdirde modernizmin en güzel halini evlerinde yansıtmış olacaklar.

Eski Tarzda Beyaz Mutfak Dolabı Örnekleri

Beyaz mutfak dolabı belki de en çok eski tarz tasarımlara yansıyor. Evlerin mutfaklarında da en çok tercih edilen tasarımlar bunlardır. Bizim beğendiğimiz tasarımlar da bu kategorilerdir.

Sizler için tarzlara göre beyaz mutfak dolabı modellerini paylaştık. Sizin de beğendiğiniz ve evinizde uygulatmak istediğiniz beyaz mutfak dolabı modelleri olursa bizimle her an iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca öneri de alabilirsiniz. Evinizde kararsız kaldığınız bir tasarım ya da aklınızda kararsızlık yaşadığınız model varsa bizleri arayabilirsiniz. İç mimarımız sizler için öneri oluşturuyor olacaktır.

İlginizi Çekebilir; Evinize Özel Mutfak Dolabı Modelleri ve Tasarımları 

murdumrengiduvarboyama
Boya Badana, Ev Dekorasyonu, Güzel Evler, Renkler, Uygulama Örnekleri

Mürdüm Rengi Duvar Boyası ile Güzelleşen 20 Ev

Mürdüm rengi duvar boyası oldukça önemli bir renktir. Hem ruhu yansıtması hem de uygulama açısından ruha dokunmaktadır. Mürdüm rengi ev eşyaları ile uyumlu olmasının yanında dinginlik vermesi sebebi ile de tercih edilmektedir. Rengin evlerde kullanılmasının başlıca nedeni de verdiği bu dinginlik hissidir.

Mürdüm Rengi Duvar Boyası Uygulama Örnekleri

Mürdüm rengi kelimelerle anlatılmaktan çok görseller ile ifade edilmesi gereken çalışmalardan biridir. Görsellerin çokluğu ile birlikte kendi evinize kolay uygulanabilir olması da burada önemli bir etmeni oluşturmaktadır. Mürdüm rengi duvar boyası örnekleri de bu aşamada eğer evinize uygunsa kendi güzelliğini ortaya çıkartacaktır.

Açık Mürdüm Rengi

acikmurdumrengi

Mürdüm rengi kendi içerisinde de birçok tona ayrılmaktadır. Bu tonların her biri bir anlam ifade etmektedir. Açık mürdüm rengi de bu anlamların gerçekleştiği önemli alanlardan biridir. Bu doğrultuda yapılan her çalışma eve bir mana katma gayesi içerisinde gerçekleşmektedir. Burada siz de açık mürdüm rengi ile bu anlamı rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz.

Mürdüm Rengi ile Uyumlu Renkler

Mürdüm rengi her renk ile kolay uyum sağlamaz. Çok arkadaş canlısı bir renk olmamakla birlikte her renk ile iyi bir şekilde çalışamaz. Bu nedenle evinize bu rengi uygulacaksınız işi çok iyi kurgulamanız gerekmektedir. Biz de Evde Mimar olarak size bu doğrultuda birkaç öneride bulunacağız.

Kum Beji Rengi

kumbejirengi

Her renk ile olduğu gibi kum beji rengi mürdüm rengi ile de uyumlu renkler arasında yer almaktadır. Siz de evinizi biraz daha ferahlatmak için kum beji ile mürdümü bir arada kullanabilirsiniz.

Gri Renk ile Uyum

grirenkboya

Gri renk ile mürdüm rengi sıkı fıkı kanka modunda çalışmaktadır. Gri rengin genel itibari ile başka bir renk ile kullanımı bambaşka bir tat katabilmektedir. Renk uyumu da bu doğrultuda gerçekten iyi sonuçlar verebilmektedir.

Lületaşı Rengi Uyumu

luletasirengiboya

Lületaşı rengi uyumu ile birlikte boya renkleri arasında fark yaratmaktadır. Boya badana kategorisinde lületaşı rengi sevilen bir renk olmakla birlikte mürdüm rengi ile de eşsiz bir uyum sağlamaktadır.

Bu içeriğimizde size mürdüm rengi ile ilgili bilgiler sunmaya çalıştık. Burada örnekler ile size bilgilendirmeler yapmanın yanında size birçok noktada renk uyum önerilerinde de bulunduk. Umarız sizler için ilham verici olmuştur. Siz de konu ile ilgili merak ettiğiniz noktaları dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

alcipantavandekorasyon
Asma Tavan, Ev Dekorasyonu, Gergi Tavan

Modern Görünümlü Tavan Dekorasyon Fikirleri

Bir evin tavanları, o evin tüm atmosferini belirleyen çalışmalar arasında yer almaktadır. Evin genel tadilatını, dekorasyon aklını bu tür etmenler belirler. Biz de Evde Mimar olarak evlere genellikle farklı tavan dekorasyonları yaparak fark yaratmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda da sizlere dünyanın dört bir yanından derlediğimiz tavan dekorasyon fikirleri, resimleri ve beğenilen modelleri görebileceksiniz.

Işıklı Tavan Dekorasyon Modelleri

Tavan dekorasyon modelleri arasından en çok tercih edilen ışıklı tavan dekorasyon modelleri olarak göze çarpmaktadır. Burada led ışıkların yanında alçıpan tavan modelleri bazında da birçok örnek ile karşılaşabilirsiniz. Her biri evin daha güzel gözükmesi için çabalamalarını sürdürmektedir.

Seçtiğimiz Alçı Tavan Dekorasyon Fikirleri

Alçıya şekil verildikçe evler güzelleşir. Bu konuda işini profesyonel bir şekilde yapan ustalar için de bu durum aynen söz konusudur. Alçı tavan dekorasyon fikirleri bu bağlamda evlere değer katmak ile birlikte evlerin dekorasyonuna da bambaşka bir tat katmaktadır.

Fikirlerin gerçeğe dönüştüğü her yer mükemmelliğe bir adım daha yaklaşmaktadır. Burada fikirlerdeki özgünlük, eve uygunluk büyük önem taşımaktadır. Bazen çok arzuladığınız bir model sırf evinize uymadığı için de çalışmıyor olabilir. Bunlar için sizlerin de gerçekten değerli gördüğü, evinizin tüm yapısına uygun tavan dekorasyon modelleri veya fikirleri uygulamaya geçilmelidir.

Bu içeriğimizde size dekorasyonun temel noktalarından biri olan tavan dekorasyon öğelerinden bahsetmeye çalıştık. Buradaki tüm çalışmalarımızı sizin daha iyi bir şekilde yaşamanız, evinizdeki yaşam kalitenizi arttırmak için meydana getirmeye çalışıyoruz. Umarız siz de buradan ilham alarak kendi yaşamınızı doğru şekilde güzelleştirebilirsiniz. Konular ile ilgili detaylı bilgi için Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz  an iletişim kurabilir, soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sürgülü Kapı Modelleri

Ev Dekorasyonu

22 Güzel Banyo Dolap Modelleri

Evlerimizin en değerli alanlarından biri de banyolardır. Özellikle metropol bir şehir olan İstanbul’da yaşayan insanlar için stres atmak en önemli şeyler arasındadır. Bu yüzden banyolar onlar için en önemli alanlardır. Hatta çoğu kiracılar için mutfak ve banyonun güzel olması en önemli etmenler arasındadır. Eve gelen misafirlerimiz de içten içe banyonun güzelliğine bakar. Diğer bir taraftan, banyolar bizim en çok ıvır zıvırımızı kaldıran yerlerdir. Özellikle kadınların ve çocukların her türlü bakım ihtiyaçları bu alandadır. Bu yüzden banyo dolapları bizim acilen edinmemiz gereken şeylerdir. Aksi takdirde bakım ürünlerimiz çok karışık durabilir.

Küçük banyosu olanlar için derli toplu bir dolap tamamen işinizi görebilir. Özellikle duvara monte edilmiş bir dolap ile hem alandan yer kazanırsınız hem de ortalıkta duran eşyalarınızı toplarmış olursunuz.

Büyük banyolar için bu aşırı dert değildir. Yer işgal edebilen banyo dolapları alabilirsiniz. Genelde insanlar dolaba ya da rafa ne gerek var, çamaşır makinamın üzerine eşyalarımı koyarım diye düşünüp hiç raf ya da dolap almıyorlar ama bu banyonuzu olduğunca dağınık ve çirkin göstermenize sebep olur. Şimdi sizlere önerebileceğimiz banyo dolap modelleri ve çeşitlerini inceleyelim.

2018 Yılının Modası Beyaz Banyo Dolapları

Belki banyolarda en sık kullanılması istenen renk beyazdır. Duvar boya renginiz beyaz değilse bile banyo dolaplarınızı beyaz seçebilirsiniz. İnsanların beyaz rengini seçmesinin sebeplerinden biri, etrafı temiz ve ferah göstermesidir. Size bir kaç örnek ile evinizde edinebileceğiniz beyaz banyo dolap modellerine bakalım. Dilerseniz evinizde kolayca yaptırabileceğiniz özel dolap tasarımlarına bakabilirsiniz.

Lavabo Altı Banyo Dolap Modelleri

Genelde lavabo altı dolaplar çok sık tercih edilir. İnsanlar lavabo altı dolaplara çamaşır deterjanını, temizlik ürünlerini rahatlıkla koymak için bu dolapları ister çünkü temizlik malzemelerinin etrafta dağınık durması bir çok insanı deli eden bir durumdur. Bu kötü görüntüyü çok sık bir lavabo altı banyo dolap modeli ile çözmek mümkün.

Çamaşır Makinalı Banyo Dolap Modelleri

Evlerde banyo dolabı alırken bazı insanlar çamaşır makinasının ortalıkta gözükmesinden pek hoşlanmaz. Siz de bu kişilerdenseniz sizlere en güzel çamaşır makinalı banyo dolap modellerini göstereceğiz. Siz de evinize banyo dolabı alırken bu ayrıntıya dikkat edebilirsiniz.

Sizler ile sezonun en gözde banyo dolap modellerini paylaştık. Sorularınız olursa bizler ile iletişime geçip dilediğiniz an öneri alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Evinize Yakışacak Sürgülü Kapı Modelleri

Ev Dekorasyonu

20 Farklı Portmanto Modelleri ve Çeşitleri

İstanbul gibi trafiği bol, insanı bol ve büyük şehirlerde yaşayanlar bir an önce evlerine kendilerini atmak isterler.  Bu yüzden de eve girdiklerinde direk üstlerinde olan manto, şapka ve fular gibi şeylerini portmantoya kadar taşımaya üşenirler. Tam da bu noktada portmantolar imdadımıza yetişir. Evinize geldiğinizde direk üzerinizde bulunan şeyleri atmak isteyeceğiniz eşyalarınızı portmantolar taşır.

Gün geçtikçe her çeşit modeli çıkan portmantolara büyük bir rağbet var. Türlü türlü çeşitleri ve her ev tarzına göre de uyumlu portmantolar satın alabilir ya da yaptırabilirsiniz. Ayrıca evinize çok fazla misafir geliyorsa da bu sizin ve misafirleriniz için büyük bir kolaylık olacaktır. Evinize giren kişilere sarılmaktansa misafirinizin eşyalarını taşımayı istemezsiniz. Bu yüzden siz de çok pratik çözümler sunan bu portmantolardan bir tane evinizde edinmelisiniz. Şimdi gelin evinizde uygulayabileceğiniz portmanto modellerini ve çeşitlerini inceleyelim.

Portmanto Seçiminde Aydınlatma Önemli

Portmanto için alan belirlediğiniz yerin konumu oldukça önemlidir. Kapınızın direk giriş kısmında olması sizin yararınıza olur. Ayrıca burada önemli olan nokta, portmantoyu koyduğunuz yerin iyi bir ışıklandırmaya sahip olması oldukça önemlidir çünkü portmantonuz dolap şeklindeyse bu ışıklandırmayı engeller. Sizin holünüzün ya iyi gün ışığı alması lazım ya da ışıklandırması iyi olması lazım ama gün ışığı da her zaman mümkün olmuyor. O yüzden ya siz portmantonuzun içine ışıklandırma döşettirecekseniz ya da portmantonuzun tepesinde bir lamba olacak. Lamba yeri yoksa da ayaklı bir lambader sistemiyle bu işi çözebilirsiniz.

portmantomodellerivecesitleri8

Aynalı Portmantoları da Tercih Edebilirsiniz

Aynalı portmantolar sizin her zaman işinizi kolaylaştıracak çözümler sunacaktır. Aynasız alınan portmantolar insanların işini zorlaştıran eşyalar grubuna girer. Aynasız olan portmantoya bir de sizin ekstradan kenara ayna almanız gerecektir. Bu da ekstra masraf anlamına gelir ama bunu engellemek için seçimlerinizde bu konuya dikkat ederseniz, portmantolar sizi her zaman toparlayacak olan eşyalar olacaktır.

Sizlere portmanto modelleri ve çeşitleri hakkında bilgiler verdik. Siz de portmanto seçiminde aydınlatma ve ayna gibi yukarıda belirttiğimiz unsurlara dikkat ettiğiniz takdirde portmontaları çok pratik bir şekilde kullanabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir; Birbirinden Güzel 20 Sallanan Sandalye Modelleri

Ev Dekorasyonu

Birbirinden Güzel 20 Sallanan Sandalye Modelleri

Biz rahat oturmayı seven bir milletiz. İşten ya da okuldan yorgun argın geldiğimizde kendimizi bir yerlere atmak isteriz. Bazen bu koltuk hiç rahat değil şuraya güzel bir koltuk alalım deriz. Bu sefer de akıllara sallanan sandalye gelir. Evin bir köşesinde duran ve o köşeyi güzelleştiren sallanan sandalyedir.

Birbirinden Güzel Sallanan Sandalye Modelleri

Sallanan sandalyeler eskiden hep babaların kullandığı koltuklar olarak geçerliydi. Babalar yorgun bir şekilde evlere geldiğinde direk olarak sallanan koltuklara kendilerini atarlardı. Hatta filmlerde ve dizilerde de karşımıza bu zamana kadar hep böyle çıkmıştır ama artık bu algı değişti. Sallanan sandalyeler artık genç yaşlı fark etmeksizin herkesin pratik olarak kullandığı koltuklar olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni nesil gençler sallanan sandalye alımını her geçen gün daha da arttırıyor. Yeni eve çıkanlar kendi kafalarında mobilyalarının nasıl ve nerede duracağını düşünürken sürekli sallanan sandalye için bir köşe kafada çoktan yapılmış olur. Şimdi gelin evleri bu kadar güzelleştiren ve konforunu sağlayan bu birbirinden güzel sandalye modellerine bakalım.

Sallanan Sandalye ile Uyumlu Dekorasyon Örnekleri

Herkesin bildiği ve yaptığı üzere sallanan sandalyeler için hep köşeler yapılmıştır. Peki bu köşeleri tamamlayan ne gibi dekorasyon örnekleri olabilir. Şöyle düşünelim. Bir sallanan sandalyeniz var, yanında da güzel bir abajur olduğunuzu hayal edin. Sizin kitap okuma köşeniz orası olur. Yanında da güzel ve tasarımsal bir sehpa ile bu köşe takımını tamamlamanız mümkündür.

Her ev tarzına özel sallanan sandalye seçmeniz gerektiğini unutmayın. Minimal bir eviniz var ise çok şatavatlı bir sallanan sandalye almamaya çalışın. Ev dekorasyonunuza uygun sallanan sandalye modelleri araştırmasına girişebilirsiniz.

Evinize gelen arkadaşlarınızın kaçının sallanan sandalyeye ben oturacağım dediğini hatırlıyor musunuz? Evinde sallanan sandalyesi olan hemen hemen herkesin başına bu olay gelmiştir. Siz de evinize daha fazla güzelleştirmek için buradan daha detaylı örnekler alabilirsiniz.

Sizlere gönüllerimizin sultanı sallanan sandalye hakkında derlemelerde bulunduk. Umuyoruz ki siz de bu köşeye uygun dekorasyon ürünleriniz ile evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Kafanızda karışıklık oluştuğu takdirde siz de bizlerden öneri alabilirsiniz. İletişim bölümümüzden bizlere her daim ulaşmanız mümkün.

İlginizi Çekebilir; Evinize Yakışacak Sürgülü Kapı Modelleri

Bizi Arayın
Boya Badanada
%15 İndirim
Evde Mimar ile Türkiye'nin her yerinde profesyonel ustalarla 1 yıl garantili, hızlı ve uygun fiyata evinizi boyatabilirsiniz. 
Sizi Arayalım
8 ilde 200+ evi güzelleştirdik.
close-link

Evinizi güzelleştirelim

Şimdi Boya Badana Zamanı
Evinizi hızlı, güvenilir ve profesyonel ustalarla boyatmak için sizi arayalım.
Sizi arayalım
8 ilde 200+ evi güzelleştiren Evde Mimar ekibi ile tanışın.