Evde Mimar

retrotarzyatakodasidekorasyonfikirleri
Ev Dekorasyonu, Yatak Odası, yatak odası dekorasyon

Retro Tarz Yatak Odası İsteyenler İçin Dekoratif Ürünler

Şüphesiz yatak odası bir evin en özel odalarından biridir. Hem günün yorgunluğunu attığımız hem de güne başladığımız bu alanın dekorasyonu, bizim ruh halimiz ve enerjimiz üzerinde doğrudan etkilidir. Bu yüzden yatak odası dekorasyonuna özen gösterilmesi gerekir. Hem sizi yansıtacak bir dekorasyona sahip olmalı hem de içinde kendinizi rahat ve ait hissetmelisiniz. Bu yüzden retro tarz da yatak odalarında sıkça tercih edilmektedir. Şık ve gösterişli bir görünüme sahip retro tarzı, kolayca kişiselleştirebilir ve içinde sizden bir şeyler barındıran bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Belki aileden kalan değerli antikaları kullanabileceğiniz ya da retro görünümlü ürünleri kullanabileceğiniz bir dekorasyon yaratmanız mümkün. Siz de bu tarzı uygulamak isteyip ne tür ürünler kullanacağınıza karar veremediyseniz bu listeye bayılacaksınız. Hazırsanız, başlayalım!

Aynalar Hem Nostaljik Hem Çok Dekoratif

Evden çıkarken, eve girdiğimizde hatta bazen nedensizce baktığımız aynalar retro tarza sahip dekorasyonun da olmazsa olmazlarından. Özellikle büyük boy aynalar sıklıkla kullanılmaktadır. Vintage çerçeveli ya da eskitme görünümlü çerçeveleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Hem retro hem de gösterişli durmasını isteyenler için altın varaklı çerçeveler kurtarıcı olacak. İnce altın varaklı ve tepeden işlemeli aynalar yatak odanıza çok yakışacak! Boyaları dökülmüş eski çerçevelerle de evinize nostaljik bir hava katabilirsiniz.

Vintage Karyolalar Dekorasyonunuzu Güçlendirecek

Yatak odasının en temel mobilyalarından biri olan karyolayı, retro tarz tercih ederek dekorasyona başlayabillirsiniz. Böylece geri kalan dekorasyonu bunun etrafında tamamlamak daha kolay olacaktır. Retro tarza sahip yatak odalarında demir karyolalara yer vermelisiniz. Özellikle eskitme ya da soluk renklere sahip karyolalarla dekorasyonunuz oldukça güçlenecek. Odada biraz renkli bir şeyler olsun diyenler için yeşil demir karyolalar oldukça şık. Yatak başlığınızı retro seçerek de bu tarzı odanızda yakalayabilirsiniz. Doğal materyallerden yapılan işlemeli yatak başlıkları oldukça nostaljik bir görünüme sahip.

Retro Komidin ve Dolaplar Dekorasyonunuzu Tamamlayacak

Retro görünümlü komidin ve dolaplar da dekorasyonun tamamlayıcılarından olacaklar. Bu tarzda daha küçük ve şık dolaplar kullanıldığı için yatağın baş uçlarında kullancağınız komidinler size eşyalarınızı saklamanız için de yardımcı olacaklar. Komidin ve dolapları aynı renk tercih ederek, odada bir renk uyumu yakalayabileceğiniz gibi sadece dolap ve karyolayı da kombinleyebilirsiniz. Küçük, renkli ve işlemeli dolaplar retro tarz dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Nane yeşili ve turkuaz mavisi renklerine yer vererek hem gösterişli hem de vintage bir görünüm elde edebilirsiniz.

Floral Duvar Kağıtlarıyla Retro Havayı Yakalayın

Floral duvar kağıtları diğer dekorasyon ürünleriyle birlikte kullanıldığında, yatak odanıza oldukça retro bir görünüm kazandırabilir. Özellikle küçük çiçekli ve daha açık renklere sahip duvar kağıtları bu tarzda sıkça kullanılmaktadır. Odanın bütün duvarlarına uygulayabileceğiniz gibi yalnızca tek bir duvara ya da duvarların yarıdan aşağısına uygulayabilirsiniz. Böylece daha eski ve nostaljik bir görüntü yakalamanız mümkün.

İlginizi çekebilir: Yatak Odası Dekorasyonu için İç Mimarlardan 20 Enfes Öneri

Size ait ve sizin için anısı olan eski resimleri, şamdan, eski telefon, ve sandıkları kullanarak da dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Böylece sizi yansıtan ve kendinizi ait hissedebileceğiniz bir yaşam alanı yaratmış olursunuz. İlham alacağınızı düşündüğümüz ve retro tarza sahip yatak odalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerin örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İç Mimarlardan Enfes Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri 30 Model

Bu içeriğimizde yatak odanızı retro tarza göre dekore etmenize yardımcı olacak ürünleri listeledik.  Umarız, hayalinizdeki yatak odası dekorasyonunu gerçekleştirebilmeniz için listelediğimiz örneklerden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

dekorasyonunuzutamamlayacakaynalar
Ev Dekorasyonu, Mutfak Dekorasyonu, Salon Dekorasyonu

Dekorasyonunuzu Tamamlayacak Tarz Aynalar

Ev dekorasyonun da küçük aksesuarların büyük etkisi bulunur. Genelde bu aksesuarlar da ayna modelleri çok fazla tercih edilir. Aynalar boyutlarına, şekillerine ve renklerine göre değişiklik gösterebilir. Dekorasyonda alana derinlik vermek açısından büyük avantaj sağlayan bu aylar, özellikle küçük evler için kurtarıcı niteliktedir.

Ayna modelleri; ahşap, kenarlı, yuvarlık veya geometrik modeller olarak değişebilir. Genelde aksesuar amaçlı kullanılan aynalar geometrik veya küçük tercih edilir. Ama hem işlev, hem de dekorasyonda aksesuar niteliği düşünüldüğünde gelende büyük ölçekli aynalar tercih edilir. Büyük aynalar da standart boyutlar ve şekiller dışında geometrik desenlerde de kesime sahip olabilir. Bu tamamen kişinin zevkine bakılarak değerlendirilerek seçim yapılabilir. Ayna modelleri hakkında birkaç model ve bilgiyi de yazının ilerleyen bölümlerinde sizin için ekledik;

Geometrik Ayna Modelleri

Aynalar küçük veya büyük fark etmeksizin tüm evlerde kullanılan parçalardır. Alana derinlik katmak veya aksesuar amaçlı kullanımı mümkündür. Küçük ev dekorasyonu için daha çok büyük aynalar kullanılması tercih edilir. Büyük evlerde ise ayna kullanımı konusunda çeşitlilik daha fazladır. Evin bir çok alanı olacağından dolayı ayna modelleri her bölgede isteğe bağlı olarak kullanılabilir. Geometrik aynalarda genelde küçük çapta olacakları için işlev açısından fayda sağlamayabilir. Fakat özellikle büyük evlerde aksesuar amaçlı olarak kesinlikle çok tarz bir tercih olacaktır.

Dekoratif Duvar Aynaları

Dekoratif duvar aynası dediğimizde akla ilk gelen aynalar aksesuardan daha çok işlevi sağlayan aynalar olabilir. Fakat duvar aynaları ev dekorunda kullanılırken, eve tarz katmak içinde işlevini yitirmeden kullanılabilir. Genelde bu aynalar şekil olarak yuvarlak, kare veya dikdörtgendir. Evde eğer bohem bir tarz hakim ise aynaları ahşap gövdeli tercih etmek ortama oldukça güzel uyum sağlayacaktır. Fakat evde eğer modern çizgiler hakim ise dekorasyonda kullanılan renklere bağlı olarak gövde seçimi yapılabilir. Ayrıca bohem tarza uygun olarak makrome işlemeler ile gövdesi oluşturulmuş aynalar da son zamanlarda çok trend ve tarz aynalar olarak anılıyor. Bu makrome işlemeyi kendi elinizle de yaparak evinizin dekorasyonuna el emeğinizi de katabilirsiniz. Bu ayna modellerini birkaç örnek ile anlatmak gerekirse;

Büyük Ölçekli Aynalar

Büyük ölçekli, yani oldukça fazla alan kaplayan aynalara son zamanlarda oldukça fazla rastlıyoruz. Yeni trend ayna modelleri arasında bunları da görmek çok mümkün. Popüler olması boşuna değil, çünkü hem işlev olarak, hem de dekorasyona kattığı hava dolayısı ile tarz aynalar kategorisinde bu aynalara yer verilebilir. Bu aynalar aslında büyük bir alan kaplamasından dolayı büyük evlerin tercihine daha uygun olabilir. Fakat alana derinlik katmak isteyen, ev dekorasyonumda tek bir ürün olsun ama tüm aksesuarlara bedel olsun diyen ev sahipleri içinde tartışmasız olarak çok doğru bir tercih olacaktır. Minimal yaşam tarzını benimsemiş ve ev dekorasyonunda da minimal parçalar kullanmış olan ev sahipleri, yeterince az olan mobilya koleksiyonlarına bu aynaları da gönül rahatlığı ile ekleyebilirler.

Bu içeriğimizde sizlere ev dekorasyonunda aynaların öneminden ve modellerinden bahsettik. Aynalar küçük ve büyük evlere göre kullanımı farklılık göstermek ile beraber, modellerine göre de bu farklılık değişebilir. Yuvarlak, ahşap, metal, büyük, küçük vs. sizin hayal gücünüze göre bu farklılıklar sınırsız şekilde çeşitlendirilebilir. Dekoratif duvar aynası ve kullanımı hakkında, bununla beraber ayna modelleri ve ev dekorasyonu için ipuçları ve tavsiyeler hakkında bilgileri incelemek için Evde Mimar web sitemizi ziyaret edebilir, blog içeriklerimizi okuyabilir, aklınıza takılan herhangi bir soruda bizimle iletişim kurabilirsiniz

mutfakdekorasyonörnekleri
Ev Dekorasyonu, Mutfak Dekorasyonu

Birbirinden Yaratıcı Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Şüphesiz, oturma odasından sonra evde en çok vakit geçirilen odalardan biri de mutfak. Çok kullanılması ve içinde çok fazla vakit geçirilmesi onun önemini daha da artıyor. Bu yüzden mutfak dekorasyonuna daha fazla vakit ayrılması gerekiyor. Hem fonksiyonel hem de şık duracak bir mutfak dekorasyonu yapmak kolay değil. İşte tam da bu nokta sizin için hazırladığımız örneklerden ilham alacak ve kendi mutfağınıza göre kolayca uygulayabileceksiniz. Eğer siz de  mutfağınızdan sıkılıp farklı ve yaratıcı bir dekorasyon arıyorsanız, hazırladığımız listeyi incelemeye başlayalım!

Renkleri Kullanarak Mutfak Dekorasyonunuzu Güçlendirin

Genelde mutfak dekorasyonları belli birkaç renk ve onların tonları arasında oluşmaktadır. Bu renkler genelde beyaz, kahve rengi ve siyah renkleridir. Bunların artık eskide kaldığını ve artık hayal edemeyeceğiniz renklerin bile mutfak dekorasyonunda kullanılmaya başlandığını söylememiz mümkün! Siz de dekorasyonda renkleri kullanmaktan çekinmemelisiniz. Bazen renkleri doğrudan mutfak dolaplarında kullanabileceğiniz gibi bazen de aksesuar ve mutfak araç gereçlerinde de kullanabilirsiniz. Renkleri kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, o rengi ne kadar kullandığınız olmalı. Ne kadar güzel bir renk  bile seçseniz, aşırı kullanıldığında göz yorucu ve boğucu bir görünüm elde etmenize sebep olabilir. Bu yüzden kullanacağınız renklerin oranına ve diğer tamamlayıcı renklerle uyumuna dikkat etmelisiniz.

Desenli Zeminlerle Dikkat Çekici Mutfak Dekorasyonu

Desenli yer fayansları dekorasyonu güçlendirmede ve mutfağın havasını tamamen değiştirmede en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir. Son zamanlarda popüler hale gelen desenli fayansların birçok çeşit ve rengini bulmak oldukça kolay. Desenli fayansları kullanırken geri kalan dekorasyonda farklı desenli mobilya ve eşyaları kullanmamaya özen göstermelisiniz. Birçok deseni bir arada kullanmanız dekorasyonu karmaşık ve göz yorucu hale getirecektir. Bütün ilgiyi fayanslara çekerek mutfak dolaplarını sadece bırakmanız doğru ve şık olacaktır.

İlginizi çekebilir: Mutfağınıza Canlılık Katacak Mutfak Dolabı Modelleri

Açık Raflarla Modern Mutfak Dekorasyonu

Özellikle mutfağınızda modern bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız, açık rafları ne tarafta kullanacağınıza karar vermeye başlamalısınız! Hem çok şık hem de çok pratik olan açık raflar fonksiyonelliğinden dolayı size büyük kolaylık sağlayacak. Mutfağınızdaki bütün üst dolapları açık raf şeklinde yapabileceğiniz gibi sadece belli bir bölümde de bu rafları kullanabilirsiniz. Özellikle sürekli kullandığınız, hep elinizin altında olmasını isteyeceğiniz eşyalar için çok kullanışlı olabilir. Açık raflarda kullanacağınız ev bitkileri, renkli mutfak araç ve gereçleriyle de dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz.

Parlak Kapaklı Dolaplarla Mutfağınıza Şıklık Katın

Parlak kapaklı dolaplar hem çok şık hem de çok gösterişli durduğu için mutfak dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Klasik mutfak renklerini kullanacaksanız bile parlak kapaklı dolapları tercih ederek evinize bambaşka bir hava katmanız mümkün. Bizim burada da önerimiz biraz daha yaratıcı olup renkleri kullanmanız olacak. Parlak kapaklı dolaplar yeterince gösterişli olduğu için geri kalan dekorasyonun oldukça sade ve basit olmasına özen göstermelisiniz. Yoksa çok karmaşık ve anlamsız bir görünüm elde etmenize sebep olur.

Gösterişli Aydınlatmalarla İlgiyi Mutfağınıza Çekin

‘Ben klasik bir mutfak dekorasyonu istiyorum ama aynı zamanda ilgi ve dikkat çekici olsun.’ mu diyorsunuz? O zaman kurtarıcınız aydınlatmalar olacak! Mutfak aydınlatmalarını daha büyük ve gösterişli seçerek dekorasyonunuzu güçlendirmeniz mümkün. Dikkat etmeniz gereken nokta geri kalan dekorasyonun oldukça sade olması. Her ikisi bir arada olursa karmaşık bir görüntü elde etmeniz mümkün. Aydınlatmalarda  renkleri, desenleri ve geometrik formları kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mutfak Tasarımları Modelleri ve Örnekleri En Uygun Tasarım Önerileri

Bu içeriğimiz de mutfağınızı dekore etmenize yardımcı olacak örnekleri listeledik.  Umarız, hayalinizdeki mutfak dekorasyonunu gerçekleştirebilmeniz için listelediğimiz örneklerden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

duvardekorlarıonecikan
Ev Boyama, Güzel Evler, Salon Dekorasyonu

Maliyeti Düşük Kendin Yap Duvar Dekorları

Ev dekorasyonu yapılırken, farklılığı seven ev sahipleri genelde dekorasyonlarında duvarları da doldurmak ister. Minimalist veya maximalist yaşam tarzını benimsemiş olan insanlar fark etmeksizin, duvar dekorları gönüllerde taht kuran bir detaydır. Duvar dekorasyonunda ev sahiplerinin dokunuşları da, evin diğer alanındaki dekorasyonlar kadar önemlidir. Evine kendi emeğini ve havasını katmak isteyenler kendi el emeği ile birçok farklı aksesuar ortaya çıkarabilir. Bu aksesuarlar bazen yüksek maliyetli olabilir fakat düşük maliyetli ve evde bulunan malzemelerle de duvar dekorları yapmak mümkündür. Bununla ilgili çeşitli sosyal ağlarda DIY başlığı altında çok fazla örnekler verilmiştir. Bizde bu içeriğimizde bu örnekleri sizin için bir araya derledik. Peki nedir bu düşük maliyetli duvar dekorları gelin birlikte bakalım;

Makrome Duvar Dekorları

Makrome ürünler son zamanlarda oldukça popüler durumdadır. Aslında yapımı oldukça basit, fakat görünüm olarak ortama çok büyük farklılık ve özellik katan parçalardır. Büyük veya küçük birçok modelde bu ürünler yapılabilir veya rahatlıkla ülkenin her yerinden temin edilebilir. Fakat bizim için asıl önemli olan ev sahibinin el emeği olduğu için, ufak bir eğitimle veya sosyal ağlardan izlenecek videolar ile rahatlıkla makrome duvar dekorları yapılabilir. Bonus bilgi olarak şunu da belirtelim ki; makrome yalnızca duvarlarda değil, evin birçok alanında da kullanılabilir aslında. Makrome örgüden anahtarlıklar, aynalar, salıncaklar, mumluklar veya yastık kılıfları da yapılabilir.

Çöpe Değil Eve! Evsel Malzemelerle Duvar Dekorları

Birçok kişinin evinde ahşap parçalar, plastik veya teneke kutular bulunur. Bunlar genelde ya işlevsiz olarak evin bir köşesinde kalır ya da çöpe atılır. Hem tüketimi azaltarak dönüşüme katkı sağlamak açısından, hem de el emeği duvar dekorları yapmak açısından bu malzemeler rahatlıkla kullanılabilir. Teneke kutular sevilen renklere boyanarak duvar saksısı olarak kullanılabilir. Plastikler kesilerek yine duvarlarda küçük aksesuarları taşıması için raf niteliği taşıyabilir. Evin bir köşesinde duran metal paneller, üzerine yerleştirilecek bir ışık ile duvar dekorları ışıklı olarak da kullanılabilir. Ahşap parçalar eğer evde bulunuyor ise, özellikle saksı veya fotoğraflar için kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir:

2019’da İlgi Çeken Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri

 

Kullanılmayan Çerçeveler İle Duvar Dekorları

Duvar dekorları ahşap ürünler ile çeşitlendirilebilir. Çerçeveler de genelde ahşap malzemelere sahip ürünlerdir. Her evde ise kullanılmayan veya sevilmeyen çerçeveler mutlaka bulunur ve evin bir köşesinde saklanır. Bu çerçeveler sevilen renklere boyanarak, farklı boyutlarda asimetrik şekilde duvar dekorlarına büyük bir hava katacaktır. El emeği olduğu çok fazla belli olacak ve ev sahibinin tamamen kendi ruhunu yansıtacaktır. İçerisine ister aile fotoğrafı, ister kişisel fotoğraf, istenirse de sosyal medya üzerinden rahatça bulunabilecek görseller yerleştirilebilir.

Belirli duvar dekoru örnekleri dışında sizin tamamen hayal gücünüze kalan veya evin dekorasyonuna uyum sağlayan maliyeti düşük duvar dekorları çeşitlendirilebilir. Örneğin; ipler ve çiviler ile yapılacak bir tablo, veya ışıklar ve bardaklar ile yapılabilecek bir duvar süsü, veya seramik bardakları tamamen zevkinize göre boyayıp ortaya çıkarabileceğiniz bir dekor muhteşem bir hava yaratacaktır. Dışarıdan toplanacak ufak ağaç dalları veya yapraklar, çiçekler ile de bir sürü dekor çıkarabilirsiniz. Mumluğunuzun etrafına o küçük ağaç dallarını sarabilir, çiçekleri ve yaprakları kurutarak bir çerçevenin içine yerleştirip duvar dekoru yapabilirsiniz. Bu dekorlara görseller ile örnek vermek gerekirse şu şekildedir;

Bu içeriğimiz de sizlere maliyeti düşük kendin yap duvar dekorlarından bahsettik. Evinin ruhuna kendi el emeğini de yansıtmak isteyen ev sahipleri bu yöntemi oldukça sevecektir. Maliyeti düşük ama etkisi büyük bir yöntemdir. Ev dekorasyonu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Evde Mimar web sitemizi ziyaret edebilir, blog içeriklerimizi inceleyebilir ve sorularınız için her zaman bizimle iletişim kurabilirsiniz.

2019daencokkullanilanbanyofayanstasarimlari
Banyo Dekorasyonu, Banyo Modelleri, Banyo Tadilatı, Ev Dekorasyonu

2019’un En Çok Tutulan Banyo Seramik Tasarımları

Evimizin her zaman yeni gibiymiş hissini vermesi için bazı basit yenilikler her zaman iyi bir çözüm olmuştur. Bu yeniliklerin büyük bir kısmının evin sürekli kullanılan kısımlarında olması her zaman daha başarılı olmuştur. Değişim yapılacak alanlardan biri de banyodur. Banyomuzda farklılık yaratacak değişimlerin en çok tercih edileni banyo seramiklerinin değiştirilerek eskisinden daha güzel bir tasarımla yer değiştirip yerine yeni banyo fayans modelleri koyup, bizi de bu değişiklikle farklı bir eve taşınmış hissi vermesidir.

İlginizi Çekebilir:

İşinizi Kolaylaştıracak Banyo Mobilyaları ve Dekorasyon Önerileri

Küçük Banyo Dekorasyonu ve Tadilatı Nasıl Yapılmalı Uzmanından Öneriler

1. Mat Kaplama Banyo Seramik Tasarımı

Mat kaplama banyo fayans modelleri oldukça popüler kullanımlardan biridir. Mat karolar yumuşak bir görünüme sahip olsa dahi oldukça güçlü bir estetik görünüme sahiptir. Duvar veya zemin için düşük parlaklıkta bir görünüm sağlıyor. Mat karoların estetik görünümü dışında bir diğer önemli özelliği ise bakımının oldukça kolay olmasıdır.

2. Ahşap Görünümlü Banyo Seramik Tasarımı

Ahşap kullanımını evimizin birçok kısmında görüyoruz. Son zamanlarda ise ahşap yerine ahşap görünümlü fayans kullanımına sıkça rastlıyoruz. Bunların bir örneği de banyolarımızda kullandığımız ahşap görünümlü banyo fayans modelleridir. Banyonuzda kullanacağınız ahşap görünümlü fayanslarla oldukça şık alanlar yaratabilirsiniz. Ahşap görünümlü fayanslar ahşap yüzey şıklığı sağlamasının yanı sıra suya dayanıklıdır ve ahşap zemine göre daha dayanıklıdır. Ahşap görünümlü fayansların suya dayanaklı olması banyolarda tercih edilmesinin sebeplerinden bir diğeridir.

3. Metalik Kenarlı Banyo Seramik Tasarımları

2019’un en çok tutulan banyo seramik tasarımlarından bir diğeri ise metalik kenarlı seramiktir. Metalik kullanım modası hiçbir zaman geçmeyecek tasarımlardan biridir. Bu estetik görünümlü parlak ve yansıtıcı tasarımı banyodaki seramiklerimizde kenarlık olarak kullanarak banyonuzda canlı bir görünüme ulaşabilirsiniz aynı zamanda metalik kenarlıklar kullandığınız alana mimari bir hava katmaktadır. Metalik kenar kullanımı alanınızı modernleştirmek için iyi bir seçenektir.

4. Geometrik ve Doğrusal Şekilli Banyo Seramik Tasarımı

Geometrik ve doğrusal şekilleri odalarda, tuvaletlerde, duş duvarlarında kullanabiliriz. Geometrik ve doğrusal şekillerin kullanımı duvarları vurgular ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlar. Altıgen, balıksırtı ve chevron (zikzak şerit çizgiler) en çok kullanılan şekillerdendir. Duvarlarda ve zeminde kullandığımız bu dekoratif şekiller banyolarda oldukça şık bir görünüm sağlayarak, banyonuzun sadece bir banyodan daha fazlasıymış gibi durmasını sağlar.

5. Doğal Görünümlü Mermer Seramik Tasarımı

Evimizin her yerinde doğal unsurlar her zaman harika bir görünüm sağlamıştır. Mermer kullanımı da bu doğal unsurlardan biridir. 2019 senesinde doğal mermer görünümlü seramik banyo tasarımları yeniden moda olmaya başlamıştır. Bu doğal mermer görünümlü seramik banyo tasarımlarını banyomuzda kullanmanın en iyi yolu ahşap kaplama yer karoları ile beraber kullanmaktır.

6. Uzun & Dar Metro Banyo Fayansları

Bu yıl en çok tercih edilen tasarımlardan bir diğeri olan metro fayansları banyonuza oldukça modern ve şık bir görünüm katıyor. Metro fayans kullanımı banyolarımıza farklı bir boyut katıyor, uzun çizgileri sayesinde daha genişmiş algısı yaratıyor. Bu kullanımda daha çok açık renk tonların tercih edildiği görülmüştür. Eğer banyonuz küçükse ve banyonuzu daha geniş ve ferah göstermek istiyorsanız uzun&dar görünümlü metro fayanslarının açık renk tonlarını banyolarınızda kullanarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz!

7. Grafik Döşeme Desenli Banyo Seramik Tasarımı

Hem zeminde hem de duvarda kullanabileceğiniz, kullandığınız alanı çok iyi vurgulayacak bir tasarımdır. Bu tasarımı kullanırken yumuşak tonlarla ya da sert tonları bir arada kullanarak bu karmaşıklığı cezbedici bir şekle dönüştürebilirsiniz. Bu tasarımın en büyük avantajlarından bir diğeri ise farklı desenleri bir arada kullanabilme durumundan ötürü size yaratıcılık fırsatı sağlamasıdır. Bu cesur ve renkli tasarımlar uzun bir süre daha trend olarak kalacak gibi duruyor.

2019 yılında banyolarda en çok tercih edilen banyo seramik tasarımlarını sizler için derledik ve nasıl kullanabileceğinize dair birkaç öneri sunduk. Umarız verdiğimiz örnekler ve öneriler işinize yarar ve banyolarınızda kullanma imkanı bulabilirsiniz!

kucukmutfakonecikan
Ev Dekorasyonu, İç Mimarlık, Mutfak Dekorasyonu

Uzmanından Küçük Mutfak Tasarım Örnekleri

Ev dekorasyonun da küçük parçaların ağırlığını kaldıran ve genelde oldukça fazla vakit geçirilen bölümü arasında mutfakta yer alır. Fakat mutfaklar bazen çok büyük yapıldığı gibi bazen de küçük alan içerisine kurulabilir. Bu küçük alanları ufak oyunlarla değerlendirmek ve geniş kapasite sahibi yapmak mümkündür.

İlginizi Çekebilir:

Mutfak Tasarımları Modelleri ve Örnekleri En Uygun Tasarım Önerileri

Mutfağınıza Uygun Mutfak Masası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Küçük mutfak modelleri için birkaç dekorasyon tipi söylemek gerekirse; L tipi mutfak, U tipi mutfak ve açık mutfak örnek verilebilir. Bu mutfak modellerinin avantajlarını ve dezavantajlarını yazımızın devamında anlatacağız.

L Tipi Mutfak

L tipi mutfak modelleri aslında küçük veya büyük birçok mutfak dekorasyonunda kullanılabilir ve aslında kullanılmaktadır. L tipi bir dekorasyon yapıldığında  odanın ölü alanı kullanılmış olur. Bu mutfak tipinde dört duvarlı bir oda düşündüğümüzde masa içinde yer kalacağını ve kullanışlı bir biçimde kullanım sağlayacağını düşünebiliriz. Tezgahın bir yönü de eğer cam önüne denk gelirse, cam önündeki aydınlık alanda kullanılmış olur. Bu şekilde yapılacak bir değerlendirme hem alana ferah, hem de kullanışlı bir hava verecektir. L tipi mutfak modelinde düz mutfaklara nazaran daha fazla dolap olacağından dolayı evin diğer alanlarına ihtiyaç kalmadan tüm mutfak gereçleri depolanabilir.

Açık mutfak modellerinde, L tipi küçük mutfak modelleri tercih edildiğinde, mutfağa giriş alanında büyük bir genişlik olacaktır. Cam önünde tezgah kullanıldığında da herhangi bir alan kaybı olmayacaktır.

U Tipi Mutfak

U tipi küçük mutfak modelleri çok fazla tercih edilmeyen bir modeldir aslında. Eğer çok fazla mutfak gereciniz yok ise ve fazla depolama alanına ihtiyacınız yok ise bu modeli kullanmanıza gerek yoktur. Standart dört duvarlı mutfak modellerinde, U tipi küçük mutfak modelleri tercih edildiği zaman genelde mutfak masası için yer kalmaz ve aslında daha dar bir görünüm verebilir. Fakat fonksiyonel mobilyalar tercih edilirse, dolap içine yerleştirilmiş bir masa ile bu mutfak modeli çok kullanışlı bir hale getirilmiş olur. Alanın dar olduğu ve fazla depolama alanı gereği duyulduğu zaman fonksiyonel kullanılabilen U tipi küçük mutfak modelleri doğru tercihlerden biri olacaktır.

Açık Mutfak

Küçük mutfak modelleri için alanı genişletmek amacı ile mutfak oda ile birleştirilebilir. Veya hazırda olan açık mutfak modeli kullanılabilir. Açık mutfaklar daha çok genç veya genç çiftler için uygun denilebilir. Çocuklu aileler için tehlike arz edebilir. Daimi olarak düzenli görünüm elde edilemeyebilir ve bu görünümden rahatsız olanlar için yanlış bir tercih olacaktır. Fakat ferahlığı ve pratikliği konusunda güzel tercihlerden biri de olabilir.

Örneğin; L tipi bir açık mutfakta oturma alanına geçiş kısmına minibar tarzı bir yemek masası yerleştirdiğiniz zaman hem alanı daraltmamış olursunuz, hem de havalı bir görünüm yakalamış olursunuz. Alanda açık renk boya tercih ettiğinizde de alanın ferahlığın artırmış olursunuz.

Açık mutfaklar genellikle L tipi tercih edilir. Çünkü alanı en iyi şekilde kullanabilecek dekorasyon biçimi bu şekildedir. Dolap içleri için köşeler kaybedilmeden dekore edilmelidir.

Özellikle ev hanımları için önemli olan mutfak dekorasyonu, ferah ve kullanışlı bir biçimde yapılmalıdır ki, içinden geçirilen vakit keyifli olabilsin. Mutfağın genişliği ve ihtiyaç duyulan depolama alanı dekorasyon yaparken önde tutulması gereken etkenlerdir. Aksi halde kullanışlı olmayacaktır.

Bu içeriğimizde sizlere küçük mutfak dekorasyon modelleri konusunda bahsettik. L tipi mutfak ve U tipi mutfak avantaj ve dezavantajlarından bahsettik. Bununla beraber bonus olarak ise açık mutfak dekorasyon modeline değindik. Dekorasyon ile ilgili diğer içeriklerimizi okumak için Evde Mimar web sitemizi ziyaret edebilir, blog içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Bununla beraber aklınıza takılan her türlü soru için profesyonel ekibimiz ve uzman mimarlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

ogrencievidekorasyon
Ev Dekorasyonu, İç Mimar Yazıları, İç Mimarlık

Düşük Bütçeyle En Şık Öğrenci Ev Dekorasyon İpuçları

Uzun süredir hayalini kurduğunuz öğrenci evinizi kiraladınız ve dekorasyonu ne yapacağınızı mı düşünüyorsunuz? Hem düşük bütçeli hem de şık dekorasyona sahip bir eviniz mi olsun istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz! Öğrenci evleri genelde birkaç arkadaşın birlikte yaşadığı, çok fazla eşyanın bulunmadığı ve daha küçük bir alandan oluşmaktadır. Bu özelliklere sahip olması, evin şık bir dekorasyonu olmasını engellemiyor. Hem fonksiyonel hem de fazla yer kaplamayan eşyaları belli bir temaya uygun kalarak kullanmanız, size yardımcı olacaktır. İlham alacağınızı düşündüğümüz ipuçlarını sizin için listeledik. Hazırsanız, başlayalım!

Duvarlarınızı Anılarla Süsleyerek Dekorasyonu Güçlendirin!

Öğrenci evine ilk girildiğinde boş duvarlar dikkati çeker. Bazen ev sahibinin izin vermemesinden bazen de bir süre sonra o ev terkedileceğinden, duvarlar boş bırakılır. Duvarlarınızı, en güzel ve özel anılarınızdan oluşan fotoğraflarla süslemeniz mümkün. Hem çok şık duracak hem de evinize tarz katacak. Fotoğrafları bir ipe dizerek duvara asacağınız gibi arkasına yapıştıracağınız ufak bantlarla doğrudan duvarda bir kombinasyon yaratabilirsiniz. Duvarınızı ayrıca çeşitli boyutlara sahip ve renkli çerçevelerle kaplayabilirsiniz. Çerçeveler dekorasyonu güçlendirmede çok sık kullanılmaktadır. Çerçevelerin içinde çeşitli yazı, tasarım ve fotoğraflar kullanarak, güzel kombinasyonlar oluşturmanız mümkün.

Palet Mobilyalarla Farklı ve Şık Odalar Yaratın!

Yük taşımak için kullanılan paletlerle mobilyalar oluşturabileceğinizi biliyor musunuz? Evet yanlış duymadınız. Hem sıradışı hem de doğal duruşuyla son yıllarda ev dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Özellikle Bohem tarza sahip dekorasyonlarda çok iş görmektedir. Paletlerden yatak başlığı ya da yatak bazası yapabileceğiniz gibi koltuk ya da dergilik de yapmanız mümkün. Uygun fiyatlı olduğu için evin birçok noktasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şık ve Kullanışlı Büyük Kütüphaneler

Koltuğun arkasında kullanacağınız kütüphaneler dekoratif olduğu kadar kullanışlı da olacak. Salonunuza modern ve şık bir görünüm katacağı gibi size oldukça fazla saklama alanı da kazandıracak. Kütüphanenizde kullanacağınız dekoratif vazo ve çerçevelerle hem dekorasyonunuz hem de kütüphanenizi güçlendirebilirsiniz. Özellikle suntalam gibi doğal görünümlü ve ucuz materyalleri kullanarak modern ve şık görüntüye düşük bütçeyle sahip olabilirsiniz.

Dekoratif Uygun Fiyatlı Işıklandırmalar

Peri ışıklandırma dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Hem uygun fiyatlı hem de çok dekoratif durduğu için evin her odasında rahatlıkla kullanılmaktadır. Yatak başına asabileceğiniz gibi duvar süslemelerinizle kombinleyerek de kullanabilirsiniz. Oturma odasında, perde aralarında kullanara şık ve masalsı bir görünüm yakalamanız mümkün. Sizin için listelediğimiz örnekler ilham almanıza yardımcı olacak.

Bitkilerle Evinize Tarz Katın!

Dekoratif durduğu gibi evinizin enerjisini yükselten ve havasını temizleyen bitkiler burda da yardımınıza koşuyor. Kullanacağınız canlı ev çiçekleri ve bitkilerle evin görünümünü kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda sıkça gördüğümüz tavandan asmalı saksılar çok şık ve farklı görüntüsüyle dikkat çekiyor. Bakımı kolay ev bitkilerini tercih ederek hem şık hem de zahmetsiz bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Üstelik uygun fiyatlarla bitki ve çiçek bulmanız oldukça kolay.

Doğal Işıktan Olabildiğince Faydalanın!

Küçük olan öğrenci evleri doğal ışık bakımından da yetersiz olabiliyor çoğu zaman. Doğal ışıktan olabildiğince faydalanmak için duvar boyalarınızda açık renkler tercih edebilirsiniz. Açık renkler doğal ışığı daha çok yansıtacağı için evin daha aydınlık ve geniş görünmesini sağlayacak. Ayrıca yapacağınız duvar süslemeleri ve çerçeve kombinasyonları çok daha iyi duracaktır. Açık renklerin insanları daha çok sakinleştirdiği ve konsantrasyonu arttırdığı bilindiği için de verimliliği artırıcı bir etkisi de bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Evinizi Güzelleştirecek Boya Badana Renkleri

Bu içeriğimizde öğrenci evlerini düşük bütçeyle dekore etmenize yardımcı olacak ipuçlarından bahsettik.  Umarız, hayalinizdeki öğrenci evini gerçekleştirebilmeniz için listelediğimiz önerilerden ilham almışsınızdır. Ev dekorasyonuna dair daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer blog yazılarımıza göz atabilir ve aklınıza takılan bütün sorularınız için ekibimizle ne zaman isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

2020detrendolacakevaksesuarlarivefiyatlarionecikangorsel
Ev Dekorasyonu, Güzel Evler, İç Mimar Yazıları, İç Mimarlık, Oturma Odası Dekorasyonu, Renkler, Uygulama Örnekleri

2020’de Trend Olacak Ev Aksesuarları ve Fiyatları

2019’da son derece canlı renkler kullanılan ev aksesuarları yerini 2020 yılı ile nelere bırakacak, 2020 yılında evlerde daha çok hangi renkler, tasarımlar, ev aksesuarları görülecek diye merak edenleriniz varsa bu yazı sizler için! Ev dekorasyonunda yeni yılın trendlerini bir an önce uygulayıp, farklı bir atmosfer oluşturarak yaşamak isteyenler, yazımızın okumaya devam edin!

2020’de Moda Olacak Renkler

2019’da dekorasyonlarımız da daha çok canlı renkler tercih edilirken 2020 yılında insanlar biraz daha gözlerini ve ruhlarını dinlendirmek istiyor olacak ki daha pastel, göz yormayan ve baktıkça huzur veren renkler olan gri ve ada çayı yeşili rengine yöneliyorlar. Bu renklerin cinsiyetinin olmaması ve girdiği mekana ferahlık katması sebebiyle bu sene oldukça sık karşılacağımız ve doğayı anımsatacak olan renkler olacaklar. Bu renklerin tamamlayıcı olacak renkleri ise gökyüzü mavisinin daha yumuşak tonları, pembe ve morun birbirine karıştığı mürdüm eriği renkleri, zerdeçal sarısı ve toprak tonlarıdır.

Evinize ferahlık getiren bu renkler dışında hangi renklerin evinizi güzelleştirecek badana boya renkleri olabileceğine bakmak isterseniz ilgili yazımızı okuyup, öğrenebilirsiniz.

Ayrıca evinizi boyamak istediğiniz rengin size maliyetini öğrenmek için boya badana fiyat hesaplama bölümünü sitemizden ziyaret edebilirsiniz.

Ev Aksesuarı Formları ve Renkleri

Ev aksesuarları detaylarında ise rose ve bakır rengini geride bırakarak pirinç ve krom öne çıkacak. Ev aksesuarları ve dekorasyonlarında daha çok neotenik tasarımların yani daha çok yuvarlak, kıvrımlı, boğum boğum, pofuduk, sevimli, şişman tasarımların öne çıkacağı söyleniyor. Bu neotenik tasarımların yani şişman, boğum boğum, sevimli, baktıkça insana mutluluk veren tasarımların öne çıkma sebebinin ise insanlara çocukluklarını hatırlattıkları, o zamanlara yönelik bir ifadeyi, karakteri hatırlatması ve bu yüzden onları mutlu ettikleri söyleniyor ünlü tasarımcılar tarafından.

Gold detaylı ve pirinç ev aksesuar fiyatları daha ucuz ev aksesuarları olduğu için fiyatları 55₺’den başlayarak yükseliyor. İlk görsel tarzında daha minimal, yuvarlak hatlı bir vazo ise 15₺’den başlayarak 250₺’ye kadar çıkıyor. Yuvarlak pirinç detaylı tepsiler ise 60₺’den başlayarak satılmaktadır.

Mutfak Aksesuarları

Mutfak aksesuarlarına bakacak olursak eğer daha çok siyah rengi ama mat  siyah rengi ile beyaz karo fayanslarla mükemmel bir uyum yaratan siyah armatürlerle birlikte mobilya seçimleri de benzer. Bunun yanında mutfak aksesuarlarında sürdürülebilirlik işin içine giriyor ve alanda kullanılan, gerektiği kadar eşya olması düşüncesi, fazlalıklardan, gereksiz eşyalardan kurtulma düşüncesi oldukça ön planda. Mutfak camlarınıza bambu, hasır saksılarda koyacağınız bitkilerle bu mat siyaha bürünmüş mutfağınıza doğayı minikte olsa ekleyebilirsiniz.

Mutfağınıza ayrı bir hava katan mat siyah armatürlerin fiyatları ise 210₺’den başlayarak 850-1.100₺’ye kadar çıkıyor.

Halılarda Geometrik Formlar Öne Çıkıyor

2020’de yerlerde geometrik formlarda, optik illüzyonlar ve geometri oyunlarıyla bu sene oldukça moda olacak olan bu halıları görmeye başlayacağız. Birbirinden çarpıcı renk kombinasyonları ve beklenmedik motiflerle zeminlere hareket geliyor bu halılarla. Gözlerimiz yerlerde kalacak bu gidişle!

Geometrik desenlerdeki halılar ise boyutlarına göre 50₺’den başlıyor ve yaklaşık olarak 1.000₺’ yi geçen fiyatlara kolayca ulaşıyor.

Ev Aksesuarlarında Hezaren

Hezaren nedir diye soracak olursanız aslında sık sık internette ev aksesuarları tasarımlarında karşımıza çıkan ama asıl adını daha önceden duymadığınız, Hint kamışının dış kabuğunun şeritlere ayrılıp, belli bir sistemle örülerek yapılan özel bir dekoratif malzemedir. Doğal, hafif ve dayanıklı bir malzeme olan hezaren modernleşmiş tasarımlarla evlerimize giriyor. Koltuklarınızın yanlarında, sandalye tasarımlarında, dolap kapağı tasarımlarında, tv ünitelerinde, sepetlerde, tepsilerde, aynalarda, aydınlatmalara, paravanlara kadar bu eşsiz el işçiliğini görmeye doyamayacaksınız! Her dönemde her tarza mükemmel uyum sağlayan bu doğal ve el işçisi harikası olan malzeme aynı zamanda evlerimizde yatak başlarında, abajurlarda da kullanılarak doğanın kendisini ev ortamınıza bu ev aksesuarları ile taşımaya başlayabiliriz.

Hezaren örme sandalye fiyatları ortalama olarak 310₺-850₺ civarlarında gezinirken, paravan fiyatları 150- 1.500₺ arasında değişmektedir. Ahşap dolap fiyatları ise 1.500-3.500₺ aralarında değişmektedir.

Floral Desenler

Son zamanlarda sıklıkla görmeye başladığımız floral desenler 2020 yılında da kendisini çokça bizlere gösterecek. Büyük floral desenleri kontrast renkleri ile birlikte kullanarak bu dekorasyonu ucuz ev aksesuarları ile tamamlayabilirsiniz.

Floral desen duvar kağıtları metrekare fiyatları 50₺-250₺ arasında değişmektedir.

Kaz Ayağı Deseni

Koltuklarınızın yastıklarında, koltuk örtülerinizde, sehpa üstüne koyabileceğiniz mumluklarınızda, saksılarınızda, ev aksesuarlarınızda 2020 yılında karşımıza sıkça kaz ayağı deseni çıkacak ve bu kaz ayağı desenini saten kadife ve koton koltuk kumaşlarınızla, perdelerinizle birlikte uyumlu bir dekorasyon yaratarak 2020 ev aksesuarları modasına son derece uymuş olacaksınız!

Kaz ayağı desenli berjer fiyatları 430₺-2.600₺ arasında değişirken, kaz ayağı desenli yastık fiyatları 15₺’den başlayıp kalite ve markasına göre 200₺’ kadar yükseliyor. Kaz ayağı desenli perde fiyatları döşemelik kumaş olarak metresi 55₺’den başlayıp yine kalite ve markasına göre daha da yükseliyor, bu seçimde tercih size kalıyor tabii ki.

Evet 2019 yılının canlı renkleriyle dolu olan ev dekorasyonlarımızı 2020 yılında dinginliğe, sakinliğe, doğayla uyuma ve doğayı bize hatırlatan tasarımlara, eşyalara bırakmaya başlıyoruz. Sizlerde 2020 yılında trend olan ev aksesuarlarını verdiğimiz önerilerle evlerinizde kullanacak olursanız bizimle paylaşmayı unutmayın. 2020 sizin yılınız olsun!

konteyneronecikan
Dış Cephe, Ev Dekorasyonu, Konteyner Ev

Konteyner Evler İçin Harika Dekorasyon Fikirleri

Standart yaşam alanlarında yaşamayı sevenler kadar, sıradışı yaşam alanlarını da seven çok fazla insan vardır. Bu sıradışı evler arasında dağ ev, konteyner ev, kulübe gibi örnekler olabilir. Bu sıradışı yaşam alanlarında dekorasyonların da sıradışı olması beklenir. Bu yazımızda özellikle konteyner ev dekorasyonundan bahsedeceğiz. Sıradışı karakterler için harika öneriler vereceğiz.

Konteyner Ev Dekorasyonu

Konteyner denildiğinde ilk akla gelen modeller sanayi tipi, yani inşaatlarda kullanılan konteynerler gelebilir. Fakat bu kategori öyle uçsuz bucaksızdır ki, bir yaşam alanı olarak harika dekorasyonlarla süslenebilir. Oldukça modern bir şekilde dekore edilebilir ve rahatça içerisinde keyifli zamanlar geçirilebilir. Bu evlerin ikinci el piyasası da bulunmaktadır. Yeni alıp zor denilebilecek işleri ile uğraşmak istemezseniz, ikinci el satın alarak yine istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Konteyner Ev Modelleri

Ahşap Konteyner Ev

Ormanın içinde, yeşillik ile bütünleşen bir dizayn yaratmak için ahşap konteyner evler oldukça doğru bir seçim olacaktır. Ana malzemede Prefabrik konteyner kullanılıp, dış cephesine de farklı malzemeler kullanılarak daha modern ve javalı bir görünüm verilebilir. Ahşap dış cepheye uyumlu olması açısında konteyner ev iç dekorasyonunun da bu renklerle bütünleşmesi daha doğru olacaktır. Bu sebeple evin iç dekorasyonunda daha çok toprak tonları kullanılabilir ve bohem tarz yaratılabilir. Tabi ki birde yeşilin içinde olan bu evlerin olmazsa olmazı şöminedir. Ortama da bakılarak evin iç veya dış kısmına şömine eklemesi yapılabilir. Gerçek şömine olmasa bile elektrikli şöminelerde muazzam bir hava katacaktır.

İki Katlı Konteyner Ev

Konteynerlerin genellikle inşaat tipi olarak karşımıza çıkmasından dolayı hep tek katlı olabilir diye düşünülür. Fakat büyük ve iki katlı olarakta çeşitliliği oldukça fazla bulunmaktadır. İsterseniz tamamen iki katlı veya otopark dahil edilerek iki katlı olarak seçim yapabilirsiniz. Dıştan merdivenli veya içten merdivenli olarakta çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle yurt dışında bu tip konteyner evlere oldukça fazla rastlanmaktadır. Hem geniş ailelere hitap eden, hem de inşaat süreci olmayan bu yaşam modeli tercihi gün geçtikçe daha da fazla trend haline gelmektedir.

Lüks Konteyner Ev

Konteyner evler orman içinde, şehir içinde veya müstakil olarak tercih edilebilir. Sadece minimalist yaşam tarzını sevenler için değil, maximalist yaşam tarzını sevenler içinde dekore etmek mümkündür. Prefabrik malzeme dışına lüks ve gösterişli kaplamaklar yapılabilir. İçerisine tıpkı bir ev konforunda mobilyalar kullanılarak şık ve lüks bir hava verilebilir. Deri koltuklar, büyük ve gösterişli şömineler, parlak yer döşemeleri bu dekorasyonda kullanılabilecek örneklerin bazılarıdır. Asimetrik şekilde de dış görünüşe sahip olabilecek bu konteyner evler, sıradışı görünümün yanına lüksü de katmak isteyenler için birebir olacaktır.

Taşınabilir Konteyner Ev

Belki de bu alanda en sıradışı tercihlerden biri de bu olacaktır. Minimalist ve sıradışı yaşam tarzları son zamanlarda oldukça fazla popüler olmaya başladı. Karavan gibi, van life gibi yaşam tarzları yanına buda eklendi. Taşınabilir evinizi istediğiniz şekilde dış cephe görünümü verebilirsiniz. Küçük ama kullanışlı olabilecek bir ev dekorasyonuyla ve güzel bir boya renkleri kullanarak alana genişlik ve ferahlıkta katabilirsiniz. Göçeme hayatı seven veya tek bir yere bağlı kalmak istemeyenlere güzel bir tercih olacaktır.

Bu içeriğimizde sizlere konteyner evlerden ve dekorasyon fikirlerinden bahsettik. Dekorasyon alanında daha fazla bilgiye sahip olmak ve yeni fikirler edinmek için Evde Mimar web sitemizi ziyaret edebili, blog içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Her türlü soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boya Badanada
%15 İndirim
Evde Mimar ile Türkiye'nin her yerinde profesyonel ustalarla 1 yıl garantili, hızlı ve uygun fiyata evinizi boyatabilirsiniz.
Sizi Arayalım
close-link
Evinizin boya badana ve tadilat işleri için...

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım

Sizi anlayabilen profesyonel ustalar ile 1 yıl garantili bir şekilde evinizi boyatmanın şimdi tam zamanı!
GÖNDER
close-link
Sizi Arayalım
Eviniz ile ilgili boya badana ve tüm tadilat işlemleriniz için sizi arayalım, evinizi güzelleştirelim.
Gönder