Blog | Evde Mimar

Evde Mimar

Pendilboyabadanausatasıhizmetleri
Boya Badana, Boyacı Bölgeleri, Ev Boyama, Ev Dekorasyonu, İç Mimarlık, Renkler

Pendik Boya Badana ve Boyacı Ustası Hizmeti

İstanbul’un en güzel ve doğa harikası yerlerinden biri olan Pendik aynı zamanda İstanbul’un Anadolu Yakası’nın giriş kapısıdır. Pendik, Türkiye’nin en büyük teknoloji merkezi ve İstanbul’un en büyük üçüncü marinası ile  Türkiye’nin en önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Tarihi çarşısı, alışveriş merkezleri, uluslararası festivalleri, eğlence mekânları, donanımlı kültür ve spor merkezleri, 5 yıldızlı otelleri ve modern yaşam alanlarıyla Pendik, yaşanabilir kentler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Pendik aynı zamanda İstanbul’un en büyük tepesi olan Aydos Tepesi’ne de komşudur.

bannermimar-05

Güzel manzarası ve etkinlikleri ile Pendik yaşanması gereken şehirler arasında yerini almaktadır. Pendik ilçesinin eskiden kullanılan ismi Pantikapeun ‘dur.  Bu isim eskiden beş duvarlı anlamına gelmektedir. Küçük bir kasaba olan Pendik, 50 saat süren bir yangın sonucunda  tüm ilçe kül olmuştur. Bu olaydan sonra Ayan Meclisi Senato Hariciye Encümen Reisi Azaryan Efendi Paris’ten mühendis ve mimarlarını getirterek ilçenin yeniden planlanmasının yapılmasını istemiştir. Yapılan planlamalar gelişmeler göstererek günümüze dek ulaşmıştır.

Pendik her yıl düzenli olarak her noktaya kolay ulaşım, şirketlerin bulunması ve Sabiha Gökçen havalimanı’nın bulunması nedeniyle  yüksek oranda konaklama hizmetine ev sahipliği yapmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı sebebiyle çevrede yer alan otel sayısı oldukça fazladır. Dört ve beş yıldız otellere sahip olan Pendik aynı zamanda çok sayıda pansiyon ve apart otele ev sahipliği yapmaktadır.

Pendik Boyacı Ustası Fiyatları

pendik-boyaci-ustasi

Pendik boyacı ustası işinde oldukça uzman ve işlerinde yüksek kalite, özen ve tertibi kendileri için ilke edinmiş ve iş akışlarını bu şekilde gerçekleştirmektedirler.  Pendik boyacı ustası aldığı ücretin karşılığını yüksek kaliteli işler ile göstermektedir. Genel olarak fiyatlara bakıldığında ortalama bir fiyat tablosu ile karşılaştığımız görülmektedir. Pendik boyacı ustası yapmış olduğu kaliteli iş ile ev ve konut sahiplerine fiyat ve performans konusunda ne kadar doğru seçim yaptığını göstermektedir.

Pendik Boya Badana FiyatlarıEşyasız EvlerEşyalı Evler
1+1 (60-80 m2)600-780 TL1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2)780-1.150 TL1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2)1.150-1.400 TL1.450-1.650 TL

Pendik’te yer alan eviniz için size özel boya fiyat teklifini buradan alabilirsiniz.

Yükleniyor

Pendik Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?

Pendik boyacı ustası sizlerin evinize ne kadar çok önem verdiğinizi bildiği için sizin evinizi kendi evinizi gibi görerek çalışmaya başlamadan önce ev sahibi ile görüş alışverişinde bulunur.  Görüş alışverişleri sayesinde ev sahibi olan kişinin ev boyama hakkında aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışır. Pendik boyacı ustası sizlerin eviniz için renk seçimi konusunda zorlandığınız zamanlarda sizlere evinize özel renk seçimi tavsiyesinde bulunur ve renk seçiminde oldukça titiz davranarak eviniz için en ideal renk konusunda fikir alışverişinde bulunur.

Evinizin konumunu dikkate alarak evinizin doğal aydınlığını da göz önünde bulundurarak doğru rengin seçilmesi için sizlere yardımcı olmaktadır. Renk seçimi ne kadar kendi zevkinize kalsa da doğru renk seçimi uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir

Pendik Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Pendik bölgesinde  tercih edilen boya renkleri, açık tonlar, pastel  ve mavi tonlarında renklerin tercih edildiği görülmektedir. Tercih edilen bu renkler modası hiçbir zaman geçmeyen ve evinizi aydınlatan aynı zamanda evinize farklı hava katan bu renkler Pendik bölgesinin en eski yerleşim yeri olması ve içerisinde bulunan bu binaların eski yapılar olması nedeni ile bu renkler eski olan evinize modern bir hava katacaktır. 

Kumtaşı rengi Pendik bölgesinde tercih edilen boya renkleri arasında yer almaktadır. Bu  rengin tercih edilme sebebi ise detaylara çok takılmayan ancak temiz bir renk ile evini aydınlık ve modern göstermek isteyenlerin tercihidir. Bu rengin bir diğer özelliği ise evi aydınlık göstermesinin yanında göz yormamakta ve mobilyalarınız ile uyumlu bir görünüm sağlamaktadır. 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız: Aydınlık Gösteren Duvar Boyası Renkleri

Bir diğer sevilen renklerden biri ise pastel renklerdir. Evine farklı hava katmak isteyen Pendik halkı pastel pembe tonlarını tercih etmekten yana olmaktadır. Evinizde doğal ve samimi bir hava tercih ediyorsanız pastel pembe renginin tonlarından faydalanabilirsiniz. En çok tercih edilen yerler ise evinizin çocuk odası, yatak odası ve oturma odası olan pastel pembe ile  farklı bir ambiyans yaratabilirsiniz. 

Herkesin sevdiği bir renk olan mavi genelde en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Mavi rengin insan psikolojisi üzerinde yarattığı olumlu etkileri birçoğumuz bilmekteyiz. Evinde sakin bir hava, ferah, rahat ve yumuşak bir ortam oluşturmak isteyen Pendiklilerin tercih ettiği renkler arasında yer almaktadır. Sevilen mavi renk tonu olan bebek mavisi dinlendirici özelliği ile tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. 

Pendik’in En Güzel Evleri Hangi Bölgesindedir?

Pendik’te en güzel evler, Burhan Toprak Caddesi ve Bedesten Sokak arası bölgede yer almaktadır. Buranın özelliği şehrin kalabalık ve karmaşık yapısından uzak daha sakin bir konuma sahip olmasından kaynaklıdır. Burada daha çok aile apartmanları yer almaktadır. Sahile yakın olan bu bölge merkeze 10-15 dakikalık yürüme mesafesi uzaklığındadır. Bölge Aile apartmanlarından oluştuğu için Çocuk yuvaları da bulunmaktadır.

Pendik’te bir diğer güzel ve önemli bölgelerden biri de Çamlık mahallesidir. Çamlık mahallesi hem nezih hem de sakin olmasının yanında Aydos Ormanı’na da komşudur. Çamlık mahallesi aynı zamanda aile apartmanlarının bol olduğu ve yeşilliğin kendini gösterdiği nadide, güzel alanlardandır. 

Pendik Boya Badana ve Tadilat Şubemiz

Bu yazımızda sizlere Evde Mimar olarak Pendik boya badana ve boyacı ustası, Pendik bölgesinde yer alan en güzel evler hakkında ve evinizi boyamadan önce Pendik bölgesinin en çok tercih ettiği renkler hakkında tavsiyeler vermeye çalıştık. Profesyonel boya hizmeti almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

evboyamaustasinasilsecilir
Boya Badana, Ev Dekorasyonu

Ev Boyama Ustası Nasıl Seçilir? Tüm Detaylar

Evinizi yenilerken ya da dekorasyonunu değiştirecekken hangi ev boyama ustasından yardım alacağınızı bilemiyor musunuz? Doğru bir boya boyadana ustası seçtiğinize nasıl karar vereceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bütün bu endişeleri geride bırakmanın vakti geldi. Sizin için hazırladığımız bu içeriğimizle doğru boyacı ustası seçmenin inceliklerini kolayca öğreneceksiniz. Ev dekorasyonu birçok kişiye göre son derece önemli olduğu, sık sık bu tarz tadilatlar yapılmadığı ve maliyetli işler olduğu için üzerinden uzun süreli düşünülmeli ve ince değerlendirmeler yapılması gerekmektedir. Hayallerinizdeki eve kavuşmanız için de kurtarıcınız olacak ev boyamas ustasının önemi çok büyüktür. Hayal ettiğiniz ev dekorasyonunu anlaşırken konuştuğunuz şekilde teslim etmesi ve memnun olmanız tamamen  seçeceğiniz boya badana ustasına bağlıdır. Bu yüzden şimdi dikkat etmeniz gereken noktaları sizinle paylaşmak istiyoruz. Hazırsanız başlayalım!

boyacibanneri

Doğru Boya Badana Ustası Seçme Rehberi

Doğru bir ev boyama ustası seçtiğinizden emin olmadan önce evinizde ne tarz bir değişiklik ve nasıl bir ev dekorasyonu istediğinizi kararlaştırmak gerekiyor. Her boya badana ustasının yetenekleri ve deneyimleri birbirinden farklı olduğu için nasıl bir şey hayal ettiğinizi bilmeniz oldukça önemlidir. Genel olarak yapılan iş aynı gibi dursa da hepsinin farklı bir inceliği ve püf noktası vardır. İstediğiniz gibi bir sonuç alabilmek için de seçeceğiniz ustanın bunu daha önce yapmış olması gerekir. Seçeceğiniz dekorasyona uygun boya badana ustasına bir tanıdığınızın referansıyla bulmanız en doğru seçim olacaktır. Eğer böyle bir şansınız yoksa bulduğunuz ustanın geçmiş işlerini sorup, neler yaptığını görmek isteyebilirsiniz. Böylece biten işle beklentiniz arasındaki fark oldukça azalmış olur.

Boya badana ustası seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise usta ve aranızdaki iletişim yeteneğidir. Yani iki tarafında derdini anlatabiliyor ve birbirini anlayabiliyor olması oldukça önemlidir. Her detayı eksiksiz konuşmak ve gerekli olan değişimleri gerektiğinde yapabilmek için bu gereklidir. İşin ortasında isteyebileceğiniz değişikliklere ustanın açık olması da onun iletişim yeteneğine bağlıdır. İşe karışmamak adına mutsuz olacağınız bir sonuca varmaktansa bunun gidişatını kolayca değiştirebiliyor olmalısınız. Güçlü iletişim yeteneği sayesinde boya ustası da yetenek ve deneyimlerini size en doğru şekilde aktararak, doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

İlginizi çekebilir: İyi Bir Boyacı Ustası Olmak İçin Gereken Özellikler

Dikkat etmeniz gereken bir önemli nokta da güvenilirlik konusudur. Bu hem ustanın yetenek ve deneyimlerine olan güven hem de teslim etme ve zamanında yapmasına olan güven olarak düşünebilirsiniz. Ev tadilat süreci çok zaman alan ve birçok işin bir arada yapıldığı bir dönem olduğu için ustanın söylediği zamanda gelip, işi söylediği tarihte bitirmesi oldukça önemlidir. Bu özellikte tadilatta yer alacak diğer ustalar için de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bazı durumlarda evinizi teslim etmek zorunda kalabileceğiniz ev boyama ustasına güveninizin olması, aklınızın geride kalmaması için de önemlidir. Bu sayede gönül rahatlığıyla diğer işlerinizi halledebilir ya da işinize gidebilirsiniz. Bu karşılıklı güveni iyi bir iletişim yeteneğiyle çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Bu sayede ne biten işle ilgili bir sıkıntı ne de maliyet ve ücretlerle ilgili bir sıkıntı yaşarsınız. Güven konusu doğru bir ev boyama ustasını seçerken olmazsa olmazlardan biridir.

Doğru bir karar verdiğinizden emin olabilmek için kontrol etmeniz gereken son nokta ise kalite konusudur. Boya badana ustasının kullandığı ürünlerin kalitesi işin nasıl görüneceğiyle doğrudan orantılıdır. Ne kadar kaliteli ürünler kullanılırsa biten iş o kadar güzel görünecek ve o kadar uzun ömürlü olacak. Tadilat işleri maliyetli olduğu için bir seferde ödeyeceğiniz yüksek maliyetli ve kaliteli ürünler, çok daha uzun ömürlü bir sonuç almanızı sağlayacak. Ayrıca boya badana ustasının trendleri takip ediyor ve kendini yenileyebilir olması da onun kalitesiyle ilgilidir. Güncel ev dekorasyon trendlerini takip eden ve bunları uygulayan bir usta seçmeniz, işinizi oldukça kolaylaştıracak ve hayalinizdeki eve daha rahat kavuşmanızı sağlayacak. Son dönemde çok fazla kullanılan ve trend renkleri bilmesi de sizin daha güncel ve görenleri kendine hayran bırakacak bir ev dekorasyonuna sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

İlham Veren Örneklerle Hayalinizdeki Ev Dekorasyonuna Kavuşun!

Bu bölümümüzde doğru ev boyama ustasını seçip seçmediğine karar vermeden önce, nasıl bir tadilat yapacağına ve nasıl bir ev dekorasyonu istediğine karar veremeyenlerin işine yarayacağını düşündüğümüz ilham dolu bir liste hazırladık. Bu sayede nasıl bir dekorasyon istediğinize karar verebilir ve buna göre bir boya badana ustası aramaya başlayabilirsiniz. Ayrıca burada beğendiğiniz dekorasyon örneklerinden ilham alarak kendi evinize uyarlayabilirsiniz. Örneklerden alacağınız ilham boya ustasının da işini kolaylaştıracak ve daha doğru bir şekilde karşılıklı anlaşmaya varabileceksiniz. İşte sizin için hazırladığımız birbirinden güzel ev dekorasyon örnekleri şu şekilde:

İlginizi çekebilir: Boya Badana Ustası Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlginizi çekebilir: Boyacı Ustası Hüseyin Bey’den 10 Ev Boyama Önerisi

Bu içeriğimizde ev boyama ustalarının sahip olması gereken özellikleri ve bu sayede nasıl doğru ev boyama ustasını seçebileceğinizi sizin için açıkladık. Umarız, doğru boya badana ustası seçerken bu paylaştığımız bu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

evdemimarmutfaktezgıtavsiyeleri
Ev Dekorasyonu, İç Mimarlık, Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Tezgahı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak tezgahları, mutfağımızın dekorasyonunda önemli bir rol oynamasının yanında kullanım açısından da en çok temas halinde bulunduğumuz noktalardan biridir. Mutfak tezgahı seçerken, dayanıklı, şık bir görünüme sahip ve ekonomik olmasını isteriz. Mutfak tezgahı seçerken nereden başlayacağınızı bilmemek sizleri endişelendirebilir.  

Evde Mimar olarak mutfak tezgahı seçerken nereden başlamamız gerekiyor? Dikkat etmemiz gerekenler neler? Mutfak tezgahı seçerken yaptığımız hatalar ve size yardımcı olabilecek tezgah türlerini ve kullanım avantajlarını hazırladık. Bir mutfak tezgahı nasıl seçilir gelin birlikte inceleyelim.

Mutfak Tezgahı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Tavsiye

1) Araştırma yapmadan mutfak tezgahı seçmeyin

İnsanlar mutfak tezgahı seçerken tercih ettikleri taş türü genel olarak granit taş yüzeyler iken bazende büyük babaannelerimizin evlerinde olan desenli, renkli taşları tercih ederler. Ancak tercih ederken taş yapısı ve dayanıklılığı konusunda bir fikir sahibi değillerdir. Her bir tezgahın kendine has özellikleri, artı ve eksi yönleri bulunmaktadır. Mutfak tezgahı seçerken sadece görünüm değil aynı zamanda eviniz için en doğru olanı ve en kullanışlı olanı araştırarak tercih etmek gerekir.

Günümüzde en yaygın kullanılan mutfak tezgahları:

 • Granit
 • Kuvars
 • Kuvarsit
 • Pazlanmaz Çelik
 • Laminent
 • Ahşap
 • Yapay Taş
 • Linolyum / Formika
 • Mermer

2) Mutfak tezgahları tek başına yeterli değildir

Mutfak tezgahı seçerken yapılan diğer hatalardan biride tezgahı tek başına düşünmektir. Mutfak tezgahı tercih ederken, tezgahı, mutfağımızın zemini, tezgah üstü döşemeleri ve dolaplarını göz önünde bulundurun. Mutfak tezgahları tek başına yeterli değildir. Mutfağınızın diğer öğeleri ile uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir.

3) Mutfak tezgahınızı almadan önce test edin

Mutfak tezgahı tercih ederken, küçük bir ipucu olarak tercih ettiğiniz tezgah yüzeyini test etmenizdir. Granit, mermer ve kuvars gibi mutfak tezgahı satın almayı tercih ettiyseniz eğer taşlardan örnek almanız ve inceletmeniz faydalı olacaktır.  Hem doğal hem de yapay taş tezgahlar lekelenmeye, çizilmeye veya yontulmaya eğilimli olabilir. Beyaz kuvars mutfak tezgahının üzerine dökülen bir soslu makarna lekesi canınızı oldukça sıkabilir. Taşınızı seçtikten sonra, örnek bir parça talep edin  ve ne kadar çok dayanıklı olduğunu ufak testler ile inceleyin.

4) Mutfak tezgahlarınızın döşemelerini göz önünde bulundurun

İşte size bu konuda size ufak bir ipucu vermek isteriz. Eğer bir mutfak tezgahı için taş seçmeye giderseniz, mutfağınızın döşemesini mutlaka göz önünde bulundurun. Taş mutfak tezgahları, renk, damar ve kalite olarak birçok türe sahiptirler. İnsanlar mutfak tezgahı için taş seçimi yaparken tüm taşların ve tüm renklerin aynı olduğunu düşünürler. Dikkat etmeden seçilen beyaz ve gri bir mermer mutfağa geldiği zaman hayal kırıklığına uğratmaktadır. Aslında planan renkten daha sıcak tonlu bir renk ile karşı karşıyadır. Taş bir tezgah seçerken, her zaman kurulacak döşemeyi de göz önünde bulundurmanız gerekir. 

5) Doğru mutfak tezgahı kesimine dikkat edin

Mutfak tezgahı seçimi yaparken yapılan diğer hatalardan biri de, tezgahların kesim biçimini atlamaktır. İnsanlar taş tercihini gerçekleştirdikten sonra her şeyin bittiğini düşünürler. Aslında taş seçimi kadar tezgahın kesim şekli de bir o kadar önemli rol oynamaktadır. Eğer mutfak tezgahınız güçlü damar desenleri varsa kesiminizi ona göre yaptırınızı aski halde belirgin olan dikiş izleri ve birbirinden bağımsız uyumsuz damar çizgileri ile mutfağınız uyum sağlamayabilir.

Herhangi bir evde en çok kullanılan alanlardan biri mutfaktır. Mutfak tezgahı, mutfağınızın kullanım alanı olarak en çok temas edilen alanlardan biridir. Yukarıda yapılan hatalara değindik gelin şimdi mutfak tezgahı taşları türlerine,  avantajları ve dezavantajlarına bakalım. 

Mutfak Tezgahı Türleri: Avantajları ve Dezavantajları

1) Granit mutfak tezgahı avantajları ve dezavantajları

Granit, eşsiz bir baskı ve renklere sahip doğal bir taştır. Nispeten ısıya dayanıklı olduğu için mutfaklar ve banyolar için en çok tercih edilen seçenektir. 

Avantajları:

 • Uzun ömürlüdür.
 • Dayanıklıdır.
 • Temizliği ve bakımı kolaydır.
 • Düşük maliyetlidir. 

Dezavantajları:

 • Asidik gıda ve ürünlere karşı çok dayanıklı değildir.

2) Mermer mutfak tezgahı avantajları ve dezavantajları

Mermer mutfak tezgahları, zarif görünümleri nedeni ile en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Doğal kireç taşından yapıldığı için, bileşiminin her bir çizgisi benzersizdir.

Avantajları:

 • Yüksek estetik görünüme sahiptir.
 • Isıya dayanıklıdır.
 • Homojen malzeme olması nedeniyle kolay temizlenir.

Dezavantajları:

 • Güçlü darbelere karşı dayanıklı değildir.
 • Pahalıdır.
 • Yüksek gözenekliliği nedeniyle antibakteriyel boyama ve antibakteriyel reçine ile kapatılmalıdır.

3) Yapay taş mutfak tezgahı avantajları ve dezavantajları

Yapay taşlar genellikle belirli bir reçine ile karıştırılmış mermer veya kuvars gibi kıyılmış doğal minerallerden yapılır. Yapay taşlarla tasarım yaparken, kalitelerini sağlamak için ciddi profesyonel tedarikçiler ile çalışmanızda fayda var.

Avantajları:

 • Standart ve homojen bir malzemedir.
 • Gözenekli değildir ve leke tutmazlar.
 • Kolayca korunabilir ve temizlenebilir.
 • Çok çeşitli renk ve yüzeylere sahiptirler.

Dezavantajları:

 • Daha geleneksel seçeneklere kıyasla maliyetlidir.
 • Isıya ve emmeye karşı düşük dirençlidir.

4) Porselen mutfak tezgahı avantajları ve dezavantajları

Porselen karo taş seçenekleri en popüler seçenekler arasında yerini almaktadır. Çok fazla dayanıklı olmasalarda nispeten dayanıklılardır. Öne çıkan en önemli özelliği dayanıklılık ile sızdırmamazlıktır. Ayrıca mermer, ahşap veya beton gibi diğer malzemelere benzemek için yapılandırılabilen seçenekler arasında yer almaktadır.

Avantajları:

 • Suyu emmez. 
 • Fiziksel ve kimyasal aşınmaya karşı çok dayanıklıdır.
 • Porselenlerin temizlenmesi de kolaydır.

Dezavantajları:

 • Porselen ile tasarım yaparken, darbe direncini garanti etmek için uzman şirketlerle çalışmak gerekir.
 • Porselen takviyeli bir yapı ile de uygulanmalıdır.

5) Paslanmaz çelik mutfak tezgahı avantaj ve dezavantajları

Paslanmaz çelik, sızdırmazlığı nedeniyle en yüksek asepsi oranlarından birini sağlayan bir seçenek olması yanında ısı ve bakterilere karşı direnci nedeniyle endüstriyel mutfaklarda kullanılacak en iyi malzemelerden biridir. Yüksek maliyeti nedeniyle tercih edilmemektedir.

Avantajları:

 • Hijyenik, pratik ve uzun ömürlüdür.

Dezavantajları:

 • Son derece pahalı ve kolayca çizilebilir.

6) Beton mutfak tezgahı avantajları ve dezavantajları

Beton mutfak tezgahları, son derece dayanıklı ve ekonomik bir malzemedir. Uygulanacak olası son katları genişleten betonun renklendirilmesi için birçok teknik vardır.

Avantajları:

 • Görünüşü çok yönlüdür ve üretimi ekonomiktir, sadece çimento, kum ve su gerektirir.

Dezavantajı:

 • Sızmayı önlemek için belirli ürünlerin kullanılmasını gerektirir.
 • Oldukça gözeneklidir ve lekelere karşı çok az direnç gösterir. 
 •  Çok hijyenik değildir.

7) Ahşap mutfak tezgahı avantajları ve dezavantajları

Ahşap mutfak tezgahları, bulunduğu ortama sıcaklık sağlar ve kurulumu çok pratiktir. Meşe, ceviz ve kayın yapımında en yaygın kullanılan malzeme türüdür.

Avantajları:

 • Pratik kurulum.

Dezavantajları:

 • Isıya karşı düşük direnç ve keskin nesnelere karşı düşük darbe direncine sahiptir.
 • Su ile etkin temas için sıkı koruma ve bakım gerektirir.

8) Cam mutfak tezgahı avantajları ve dezavantajları

Temperli camdan yapıldığında, malzeme oldukça güvenli olabilir. Leke önleyici ve antibakteriyel ürünler ile kullanılması gerekmektedir. Mevcut seçenekler arasında saydam, yarı saydam, dokulu ve renkli camlar bulunur.

Avantajlar:

 • Leke tutmaz.
 • Temizlik ve bakımı kolaydır.
 • Hemen hemen her türlü finisaj ile birleştirilebilir.

Dezavantajları: 

 • Kurulum ve imalatı maliyeti yüksektir.

9) Sabun taşı mutfak tezgahı avantajları ve dezavantajları

Steatit, asit ürünlerine karşı çok dayanıklı olduğu için klinikte ve laboratuvarlarda yaygın olarak kullanılan sabun taşı, doğal bir taştır.

Avantajlar:

 • En uzun ömürlü seçeneklerden biridir.

Dezavantajları:

 • Isı direnci, granit gibi diğer doğal taşlardan daha düşüktür. 
 • Yağlama ve cilalama dahil sürekli bakım gerektirir.

Sizlere bu yazımızda evde mimar olarak mutfak tezgahı tavsiyeleri ve mutfak tezgahı seçerken dikkat edilmesi gerekenler, mutfak tezgahı türleri ve özellikleri hakkında tüyolar ile bilgilendirmek istedik. Mutfak tezgahı seçimininde profesyonel destek almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

buyukcekmece-boyaci-ustasi-boya-badana-surecleri
Boya Badana, Boyacı Bölgeleri, Dış Cephe, Ev Boyama

Büyükçekmece Boyacı Ustası Boya Badana Süreçleri

Marmara denizi ile çevrili olan, İstanbul’un batısında yer alan Büyükçekmece, tarihi bakımdan zengin ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Büyükçekmece’de  5 km uzunluğundaki Kordonboyu gidilmeye değer gören yerlerden birisidir. Kordonboy’u  yaz ve bahar aylarında oldukça hareketli ve kalabalıktır. Çay bahçesi, restoran ve plaj gibi sosyal faaliyetlerde rahatlıkla sunulmuştur. İlçede görülecek diğer yerlerden birisi de İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan doğal yaşam alanı olan Büyükçekmece Gölü’dür. Eğer sizde İstanbul’un önemli yazlık alanlarından olan Büyükçekmece’ de yaşıyor, tarihi ve doğal yaşam alanlarının göz büyüleyen renklerine uyum sağlamak istiyorsanız, aldıkları işleri kendi evi ve işyeri gibi çalışıp, güzel işler çıkartan Büyükçekmece boyacı ustalarını tercih edebilirsiniz.

bannermimar-05

Büyükçekmece Boyacı Ustası Fiyatları

Büyükçekmece boyacı ustası , boyama süreçlerini daha kolay ve keyifli bir şekilde yapmaktadırlar. Alanında uzman, işin ehli olan ustalarımız evlerinizde ve iş yerinizde aradığınız huzurlu ortamı sunmak için özenle çalışmaktadırlar. Sadece kendi kazancını değil müşterilerimizin de kazancını düşünen Büyükçekmece boyacı ustalarımız, piyasaya göre bütçenize uygun fiyatlarla düşlediğiniz mekanları rahatlıkla yaratmaktadırlar. Fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorsanız siz değerli müşterilerimiz için tablo hazırladık.

Büyükçekmece Boya Badana FiyatlarıEşyasız EvlerEşyalı Evler
1 + 1 (60-80 m2)600-780 TL1.100-1.300 TL
2 + 1 (80-120 m2)780-1.150 TL1.300-1.450 TL
3 + 1 (120-150 m2)1.150-1.400 TL1.450-1.650 TL

Sizde boya badana için fiyat hesaplaması yapmak isterseniz sayfamıza göz atarak daha doğru bir fiyat alabilirsiniz.

Büyükçekmece Boya Badana Ustaları

Büyükçekmece’de çalışmakta olan boya badana ustaları, İstanbul’un bir çok kalabalık yerlerinde kaliteli hizmet ve işçiliği olan ustalardır. Müşterilerine karşı dürüst, temiz ve hızlı çalışmalarıyla bilinen ustalarımızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Yaptıkları işi kendilerine yapıyormuş gibi zamanında işe başlamaya, kaliteli malzeme kullanımına ve temizliğine önem vermektedirler.

kartal-boyaci-ustasi

Büyükçekmece tarihi aynı zamanda da yazlık bir ilçe olduğu için boya badana işlemleri sıklıkla yapılmaktadır. Bu ilçedeki, uyum ve dizaynı hiç bir aksaklığa izin vermeyen ustaları tercih ettiğiniz takdirde disiplinli bir işçilikle istediğiniz ortamı elde edebilirsiniz.

Evimizde ve iş yerlerimizde duvar boyası rengi tercih ederken, mekana ferahlık veren ve mobilyalara uygun renkler tercih ederiz. Düşündüğünüz boyayı önceden belirleyerek odanızın ışık durumunu ve mevcut eşyalarınızla oluşturacağı ambiyansı görebilirsiniz. Bu uyum ve dizayn içerisinde, renk seçerken kararsız kalırsanız ve zorlanırsanız işinin ehli olan boyacı ustaları, en güzel ve en iç açıcı tavsiyeleriyle sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaktadırlar. Her yerde olabileceği üzere ışık almayan evler, dar ve çok geniş odalara sahip, eşyalı yada eşyasız evler için doğru renk seçimi çok önemlidir. Doğru renk seçme konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz :

Aydınlık Gösteren Duvar Boyası Renkleri

Büyükçekmece Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Büyükçekmece ilçesine genel olarak bakıldığında yazlık bölge olduğundan, renkler daha sade ve iç açıcıdır. Sade ve minimalist bir yapıda olan çakıl taşı rengi bir çok mobilya ile dekore etmek oldukça kolaydır. Doğada farklı renklere bürünebilen çakıl taşı rengi oldukça tercih edilen bir renktir.

cakiltasirengi

Büyükçekmece’de yine olduğu gibi tercih edilen renklerden bir tanesi de kumsal rengidir. Göze hoş gelen ve sevilerek tercih edilen kumsal rengi, yemek odasından oturma odasına, yatak odasından mutfağa kadar tüm odalar için çok ideal bir renk olmakla birlikte bebek odalarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu rengi duvarlarınızda kullanıyorsanız güzel duvar dekoratifleri ile şık görüntüler yaratabilirsiniz. Işık alımı az olan iç cephelerde içinizi rahatlatacak bir renktir.

kumsal-rengi

Büyükçekmece’de iç cephelerde olduğu kadar sahil kesime yakın olan evlerde dış cephede de kum beji rengi kullanılmaktadır. İç cepheye kattığı özel havayla adeta yaz ferahlığı hissettirmektedir. Güneş görmeyen ve ışığı rahatlıkla alamayan evlerde ışığı yansıtarak güneş kadar aydınlık bir ortam oluşturur. Siz de iç açan bu rengi tercih edebilirsiniz.

kumbejirengi

Büyükçekmece aynı zamanda tarihi yerleriyle meşhur olduğu için renk uyumu açısından gri ve grinin tonları sıklıkla evlerde olduğu kadar iş yerlerinde de tercih edilmektedir. Dekorasyon açısından her renk ile uyumlu olan kül grisi rengi mobilya ve dekor eşyalarla bir kullanıldığında çok şık bir görünüm kazandırmaktadır.

kul-Grisi

Büyükçekmece’nin eşsiz güzelliği olan sahili maviliğiyle adeta büyü etkisi yaratmaktadır. Fakat sadece sahil kesimlerinde değil hemen hemen çoğu evde bu sonsuz gökçe mavisi rengi sıklıkla tercih edilenler arasında. Sade ve ferah renklerle çok iyi bir uyum sağlayarak göze hitap etmektedir. Diğer renkler ile uyumu oldukça fazla ve kolay dekore edilen bir renktir.

gokce-mavisi

Sizden gelen sorular doğrultusunda hazırladığımız videoyu izleyerek harika renk tavsiyelerini öğrenebilirsiniz.

Büyükçekmece’nin En Güzel Evleri Hangi bölgesindedir?

Büyükçekmece oldukça hareketli ve canlı, sahil kesimi olan bir bölgedir. Mahalleler her yerde olduğu gibi yer olarak ve bütçesel olarak farklılıklar göstermektedirler. Murat Çeşme Mahallesi’nde kaliteli evler bulunmaktadır fakat mahallenin denize kıyısı yoktur. Ancak fiyat ve performans anlamında ihtiyaçları karşılayacak düzeydedir. Mimaroba Mahallesi ise ilçenin tarihi kısmında yer almaktadır ve eski evler kısmen mevcuttur. Lokasyonun ulaşım gibi zorlukları bulunmamaktadır ve bu nedenle tercih edilmektedir. Büyükçekmece’nin tarihi kesim ve deprem üssü bir bölge olmasından dolayı tadilat işlemleri ve boya badana işlemleri 2-3 yılda bir tekrarlanmalıdır.

Büyükçekmece Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?

buyukcekmece-boya-badana-ustasi

Büyükçekmece boya badana ustalarının önceliği müşteri memnuniyetidir. Kaliteli malzemeler kullanarak müşterilerimize güven sağlamaktadırlar. İşe başlarken zamanında başlayan, temizliğine özen gösteren ve profesyonel bir işçilik çıkartan ustalarımız, evde ya da iş yerinizde boya yapıldığını hiç hissetmeden, işlerini hızlı, sorunsuz ve özenli bir şekilde halletmekteler. Eşyalı evler boyanırken, mobilyalarınızı ,beyaz eşya ve parkelerinizi ustalarımız özenle koruma oluşturup hiç bir zarar görmeyecek şekilde işlerini yapmaktadır. Sizde güzel ve huzurlu bir ortam yaratmak istiyorsanız Büyükçekmece boya badana ustalarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Büyükçekmece Boya Badana ve Tadilat Şubemiz

Büyükçekmece boya badana ve tadilat hizmetlerine profesyonel ekibimizle ulaşabilirsiniz.

avcilarboyabadanahizmetleri
Boya Badana, Boyacı Bölgeleri

Avcılar Boya Badana ve Boyacı Ustası Hizmeti

Avcılar’ da eve çıkacaksınız ve boya badana ustasına mı ihtiyacınız var? Avcılar’ da oturuyorsunuz ve evinizi yenilemeyi mi düşünüyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz! İstanbul’ un Avrupa Yakası tarafında bulunan Avcılar ilçesindeki boya badana hizmetlerini sizin için açıklıyoruz. Doğusunda Küçükçekmece gölü, Güneyinde ise Marmara Denizi ile çevrili olan Avcılar İlçesi, artan göç hareketleriyle birlikte nüfusunu gün geçtikçe arttırmaktadır. Farklı sektörlere ve iş imkanlarına sahip olması, ev arayan insanların da baktıkları yerlerin başında gelmektedir. İster yeni evler isterseniz temiz kullanılmış evler bulabileceğiniz bu semt, her türlü bütçe için çok uygun bir bölgedir. Nüfus hareketliliğinin çok fazla olmasından dolayı da tadilat işlemleri çok fazla yapılmaktadır, bu da boya badana ustalarının deneyimlerinden ve yaptıkları işlerin kalitesinden belli olmaktadır. Avcılar ilçesinde boya badana hizmetlerine dair ihtiyacınız olan bütün bilgileri sizin için listeledik. Hazırsanız başlayalım!

Avcılar Boyacı Ustası Fiyatları

Avcılar boyacı ustası fiyatları, İstanbul’ un diğer ilçesindeki fiyatlarıyla benzerlikler göstermektedir. Boya badana fiyatları yapılan işin kalitesiyle doğrudan orantılıdır. Bu yüzden aşağıda olan fiyatlardan çok daha düşük fiyatlarla karşılaşırsanız, biraz şüphelenebilirsiniz. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilikler yüksek maliyet anlamına gelse de biten işten çok daha memnun ayrılacaksınız. Ayrıca boya badananın daha uzun ömürlü olması da kaliteden ödün vermemekle doğrudan orantılıdır. Deneyimli boyacı ustaları evinizi ve evinizin ihtiyaçlarını iyi bir şekilde analiz ettikten sonra size uygun bir fiyat verecektir. Evinizin eşyalı ya da eşyasız olması da boya badana ustasının iş yapma şeklini değiştireceği için fiyatlar da ona göre değişmektedir. Ortalama olarak Avcılar ilçesinde boyacı ustası fiyatları şu şekildedir:

Avcılar Boya Badana FiyatlarıEşyasız EvlerEşyalı Evler
1+1 (60-80 m2)600-780 TL1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2)780-1.150 TL1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2)1.150-1.400 TL1.450-1.650 TL

Ücretsiz Online Keşif ile kendi eviniz için kolay bir şekilde fiyat hesaplayabilirsiniz.

Avcılar Boya Badana Ustaları

Avcılar bölgesindeki boya badana ustaları, iyi bir boya badana ustasının sahip olması gereken özellikleri barındırmaktadır. ‘Nedir bu özellikler?’ dediğinizi duyar gibiyiz. İyi bir boya badana ustası öncelikle düzenli ve planlı olmalıdır. Avcılar bölgesinde tadilat işleri çok sık ve fazla yapıldığı için boya badana ustalarının yoğun programları vardır. Bu durum onların oldukça planlı ve hızlı olmasını sağlamaktadır. Sizinle anlaştıkları gün ve saatte işleme başlayıp, anlaşmada belirttikleri zamanda da işi teslim edeceklerdir. Ortalama olarak bütün bir evin boyanması 2-3 gün sürmektedir. Yaptıracağınız işlemlere, duvarların durumuna ve evin ihtiyacına göre bu süreler değişiklik gösterebilmektedir.

İkinci olarak, ev tadilatlarının belki de en can sıkıcı yanı temizlik durumudur. Boya badana işlemlerinde de temiz çalışılması özellikle eşyalı evler için oldukça önemlidir. Eşyalara damlayan ve kuruyan boyalar büyük zorluklar çıkarmaktadır. Bunları bilen Avcılar bölgesindeki boya badana ustaları, temizliği ayrıca önem vermektedirler. İşleme başlamadan önce zemin döşemeleri ve eğer varsa mobilyaları güzelce koruma altına almadan işe başlamazlar. Bu sayede size de tadilat sonrasında son derece az iş kalmaktadır.

Son olarak, Avcılar bölgesinde çok fazla ev tadilat işlemleri yapıldığı için buradaki boya badana ustaları oldukça deneyimlidir. Bu da hayal ettiğiniz ya da istediğiniz ev dekorasyonuna kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Birçok farklı tarzdan birçok farklı renkte ev tadilatları yaptıkları için size yeni gelen bir işlemi bile kolayca yapabilmektedirler. Bu özellik onların trendleri takip etmesinden de kaynaklanmaktadır. Bu sayede evinizde en trend renkleri ve en trend işlemleri rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Avcılar Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Birçok ilçe ve şehir de olduğu gibi Avcılar bölgesinde de açık renkler çok sık tercih edilmektedir. Evi hem daha ferah hem de daha aydınlık gösteren açık renklerin başında krem tonları ve kahverenginin çok açık tonları gelmektedir. Damla Sakızı ve Ayçiçeği renkleri bunların başında gelmektedir. Evde bir bütünlük yaratmak hem de daha az maliyetli bir tadilat yapmak için evin her odasında aynı renk kullanmak oldukça yaygındır. Bu ev dekorasyonu açısından da eşyaları seçmek anlamında büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Avcılar’ın En Güzel Evleri Hangi Bölgesindedir?

Avcılar’da farklı bütçe ve yaşam tarzlarına uygun çok farklı evler vardır. Daha sakin ve huzurlu bir hayat isteyenler sahil kesiminden ev bakarak, eşsiz Marmara Denizi’nin tadını çıkarabilirler. Eğer ulaşım kolay olsun ve her yere kolayca gidebilmek istiyorsanız Avcılar Merkez Mahallesi civarından bir ev bakabilirsiniz. Toplu taşıma imkanlarının çok sık ve çeşitli olduğu bu bölgeden istediğiniz her yere kolayca gidebilirsiniz.  Ayrıca son derece rahat ve huzurlu bir ortama sahiptir.

İlginizi çekebilir: En Uygun Boyacı Ustası Fiyatları

Avcılar Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?

Avcılar bölgesindeki boya badana ustalarının düzenli ve hızlı olmalarından yukarıda bahsetmiştik. Bu çerçeve doğrultusunda hepsi çok planlı ve programlıdır. El sıkışmadan önce gelip evi güzelce analiz ederler, sizin istediklerinizi dinlerler. Hayal ettiğiniz ev dekorasyonuna kavuşabilmeniz için yapılması gerekenleri ve evin ihtiyaçlarını belirledikten sonra işleme başlarlar. Boyadan önce varsa duvardaki pürüzler ve deformasyonlar giderilir. Bu özellikle boyanın katalog rengindeki gibi durması ve kötü bir görünüm yaratmaması açısından oldukça önemlidir. Evinizi en kısa sürede teslim edebilmek için son derece hızlı çalışarak, sizi memnun etmeye çalışırlar.

İlginizi çekebilir: İyi Bir Boyacı Ustası Olmak İçin Gereken Özellikler

Bu içeriğimizde Avcılar boya badana ustalarının özelliklerini ve boya badana fiyatlarını sizin için açıkladık. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.Evde Mimar ekibi profesyonel ustalar ve iç mimarlarla birlikte çalışmaktadır. Bize istediğiniz an ulaşarak fiyat öğrenebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avcılar Boya Badana ve Tadilat Şubemiz

Avcılar boyacı ustası hizmetleri için bizlerle 0850 360 0626 no’lu numaradan yada online keşif talebi oluşturarak iletişime geçebilirsiniz.

fatih-boyaci-ustasi-boya-badana-surecleri
Boya Badana, Boyacı Bölgeleri

Fatih Boyacı Ustası Boya Badana Süreçleri

Fatih, İstanbul’da yer alan hem kalabalık hem de en çok turist alan ilçeler arasında ilk beşte yer almaktadır. Tarihi yarımada da bulunan Fatih ilçesi tarihi bir öneme sahiptir. 455 bin nüfusa sahip Fatih ilçesi Eminönü, Balat, Ayvansaray ve Beyazıt gibi önemli semtleri içerisinde barındırır. Bu semtlere baktığınızda hepsinin İstanbul’un tarihi boyunca yerleşim alanı olduğunu görürsünüz. Bu nedenle buradaki yapılar çok yeni sayılmamakta hatta eski yapılardır. Yıkıp yeni yapıtlar oluşturmak yerine tarihi korumak amacıyla en doğru yöntem olan restorasyon işlemleri yapılmaktadır. Sizde Fatih’e taşınmak istiyor veya bu bölgede ikamet ediyorsanız evinizin bakımına oldukça önem vermeniz gerekmektedir. Boya badana ve tadilat işlemlerini 1-2 yılda bir yaptırmanızı öneririz. Fatih boyacı ustası seçiminizde ise bizleri tercih edebilirsiniz.

boyabanner

Fatih Boyacı Ustası Fiyatları

Bir işe başlarken olduğu gibi boya badana işlerinde de ilk olarak fiyat araştırması yaparız. Hizmet alırken fiyatlar bölgesel ve ortamın durumuna göre değişiklik arz edebilmektedir. Fatih boya badana hizmeti İstanbul geneli ile hemen hemen aynı fiyatlarda alınabilmektedir. Fatih, suriçi olarak adlandırılan bölgede yer almaktadır. Bu nedenle bu bölgede yapılacak boya badana ve tadilat işleri de bölgeyi tanıyan ve bilen profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Her bölge kendine has özellikler ve dekorasyon aklı taşımaktadır. Fatih boyacı ustası pek çok yönden istekleri karşılamaktadır. Tadilat konusunda da deneyimli ustalar oldukları için onlarla çalışmak mantıklı bir seçim olacaktır. Fatih boyacı ustası fiyatlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Fatih Boya Badana FiyatlarıEşyasız EvlerEşyalı Evler
1+1 (60-80 m2)600-780 TL1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2)780-1.150 TL1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2)1.150-1.400 TL1.450-1.650 TL

Tablodan da anlaşıldığı üzere boya badana fiyatları evin eşyalı ve eşyasız olma durumuna göre değişmektedir. Bunun yanı sıra duvar sağlığı gibi faktörlerde göz önünde bulundurulmalıdır. Boya badana ustasının işleme başlamadan önce online keşif yada yerinde keşif ile evi incelemesi gerekmektedir. Bu inceleme sonucunda hem sizin açınızdan hem çalışacak boyacı ustası açısından işin önceden öngörülmesi daha iyi ve sağlıklı sonuçlar verecektir. Eğer dilerseniz fiyat hesaplama modülü ile kolaylıkla Fatih boya badana fiyatını hesaplayabilirsiniz.

Yükleniyor

Fatih Boya Badana Ustaları

fatih-boyaci-ustasi

Fatih boya badana ustası işinin ehli diye tabir ettiğimiz ustalardan oluşmaktadır. Çeşitli konuda ki becerileri müşterilerinin kalbini kazanmayı başarmıştır. Müşteri odaklı çalışma anlayışı en belirgin özellikleridir. Müşterilerini dinlemek ve anlamak işlerinin birinci kuralıdır. İstediğiniz rengi ve boya desenini ustanıza anlattığınızda hayal gücünüzden bile güzel işler çıkarırlar. Sizi anlayan ve dinleyen bir ustaya sahip olmak büyük bir avantajdır. Eğer sizi dinlemeyen ve kafasına göre iş yapan bir ustayla çalışırsanız ileride problemlerle karşılaşabilir ve çıkan işten memnun olmazsınız.

Fatih boyacı ustasının diğer bir özelliği ise pratik olmasıdır. Pratiklik bir çok anlama gelebilir. Biraz daha açacak olursak; hız, temizlik ve çözüm odaklılık olarak bakılabilir. Boya badana işinde bu üç özellik kritik bir öneme sahiptir. Pek çok usta hızlı olabilir. Hızlılık sonucunda aşırı kirlenmiş bir evle karşılaşabilirsiniz. Bu üç özelliğin bir arada olması hayat kurtarıcıdır. Fatih boyacı ustası evinizin parkelerini, kapılarını ve kullandığınız mobilyalarınıza değer verir. Kendi evi gibi özen göstererek çalışır. Bu durum sizi ek maliyetlerden kurtarır. Yeni bir eşyaya mal olmasa da eşyalarınızın deforme olmasına neden olabilir. Boya badana da koruma çok önemlidir. Baştan savma oraya boraya sıçratılmış boyalar pekte profesyonel değildir. Fatih boya badana ustası çalışma prensipleri sıkı bireylerden oluşmaktadır. İlk yapacağı şeyde eşyalarınızı koruma altına almak olacaktır. O an doğru işi, doğru ustaya verdiğinize emin olacaksınız.

Fatih boyacı ustası sizlere iyi bir hizmet ve özel avantajlar sunabilir. Evinizi ve cebinizi düşünen bu ustalarla birlikte evinizde farklı dekorasyon çalışmaları yapabilirsiniz. Güzelleştirdikleri onlarca evden edindikleri tecrübe boya rengi kararı olsun veya boya deseni olsun sizlere harika fikirler sunacaklardır.

Avrupa yakasında boyacı ustaları arıyorsanız şu içeriklerimiz ilginizi çekebilir:

Beşiktaş Boyacı Boya Badana Ustası

Taksim Boyacı Boya Badana Ustası

Fatih Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Fatih toplamda 57 mahalleden oluşmaktadır. Bu nedenden dolayı Fatih için genel konuşmak pek mümkün değildir. Bazı belirli bölgelerinden hareketle konuşabiliriz. Balat’tan başlayacaksan olursak burada canlı renkler görmek mümkündür. Halkın neşesi duvarlarında can bulmuştur desek hata etmiş olmayız. Bu bölgede en çok kullanılan renklerden biri cam göbeği rengidir.

cam-gobegi-rengi

Cam göbeği rengi, cesur aynı zamanda ihtişamlı bir renktir. Parlaklığı tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu nedenle nötr renklerle birlikte kullanılmalı ve aksesuarlarla kombinlenmelidir. Cam göbeği ile uyumlu renkleri öğrenmek ve harika dekorasyon fikirleri almak isterseniz videomuza göz atabilirsiniz.

kekik-yagi-rengi

Şimdi ise Fatih’in bir başka kısmına bakalım. Cankurtaran ve Sultanahmet bölgesi daha toprak renkleri yoğunluktadır. Bu renklerin tercih edilme sebebi tarihi bir bölge olduğundan mimari görüntünün bozulmaması olabilir. Harika bir toprak tonu olan kekik yağı rengini duymamış olabilirsin ama kesinlikle görmüşsünüzdür. Bu renk oldukça yaygın kullanılmakta beraber ışığın etkisiyle daha açık veya koyu görünebilir. Yani ortamda bulunan eşyalara göre rengin tonu ağırlaşabilir.

romans-duvar-boyasi

Bir başka tarafa doğru seyahat ederken Molla Gürani mahallesi ve çevresini ziyaret ediyoruz. Bu bölge minimal tasarımlara açık, sakin ve nezih bir semt olarak bilinmektedir. Romans rengi romantik somon rengi ile karıştırılabilir. Çok yakın iki tondur ve duvar boyası için aydınlık bir renk arıyorsanız harika bir tercihtir. Birçok renkle birlikte kullanabilirsiniz. Romans rengi duvar boyası kullanıldığı odaya yumuşak ve sakin bir hava getirir.

Evinizde kullanacağınız renklerde tereddütlü iseniz Fatih boyacı ustasının deneyimlerinden yararlanmalısınız.

Fatih Boya Badana Ustası Nasıl Çalışır?

Fatih boyacı ustaları belirli bir sistemle çalışmayı tercih ederler. Online keşif yoluyla ilk keşiflerini yapmayı tercih ederler. Online keşif hem ustanın hem sizin zamandan tasarruf etmenizi sağlayan bir yöntemdir. Kısa sürede keşif işlemini tamamlar ve boya badana için gün belirleyebilirsiniz. Keşif sırasında usta evinizin kaç metrekare olduğunu sorar ve ayrıca size kullanacağı boya hakkında bilgi verir. Renk talebinizi ustaya keşif sırasında söylemenizde fayda vardır. Tahmini bir fiyat almanız için harika bir aşamadır.

fatih-boya-badana-ustasi

İkinci aşama boya badana işlemi için ortamın hazırlanmasıdır. Bu aşamada dilerseniz ortadan kırılabilecek eşyalarınızı kaldırmanızda fayda var. Böylece olası kazaları engelleyebilirsiniz. Usta ve ekibi eşyalarınızı uygun biçimde odanın ortasına toplayacak ve koruma işlemine geçecektir. Koruma işlemi büyük naylonlar yardımıyla yapılır. Naylonların uçuşma tehlikesinden dolayı bir bant ile tutturulur. Yerler ve köşelerde aynı biçimde kapatılır. Olası bir boya sıçraması yaşamamak için bu önemlidir. Fatih boya badana hizmeti veren ustalar güvenilir ve işinin ehlidir. Güvenle evinizi teslim edebilirsin.

Fatih Boya Badana ve Tadilat Şubemiz

Fatih boyacı ustası arıyorsanız uzman ekip ve profesyonel çözümler için bizi 0850 360 0626 numaradan arayabilir veya internet sitemiz üzerinden taleplerinizi güvenle iletebilirsiniz.

kucukalanlaricinsurgulukapimodelleri
Alçıpan, Ev Dekorasyonu, Güzel Evler, Kapı

Küçük Alanlar İçin Sürgülü Kapı Modelleri

Sürgülü kapı modelleri dekoratif ve kullanım alanlarında kolaylık sağlayan, yer kaplamaması açısından genellikle tercih edilen çeşitler arasında yer almaktadır. Yazımızda sizlere sürgülü kapı modellerinden,avantajlarından,ortalama fiyat bilgilendirmesinden ve kullanım alanlarına göre hangi model sürgülü kapı çeşidi kullanılmalıdır ile ilgili bilgiler sunacağız.

Sürgülü Kapı Nedir?

Sürgülü kapı, alttan ray sistemi veya üstten sürgülü olarak monte edilen, sağ ve sol hareketi olan kapılardır.

Sürgülü kapılar evin stiline göre alandan tasarruf etmek ve hoş bir görünüm için de kullanılabilir. Farklı malzemelerden imal edilebilen ve kullanılan malzemeye göre kullanım ömrü değişmektedir. Kaymayı sağlayan mekanizma sürgülerdir. Kullanımı çok daha kolaydır.

Sürgülü Kapı Modelleri

Bir kaç yıl içerisinde kullanımı artan sürgülü kapı modelleri kullanıcıların tercihlerini kolaylıkla yapmalarını ve doğru kapı modeli seçebilmelerini sağlamaktadır. Genellikle misafir odası ve mutfakta kullanılsa da dilediğimiz her yerde kullanabiliriz.

Dar koridorlarda, küçük mekanlarda, evlerde ardiye odalarında ya da salonlarda, dükkanlarda, iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, ofislerde ve sağlık kuruluşlarında, özel güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyulan alanlarda, depo,imalathane ve garaj kapıları gibi geniş kullanım alanlarına sahiptir. Hayat kurtarıcı küçük ev dekorasyonları önerilerine de bakmak isterseniz :

Kullanım ihtiyacına göre ikiye ayrılır. Bunlar gizli sistem ve boru tipidir. Boru tipi sürgülü kapılarda mekanizması ve diğer parçaları gözükmektedir ve küçük alanlarda kullanılır. Gizli sistem ise, bakıldığında kutu şeklinde gözükmektedir.

Sürme kapı, altında ve üstünde ray sistemi bulunan, çift kanat kullanılan bir kapı modelidir. Rahatlıkla sağa ve sola hareket ettirilebilen manuel bir model olarak kullanılmaktadır. Sürgülü kapıların bir kısmı şifreli olarak da dizayn edilebilmektedir.

Cep sürgülü kapı, küçük alanlar için tercih edilen ve tek kanat kullanılan bir modeldir. Bu modelde olan kapıyı yerleştirmek için duvarda gizli bir bölme oluşturulur ve kanat bu bölmeye doğru kaydırılır. Bu özelliği sayesinde cep sürgülü kapı denilmektedir.

Rüstik sürgü kapılar, çeşitlerine göre maliyeti daha uygundur. Bu modellerde sürgüler kapı ile birlikte görülmektedir. Ahşaptan yapılmaktadırlar. Tercih edilmesinin sebebi ise maliyet olarak ucuz olmalarıdır.

Klasik sürgülü kapı, genellikle şeffaf görünümde olan ve geçişlerde kolaylık sağlayan, evin önemli bölgelerinde kullanılan farklı renk ve desenlerde de satılabiliyor. Sürgülü kapılar ile akordiyon kapılar birbirlerine benzeseler de farklı mekanizmalar ile çalışan kapı çeşitleri olmaktadır.

Ahşap sürgülü kapı, daha yavaş hareket etmektedir. Bu yüzden cam ve metal olarak üretilmiş daha hızlı hareket ettirilebilen sürgülü kapılar tercih edilmektedir. Cam sürgülü kapı modellerinin son zamanlarda rağbet görmesinin sebebi ısı yalıtımını daha rahat sağlamalarıdır. Hareket sensörleri eklenerek otomatik hale kolaylıkla gelebilmektedir.

Sürgülü kapıların kullanımlarının kolay olmasına rağmen, temizlikleriyle ilgilenirken çok dikkatli davranmak gerekmektedir. Sistemin içerisine girmesi kolay olan toz taneleri ya da ufak parçalar sistemin çalışmasını engelleyebilir. Eğer uzun zaman içerisinde bu şekilde kullanılmaya devam edilirse bu parçacıklar kapılara zarar verebilmektedirler.

Pimapen, duvar içi, demir, akordiyonlu ve alçıpan gibi farklı modelleri de vardır.

Küçük Alanlar İçin Sürgülü Kapı Avantajları

Sürgülü kapı, dizayn biçimlerine ve kullanım alanlarına göre başka faaliyetler için kullanım alanını genişletir.

 • Mekanlar arasında bağlantı sağlar.
 • Bakım açısından kullanımı daha kolaydır.
 • Daha fazla hareket alanı sağlar.
 • Açılış kapanışlarda yer işgali yapmaz.
 • Renkli modellerde dekor edilmiş duvar görüntüsü vermektedir.
 • İstenilen metrekareye ve modele göre seçim yapılabilmektedir.
 • Isı yalıtımı sağlar.
 • Özel güvenlik alanlarında kolaylık sağlar.

İlginizi Çekebilir:

Hayat Kurtarıcı Küçük Ev Dekorasyon Önerileri

Sürgülü Kapı Modelleri Örnekleri

Birbirinden eşsiz sürgülü kapı modellerini sizler için hazırladık. Umarız fikir edinebilirsiniz.

Sürgülü Kapı Modelleri İçin Ortalama Fiyat Listesi

Kullanılan malzeme ve işçilik fiyatı, uygulanacağı alanın büyüklüğü, tercih edilecek olan kapı modeli cam ise cam’ın maliyeti ve isteğe göre kapılara eklenebilen şifre mekanizması, hareket sensörü ve kartlı giriş sistemi gibi özellikler fiyatları etkileyen etmenler içerisinde yer almaktadır.

Tablomuzda da gösterdiğimiz gibi özelliğine göre fiyatlar 150-2000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Sürgülü Kapı ModelleriOrtalama Fiyatları
Akordiyonlu Sürgülü Kapı150-200 ₺
Klasik Sürgülü Kapı400-500 ₺
Alüminyum Alaşımlı Sürgülü Kapı200-300 ₺
Sürgülü Cam Kapı1000-2000 ₺
Ahşap Sürgülü Kapı200-600 ₺

Bizi takip ederek birbirinden güzel ev dekorasyon fikirlerini elde edebilirsiniz.

ilgicekicimagazadekorasyonornekleri
Anahtar Teslim Tadilat, İç Mimarlık, Uygulama Örnekleri

İlgi Çekici Mağaza Dekorasyon Örnekleri

Mağazalar firmaların ürünlerini fiziki olarak son tüketici ile buluşturduğu yerlerdir. Gerçi günümüzde online alışveriş rakamları her ne kadar artmış olsa da bazılarımız için hala ürüne dokunabilmek, ürünü deneyebilmek ve deneyimlemek çok önemlidir. Bunu bilen perakende sektöründeki mağazalarda müşterilerini etkileyebilmek için birbirinden ilgi çekici mağaza dekorasyonları ile tüketicileri karşılamaktadırlar. Alışveriş merkezlerinde ve cadde mağazalarında gözümüze ilk çarpanlar genelde giyim mağazası dekorasyonları ve kozmetik mağaza dekorasyonlarıdır. Bu mağaza dekorasyonları yapılırken firmaların dikkat ettikleri çok önemli noktalar bulunmaktadır. Gelin hep beraber bu noktaları aşağıda inceleyelim.

boyabanneri

Mağaza Dekorasyon Düzenleri

Perakende sektöründe benimsenmiş 3 çeşit mağaza dekorasyon düzeni vardır. Bunlar serbest mağaza düzeni, döngü düzeni ve ızgara düzeni tasarımlardır. Serbest mağaza dekorasyonu; genelde çok fazla çeşit ürün satan firmaların kullandıkları mağaza düzenleridir. Izgara mağaza dekorasyonu; genellikle daha az ürün kategorisi olan markaların müşterilerini bir koridor boyunca yürüttüğü ürünlerini duvardaki raflarda sergilediği mağaza düzenidir. Döngü mağaza dekorasyonu ise; genelde müşterilerinin içeride dolaşırken her reyona uğramalarını sağlamak isteyen markaların tercih ettiği mağaza düzenidir.

Kozmetik Mağaza Dekorasyonu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Mağaza içerisinde müşterilerinizin rahat edebilmesini sağlamak ilk ve diğer detaylar için en büyük ilham kaynağınız olmalıdır.
 • Sadeliğin çok fazla abartılmadığı müşterilerinizin istediği an ürünlere dokunabileceği şekilde tasarlanmalı.
 • Ürünlerin olduğu stantlara yakın müşterilerinizin oturup ürünlerin uygulanabileceği masalar olmalı.
 • Stand ve zemin renkleri genelde tam koyu renkler ya da tamamen açık renkler olarak tercih edilirken sizde sunacağınız ürüne göre buna karar vermelisiniz.
 • Aydınlatma sistemi ise raflar ve makyaj masalarına farklı özelliklerde tasarlanmalı. Mağaza içi genel aydınlatma sistemi çok fazla göz yormamalı ki müşterileriniz sergilediğiniz ürünlerin farkına varabilsin.
 • Kasa mobilyalarının sade olmasına dikkat edilmelidir ki son ana gelen müşteri farklı bir ürün ya da gereksiz detayla oyalanırken alışverişinden vazgeçmesin.

Giyim Mağaza Dekorasyonu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Satılacak olan ürünleri sergileyeceğiniz raf sistemleri ayarlanabilir ve sezon ürünlerine göre değiştirilebilir sistemler olmalıdır.
 • Aydınlatma sisteminde ürünleri fazla ışıklandırma ve parlak renkler kullanılarak ilgi çekici yapmak yerine daha sakin ve şık ortam oluşturmak önemlidir.
 • Mağazanın zeminleri ve duvar boyası renkleri daha soft renkler ile dizayn edilmelidir. Müşterilerinizin ilgisini ve dikkatini dağıtarak veya müşterilerinizi sıkacak ve boğacak renklerden uzak durmalısınız.
 • Mağazanızda sergileyeceğiniz ürünlerinizin daha ön plana çıkması için duvar boyaları, gergi tavan, ahşap sistemler, rafların seçimlerinde mutlaka sergilenecek ürünler göz önüne alınarak seçilmelidir.
 • Mağaza duvarlarının tamamını raflardan oluşturmak yerine niş ve aynalarda kullanılması gerekir.
 • Giyim mağazalarının en önemli yerlerinden biriside deneme kabinleridir. Buraları tasarlarken mutlaka geniş olması, kapı arkalarında ve müşterilerinizin kendilerini daha uzaktan görebilecekleri kabin bölgesinde mutlaka aynalar konulmalıdır.
 • Deneme kabinleri aydınlatma sistemi mağaza aydınlatma sisteminden tamamen ayrı tutulmalı.
 • Kozmetik mağazalarında da olduğu gibi kasa mobilyalarının sade olmasına dikkat edilmelidir ki son ana gelen müşteri farklı bir ürün ya da gereksiz detayla oyalanırken alışverişin vazgeçmesin.

Daha farklı tasarımlar ve olabilecek dekorasyon fırsatları için lütfen alışveriş yaptığınız mağazaları tekrar ziyaret edin. Birde bu gözlerle bakın onların standlarına, raflarına, deneme kabinlerine ve reyonlarına emin olun şimdiye kadar görmediğiniz çok fazla detaylar göreceksiniz. Paylaştığımız bilgilerin yeni kuracağınız işinizde veya gireceğiniz yeni sektörde sizlere faydalı olmasıyla beraber bu bilgiler doğrultusunda cirolarınız da çok büyük olur. Dikkatinizi çekebilecek birkaç faydalı linki de aşağıya bırakıyorum göz atarsanız kaybetmez aksine fikir sahibi olursunuz.

İlginizi Çekebilir Gergi Tavan Modelleri

İlginizi Çekebilir Küçük Ofis Dekorasyonu Örnekleri ve İç Mimarlardan Öneriler

arnavutkoy-boyaci-ustasi-boya-badana-hizmetleri
Boya Badana, Boyacı Bölgeleri, Ev Dekorasyonu

Arnavutköy Boyacı Ustası Boya Badana Hizmetleri

Arnavutköy, İstanbul Avrupa yakasında yer alan nadide ilçelerimizden biridir. Büyük bir yüz ölçümüne sahip Arnavutköy’de yeşillik oranı İstanbul ortalamasına bakıldığında fazladır. Bu nedenle havası temizdir. Yeni yapılan İstanbul Uluslararası Havalimanı’na ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un diğer bir ucu gibi görünse de ulaşım imkanları gelişmiştir. Bir çok göl ve gölet bulunan ilçenin Karadeniz’e de kıyısı bulunmaktadır. Eski yapılar bulunduğu gibi yeni yapılarda oldukça fazladır. Müstakil ev yoğunluğu bu bölgede oldukça fazladır. Apartman tarzı yapılanmalar son dönemde artmıştır. Arnavutköy boyacı ustası hizmetleri her ilçemizde olduğu gibi burada da mevcuttur. Fakat bu bölgeye yeni taşındıysanız iyi bir boyacı ustası bulmakta zorlanabilirsiniz. Uzman bir ekiple çalışmak istiyorsanız içeriğimizi incelemenizde fayda var.

Diğer ilçelerde boya badana ustası arıyorsanız ilginizi çekebilir:

Taksim Boyacı Boya Badana Ustası

Beylikdüzü Boyacı Boya Badana Ustası

boyabanneri

Arnavutköy Boyacı Ustası Fiyatları

Arnavutköy boya badana fiyatları diğer ilçelerle hemen hemen aynıdır. İstanbul genelinde birçok fiyatla karşılaşmak mümkündür. Unutulmamalıdır ki boya badana işlerini ucuza getirmeye çalışmak size daha pahalıya mal olabilir. Bütçenize uygun ve uzman bir ekiple çalışarak boya badana hizmetlerini en kaliteli seviyede alabilirsiniz. Boyacı ustası bu işlemlerde en önemli faktördür. Evin durumunu iyi analiz etmeli ve boya işlemini bu yönde şekillendirmelidir. Arnavutköy boyacı ustası sizlere özel avantajlar sunabilir. Bunun yanı sıra fiyatları öğrenmek istiyorsanız ortalama fiyat tablosu aşağıdaki gibidir.

Arnavutköy Boya Badana FiyatlarıEşyasız EvlerEşyalı Evler
1+1 (60-80 m2)600-780 TL1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m2)780-1.150 TL1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m2)1.150-1.400 TL1.450-1.650 TL

Tabloda vermiş olduğumuz fiyatlar ortalama fiyatlardır. Evinizin duvarlarında rutubet ve çatlak gibi sorunlar var ise fiyatların değişebileceğini aklınızda bulundurmalısınız.

Arnavutköy Boya Badana Ustaları

arnavutkoy-boyaci-ustasi

Arnavutköy bölgesinde hizmet veren boya badana ustaları düzenli ve hızlıdır. Boya badana hizmeti alırken pek çoğumuzun aradığı özellikler vardır. Örneğin hızlı olması. Hızlılık bu işte önemlidir çünkü evinizde yapılan boya badana ve tadilat hizmetleri evinizin tüm düzenini değiştirir. Mesela salonunuzu boyatıyorsanız akşam işten geldiğinizde rahatça uzanıp televizyonunuzu izleyemezsiniz. En zor alanlardan biri de mutfaktır. Mutfağınız boyanırken yemeğinizi yapamazsınız ve bu durum can sıkıcıdır. Bir an önce evinizi kullanılabilir halde görmek istersiniz. Tüm ev boyama işlemleri yaklaşık 2-3 gün aralığında sürmektedir. Arnavutköy boyacı ustası eğer duvarlarınızda tadilat yapılacak bir durum yoksa bu süreyi olabildiğince düşürmek için yüksek performans ile çalışır.

Aranan bir diğer özellik ise temizliktir. Boya badana tabiri yerinde ise kirli bir iştir. Eğer mobilyalarınıza bulaşır ve kurursa temizlemesi oldukça zor ve yorucudur. Lekeleri çıkartmaya çalışırken mobilya yada parkenizde çiziklere bile neden olabilirsiniz. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için temiz ve tertipli boyacı ustaları ile çalışmalısınız. Arnavutköy boyacı ustaları bu isteklerinizi karşılayabilecek ustalardır. Mobilyalarınızı ve parkelerinizi korumaya alırlar. Tüm eşyaları evin orta bölümünde zarar görmeyecek biçimde toparlarlar ve dışını koruyucu bir ürün ile kapatırlar. Parkelerin kenarlarında yer alan süpürgeliklere boya bulaşması muhtemeldir. Boyacı ustaları oraya damlayan boyayı kurumadan silerler. Bu sayede evinizin kirlenmesinin önüne geçerler. Boya kokusunun çıkması ve boyanın kuruması mevsimsel şartlara bağlıdır. İş bitiminde boya badana ustası bu konuda sizi bilgilendirir. Talimatlara uyduğunuz takdirde 3 sene boyunca hiç bir sorunla karşılaşmazsınız.

Ev bakımı için gerekli olan boya badana en az 3 senede 1 uygulanmalıdır. Kaliteli ürün ve işçilik ile ev bakımınızı yaptırdığınızda her hangi bir şikayetiniz olmayacaktır. Kaliteli boya seçiminde kafanız karışabilir. Bu durumda ustanıza danışarak çözebilirsiniz. Yılların verdiği tecrübeye güvenmelisiniz. Birçok ev dekorasyonu görmüşlerdir bu yüzden seçimlerinizde ustaların görüşlerine yer vermelisiniz. Temiz, hızlı ve iyi bir sonuç istiyorsanız Arnavutköy boyacı ustaları biçilmiş kaftandır. Eğer Arnavutköy’e taşınıyorsanız taşınma hakkında bilmeniz gereken başlıca maliyetler vardır. Aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Arnavutköy Bölgesinde Tercih Edilen Boya Renkleri

Arnavutköy bölgesinde genellikle sade renkler tercih edilmektedir. Evin bir bütün içerisinde olmasını seven bireyler evin tüm odalarını aynı renge boyanmasını istemektedirler. Meltem rengi 2-3 yıldır çok kullanılan duvar boyası renkleri arasında yer almaktadır. Arnavutköy boyacı ustalarıda bu bölgede ki insanların meltem rengini ve çakıl taşı rengini kullanmak istediklerini belirtmektedirler. O halde meltem rengi ve çakıl taşı rengi ile hangi renkleri kombinleyebilirsiniz bir göz atalım.

meltemrengi

Meltem rengi, ışığı çok iyi yansıtma özelliğine sahip bir renktir. Aydınlık bir görünüm verir. Modern dekorasyonlarda oldukça çok karşımıza çıkan Meltem rengi, rüzgarın verdiği ferahlık hissini verir. Eğer meltem rengi duvarların var ve bir duvarın rengini farklı yapmak istiyorsanız mavi ve tonları renkler işinize yarayacaktır. Ben daha cansız bir renk istiyorum diyorsanız da antrasit rengi uyumlu olacaktır. Ayrıca Meltem rengi ile ilgili dekorasyon önerilerimize şu içeriğimizden ulaşabilirsiniz:

Meltem Rengi Duvar Boyası Örnekleri ve Uyumlu Olduğu Renkler

cakiltasirengi

Çakıl taşı rengi Meltem rengi ile kıyaslandığında oda da kendini daha az gösterecek bir renktir. Beje yakın bir renk olan Çakıl taşı, tüm renklerle uyum sağlayabildiği için oldukça çok karşımıza çıkmaktadır. Çakıl taşı rengi ilk baktığınızda gözünüze soluk bir renk gibi gelebilir ama canlı renklerle kombine edildiğinde rengin cazibesi ortaya çıkacaktır. Duvarınızda bu rengi kullanıyorsanız  duvar aksesuarlarına kesinlikle yer vermelisiniz. Evinizi ferah gösterecek bir renk arıyorsanız doğru seçimi bu renk ile yapmış olacaksınız.

Arnavutköy’ün En Güzel Evleri Hangi Bölgededir?

Arnavutköy’ün hemen her semti birbiri ile benzerdir. Dilediğiniz bölgesinde ev alabilir veya kiralayabilirsiniz. Merkez mahallesinden alırsanız ulaşım konusunda daha rahat olabilirsiniz. Eğer havalimanına yakın olmak istiyor ve sık seyahat eden biri iseniz ev tercihinizi İslambey mahallesinden yapabilirsiniz. Merkez mahallesinde yer alan evler 4 ve daha fazla katlı yapılardır. İslambey mahallesi de hemen hemen aynı durumdadır. Binalar çok eski değildir. Evin genel bakımı için 3 yılda bir yaptırılacak boya badana ve tadilat işlemleri yeterli olacaktır. Arnavutköy boya badana ve tadilat ustaları ile çalışarak evinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Arnavutköy Boyacı Ustası Nasıl Çalışır?

arnavutkoy-boya-badana-ustasi

Arnavutköy bölgesinde hizmet veren boya badana ve tadilat yapan ustalar belirli bir plan ile çalışırlar. Amaçları sizin memnuniyetiniz ve evlerinizin güzelleşmesidir. Evinizi analiz eden boya badana ustası sizlerle her an iletişim halinde olarak yapacakları adımı tek tek anlatır ve sizi eviniz hakkında bilgilendirir. Duvarların düzlüğü boya badanada önemli bir faktördür. Eğer duvar düz değil ise renkte gölgelenmeler meydana gelir. İşte tam bu yüzden ilk incelenen konu budur. Daha sonra çatlak ve darbeler kontrol edilir. Duvarınızda çatlak veya darbe varsa alçı işlemi gerektirir. Bu işlem sonrasında boya hemen yapılamaz. Alçının kuruması beklenir. Tüm bunlar süreyi etkileyen faktörlerdir. İyi bir boyacı ustası ile çalıştığınız takdirde size tüm bilgilendirmeleri yapacak ve evinize kısa sürede kavuşmanızı sağlayacaktır.

Arnavutköy Boya Badana ve Tadilat Şubemiz

Evde Mimar ekibi profesyonel ustalar ve iç mimarlarla birlikte çalışmaktadır. Bize istediğiniz an ulaşarak fiyat öğrenebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

mdfkullanimalani
Ev Dekorasyonu, İç Mimar Yazıları, İç Mimarlık

MDF nedir? Nerelerde kullanılır?

Gelişen teknoloji ve değişen trendlerle birlikte, ev dekorasyonunda çok farklı materyallerin kullanılmaya başlandığını görüyoruz. Bu materyaller bazen estetik açıdan güzel olduğu için, bazen yapısı gereği çok sağlam ve dayanıklı olduğu için, bazen de maliyet açısından çok uygun fiyatlı olduğu için kullanıldığını görmekteyiz. Üstelik teknolojinin gelişmesi ve ülkemizde mobilyacılık sektörünün her geçen gün daha da büyümesiyle yeniliklere ve hayallere ulaşmak oldukça kolaylaşıyor. İstediğiniz materyalden yapılmış, istediğiniz renk ve şekle sahip mobilyayı hazır halde bulabileceğiniz gibi kullanacağınız odanın ölçülerine ve yapısına uygun şekilde bir ustaya da yaptırabilirsiniz. Bu yazımızda ev dekorasyonunda adını sıkça duyduğunuz MDF’ nin ne olduğundan ve evinizin hangi bölümlerinde ne şekilde kullanabileceğinizi sizin için açıklayacağız. En sonunda da ilham alacağınızı düşündüğümüz en iyi uygulanmış MDF örnekleri listemiz sizi bekliyor. Hazırsanız başlayalım!

MDF Nedir?

Evin hangi bölümlerinde ve ne şekillerde uygulandığına geçmeden önce materyali tanımakta fayda var. Bu hem özelliklerini bilmek hem de evinize uygun olup olmadığını anlamak açısından oldukça önemlidir.

Medium Density Fiberboard kelimelerinin baş harflerini alarak oluşturulan bu hammadde, orta yoğunluktaki lif levha anlamına gelmektedir . Ahşap lifelerinin yüksek ısıl işlemle birlikte levha halinden sıkıştırılıp, tutkallanmasıyla oluşturulan ahşap bir üründür. Peki ya o zaman sunta ile farkı nedir dediğinizi duyar gibiyiz! Şimdi farklarına daha yakından bakalım.

MDF ile sunta arasındaki farklar oldukça fazladır. Benzer yollarla elde edilen bu ahşap levhalar, yapısı gereği birbirinden farklıdır. MDF çok daha toplu ve dolgun bir yapıya sahipken, sunta daha boşluklu bir üründür. Bu sebeple MDF daha dayanıklı ve uzun ömürlüyken, sunta daha narin bir yapıya sahiptir. MDF daha düz ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Yüzeyi gereği boyayı tutabilmektedir ve parlak bir görünüme sahiptir. Sunta gözenekli yapısından dolayı boyayı emerek, güzel bir görünüm vermemektedir. Sunta neme karşı daha az dayanıklı olduğu için özellikle mutfak ve banyo gibi nemin çok yüksek olduğu yerlerde kullanılmamaktadır.

İlginizi çekebilir: Mutfak Dolabı Yapımı-Tamiri ve Boyama İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Ev Dekorasyonunda MDF Nerelerde Kullanılır?

Eğer MDF’ nin nasıl bir ürün olduğunu daha iyi anladıysanız, evde kullanım alanlarına geçebiliriz. Dayanıklı yapısı, kolayca renklendirilebilmesi ve kolay şekil alabilmesinden dolayı ev dekorasyonunda hemen her yerde kullanılabilmektedir. Yukarıda saydığımız özelliklerinden dolayı MDF, mutfak dekorasyonunda kendine oldukça geniş bir alan bulmaktadır. Evin en çok kullanılan odalarından biri olması ve yemek yapılmasından dolayı ısının ve buharın olduğu bu alanda MDF kullanarak, mutfak mobilyalarının daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik mutfağınızdan sıkıldaysanız, MDF kapaklarınızın rengini kolayca değiştirerek size yeniymiş hissi verecek bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Temizliğinin kolay olması da kirlenmenin ve lekelenmenin oldukça fazla olduğu mutfak gibi bir alanda çokça kullanılmasının diğer nedenlerinden biridir.

Ev dekorasyonunda kullanacağınız bütün mobilyalarda, MDF kullanmanız mümkün. Oturma odası ve salonlardaki televizyon üniteleri de bu alanlardan biridir. Parlak ve gösterişli yapısı gereği çok şık duran MDF mobilyalar, dekorasyonunuzu kesinlikle güçlendirecek. Kolay şekil alabildiği için evinizin büyüklüğüne uygun olacak şekilde bir televizyon ünitesi tasarlayarak, marangozunuza yaptırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta mobilyada kullanacağınız renk ve bunun odanın geri kalan dekorasyonuna uygunluğu olmalıdır. Gösterişli yapısı gereği MDF mobilyaları daha sakin ve sade bir dekorasyonla tamamlayarak, ilgiyi sadece o mobilyanın üzerinde toplayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ölçüye Göre-Özel Dolap Yapımı Fiyatları ve Tasarımları

Son dönemde MDF’ nin ev dekorasyonunda duvar paneli olarak da kullanılmaktadır. Bu özellikle daha farklı ve dikkat çekici bir ev dekorasyonuna sahip olmak isteyen insanların kullandığı bir türüdür. Duvarlarınızdan bir tarafını istediğiniz renk ve modeli verdiğiniz MDF paneli ile kaplayabilirsiniz. Böylece çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunu daha çok geniş ve aydınlık bir alana sahip odalarda uygulamanız daha doğru olacaktır. Büyük ve gösterişli bir şey olduğu için küçük olan odanızı daha da küçük ve boğucu bir şekilde gösterebilir. Ayrıca dikkat çekici ve gösterişli bir ürün olduğu için geri kalan duvarları ve dekorasyonu sakin ve sade tutmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde karmaşık ve göz yorucu bir görünüm elde etmenize sebep olabilir.

Şimdi sizinle MDF’ nin en güzel uyarlanmış hallerini derlediğimiz listemizi paylaşmak istiyoruz. Ev dekorasyonunda çok sık kullanılan bu ahşap ürünü, evinizin hayal ettiğiniz yerinde ve hayal ettiğiniz şekliyle kullanmanız mümkün. Aşağıdaki örneklerden ilham alarak, siz de bunları kendi ev dekorasyonunuza uyarlayabilirsiniz. Eğer kendi maragozunuza yaptıracaksanız, bunun hazır almaya göre daha maliyetli olduğunu belirtmemiz gerekir. ‘Bir defa olacak ve hayallerimdeki gibi olsun!’ diyorsanız gerçekten ne istediğinizi marangozunuza iyi aktarın ve ortak bir proje çizin. MDF, parlak ve gösterişli yapısı gereği hatalı uygulamayı da oldukça belli etmektedir. İlham alacağınızı düşündüğümüz listemiz şu şekilde:

İlginizi çekebilir: Membran Kapak Fiyat Hesaplama ve Uygulama Örnekleri

Bu içeriğimizde MDF’ nin ne olduğunu ve evinizde hangi alanlarda, ne şekillerde kullanabileceğinizi sizin için açıkladık. Umarız, hayalinizdeki ev dekorasyonuna sahip olabilmek için listelediğimiz en trend MDF uygulama örneklerinden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.