Blog | Evde Mimar

Evde Mimar

evtadilatıı
Anahtar Teslim Tadilat, Ev Dekorasyonu, Uygulama Örnekleri

Ev Tadilatı Fiyatları Ne Kadardır – Tadilat Ne Kadar Tutar?

Ev tadilatı bulunduğunuz evin içinde huzurla ve mutlu bir şekilde yaşama sürenizi arttıran ve tazeleyen bir faaliyettir. Her gün içerisinde bulunduğunuz odada yaptırmış olduğunuz en ufak bir dekorasyon yeniliği veyahut yeni bir duvar boyası rengi atmosferi komple değiştirip size yeni bir mutluluk ve taze bir enerji sağlayacaktır. Evinizde en çok vakit geçirdiğiniz alan neresiyse oradan tadilata başlayabilirsiniz . Biz Evde Mimar ekibi olarak tadilat yaptırmak isteyen evlere anahtar teslim tadilat önermekteyiz. Komple tadilat yaptırmanın hem ev sahipleri için hemde ustalarımız için daha verili olduğunu yapmış olduğumuz evlerden gözlemleme fırsatı bulduk.

Ev Tadilatının Avantajları

Hem sizler için hemde bizler için komple ev tadilatının daha avantajlı olduğunu belirtmiştim . Şimdi sizler için bu avantajların ne olduğundan bahsederek kendi tadilatını yapmış olduğumuz evlerden görseller paylaşacağım.

  • Tadilata başlamadan hem siz hemde ustalar tahmini bir bütçe belirlediği için sizlere sürpriz olacak maliyetler ortaya çıkmaz .
  • Sil baştan başlandığı için alt yapı ve tadilat konularında oldukça detaylı bir çalışma yapılmaktadır. Bu sizlere yıllar boyu sorunsuz bir kullanım sağlayacaktır.
  • İnternet üzerinden veya dekorasyon dergilerinden gördüğünüz ve beğendiğiniz tarzları iç mimarlarımız ve ustalarımızla görüşüp sizin evinize uygun olan hale getirip , hayallerinize kavuşabilirsiniz .
  • Zemininizi değiştirmek isterseniz hali hazırda tadilat halinde bir eviniz olduğu için sizlere başka bir zahmet oluşturmadan değiştirebilirsiniz.
  • Sürekli değişen tavan uygulamalarını sizlerde evinizde kullanmak isteyebilirsiniz . Bu konuda evinizin konumu , büyüklüğü ve belirlemiş olduğunuz dekorasyon tarzı ile entegre ederek mükemmel bir görüntüye sahip olabilirsiniz !

Komple ev tadilatında evinizde yeni dolaplar tercih edebilir aynı zamanda sizler için özel tasarlanmış portmantolar kullanabilirsiniz. Eviniz için belirlemiş olduğunuz tarzı devam ettirmek için küçük , renkli dokunuşlar ve dekoratif ürünler kullanmaktan kaçınmayın.

Ev Tadilatı Fiyatları Ne Kadardır ?

Sizler için hem komple ev tadilatının ne kadara mal olacağından hem de sizlere kalem kalem fiyat vererek aklınızda fiyat konusunda oluşabilecek olan soru işaretlerini ortadan kaldırmayı hedeflemekteyiz.

EVİN METREKARESİ EV TADİLATI FİYATLARI
50 – 100 m² ₺ 10.000 – 30.000
100 – 150 m² ₺ 15.000 – 45.000
150 – 200 m ² ₺ 25.000 – 50.000

Detaylı Ev Tadilatı Uygulamaları ve Fiyatları

Kalem kalem oluşturmuş olduğumuz fiyat listesinde sizin eviniz için uygun olan tadilat bölümünü ve uygulamalarını seçebilir . Kendi bütçenizi oluşturabilirsiniz .

TADİLAT BÖLÜMLERİ FİYAT BİLGİSİ
Komple Mutfak Tadilatı ₺ 10.000 – 50.000
Komple Banyo Tadilatı ₺ 5.000 – 30.000
Elektrik Tesisatı ₺ 2.000 – 5.000
Su Tesisatı ₺ 2.000 – 5.000
Zemin Kaplama ( Epoksi ) ₺ 1.500 – 4.000
Tavan Uygulamaları ₺ 1.000 – 3.000
Dolap Uygulamaları ₺ 3.000 – 5.000

Sizler için hem totalde ev tadilatının ne kadar tutacağını hemde kalem kalem detaylı bir şekilde istediğiniz yerin veya değiştirmek istediğiniz odanın , zeminin ve tavan uygulamalarının sizlere ne kadar bir tutara hazırlanacağını hesapladık.

Ev huzuru ve mutluluğu aslında dekorasyon ile doğru orantılıdır . Kendinizi ait hissettiğiniz ve enerjisini sevdiğiniz bir alanda daha huzurlu ve üretken olursunuz . Ev dekorasyonunun bir bütün olduğunu unutmamak gerekir yani sizin tercih ettiğiniz en küçük aksesuarlar bile evinizde belirlemiş olduğunuz tarzın atmosferinin havasını bozabilir veya tam aksine küçük bir detay ile mükemmel bir hava yaratabilirsiniz. Eğer evinizin tadilatına nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız iki seçeneğiniz var birincisi en sevdiğiniz odadan başlamak ikinci olarak herhangi bir sorun olan , sizi rahatsız eden odadan başlamak hangi odadan başlamak istediğiniz size kalmış .

Bugün sizler için Evde Mimar ekibi olarak ” Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar ? ” adı altında hem komple ev tadilatının hemde kalem kalem detaylı ev tadilatının fiyatlarını ve dekorasyon önerilerini sunduk . Umuyoruz ki sizlerde kendi eviniz için yararlı bir konu , içerik bulabilirsiniz . Eğer karar verdiğiniz oda mutfak ise sizler için hazırlamış olduğumuz yazıları inceleyebilirsiniz.

kompletadilat
Anahtar Teslim Tadilat, Ev Dekorasyonu, İç Mimarlık

Komple Tadilat Fiyatları ve Yapım Süreci

Komple tadilat yaptırmak eğer evinizi yenileyecekseniz yapmanız gereken çalışmalar arasında yer alır. Özellikle evinize yeni taşındıysanız dekorasyonuna müdahale etmek istiyorsanız komple tadilat çalışmaları yapabilirsiniz. Bu noktada bizler de sizler için komple tadilat fiyatları ve evinizin yapım süreci ile alakalı bilgilendirici bir içerik hazırladık. Bu yazımızda hem örneklere hem de uzmanından tadilat önerilerine ulaşabilirsiniz.

Komple Tadilat Fiyatları (Ortalama ve Tahmini Olarak)

Komple tadilat yaparken birçok iş grubu bir arada yürütülür. Bunların arasından hangilerinin yapılıp yapılmadığı elbette ki eve göre değişkenlik gösterecektir. Eve göre farklılık gösteren bu çalışmalar için ise ortalama fiyatlar verilebilir. İşte bizler de Evde Mimar olarak komple tadilat fiyat tablosunu bu ortalamalara göre hazırladık.

Evin Metrekaresi Ortalama Komple Tadilat Fiyatları
60-90 m2 10.000-30.000 TL
90-150 m2 15.000-45.000 TL
150-200 m2 25.000 TL-50.000 TL

Komple Tadilat Süreçleri

Tadilat yaptırmadan önce evin incelenmesi ve keşif yapılması gerekir. İç mimar ile birlikte incelenen yapılması gereken noktaların belirlenmesi sırasında yapılan çalışmalar komple tadilat süreçlerinin nasıl olacağını belirler. Keşif süreci sonrasında sağlam bir iş planı çıkartılır. Bu iş planı ile birlikte ev sahibinin de istekleri göz önünde bulundurularak çalışmalara başlanılır. Tadilat çalışmalarına önce tesisat işleri ile başlanır. Tesisat çalışmaları doğru şekilde yapıldıktan sonra parke ve fayans gibi zemin uygulamaları yapılır. Parke seçimi dekorasyonda belirleyici olduğundan dolayı bu sürece büyük önem verilmelidir. Zemin çalışmalarının bitiminin de ardından duvarları renklendirme organizasyonu başlar. Burada boya badana ve alçıpan çalışmaları yapılır. Duvarları dekore ettikten sonra mobilyalar ve dolapların yapımı ve monte işlemlerine başlanır. Burada mutfak dolapları seçimi ve evin masa seçimi parke ve duvar boyası ile uyumlu olmalıdır.

Komple Tadilat Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Komple tadilat işlemlerine başlamadan önce kesinlikle dekorasyon modelleri ve dekorasyon fikirleri incelenmelidir. Dekorasyon tarzlarını iç mimarların sunmuş olduğu önerilerden inceleyebilirsiniz. Bizler bunun için düzenli olarak işin başarılı ve uzman iç mimarlardan yazılar alıyor sizler ile bunları paylaşıyoruz. En son yazımız olan salon dekorasyonu için iç mimar önerileri başlıklı içeriğimizi ilgili linkten inceleyebilirsiniz. Dekorasyon tarzını belirledikten sonra etrafınızda bulunan yapı marketlerden modelleri inceleyebilirsiniz. Belirlediğiniz tarza uygun seçimler yaparak parke ve fayans seçeneklerinden başlayarak evinizi yeniden oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz modelleri daha sonra evinize gelen iç mimar veya usta ile görüşerek doğru fiyatlandırma yapma noktasında ön görüş edinebilirsiniz. Modellere göre fiyat veren dekoratörler ve ustalar da sizi daha iyi anlayarak evinizi daha iyi bir biçimde güzelleştirebilirler.

Komple Tadilat Dekorasyon Örnekleri

Tadilat dekorasyon kavramı örnekler ile incelenmediğinde somut olarak netleştirilemez. Bizler de size bu durumu daha iyi bir şekilde ifade etmek için komple tadilat örnekleri derlemesi hazırladık. Bu derlememiz arasında sizlere yurt içinden ve yurt dışından en iyi dekorasyon çalışmalarını sizlere sunacağız.

Örnekleri incelediğimizde dekorasyon öğelerinde hem renklerin hem de yerleşimin çok iyi bir biçimde gerçekleştiğine şahit olabilirsiniz. Ev yenileme sırasında oluşturulan bu dekorasyon aklı evin tüm noktalarına yayılmış, seçilen ev eşyalarından duvarların rengine kadar birçok bölgede güzel evler bu şekilde meydana gelmiştir. İç mimari tasarımın ustaların başarılı çalışmaları ile birleştiği örneklerde ışıklandırma ve çevrenin de güzel dizayn edildiğine dikkat edilmesi gerekir.

Bu yazımızda size komple tadilat fiyatları ve yapım süreci ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizlere doğru bilgilendirmeler vererek evinizi güzelleştirmeniz için sizlere yardımcı olabilmişizdir. Siz de evinizi yenileme ile ilgili merak ettiğiniz noktalar varsa bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz. Güzel evlerde mutlu bir şekilde yaşamanız dileğiyle.

İlginizi çekebilir: Ev tadilatı

 

Ev Dekorasyonu, Güzel Evler, İç Mimar Yazıları, İç Mimarlık

Mimar ve İç Mimarlarımızdan Salon Stilleri ve Dekorasyon Önerileri

Birçoğumuza göre belki de evin en önemli bölümü salondur. Duvar renginden mobilyasına, aksesuarlarından ışıklandırmasına kadar her detayın önemli olduğu salon, gerçekten de bir evin ve ev sahibinin karakteri en güzel yansıtan bölümdür. İster konfor ve sadeliği tercih edip lületaşı rengi bir duvar boyası seçer, geniş bir koltuk, bir televizyon ve sehpa ile dekorasyonunuzu sonlandırabilir; ister her küçük detay ve alanı sonuna kadar kullanıp harikalar yaratabilirsiniz. Duvarlarınıza raf taktırabilir, büyüklü küçüklü aynalar kullanabilir, değişik ışıklandırma modelleri ile ayrı bir hava katabilir, yemek masasını olması gerektiğinden farklı kullanıp yaratıcılığınızı kullanabilir, duvarlarınızı kocaman taşlarla örtülü bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Gerçekten de salon dekorasyonu konusunda sonsuz seçim hakkına sahipsiniz. Peki bu işe nereden başlayacak, salonunuzun mimari özelliğini nerden bilecek, ona uygun malzeme ve doğru dekorasyon tarzını nasıl bulacaksınız? Biz de bu yazımızda tüm bu sorularınızın cevabını bulmanızı sağlamayı hedefliyoruz. Salonunuzu daha iyi tanımak, farklı mimari özelliğe sahip salonları keşfetmek, umduğunuzdan daha değişik iç mimarlık ekollerini öğrenmek ve aralarından en doğrusunu seçmek için işin uzmanından yardım alacaksınız. Gerçek mimar ve iç mimarlarımız sizler için salon konusunu inceledi.

 

ecem

Rustik Tarz Salon Dekorasyonu

Evlerimizde yaşam alanı olarak da adlandırılan salon evde sık kullanılan alanlarındandır. Oturma, televizyon izleme, misafir ağırlama gibi amaçlarla kullandığımız salonun dekorasyonu için seçilecek stil ile çok yönlü bir mekan tasarlanabilir.

Yaşam alanında sadelik, doğallık, konforun ön planda olduğu bir dekorasyon aranıyorsa rustik tarz en uygun seçimlerden biridir. Doğallığın sembolü olan rustik stilde doğal taş, tuğla ve ahşap gibi malzemeler kullanılarak mekanda sıcak, samimi bir ortam oluşturulur. Bu stil uygulanırken doğal, az işlenmiş veya eskitilmiş ürünler tercih edilmelidir. Duvarlarda tuğla veya taş görünümlü kaplamalar, döşemede eskitme parkeler, doğal renklerde konforlu, sade koltuk takımları, keten kumaşlar tercih edilebilir. Renk seçiminde ağacın renklerinde doğal tonlar tercih edilebilir. Rustik stilin pahalı örnekleri olduğu gibi uygun maliyetli versiyonları da mevcuttur.

Endüstriyel Tarz Salon Dekorasyonu

Bir diğer stil, eski fabrikaların konuta dönüştürülmesinde kullanılan fakat günümüzde kolaylıkla yaşam alanlarında uygulanabilen zahmetsiz ve havalı bir stil olan endüstriyel tarzdır. Genellikle beton ve çeliğin kullanıldığı stilde, binanın taşıyıcı sistemi ve metal borular gizlenmez, duvarlar boyasız kullanılarak eski bir mekan yaratılır. Özgünlük ön planda olduğundan duvar ve döşemeye müdahalede bulunulmamalıdır. Duvarlar sıvalı, beton, taş veya tuğla bırakılabilir. Mobilyalarda keten, deri gibi ürünler, pano ve dolap kapaklarında kara tahta boyası ve tablolarda veya kumaşlarda yazı unsuru kullanılabilir. Renk seçiminde gri tonları, siyah ve kahverengi tercih edilebilir.

Bir öneri, rustik stilin doğallığı ve sıcak yönü ile endüstriyel stilin bir arada kullanılması ile modern, farklı ve etkileyici bir salona sahip olunabilir. Metal ile eski, az işlenmiş ahşabın bir arada kullanılmasıyla bu tarz kolaylıkla sağlanabilir.

İç mimarlık ; sanatın , doğanın , zamanın birleşme noktasında durmaktadır. Tasarımcı, her girdinin yanı sıra kültürel dokuyu , soyut  ve somut kavramlarının , düşünsel bileşenlerin tamamını ele alarak yaklaşabildiği ölçüde başarılı olur. Bu yazımızda iki farklı kültürel dokunun yetiştirdiği tasarımcıların eserlerini inceliyoruz. İnce renk paletleri , yumuşak ses tınıları ve kusursuz aydınlatma ile temperlenmiş malzemeler ve dokular yaratan Jean Louis Deniot’un projesini , eskiyi ve yeniyi harmanlayarak zerafeti yakalayan mekanlar yaratan David Bastos ‘ un eserini ele alıyoruz.

Fransız Tarzı Salon Dekorasyonu

Jean Louis Deniot tasarladığı salonda Fransız kültürünün de izlerine rastlamak mümkün. Soft renkler arasında geçişlerin yaşatırken mekanda belirli bir denge kurmuştur.Geniş yüzeylerde kullandığı tonun avantajını kullanarak birkaç farklı noktada renk ve malzeme ile odak oluşturmuştur.Bu denge de oturma alanlarının mekanda yumuşak ve davetkar bir etki yaratması açısından form olarak ve renk olarak destekleyici tonlar seçilmiştir.

evdemimarnurettinbekmezdekorasyonönerileri

 

Naturel Salon Dekorasyonu

David Bastos salonun da ise doğanın iç mekana nasıl entegre olduğunu görüyoruz ve bunu nasıl sağladığını ele alalım. İç mekanda bitkilere bir alan tanımlamış ve bunun yanında hareketli mobilya renkleri ile toprak – doğa renklerini taşıyor. Bu tip mekanlarda genellikle renk geçişlerinde patlama yapmaya gerek duyulmayabilir. Kullanıcıyı karşılarken ve otururken hissettirilmek istenen duygular göz önünde tutulmuştur.

davidbastossalontasarımıevdemimar

 

Endüstriyel Stil

Salon dekorasyonunda klasik çizgilerden sıkılanlardansanız özellikle son yıllarda oldukça popüler olan endüstriyel stil dekorasyon tam size göre olabilir. Eski fabrikaların yaşam alanlarına dönüştürülmesiyle başlayan bu trendi artık küçük ölçekli mekanlarda da görebiliyoruz. Metal, beton, tuğla ve ahşap endüstriyel stilde kullanılan en temel malzemeleri oluşturuyor. Tuğla veya taş kaplı duvarlara eşlik eden beton ve metal yüzeyleri gördüğümüz bu stili loft tipi dairelerde de apartman dairelerinde de uygulamak mümkün.

Tuğla Dekorasyonu ve Endüstriyel Stil

Tuğla duvar görünümü için duvarlarınızı tuğla panellerle veya üç boyutlu tuğla görünümlü duvar kağıtlarıyla kaplayarak işe başlayabilirsiniz. Küçük bir salonunuz varsa görseldeki gibi tuğlayla beraber yan duvarlarda ve tavanda beyaz rengi kullanarak ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mermer ve Ahşap Detaylı Endüstriyel Stil

Zeminde beton veya ahşap görünümlü kaplama malzemeleri kullanarak endüstriyel tarzı evinize taşıyabilirsiniz. Malzemeleri duru bir şekilde sergileyen bu stilde metal ve bakır detaylar çok önemli. Bu yüzden elektrik ve tesisat borularını açıkta bırakarak döşemenizi ve dekorasyonda da metal ve bakırı ağırlıklı tercih etmenizi öneririz. Metal aydınlatma armatürleri, eskitilmiş ahşap mobilyalar, deri veya keten koltuklar ve büyük yazılı tablolarla endüstriyel görünümü tamamlayabilirsiniz.

Minimalist Yaşam Alanları

Şehir hayatının günlük karmaşasından çıkıp, dinlenmeye çekildiğimizde aradığımız sakinliği minimalist tarzda oluşturulmuş yaşam alanlarımızla bulmamız mümkün.
Modern mimarinin liderlerinden Mies van der Rohe’ nin ünlü mottosu “Less is more” yani “Az çoktur” cümlesi minimalizmi tanımlayan en öz cümlelerinden biridir.

                                                                                                                                                                                                                                          Farnsworth House – Ludwig Mies van der Rohe

Az çoktur ne anlama gelir?

Yaşam alanlarımızda ve hayatmızda mümkün olduğunca gereksiz şeylerden uzaklaşmak, yeterli ve ihtiyaçtan fazlası olmayan ürünleri kullanmamak, karmaşıklaşmış ve kalabalıklaşmış olan hayatlarımızı az eşya kullanarak kolaylaştırmanın mümkün olduğunu ifade etmektedir. Böylece çağdaş yaşamın bir getirisi olan daha küçük mekanlar içerisinde yaşarken dikkat etmeden fazlaca vakit harcadığımız düzenleme işlerimizi ve alışkanlıklarımızı bırakarak kendimize daha fazla vakit kalmasını sağlayabiliriz.

Nasıl minimalist olunur?

Öncelikle devamlı kullandığınız alanlardaki, “kullanmadığınız” fazlalıklardan kurtulun. Pek çok dekoratif ürünü aynı alanda bulundurmak yerine sadece en sevdiklerinizi mekanda vurgulayıcı öğe olarak kullanabilirsiniz

Minimalizmi benimserken ruhsuz ve hep aynı tonların kullanıldığı soğuk iç mekanlar oluşturmamaya dikkat edin. Mekanda mutlaka kararında vurgulayıcı ögeleriniz ve renkleriniz olmalı.

minimalist salon dekorasyonu

 

Bohem Stil

Rahatlığı ve doğallığı bir arada sağlayan Bohem stili, zıtlığın oluşturduğu uyumdan fayda sağlayarak renkli ve daha özgür ruha sahip insanların yaşam alanlarını süslüyor.  Evlerin yaşam alanı olarak tasarladığımız salonlarda bohem havasını yakalayabilmemiz için öncelikle farklı tarzları bir arada kullanmaktan korkmamalı, olabildiğince özgür ve yaratıcı olmalıyız. Mekanın mimari dokusunu oluşturan duvarları renkli, desenli, eskitme ya da taş kaplama olarak kullanabiliriz. Mobilya seçiminde ise daha çok rahat, kullanışlı,  vintage koltuklar ve ahşap masa ve sandalyeler kullanılır. Bohem stilin olmazsa olmazı ise  mobilyaları kişilerin yaratıcılığa bağlı olarak bütünleştirmektir. Koltukların rengarenk yastıkları, minderleri; onların püskülleri, boncukları ve dantelleri..  Yerdeki kilim, pencerenin  hasır perdesi, duvardaki etnik tablo; masaların üzerindeki antika  radyo, fotoğraf makinesi yada kütüphanedeki eski kitaplar.. Bohem stili her biri farklı bir değer taşıyan parçaların sanat kaygısıyla bütünleşmesinden oluşan bir mekanı kurgular; doğal, yaratıcı ve özgür…

Minimalist Stil

Biçimleri en basit geometrilerine, renk kullanımını temel renklere, hatta nötrleştirerek mükemmelliğin aranması olarak doğan Minimalizm akımı, sadelikte huzuru, mutluluğu ve güzelliği bulanlar için ev dekorasyonlarının vazgeçilmez bir stili haline gelmiştir. ‘Azlık, çokluktur..’ felsefesine dayanan minimalizm , sıklıkla kullandığımız ‘az ama  öz’ ün  mimari mekanlardaki örneğidir. Bu stili salonlarınızda yakalayabilmeniz için fonksiyonel ve konforlu mobilyalar tercih edip, gereksiz süslemelerden kaçınılarak, evinizde kendiniz için daha fazla yer yaratabilirsiniz. Böylece  salonlarınızın daha  ferah ve geniş görünmesini sağlayarak,etkileyici ve şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kendisini sadelikte bulanlar için salonunuzda gösterişli avizeler yerine modern aydınlatmalar, mümkün olduğunca doğal ışık, bolca geniş alan ve sade renkler tercih etmelisiniz.

Gerçek mimar ve iç mimarlarımızın birbirinden farklı ve kendilerine yakın buldukları salon stillerini anlattıkları bu yazımızda sizlerin de bu ekolleri öğrenerek kendi salonunuz için en uygun dekorasyon örneğini keşfetmenizi istedik. Endüstriyel stil, Rustik Stil, Minimalist Stil ve Fransız Stili gibi farklı ve birçok değişik özelliğe sahip salon tarzlarını ve dekorasyon örneklerini inceledik.

 

Rustik kelime anlamıyla “köy görünüşü veren”, endüstriyel ise “sınai” demektir. Şu sıralar bir şeyleri değiştirmek ya da yeni bir şeyler üretmek isterken hiçbirimizin aklına tamamiyle doğal malzemeleri kullanmak ya da olanı yeni bir düzenlemeyle farklı bir işlevde kullanmak gelmiyor. Son zamanlarda hayatımıza çok fazla girmiş olan, herhangi bir yerde,bir kafede, bir barda karşımıza çıkan, aslında bir manada insanı bir anda içine alan bir akım olan rustik stil, olanı değiştirerek kullanıma açıktır.

 

Rustik Stil

Rustik denince akla gelen ilk şey doğallıktır bu nedenle kullanılan malzemeler olabildiğince doğal hali ile karşımıza çıkıyor. İşlenmemiş ahşap, brüt beton, şap zemin ve masif el yapımı objeler ilk akla gelen örnekler… Doğal görünüm ve konforun ön planda olduğu, sadelikten yana, gösterişten uzak bir şıklıkla karşılaşıyoruz. Genel olarak ahşap malzemelere yer verilen bu tasarımda ahşap kullanmanın yanında koltuk ayaklarında, avizelerde ve aydınlatma elemanlarında metal ayrıntılara yer vererek doğallıkla modernlik bir arada yaşatılabilir. Bu tercihler yapılırken de bütçeyi uçuk noktalara çıkartmadan yer döşemesinden başlayarak, koltuk halı ve diğer aksesuarlarla tamamlanabilir.

 

 

Endüstriyel Stil

Endüstriyel tasarımlı iç mekanlar adından da anlaşıldığı üzere fabrikaları andıran soğuk mekanlardır. Bu mekanlarda yoğun metal kullanımı, brüt beton ve ahşap ile aynı anda biraz da el becerisi ve bir kaynak makinesi ile oluşturulabilir. Genellikle café, restoran, mimarlık ofisleri ve bar gibi mekanlarda tercih edilen stili eve taşımak da çok zor değil.

 

Mesela,
– tavanları bırakın olduğu gibi kalsın, tavanların yüksek ve çıplak olması böyle mekanlarda önem taşır.
– duvarlar tuğla ya da beton olmalıdır, taş duvarlara da bir göz atılabilir.
– yine zeminde taş ya da beton kullanılması en uygunu olacaktır, ama ahşapa da yönelinebilir.
– renkler olabildiğince gri siyah kahverengi, bordo olabilir, arada küçük minicik sıcak renkte kullanılabilir.
– eşyalar; rustik olmalı, eşyalar yeni değil eski olmalılar.

 

Bu yazımızda iç mimar ve mimarlarımızdan salonunuzu hangi anlayış ve stile göre döşeyebileceğiniz hakkında bilgiler aldık. Sadelik, konfor ve doğallıktan yanaysanız ve evinizde taş detayları kullanmayı seviyorsanız rustik stil, her şeyi en az ölçüde kullanıp gereksiz tüm eşyaları atarak şıklığa kavuşmak istiyorsanız minimalist stil, daha marjinal bir görünüm elde etmek için endüstriyel stil, farklı yaklaşımları tatmak istiyorsanız fransız stili, özgür ve dinamik bir ruhuuz varsa bohem stil tam size göre. Artık sizler de evinizi döşerken size uygun salon dekorasyonu stilini daha iyi bilecek ve kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz stili seçerek ona göre hareket edeceksiniz. Örneğin endüstriyel stil size daha yakınsa duvarınızda beton, metal ya da ahşap kullanıp mobilyalarınızı ona göre seçecek veya minimalist anlayışa daha uygunsanız evinizdeki tüm gereksiz detaylardan kurtulacasınız.

Eğer salonunuzu dekore etmeye karar verdiyseniz size en akın stile uygun duvar boyası rengini seçmek için Salon Duvar Boyası Renkleri ve Dekorasyon Örnekleri yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Ev Boyama, Ev Dekorasyonu, Renkler

Pembe Renk Duvar Boyası ve Uyumlu Olduğu Renkler

Pembe Renk Duvar Boyası ve Ev Dekorasyonu Örnekleri

Ev dekorasyonlarında en çok tercih edilen pembe renk duvar boyası özellikle yatak odası ve çocuk odasında karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra daha sıcak ve samimi bir ortam elde etmek için salon ve mobilya dekorasyonlarında da kullanılır. Her ne kadar zor ve keskin bir renk olarak düşünülse de aslında birçok renkle uyum sağlar. Ton aralığı geniş olan pembe rengini kendi zevkinize göre koyudan en açığa kadar istediğiniz gibi kullanmak sandığınızdan daha kolay. Eğer duvarlarınızda koyu pembeyi tercih ettiyseniz kiriş veya kapılarınızı beyaza boyayarak uyumlu bir kombinasyon yaratabilirsiniz. Yine siyah renk de koyu veya açık pembe ile en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Toz pembe veya hayal pembesi gibi daha açık tonda bir pembe rengi tercih ediyorsanız aslında istediğiniz herhangi bir rengin pastel tonları ve açık tonları ile kombinasyon yaparak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Diğer bir önerimiz ise ton sür ton uygulayarak açıktan koyuya pembenin renklerini aynı anda kullanmanız. Örneğin açık pembe olan duvarlarınıza koyu pembe çerçeveler seçerek enerjik bir ortam elde edebilirsiniz. Ayrıca pembe rengini istediğiniz desende duvar kağıdı şeklinde seçerek de kullanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında pembe çiçekli duvar kağıtları oldukça sık kullanılmaktadır. Sizin için derlediğimiz dekorasyon örneklerinden de faydalanarak pembe renk duvar boyası ve dekorasyon örneklerini keyifle inceleyin. 

Pembe Renk Duvar Boyası Ve Uyumlu Olduğu Renkler

Eğer siz de pembe renk duvar boyasını ev dekorasyonunuzda kullanmaya karar verdiyseniz ve beyaz, siyah veya kahverengiden farklı tonlarda renkler arıyorsanız sizin için birkaç öneri sunuyoruz.

Pembe ve Gri Ev Dekorasyonu Örnekleri

Pembe rengi duvar boyasının her tonunu rahatlıkla kullanabileceğiniz ilk renk önerimiz gri. Fuşya tonlarından hayal pembesinin tonlarına kadar her aralıkla düşünmeden gri rengi salon, mutfak veya yatak odanızda kullanabilirsiniz. İster pembe renk duvar boyası kullanıp aksesuarlarınızı gümüş tonlarında seçin, ister duvar kağıdınızda gri çiçek detayları kullanın isterseniz de pembe ve griyi farklı duvarlarda ayrı ayrı kullanın. Hepsi de şık bir dekorasyon elde etmenizi sağlayacaktır. 

Pembe ve Sarı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Pembe renk duvar boyası ile uyumlu olduğunuzu düşündüğümüz bir diğer rengimiz ise dinamikliği ve gün ışığını simgeleyen sarı. Duvarlarınızda bu iki enerjik rengi aynı anda kullanarak daha hareketli bir salon dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Ayrıca sadece duvarlarınızda değil, mobilya seçiminizde de pembe ve sarıyı aynı anda kullanıp daha neşeli bir görünüm elde edebilirsiniz. İster açık tonlarda ister de koyu tonlarda bu iki rengi kullanıp sıradanlıktan kurtulun! 

Pembe ve Mavi Ev Dekorasyonu Örnekleri

Genellikle çocuk odalarında bebek mavisi ve pembe kombinasyonu ile karşımıza çıkan mavi rengi bu klişeden çıkarıp salonunuza taşımalısınız! Pembe renk duvar boyası ile oldukça uyumlu olan mavi renk her tonuyla size yardımcı oluyor. Üstelik mavi ve pembeyi koyu tonlarda kullanarak keskin ve dikkat çekici bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. İster koyu mavi bir duvar ile pembe mobilyalar ister de açık pembe ile kullanacağınız açık mavi yastıklar. Siz de bu iki sıcak rengi kullanarak hem samimi hem de oldukça şık bir eve sahip olacaksınız. 

Bu yazımızda size pembe renk duvar kağıdı ve pembenin uyumlu olduğu renkler ile dekorasyon örnekleri sunduk. Beyazdan beje, sarıdan maviye, griden siyaha her renk ile rahatlıkla uyum sağlayan pembe rengini artık siz de evinizde kullanabilirsiniz. Eğer salonunuzu veya yatak odanızı pembe yapmak istiyorsanız veya dekorasyon önerisi almak istiyorsanız Evde Mimar ekibine her zaman ulaşabilirsiniz. Ayrıca koyu pembenin bir tonu olan Fuşya Rengi Duvar Boyası ve Uyumlu Olduğu Renkler yazımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.  

ofisdekorasyontadilat
Anahtar Teslim Tadilat, Ev Dekorasyonu, İç Mimarlık, Uygulama Örnekleri

Daire ve Ofis Tadilatı Örnekleri ve Uygulamaları

Daire ve ofis tadilatı yaptırmak çehremizi değiştiren ruhumuzu ve yaşadığımız atmosferi güzelleştiren çalışmalar arasında yer almaktadır. Özellikle işyeri tadilatı ve ofis tadilatı gibi derin değişimler hem işimizi büyütmemize hem de yaşadığımız yerin güzelleşmesine yardımcı olur. Bizler de bu içeriğimizde Evde Mimar olarak daire tadilatı, ofis tadilatı ile alakalı bilgiler vermeye sizlere nasıl yapıldığını, yapıldığında nasıl durduğunu aktarmaya çalışacağız.

Ofis ve İş Yeri Tadilat Örnekleri

Ofis ve iş yerlerinin tadilatı büyük değişimlere yol açar. Işıklandırmalardan, duvarların durumuna kadar pek çok öğe firmanın sahip olduğu enerjiye göre, marka vizyonuna göre yeniden yapılandırılır. Bu tadilat sırasında önce altyapı daha sonra duvarlar ve en son aşamada iç dekorasyon yeniden dizayn edilir.

Ofis Tadilatı Ne Kadar Tutar?

Ofis tadilatı yaptırmak elbette ki standart bir şekilde ücretlendirilemez. Ofisleri yenilemek için birçok öğe ve çalışma göz önünde bulundurularak yeniden şekillenmektedir. Tüm bunlara rağmen Evde Mimar olarak sizlere ortalama olarak bir fiyat verebiliriz. Aşağıda sizlere sunacağımız tabloda ofis tadilat, iş yeri tadilatı gibi birçok hizmetin tahmini fiyatlandırmasını görebilirsiniz. İşte ofis tadilat fiyatları:

Ofisin Metrekaresi Ortalama Ofis Tadilatı Fiyatları
60-90 m2 10.000-30.000 TL
90-150 m2 15.000-45.000 TL
150-200 m2 25.000 TL-50.000 TL

Daire ve Ofis Tadilatı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Daire ve ofis tadilatı yapılırken öncelikle tadilat yapılacak alanın çok iyi bir şekilde incelenmesi gerekir. Sağlam bir keşif ve sağlam bir iç mimari inceleme ile birlikte ofis tadilatı son derece güzel bir şekilde gerçekleşebilir. Ofislerin daha iyi bir görünüm elde etmesi için öncelikle alt yapının iyileştirilmesi gerekir. Alt yapısı tam ve doğru şekilde yapılan yerler her zaman çok daha iyi bir dekorasyona yol açarlar. Elektrik ve su tesisatı gibi altyapı çalışmalarının ardından duvarları yenilemek esastır. İster duvar renkleri değişimi ister alçıpan çalışmaları yaparak ofisinizin veya dairenizin daha iyi bir görünüme sahip olmasına ön ayak olabilirsiniz. Ofisinizde özellikle parke modelleri arasından yapacağınız seçimler sizlere olumlu katkı yapacaktır.

Ofis Dekorasyonu için Öneriler

Dünyanın her yerinden ofis dekorasyonu için eşsiz fikirler geliyor. Bunların her biri ofisiniz için yenilikçi bir yapı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ofis dekorasyonu resimleri ile bizler de bu noktada sizlere farklı bir vizyon kazandırmak istiyoruz. Bu vizyon ile hem çalışanların daha verimli bir şekilde çalışmasını hem de markanın müşterilere daha bir şekilde yansıtılacağını umuyoruz.

Bu yazımızda sizlere daire ve ofis tadilatı ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de merak ettiğiniz noktaları bizimle paylaşabilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ev tadilatı

kucukevdekorasyonu
Ev Dekorasyonu, Güzel Evler, İç Mimarlık

Küçük Odalar Nasıl Daha Büyük Gösterilir Uzmanlardan Öneriler Püf Noktalar

Uzman görüşleri, evinizi büyük gösterecek püf noktalar ve küçük oda dekorasyonu önerileri bulabileceğiniz bilgilendirici bir içerik

Küçük bir eve sahip olmanız dekorasyonunuz için hiçbir engel taşımaz. Güzel dekorasyonları küçük odalarda küçük evlerde de yapabilirsiniz. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere küçük odalar nasıl daha büyük gösterilir, uzmanlardan güzel öneriler ve küçük odalar için püf noktaları sunacağız.

Küçük Odaları Büyük Göstermek için Püf Noktalar

Küçük evlerin, odaların göze daha büyük ve geniş gelmesi için iç mimarların uyguladığı püf noktaları vardır. Evde Mimar olarak biz de bu sırları gün yüzüne çıkartarak sizlere maddeler halinde evinizi nasıl daha büyük gösterebilirsiniz, önerilerde bulunacağız.

1- Küçük Odalarda Açık Renkler Kullanın

acikrenklerkucukev

Açık renkler kullanmak odanızı daha ferah göstermenize yardımcı olacaktır. Duvarlarınıza uygulayacağınız lületaşı rengi, fildişi rengi ve benzeri beyaz renk ve tonları odanızı daha iyi gösterecektir. Bununla birlikte ev eşyalarınızı da beyaz renk ve tonları seçmeniz ev dekorasyonunuzu güçlendirecektir. Burada doğal tonların kullanımı ve ahşap kullanımı odanızı daha büyük göstermenize yardımcı olur.

2- Beyazı Sevmiyorsanız Gri Rengi Düşünebilirsiniz

grirenkkucukev

Eğer beyaz rengi sevmiyorsanız evinizde gri rengi hakim kılabilirsiniz. Ev eşyalarınızı beyaz duvarlarınızı gri veya tam tersi bir kombinasyonla da harika bir dekorasyon yakalayabilirsiniz. Özellikle doğru ışıklandırılan evlerde beyaz ve gri harika bir uyum içerisinde çalışır.

3- Işık Varsa Siyah Da Olabilir

siyahvebeyazevdekorasyonu

Eğer odanız yeterince ışık alıyorsa beyaz rengin yanına siyah tonları yerleştirerek evinizi güzelleştirebilirsiniz. Ufak siyah dokunuşlar hem kombinlemeniz için güzel hem de göze hoş gelerek dekorasyonunuza yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Küçük ofis dekorasyonu için öneriler

4- Duvarlara Derinlik Kazandırın

nismodelleriderinlik

Derinlikli düşünmek ve 3. boyutu kullanmak ev dekorasyonu ve küçük evler için harika bir ipucudur. Eğer duvarlarınızda niş modelleri gibi alçıpan uygulamalarına yer verirseniz odanızı daha büyük gösterebilirsiniz. Derinlik kazandırdığınız duvara desenli çalışmalar yaparak da aynı şekilde duvarın ayrıştığını farklı bir alan olduğunu hissettirebilirsiniz. Eğer bu alanı pencere ile birleştirirseniz 30 m2 odanızı 80 m2 bir odaymış gibi büyütebilir, evde yaşayanlara o genişlik hissini verebilirsiniz.

5- Yumuşak Perdeler Kullanmak Daha Ferah Bir Görünüm Kazandırır

seffafperde

Evinizde sert ve katı perdeler yerine ışığın yumuşakca geçtiği zarif perdeleri denemelisiniz. Evinizde gerçekleştireceğiniz bu seçim, hem daha geniş bir görünüm elde etmenizi hem de odanızın daha iyi bir şekilde ışıklandırılmasına yol açacaktır. Burada perdeler tamamen opak değil, arka tarafın gözle görülecek şekilde ışıklandığı perde seçimleri yapılmalıdır.

6- Işıklandırma En Önemli Nokta

isiklandirmaev

Işıklandırma odanızın daha ferah ve geniş gözükmesi için en doğru çalışmalardan biridir. Odanızın pencereleri her zaman geniş olmalı, eğer pencereniz genişleyemiyorsa ekstra ışıklandırmalar kullanarak bu genişliği odanızda ışıklandırmalar ile yapmalısınız.

7- Pencerelerinizi Ortaya Çıkartın

penceredekorasyonu

Pencerelerinizi ortaya çıkartmak için yanlarını açmanız pencereyi göz önüne almanız gerekir. Özellikle küçük bir odanız varsa pencereyi bu şekilde meydana çıkarmanız son derece önemli olacaktır. Pencerelerin hemen dibinde olan ev eşyaları hemen ortadan kaldırmak bile süreç için yeterli olacaktır.

8- Derin Gösteren Duvar Kağıtları

duvarkagitlaridekorasyon

Eğer odanız küçükse yapabileceğiniz en zekice şeylerden biri duvar kağıtlarını kullanmaktadır. Kullanacağınız duvar kağıtları odayı derin gibi göstererek küçük olan yapıyı büyükmüş gibi gösterebilir.

9- Geniş Bir Halı Kullanın

genisvebuyukhalilar

Türk evlerinde gördüğümüz en büyük hatalardan biri küçük odalara küçük halı kullanmalarıdır. Eğer odanız küçükse odanızın zeminini düzenleyen bir halı veya kilim kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kilim desenleri

10- Geniş Aynalar Eklemek Rahatlık Katar

aynavekucukevdekorasyonu

Küçük odaları büyük göstermenin en çok kullanılan yollarından biri de aynalar kullanmaktadır. Geniş aynalar kullanmak hem şık bir dekorasyon için sizlere yardımcı olur hem de odanızı geniş gösterir. Burada geniş ve büyük aynalar kullanmak daha iyi sonuçlar verecektir.

11- Masaların Bacaklarını Uzatmasına İzin Verin

uzunvegenismasa

Küçük odaların daha harika bir görünüm elde etmesi için fazla mobilyaları kaldırmanız gerekir. Yalnızca ayakları uzanan masaları kullanmanız odayı daha geniş gösterecektir. Burada özellikle sehpalardan kurtulmanızı Evde Mimar olarak biz kesinlikle öneriyoruz.

Sehpaları ve kahve masalarını eğer cesursanız hemen atlamalısınız. İçeceklerinizi çıkıntılara veya başka alanlara koyabilirsiniz. Sehpalar odanızın büyük gösterimini bozan çalışmalardan biridir.

12- Odanızda Birden Fazla Odak Noktası Kullanın

odaknoktasiveevdekorasyonu

Odanızda ev eşyaları için farklı farklı odak noktaları kullanmak cesaret ister. Eğer siz de odanızı farklı konumlandırmalar ile yeniden dizayn ederseniz daha geniş gösterebilirsiniz. Burada belirlediğiniz eşyaları merkeze alarak odanızı dekore etmelisiniz.

İlginizi çekebilir: Banyo tadilat örnekleri

Bu içeriğimizde size küçük odaları nasıl büyük gösterilir ve iç mimarlardan küçük odalar için dekorasyon önerileri başlığı altında bir içerik hazırladık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

kucukofisdekorasyonuonerileri
Ev Dekorasyonu, İç Mimarlık, Uygulama Örnekleri

Küçük Ofis Dekorasyonu Örnekleri ve İç Mimarlardan Öneriler

Günümüzde ofisler büyük metrekarelere değil küçük ama verimli alanlara dönüşmüş durumda bulunuyor. Ekip sayısı arttıkça da bu alanları daha verimli bir şekilde kullanmak gerekiyor. İşte son günlerin en çok araştırılan öğelerinden biri de küçük ofis dekorasyonu örnekleri ve önerileri konusu. Biz de Evde Mimar olarak bu yazımızda sizlere küçük ofis dekorasyonu ile alakalı bilgiler vermeye, merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışacağız. Mimar gözü ile küçük ofisleri nasıl kullanmanız gerektiği ile alakalı sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Küçük Ofis Dekorasyonu için İç Mimar Önerileri

Ofisi doğru kullanabilmek öncelikle hem çalışanları hem de ofisin yapısını doğru bilmek ile gerçekleşir. Ofis dekorasyonu yapılırken ışıklandırma biçiminden mobilya seçimine kadar her şey ofis çalışanlarını doğru anlamak, ofisin yerleşimini doğru planlamaktan geçer.

1- Yuvarlak Gruplar Oluşturun

yuvarlakofisdekorasyonu

Ofis masalarının dizaynını yuvarlak biçimde yapabilmelisiniz. Yuvarlak şekilde yaptığınız küçük ofis tasarımı hem sosyal bir çalışma ortamı hem de verimli bir alan kullanımı yaratacaktır.

2- Uzun ve Geniş Raflar Hayat Kurtarır

uzunvegenismasaofisicin

Eğer küçük bir ofisiniz varsa uzun ve geniş koltuklar ofisinizin daha verimli kullanılmasına zemin hazırlayabilir. Burada kafelerde gördüğümüz ahşap biçimde yerleşimler daha fazla alanda daha mutlu çalışanların önünü açacaktır. Eğer bu koltukların boyutunu yükseltirseniz aşağısını raf olarak da kullanabilirsiniz.

3- Karşılıklı İnovasyon Yerleşimi

karsilikliyerlesimofis

Eğer ajans gibi yaratıcılık gerektiren, fikir alışverişi gerektiren bir iş yapıyorsanız karşılıklı bir şekilde yerleştirilen koltuklar ofisiniz için güzel olabilir. Hem çalışanların birbiri ile sürekli iletişimde olduğu hem de daha küçük alanda daha fazla kişinin çalıştığını görebilirsiniz.

4- Köşelerden Alan Oluşturun

koselimasaofis

Köşeleri doğru şekilde kullanarak harika yerleşimler elde edebilirsiniz. Özellikle bilgisayar başında çalışacaklar için köşe başları bilgisayarın yan parçalarını, şarj aletlerini, bilgisayar kasalarını yerleştirebileceğiniz hoş bölgeler olabilirler.

5- Duvarlar ile Değil Perdeler ile Odaları Ayırın

ofisayirimiperdeler

Küçük ofis dekorasyonu yaparken en çok yer kaplayacak olan oda ayrımları ve kapılar olacaktır. Kapıları ortadan kaldırarak ofisleri perdeler ve benzeri uygulamalar ile ayırabilir, duvarların getirdiği soğukluktan ve fazlaca yer kaplamalarından kurtulabilirsiniz.

6- Ofislerin Ortaları Rahatlatıcı Alanlara Dönüşmeli

ofisdekorasyonukucuk

Ofislerin merkezini ortaya almak özellikle küçük ofisler için güzel sonuçlar verebilir. Bu orta alanları keyif veren bölgelere dönüştürmek hem çalışanların motivasyonunu hem de ofis dekorasyonunun daha ferah bir şekilde gerçekleşmesine yol açacaktır.

Küçük Ofis Dekorasyonu Örnekleri

Örnekler her zaman dekorasyonu en iyi açıklayan unsurlar arasında yer alır. Doğru örnekler ile ilham alınacak uygulamalar gösterilebilir. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde sizlere küçük ofis dekorasyonu örnekleri hazırladık. Umarız sizlerin de hayal ettiği gibi örnekler olur.

Küçük Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük ofis dekorasyonu oluşturmak için öncelikle yapı tam olarak incelenmeli, iç mimar ile birlikte keşif yapılması gerekmektedir. Keşfin sonunda ise ofis dekorasyonu için fikirler, projeler, çizimler gerçekleşir. Küçük ofislerin her alanı doğru şekilde incelenmelidir. Doğru boşluklar ile birlikte ofisin doğru biçimde yerleşimi oldukça önemlidir. Yerleşimin en önemli öğesi ise kesinlikle mobilyalardır. Mobilyaların dizaynı ve ofise uygun şekilde tasarlanması ofis dekorasyonunun ne denli verimli ve güzel kullanıldığına işaret eder.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Küçük ofis dekorasyonu yaparken kaba ve büyük mobilyalar yapılmaması gereken hataların başında geliyor. Bu tür mobilyaları kullanarak ofisinizi boğabileceğiniz gibi kendinize de alan yaratamazsınız. Dolapların sürgülü değil de geniş kapaklı seçilmesi de ofisin kullanımı kısıtlayan seçimler arasında yer alabilir.

Bu yazımızda sizlere küçük ofis dekorasyonu ile alakalı hem öneriler sunduk hem de nasıl olması gerektiği ile alakalı önerilerde bulunmaya çalıştık. Dünyanın dört bir yanından sizlere sunduğumuz, örnekler ile de desteklediğimiz içeriğimizde sizlere ilham olmaya gayret ettik. Sizler de ofisinizi yeniden düzenlemek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Alaçatı rengi duvar boyası

beyazmutfakdolabimodellerikapakresmi
Ev Dekorasyonu, Güzel Evler, Uygulama Örnekleri

En Güzel Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Evlerinize dolap yaptırmadan önce dekorasyonunuz ile olan uyumuna dikkat edersiniz. Beyaz mutfak dolapları da bu süreçte en çok merak edilen ve araştırılan modellerden, çalışmalardan biridir. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere beyaz mutfak dolapları konusunda bilgiler vermeye, örnekler sunmaya çalışacağız.

Beyaz Mutfak Dolapları

Mutfak dolapları içerisinde en çok tercih edilen renk kesinlikle beyazdır. Beyazın hem sade duruşu, minimalist tarzı ve ev dekorasyonu konusunda yardımcı oluşu beyaz mutfak dolapları bölümünü en çok aranan ve tercih edilen bölüm yapmıştır. Örnek olarak belirlediğimiz alanlarda da göreceğiniz gibi amerikan mutfak modelleri arasından ön plana çıkıldığını görebilirsiniz.

Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah ile beyaz zıtlığın muhteşeme uyumuna tam bir örnek olarak gösterilebilir. Siyah beyaz mutfak dolapları da bu nedenle evlerde çokca tercih edilen modeller arasında yer alır. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak bu bölümde sizlere siyah beyaz mutfak dolapları sunmaya çalışacağız. Mutfak dolabı modelleri arıyorsanız siyah beyaz seçenekler sizler için doğru tercihler olabilir.

Beyaz Renkli Mutfak Dolabı Modelleri Neden Tercih Edilir?

Beyaz renkli mutfak dolabı modelleri evlerde en çok tercih edilen dolap renklerinden ve modellerinden biridir. Bunun elbette pek çok nedeni vardır. Bu nedenler arasında en çok bilineni beyaz renk ile birlikte pek çok rengin tam bir uyum içerisinde çalışmasıdır. Ev dekorasyonuna da olumlu katkı yapan beyaz renk, hem minimal tasarımlarda hem de modern tasarımlarda kullanılır. Mutfak dolaplarında banyo dolaplarında beyazın kullanılması aynı zamanda temizliği de simgelemektedir.

Renk seçimi dolaplar için de büyük önem taşır. Doğru rengi seçebilmek insan ruhunun da istenildiği gibi şekillenmesine yol açacaktır. Renk seçimi ve tercihi evin tüm atmosferini belirleyeceği için evde yaşayan kişilerin neler hissedeceğini de belirleyecektir. Kırık beyaz dolaplar da düz beyazın tercih edilmediği alanlarda kullanılabilir. Kırık beyazın bir diğer adı da renk kartelalarında buz beyazı olarak geçer. Evinizde saf beyaz kullanmak istemiyorsanız bu alternatifleri düşünebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Eğer evinizde beyaz mutfak dolapları kullanacaksanız bunun mutfak eşyalarınız ile harika bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Kombin aklınızı beyazın zıtlıkları veya yakınlığı ile düşünebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sadelik ve boşluk anlayışıdır. Mutfağınızda kendiniz için kullanım alanı yaratmalı, boşluk bırakacak bölgeler oluşturmalısınız. Beyaz mutfak dekorasyonu yalnızca beyaz rengi kullanarak yapılmaz beyaz rengi daha belirgin hale getirecek gri renk, melankoli rengi ve çakıl taşı rengi gibi güzel renkler deneyebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri 2018 Trendleri Neler?

2018 yılının en çok tercih edilen trendi basitlik ve sadelik olarak göze çarpıyor. Basit olan, sade olan şeyler 2018 yılında en çok kullanılan ev eşyaları ve mutfak dolapları olarak göze çarpıyor. Beyaz mutfak dolapları modelleri 2018 yılına damga vurmasını da buna borçlu olarak gözüküyor. Özellikle insanların evlerini dizayn ederken kolay dekore edebilecekleri bir rengi seçmeleri beyaza yönelmelerine zemin hazırlıyor.

2018 dekorasyon trendleri arasında tadilat sırasında yapılan ince raflar da göze çarpıyor. Mutfak dolapları yanına uygulanabilen ince raflar 2018 yılının mutfak dekorasyonu trendleri arasında yer alabiliyor.

Bu yazımızda size beyaz mutfak dolapları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Hem hangi durumlarda bu dolapların tercih edildiğini hem de beyazın evinizi nasıl güzelleştirdiğini göstermek istedik. Burada yurt içinden ve yurt dışından örneklere sunmaya gayret ettik. Siz de kendi eviniz için özel mutfak dolapları yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

guzelamerikanmutfakmodellerikapak
Ev Dekorasyonu, Güzel Evler, Uygulama Örnekleri

Küçük Evler için Amerikan Mutfak Modelleri

Ülkemizde evlerin büyük bir çoğunluğu 100 ile 120 m2 arasındadır. Ortalama olarak 2+1 olan evlerimizin mutfak genişliği de amerikan mutfak uygulamalarına göre biraz küçüktür. Biz de bu bilgilerden yola çıkarak amerikan mutfak severlere özel küçük evler için amerikan mutfak modelleri başlıklı bir içerik oluşturmaya karar verdik. Bu içeriğimizde sizler için evinizde kolayca yapabileceğiniz dekoratif amerikan mutfakları derledik. Umarız sizler için ilham verici görseller olmuştur.

Amerikan Mutfak Nedir?

Amerikan mutfak ismini ilk kullandığı yer olan Amerika’dan alan mutfak tasarım çeşididir. Salon ile mutfağın birbiri ile entegre olduğu bu mutfak türünde genellikle yemek yenilen yer ile yapılan yer aynıdır.

Amerikan mutfaklar yemeği yapan kişiler tarafından oldukça sevilir. Çünkü kullanımı açısından bilindik mutfaklardan daha iyidir. Hem daha geniş ortamlar sağlar hem de yemek taşıması açısından iyidir. Genellikle 1+1 stüdyo dairelerde bu mutfak çeşidi tercih edilir. Sıcak görünümü samimi ortamı ile de evinize farklı bir atmosfer katar.

Eğer evinizde çok fazla yemek pişiyorsa ve kokudan rahatsız oluyorsanız amerikan mutfak size göre olmayabilir. Amerikan mutfaklar salon ile iç içe olduğu için yaşam alanınıza dokunarak sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle kokan yemeklerin sürekli piştiği aileler için uygun değildir.

En Güzel Küçük Amerikan Mutfak Modelleri ve Örnekleri

Günümüzde evlerin tümü küçülmeye daha sade bir yaşantıya ve daha minimal bir dekorasyona doğru gidiyor. Durum böyle olunca da mutfakları daha etkili kullanmak için eşsiz öneriler ve çözümler ortaya çıkabiliyor. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere küçük amerikan mutfak modelleri ve örnekleri sunarak mutfağınızı daha efektif kullanmanız için yardımcı olmaya çalışacağız.

Dar ve Küçük Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modellerinin yanında dar ve küçük mutfak modelleri de ev sahibi olarak sizlerin merak edeceği modeller arasında yer alabilir. Küçük bir mutfağınız var ise onu daha dekoratif bir hale getirmek için sizlere sunacağımız aşağıdaki örnekleri inceleyerek kendi mutfağınızı dizayn edebilirsiniz.

Neden Amerikan Mutfak Tercih Edilir?

Amerikan mutfak diğer mutfak çeşitleri arasından en çok sevilen ve tercih edilenlerden biridir. Bunun nedeni hem şık duruşu hem de kullanım kolaylığıdır. Mutfakta yemek yapanlar için harika bir kullanım sunan amerikan mutfak, bir başka adı ile ada mutfak ev hanımlarının en sevdiği mutfak türüdür. Bir yanda sebzeleri yıkarken bir yanda da etleri kesmenizi sağlayan başka bir mutfak dekorasyonu çeşidi yoktur.

Şık duruş ve dekorasyona verdiği destek nedeni ile de amerikan mutfak tercih edilir. Güzel bir ev dekorasyonu için doğru ışıklandırılmış olan amerikan mutfaklar muhteşem katkılar sağlarlar. Evlerin genel bütünlüğünü ve sadeliğini koruyarak sizler de evinizde bu mutfakları deneyimleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere küçük evler için amerikan mutfak modelleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de evinize amerikan mutfak yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Komple mutfak tadilatı fiyatları

komplebanyotadilatifiyatlari
Anahtar Teslim Tadilat, Ev Dekorasyonu, Güzel Evler, Uygulama Örnekleri

Banyo Tadilatı Ne Kadar Tutar Fiyatları Nelerdir?

Banyo tadilatı evin en can alıcı tadilat bölgelerinden biridir. Evin daha güzel bir hale gelebilmesi için banyonun da tüm eve uyumlu bir şekilde yeniden dizayn edilmesi gerekir. Burada hem dolapların hem duvarların hem de banyo malzemelerinin, ekipmanlarının yenilenmesi doğru şekilde dekore edilmesi tüm tadilatı kapsar. Doğru banyo tadilatı, iç mimar, usta ve ev sahibi ile birlikte fikir alışverişi yapılarak çalışılır. İç mimar evi dekore ederken usta uygulama kısmında ev sahibi ise kullanımını kendine uygun şekilde dizayn ederek yapar.

Banyo Tadilatı Fiyatları Nasıl Verilir?

Banyo tadilatı fiyatlandırması yapılırken öncelikle evin sağlam bir şekilde incelenmesi keşif yapılması gerekir. Ücretsiz keşif ile iç mimar evinize gelir ve evinizi baştan sona inceleyerek komple tadilat fiyatını belirler. Bu keşif sürecini yalnızca banyonuz için de yapabilirsiniz. Banyonun dolapları ve yapılmak istenen tadilatlar incelenerek fiyatlandırma yapılır. Burada fayans modelleri ve dolapların malzemeleri fiyatın ne şekilde olacağını belirleyecektir. Tadilat fiyatlandırması yapılırken hizmetin ne kadar süreceği de önemli bir etken olacaktır. 5 gün ile 10 gün işçiliği fark gösterir.

Ortalama Olarak Komple Banyo Tadilatı Fiyatları-Maliyeti

Bir banyoyu yeni baştan yapmak için fayans modelleri , duvar, dolap çeşitleri ve banyo malzemelerini tekrardan değiştirmek gerekir. Burada saydığımız özelliklerden her biri fiyatlandırmayı etkiler. Ortalama olarak komple banyo tadilatı fiyatları ve tadilat maliyeti buna göre değişmektedir. Biz de sizler için Evde Mimar olarak banyo tadilatı fiyatları tablosu hazırladık.

Banyo Tadilatı Fiyatları Sıradan Ortalama Lüks
İç Mimari Çizim+Tadilat 7.000 – 18.000 TL 18.000 – 25.000 TL 25.000 – 45.000 TL
Duvar+Boya+Fayans 5.000 – 12.000 TL 12.000 – 20.000 TL 20.000 – 35.000 TL

Banyo Tadilatı Ne Kadar Sürer?

Banyo tadilatı süresi ve sürecin ne kadar olacağını elbette ki malzemeler, banyonun boyutu ve birçok öğe tam olarak incelenerek karar verilir. Banyo tadilatının genel olarak ne kadar sürdüğünü ise ufak bir tablo yaparak sizlere açıklamaya çalışacağız. Umarız sizler için bu tablo açıklayıcı olur.

Banyo Tadilatı Süresi Sıradan Ortalama Lüks
Komple banyo tadilatı 10-15 gün 15-30 gün 15-40 gün

Başarılı ve Güzel Banyo Tadilatı Örnekleri

Banyoyu yenilemek bazen ev sahipleri tarafından riskli gözükebilir. Bu noktada banyo tadilatı örnekleri görmek çok daha iyi olacaktır. Dünyanın dört bir yanından bulduğumuz banyo tadilatı örnekleri de sizlere ışık tutacağı için örnekleri derlemeye çalıştık. Umarız sizler için ilham dolu örnekler olur.

Öncesi ve Sonrası Banyo Tadilatı Örnekleri

Bir tadilat işlemini anlamanın en güzel yolu öncesi ve sonrası resimleridir. Banyonun baştan sona değiştiğini görmek çok daha iyi olacaktır. Örnekler ile birlikte nasıl değişimlerin olduğunu görmek, evdeki değişimin dolaplar ile mi yoksa fayanslar ile mi olduğunu görmek için bu öncesi sonrası resimler daha etkili olacaktır.

banyodekorasyonocesisonrasi

banyodekorasyonuoncesisonrasi

banyotadilaticalismalari

banyoyenilemesidekorasyon

dekorasyonvebanyotadilati

guzelbanyoyenilemesioncesivesonrasi

oncesisonrasibanyo

oncesivesonrasibanyoyenilemesi

Banyo Tadilatı Yaptıranlar için Öneriler

Banyo tadilatı yaptırmak çoğu zaman ev sahipleri tarafından külfet olarak algılanmaktadır. Planlar aylar öncesinden yapılır, bütçeler aylar öncesinden hazırlanır. Çalışan kişiler için izinler, tatiller tadilat zamanına denk getirilir. Bu tadilat çalışmalarını doğru yapabilmeyi ise her ev sahibi gönülden ister. İşte biz de bu bölümümüzde size banyo tadilatı yaparken dikkat etmeniz gerekenleri, önem vermeniz gerekenleri derlemeye çalışacağız.

Banyo tadilatı yaptırmadan önce malzeme seçimini, model seçimini doğru şekilde yapmalısınız. İç mimar veya usta ile yapacağınız bu seçimler sizler için de önemli olacaktır. Hem banyonun güzelliği açısından hem de yapan ekibe yol göstermesi açısından banyo tadilatı yaptırmak büyük önem taşır.

İstekleri doğru şekilde iletmek ev sahibi için son derece büyük önem taşır. Ev sahipleri hayal ettiği banyoyu iç mimara doğru şekilde yansıtabilmelidir. İç mimar da ev sahibi ile doğru şekilde iletişimde olup uygulamaları dizayn edebilmelidir. Tadilat süresinin ne kadar olması gerektiği bu iletişim sonucunda gerçekleşecektir.

Ödemenin nasıl olacağı baştan konuşulması gereken konular arasındadır. Genellikle iş başlamadan önce yarısı bittikten sonra diğer yarısı şeklinde olan ödeme biçimi tercih edilir. Eğer taksitle bir ödeme gerçekleşecekse bu önceden konuşulması şekli tartışılıp baştan konuşulmalıdır.

Bu yazımızda size banyo tadilatı ne kadar tutar, ne kadara mal olur, banyo tadilatı fiyatları nelerdir bu soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Banyo tadilatı süreçlerinde yaşayacağınız sıkıntılardan ve sürecin nasıl işlediğinden bahsettik. Umarız sizlere faydalı olmuştur. Sizler de merak ettiğiniz sorular varsa mimara sor bölümünden bize dilediğiniz an ulaştırabilirsiniz. Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek için çalışmaya biz hazırız.

İlginizi çekebilir: Mutfak tadilatı fiyatları

Bizi Arayın
Boya Badanada
%15 İndirim
Evde Mimar ile Türkiye'nin her yerinde profesyonel ustalarla 1 yıl garantili, hızlı ve uygun fiyata evinizi boyatabilirsiniz. 
Sizi Arayalım
8 ilde 200+ evi güzelleştirdik.
close-link

Evinizi güzelleştirelim

Şimdi Boya Badana Zamanı
Evinizi hızlı, güvenilir ve profesyonel ustalarla boyatmak için sizi arayalım.
Sizi arayalım
8 ilde 200+ evi güzelleştiren Evde Mimar ekibi ile tanışın.