Evde Mimar

Ev Dekorasyonu, Salon Dekorasyonu

En Çok Tercih Edilen Perde Modelleri ve Örnekleri

Perde seçimi yaparken öncelikle nasıl bir bölümde kullanacağınıza karar vermeniz, süreci oldukça kolaylaştıracaktır. Bu noktada farklı kullanım amaçlarının yanı sıra farklı perde modelleri arasından seçim yapmak için çeşitli örnekleri incelemek de oldukça faydalı olacaktır. Öncelikle iş yerlerinde kullanılan perde modelleri daha çabuk temizlenebilen ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Evlerimizde daha çok kullandığımız perde modelleri başında gelen kruvaze perde modeli, çok kullanılan diğer bir perde modelimiz stor perdelerdir. Stor perde ve zebra perde modelleri bir birlerine çok fazla benzer bir görünüme sahiptir. Tabi ki tül perdeleri de unutmuş değiliz Türk geleneğinin vazgeçilmez tül perde modelidir. Günümüzde trend olan perde modellerinden biri de japon perdedir. Bu yazımızda sizlere birbirinden güzel 20 perde modeli ve örneği paylaşacağız.

bannermimar-05

Evlerimiz de kullanacağımız perde modellerini seçerken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. Evimiz de perde modelini seçerken döşediğimiz mobiyaların stil ve desenleri ile uyumlu olmalıdır. Evimiz de kullanacağımız perde modeli ile yerde kullandığımız parkeler açık renkler ise perdeler açık tonlu renkler kullanırsak daha iyi bir dekorasyon bütünlüğü sağlayabiliriz. Odanın büyüklüğü de oldukça önemlidir oda küçük ise daha açık renkler tonlarda perde modeli kullanarak daha ferah ve aydınlık bir odaya sahip olabilirsiniz. Ancak her zaman uyumlu renklere sahip perde modelleri kullanmak doğru bir seçim olmayabilir. Kimi zaman zıt renkler ile harika bir iç dekorasyon uyumu da yakalabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Perde Modelleri

Perde modelleri konusunda önünüzde çok fazla seçenek vardır. Bu kadar çok perde modeli arasından doğru modeli seçebilmek için doğru bir araştırma ve dekorasyon analizi yapılması gereklidir. Evinizin ihtiyacı olan perde modelini seçmeden önce tüm seçenekleri gözden geçirmeniz oldukça yararlı olacaktır. En çok kullanılan perde modelleri arasında tül perde, kruvaze perde, stor perde ve zebra perde modelleri yer almaktadır.

İlginizi çekebilir : Perde Dekorasyonu Nasıl Yapılır Perde Seçimi Önerileri ve Örnekleri

Gelin şimdi sizlerle en çok tercih edilen 20 perde modelini birlikte inceleyelim.

Tül Perde Modelleri

Türkiye’de geleneksel olarak  ilk olarak akla gelen perde modeli tül perde modelidir. Türkiye’de neredeyse her evde  rahatlıkla görebildiğimiz bu perde modeli, modern tasarımlar ile birleştirilerek ortaya benzersiz bir dekorasyon tasarımı konulabilir. Tül perdeler daha çok gündüz vakitlerinde ve güneşin gelişini kesmek için kullanılan perdelerdir. Tül perde modelinin fiyatları  kalitesi ve desenine göre farklılık göstereceği gibi tül perdenin boyutuna  göre de fiyatları farklılık gösterecektir. Tül perdeler ülkemizde çok fazla kullanılan bir perde modelleridir.

Kruvaze Perde Model ve Örnekleri

Kruvaze perde özellikle salonlarda çok fazla kullanılan bir perde modelidir. Salon dekorasyonuna etkileyici bir görünüm katmak için tercih edilen bu perde modelleri genellikle geniş salonlarda kullanılmalıdır. Buna ek olarak kruvaze perdelerin temizlenmesi diğer modellere göre daha zahmetlidir. Temizleme işlemleri oldukça titiz ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Eğer minimal bir dekorasyon ve kolay kullanıma sahip bir salon istiyorsanız kruvaze perdeler doğru bir seçim olmayacaktır.

Stor Perde Modelleri ve Örnekleri

Stor perde günümüzde çok fazla kullanılmaya başlanan perdeler sıralamasında  başları çekiyor. Stor perdeler oldukça kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilmektedir. Eğer perde temizliği için yeterli vaktiniz yoksa stor perde modellerini tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır. Buna ek olarak bir çok modelinde modern bir görünüme sahip olan stor perdeler minimal iç dekorasyon çalışmalarında rahatlıkla tercih edilebilir.

İlginizi çekebilir : Evinize Özel Mutfak Perdeleri ve Modelleri

Rustik Perde Modeli ve Dekorasyon Önerileri

Rustik perde modelleri ile doğru dekorasyon seçimleri yaparak benzersiz ve harika bir iç dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Ancak rustik dekorasyon tarzlarını tercih ederken oldukça titiz seçimler yapmak önemlidir. Rustik perde modellerinde genellikle kahverengi tonlarında ve evinizin doğallığını bozmayan tasarımlar öne çıkmaktadır. Salon dekorasyonunuzda rustik tasarımları görmeyi seviyorsanız kesinlikle rustik perde modelleri ile bu tarzı desteklemelisiniz.

Zebra Perde Modelleri

Zebra perde çeşitleri son zamanlarda oldukça tercih edilen ve kullanımı stor perdeler kadar kolay olan bir modeldir. Zebra perde modelleri arasından seçim yaparken, perdeyi asacağınız odanın stiline oldukça dikkat etmelisiniz. Örnek olarak yuvarlak hatlara sahip olan bir salon dekorasyonunda zebra perde modelleri kullanılmamalıdır. Böyle bir durumda tercihinizi kruvaze perdelerden yana yaparak hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Dikey Perde Modelleri ve Uygulama Örnekleri

Dikey perde modelleri yüksek tavanlı salonlar ve odalar için en ideal seçeneklerin başında gelmektedir. Dikey perde kullandığınız dekorasyonlarda diğer birimlerin tarzlarının da dikey perde modeli ile bütünleyerek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bununla birlikte dikey perde modelleri minimal stillerde kullanıldığı gibi detayı bol olan bir dikey perde de tercih edebilirsiniz.

Modern Perde Modelleri

Modern perde modellerinde genellikle açık ve sade renkler tercih edilmektedir. Modern iç dekorasyona uyumlu bir perde seçimi yaparak dekorasyon bütünlüğünü rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda modern perde modellerinde teknolojinin de yer aldığını görmekteyiz. Eğer akıllı ev sitemine sahipseniz, gün ışığına göre açılıp kapanabilen modern perde modellerine de göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte modern perde modelleri diğer modeller ile rahatlıkla bir arada kullanılabilmektedir. Özellikle stor ve zebra perdeler, modern perde modelleri içerisinde yer alabilmektedir.

Renkli Perde Modelleri ve Kullanım Önerileri

Salonunuzda canlandırıcı ve hareketli dekorasyon birimlerini tercih ediyorsanız bu görünümü renkli perde modelleri kullanarak bütünlük yakalamanız önemlidir. Özellikle renk geçişlerine sahip tül perdeler bu noktada oldukça yardımcı olacaktır. Renkli perde modellerini tercih ederken renklerin uyumuna oldukça dikkat etmek gereklidir. Aynı zamanda perdeyi alacağınız mağzadan, yıkama sonrasında perdenin renginde herhangi bir değişiklik olmayacağına dair garanti almanız da önemli bir konudur.

2019 Perde Modelleri ve Trendleri Nelerdir ?

Perde modelleri  sezonluk olarak değişebilmektedir. Evinizde ufak değişiklikler ile evinize bakma şekliniz ile beraber ruh halinizi de değiştirecektir. 2019 trendleri arasında en çok öne çıkan akım, rahat ve kolay kullanıma sahip konforlu dekorasyonlar yer almaktadır. Bundan dolayı 2019 perde modelleri trendinde kolay yıkanabilen ve pratik kullanıma sahip minimalist perde modelleri oldukça öne çıkmaktadır. Bu yılın trendiiçerisinde en çok tercih edilen perde rengi ise kar beyazı olarak göze çarpmaktadır. Ancak renk seçiminde trendlere uymanın yanı sıra ev dekorasyonunuz ile uyumlu seçimler yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bu yazımızda sizlere en çok tercih edilen perde modelleri ve kullanım örnekleri hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Perde modelleri hakkında öneriler almak ve aklınızdaki sorular için bizimle iletişime geçebilir, öneri ve görüşlerinizi rahatlıkla ekibimize iletebilirsiniz. Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek için biz daima hazırız.

mutfakfayansmodelleriorneklerivefiyatlari
Ev Dekorasyonu, Mutfak Dekorasyonu, Uygulama Örnekleri

Mutfak Fayans Modelleri, Örnekleri ve Fiyatları

İç dekorasyon çalışmalarında sadece salon ya da oturma odası çalışmaları yeterli olmamaktadır. Bütün evin bir bütün içerisinde tasarlanması ve buna göre bir projenin ortaya çıkarılması önemlidir. Bu noktada özellikle mutfak dekorasyonu iç dekorasyon bütünlüğünün sağlanabilmesi için dikkatli bir şekilde çalışılması gereken bölümlerin başında gelmektedir. Mutfak dekorasyonlarına en çok etkisi bulunan birimler ise mutfak fayans modelleridir. Mutfak fayans modelleri arasından doğru seçimi yapabilmek için bir çok örnek incelemek ve kullanılacak olan diğer birimlerin stillerinin belirlenmesi önemlidir. Tabi ki bu seçim yapılırken evin geri kalan tasarımına da uyumlu bir çalışma ortaya çıkarılmalıdır. Bu içeriğimizde sizlere, mutfağınızda doğru bir iç dekorasyon çalışması yapılabilmesi için bir çok mutfak fayans modelleri, örnekleri ve fiyatlarını aktarmaya çalışacağız.

banner2

Mutfak Fayans Modelleri Nelerdir ?

Mutfaklarda tezgah ile dolaplar arasında kullanılan fayansların modelerinin bir çok çeşitleri bulunmaktadır. Bundan dolayı kesin bir kategorilendirme yapmak oldukça zordur. Bununla birlikte genel olarak kategorilere ayırarak değerlendirmek seçim yapmanızı oldukça kolaylaştıracaktır. Evde Mimar olarak mutfak fayans modelleri ve çeşitlerini, daha kolay seçim yapabilmeniz için listeledik.

Mutfak Fayans Modelleri :

 • Açık Renkli Mutfak Fayans Modelleri
 • Koyu Renkli Mutfak Fayans Modelleri
 • Mozaik Mutfak Fayans Modelleri
 • Petek Mutfak Fayans Modelleri
 • Karo Mutfak Fayans Modelleri
 • Ahşap Görünümlü Mutfak Fayans Modelleri
 • Mat Mutfak Fayans Modelleri
 • Ahşap Dokulu Mutfak Fayans Modelleri

Bu modeller arasından evinizin tarzına göre kombin yapabilir ya da en çok hoşunuza giden modeller arasından renk seçimi yaparak hayalinizdeki mutfak dekorasyonuna kavuşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Fayans Döşeme Metrekare Fiyatları ve Uygulama Örnekleri (İşçilik+Malzeme)

En Çok Tercih Edilen Mutfak Fayans Modelleri ve Örnekleri

Mutfağınız için en doğru kararı verebilmeniz için çok sayıda mutfak fayans modelleri incelemenizde fayda vardır. Evde Mimar olarak sizlere en çok tercih edilen mutfak fayans modellerini bir araya getirerek bu seçiminizde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

İşte en çok tercih edilen mutfak fayans modelleri

Mutfak Fayans Fiyatları ve Fiyat Tablosu

Mutfak dekorasyonunuzda değişiklik yapmadan önce tüm modelleri incelediniz ve bir kaç mutfak fayans modelini belirlediniz. Ancak bu fayansların işçilik + malzeme olarak ne kadar maliyeti olacağını öğrenmeli ve buna göre bir karar vermelisiniz. Bu noktada detaylı bir şekilde belirlediğiniz modellerin fiyatlarını incelemelisiniz. Ancak oldukça fazla fayans modeli bulunduğundan dolayı her bir model için net bir mutfak fayans fiyatları sunmak oldukça zordur. Evde Mimar olarak sizin için standart mutfak fayans fiyatlarını işçilik + malzeme olarak bir araya getirdik.

Mutfak Fayans Metrekare(m2) İşçilik İşçilik+Malzeme
60×60 12TL 55 TL
90×90 17 TL 80 TL
120×120 22 TL 110 TL

Bu tabloda yer alan fiyatlar ortalama ve standart mutfak fayansları fiyatlarıdır.

Doğru Mutfak Fayans Modelleri Nasıl Seçilir ?

Mutfak fayans modelleri arasından doğru seçimi yapabilmek için öncelikle mutfağın dekorasyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu noktada renk ve desen seçimi oldukça önemlidir. Mutfak dolaplarınızdaki ve tezgahınızdaki desen ve stili, seçeceğiniz mutfak fayans modeli ile devam ettirmelisiniz. Bununla birlikte eğer ev dekorasyonunuz uyumlu ise kontrast denemesi de yapabilirsiniz. Örnek olarak en çok karşımıza çıkan kontrast çalışmalarından birini verebiliriz. Siyah tezgah ve beyaz mutfak fayans modeli bir çok mutfak dekorasyonunda tercih edilmektedir.

Ancak doğru mutfak fayans modelini seçebilmek için sadece doğru renk yeterli olmamaktadır. Fayansların üzerindeki desenler de bu noktada oldukça etkilidir. Yukarıda verdiğimiz örnekten devam edecek olursak, siyah tezgah ve beyaz mutfak fayans modeli ile yakalanan kontrast uyumunu sade ve düz desenler ile birleştirerek mutfağınızda tam bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Eğer genel ev dekorasyonunuzda daha detaylı desenler mevcut ise bu haraketli tarzı mutfağınızda devam ettirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Banyo ve Mutfak Fayans Boyama Örnekleri ve Önerileri

Mutfağınıza en uygun fayans modelini seçebilmek için bir çok örnek ve tasarım incelemeniz oldukça yardımcı olacaktır. Fayans modelleri araştırması yaparken bir liste hazırlayarak en çok sevdiğiniz modellerin örneklerini de not alabilirsiniz. Bu listeyi üç şekilde biçimlendirebilirsiniz.

 1. En çok hoşunuza giden mutfak fayans modelleri
 2. Evinizin tarzına en yakın mutfak fayans desenleri
 3. Mutfağınızda tercih ettiğiniz renkler ile uyumlu mutfak fayans renkleri

Bu listeyi belirledikten sonra fiyatlarını inceleyerek bütçenize en uygun modelleri rahatlıkla seçebilirsiniz. Ancak mutfak fayansları oldukça dikkatli bir şekilde seçilmesi gereken birimlerdir. Bundan dolayı profesyonel bir destek almanız gereklidir. Tecrübeli iç mimarlar ile görüşerek daha doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere mutfak fayans modelleri ile ilgili bir çok örnek ve mutfak fayans fiyatları hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık. Mutfak fayans modelleri ile ilgili her türlü soruyu bizlere dilediğiniz zaman iletebilir, öneri ve görüşlerinizi ekibimiz ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Evde Mimar olarak evinizi güzelleştirmek için biz daima hazırız.

dusakabinfiyatlarivedogrudusakabinmodelisecimi
Banyo Dekorasyonu, Banyo Modelleri, Ev Dekorasyonu

Duşakabin Fiyatları ve Doğru Duşakabin Modeli Seçimi

Banyo dekorasyonunda doğru malzemeleri ve dekorasyon modellerini seçmek oldukça önemlidir. Özellikle ışık almayan banyolarda yeteri kadar ışığı destekleyecek birimlerin tercih edilmesi gereklidir. Aynı zamanda bütünlüğü sağlayabilmek için duşakabin modeli ile diğer dekorasyon birimlerinin bir uyum oluşturmalıdır. Duşakabin modelleri arasından seçim yaparken hem bütçenize hem de banyo dekroasyonunuza uygun bir model seçerek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için bir çok duşakabin modelini ve duşakabin fiyatlarını gözden geçirmeniz önemli bir aşamadır. Bu yazımızda sizlere hayalinizdeki eve kavuşabilmeniz için duşakabin fiyatlarını ve modellerini anlatmaya çalışacağız.

banner2

Duşakabin Fiyatları ve Detaylı Fiyat Tablosu

Banyonuzda uygulayabileceğiniz bir çok dekorasyon uygulaması bulunmaktadır. Ancak her uygulamanın farklı bir maliyeti olacaktır. Bundan dolayı hem bütçenize hem de zevklerinize uygun bir duşakabin seçebilmek için detaylı araştırmalar yapmanız gerekecektir. Duşakabin fiyatları araştırmasına başlamadan önce hangi çeşitte bir duşakabin istediğinizi belirlemelisiniz. Tekneli ve teknesiz duşakabinler arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Öncelikle buna karar verdikten sonra mika ya da gerçek camlı modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Evde Mimar olarak sizlere duşakabin fiyatları araştırmanızda yardımcı olabilmek için duşakabin fiyatlarını detaylı tablo şeklinde sunuyoruz.

Duşakabin Çeşitleri Duşakabin Türü 80×80 Cm Duşakabin Fiyatları 90 x 90 Cm Duşakabin Fiyatları 100 x 100 Cm Duşakabin Fiyatları 100 Cm Üstü Duşakabin Fiyatları
Camlı Duşakabin Tekneli 1.100 TL – 1.200 TL 1.250 TL – 1.400TL 1.350 TL – 1.550 TL 1.700 TL +
Teknesiz 950 TL – 1.100 TL 1.150 TL – 1.300TL 1.250 TL – 1.450 TL 1.500 TL +
Plastik Duşakabin Tekneli 750 TL – 850 TL 850 TL – 950 TL 950 TL – 1.150 TL 1.250 TL +
Teknesiz 550 TL – 750 TL 750 TL – 850 TL 850 TL – 950 TL 1.000 TL +

Tabloda bulunan duşakabin fiyatları ortalama ve tahmini fiyatlardır. Kesin fiyatlar için keşif yapılması gereklidir.

Duşakabin Modelleri Arasında Doğru Seçim Nasıl Yapılır ?

Bütçenize uygun duşakabin fiyatlarını araştırmanın yanı sıra banyonuz için en güzel duşakabin modelleri arasından seçim yaparken de dikkat etmeniz gereken bir çok konu bulunmaktadır. Öncelikle banyo ölçeğinize göre kare, dikdörtgen ya da oval seçenekleri arasından seçim yapmalısınız. Her şeklin kendine özgü bir duruşu ve özellikleri bulunmaktadır. Ardından camın ya da mika malzemenin üzerinde desen isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. Böylece duşakabin modelleri arasından seçeneklerinizi oldukça daraltmış olacaksınız.

Banyo dekorasyonunuzda kullandığınız desenleri duşakabin camında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Böylece banyonuzda bir bütünlük oluşturarak ferah bir alana sahip olacaksınız. Duşakabinin yanı sıra banyoda kullandığınız diğer birimlerin tarzlarını da göz önünde bulundurmalıyız. Örnek olarak oval ayna modellerini tercih ediyorsak, duşakabin için terchimizi oval veya yuvarlak duşakabinlerden yapmalıyız.

Cam Duşakabin Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Duşakabin malzemesi olarak gerçek cam modelleri diğer modellere göre daha yüksek bir fiyata sahiptir. Bunun nedeni gerçek camın duşakabinlerde kullanılabilmesi için daha dayanıklı ve esnek bir hale getirilmesinden dolayıdır. Özellikle yuvarlak cam duşakabin modellerinin özel işlemlerden geçirilerek şekillendirilmesi ve güçlendirilmesi önemlidir. Banyoda yaşanacak bir kazanın önüne geçmek için daha dayanıklı camlar üretilmektedir. Bir takım işlemlerden geçtiğinden dolayı cam duşakabin fiyatları diğer malzemeler ile üretilmiş duşakabin fiyatlarından daha maliyetlidir. Ortalama olarak teknesiz olan cam duşakabin fiyatları 1000 – 1500 TL arasında değişirken, tekneli cam duşakabin fiyatları 1100 – 1600 TL arasında değişmektedir.

Cam duşakabin fiyatları modelin tarzına ve istenilen ölçülere göre değişebilmektedir. Kare ya da dikdörtgen cam duşakabinlerin fiyatları oval duşakabin fiyatlarına göre daha uygundur. Ancak en doğru fiyatlar için keşif yapılması gerektiğini de belirtmeliyiz. Cam duşakabinleri doğru temzlik ve bakımla birlikte oldukça uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Büyük Banyolarda Hangi Duşakabin Çeşitleri Kullanılmalıdır ?

Geniş ve büyük bir banyoya sahipseniz daha yüksek ölçülerde duşakabine ihtiyacınız olabilir. Böyle bir durumda duşakabinde desensiz cam tercih etmek en doğru karar olacaktır. Bunun nedeni büyük ölçülerde desenlerin etkisini kaybetmesi ve kasvetli bir alan yaratmasıdır. Büyük banyo dekorasyonlarında sade ama estetik duşakabin modelleri arasından seçim yapılması gerekir. Aynı zamanda sade ve estetik kıvrımlara sahip olan dekorasyonlar ile banyonuzdaki alanı daha iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

Düşük Işıklı Banyolarda Duşakabin Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Banyolar evimizin en az doğal ışık alan bölümlerinden birisidir. Bundan dolayı aydınlatma birimlerinin doğru bir şekilde yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Ancak yapılan tüm aydınlatma çalışmalarına rağmen banyonuz aydınlanmıyor ise, içerideki eşyaları bu ışık düzeyine uygun seçmelisiniz. Banyoda büyük bir yer kaplayan duşakabin seçiminde ise bu duruma göre uygulayabileceğiniz bir kaç çözüm mevcuttur. Düşük ışıklı banyolarda buzsuz ve düz camları tercih etmelisiniz. Böylece elinizdeki ışığın tüm banyoya yayılmasına yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda oval duşakabin modellerini tercih ederek, duşakabin camının ovalinden ışığın sekmesini sağlayarak az da olsa ayna etkisi yaratabilirsiniz.

Duşakabin Camları Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Gerçek cam ve mika cam duşakabin modelleri hem kullanım hem de temizlik açısından farklı avantajlara sahiptir. Bunlara ek olarak iki cam arasındaki en büyük fark fiyatlarıdır. Mika camlar ile hem uygun duşakabin fiyatları hem de dekorasyonunuza uygun duşakabinler bulabilirsiniz. Ancak bütçeniz daha yüksek ise tercihinizi gerçek camlı duşakabin modellerinden yana da yapabilirsiniz.

 

Mika cam ve gerçek cam arasında temizleme teknikleri açısından da farklar bulunmaktadır. Gerçek cam duşakabin modellerininin temizliği mika duşakabinlere göre daha dikkatli yapılmalıdır. Cam duşakabinlerin dezavantajlarından biri olan dayanıklılık durumdan dolayı cam duşakabinlerin temizliğinde dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Banyonuzda kullanmak istediğiniz duşakabinin cam malzemesini belirledikten sonra sıra yüzeyindeki desenlere gelmektedir. Her iki cam türünde de desenli çalışmalar yapılabilmektedir. Dilerseniz düz, buzlu ya da desenli duşakabin çeşitleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Duşakabin Çeşitleri, Fiyatları ve Modelleri

Bu içeriğimizde sizlere detaylı bir şekilde duşakabin fiyatlarını açıklamaya ve doğru duşakabin modeli seçiminin nasıl yapılması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Banyo dekorasyonu hakkında sorularınızı dilediğiniz zaman bize iletebilir, öneri ve görüşlerinizi ekibimiz ile paylaşabilirsiniz. Evde Mimar olarak her daim yanınızda olarak evlerinizi güzelleştirmek için profesyonel bir şekilde çalışmaya hazırız. Güzel bir evde mutlu bir şekilde yaşamanız dileğiyle,

paslanmaziledekorasyongorsel
Dış Cephe, Ev Dekorasyonu

Paslanmaz Çelik Boru ve Türevleri ile Güzelleşen Yapılar-Dekorasyon Örnekleri

Paslanmaz çelik boru çok fazla bilinmese de dekorasyon anlamında farklı özellikler taşıyan malzemeler arasında yer almaktadır. Özellikle paslanmaz boruların sağlamlığı uzun süreli kullanıma uygun olması nedeni ile inşaat sektöründe kullanımı son yıllarda oldukça artmaktadır.

İnceleme önerisi: Ümit Paslanmaz

Paslanmaz Çelik Boru ile Güzelleşen Yapı Örnekleri

Örnekleri incelemenin her daim çok daha iyi anlamaya yardımcı olacağını Evde Mimar olarak hemen hemen her içeriğimizde uygulayarak sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Her içeriğimizde evinizi güzelleştirmek için örnekler ile hayal gücünüzü, ilham becerinizi geliştirmeye çalışıyoruz. Paslanmaz boru kategorisi de örnekler ile sunulduğunda eviniz için çok daha iyi bir şekilde ilham almanıza yardımcı olabilir. İşte sizin için hazırladığımız paslanmaz boru örnekleri;

Neden Paslanmaz Ürünler Tercih Edilir?

Paslanmaz ürünlerin tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında uzun ömürlü ve sağlıklı olması gelmektedir. Paslanmaz ürünleri sağlam ve şık göründüğü gibi diğer seçeneklere göre çok daha uzun süreli olarak yapılarda durabilmektedir. İnşaat sektöründe özellikle son yıllarda bu denli tercih edilmesinin altında yatan en büyük neden bu sağlamlık ve güven duygusudur.

İlginizi çekebilir: Bahçe dekorasyon örnekleri

Paslanmaz boruların şık görünüşü de son yıllarda mimari tasarımlarda ürünün tercih edilmesinde oldukça büyük rol oynamaktadır. Modern dekorasyonun paslanmaz odaklı büyümesi ve dekorasyon ile güç ve sağlamlık duygusunun 2010’lu yıllarda daha da perçinlenmesi neticesinde paslanmaz ürünler çok daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bu ürünlerin çeşitliliğin artması ve tedarik süreçlerinin kolaylaşması paslanmaz ürünlerini tercih edilir duruma getirmiştir. Tüm bunların yanı sıra paslanmaz boru ve paslanmaz çelik uygulamalarındaki usta sayısının artması da mimarların ve iç dekorasyon yapan iç mimarların paslanmazı tercih etmesindeki nedenleri oluşturmaktadır. Ülkemizde geçmiş yıllarda az sayıda paslanmaz ustası varken şimdilerde usta çırak ilişkisi ile büyüyen yapı neticesinde iyi sayıda usta ortaya çıkmıştır. Paslanmaz ustası sayısının artmasında paslanmaz ürün gamının karlı olması ve işçiliğinin iyi para kazandırması etkili olmuştur.

Mutfak Dekorasyonu için Paslanmaz Tezgah Kullanımı

Paslanmaz tezgah modelleri mutfağınız  için size farklı bir şıklık ve tarz kazandırabilir. Paslanmazın kendine has duruşu ve atmosferi etkileyici özelliği sayesinde mutfağınızı hayal ettiğiniz yapıya kavuşturabilirsiniz. Bunun için paslanmaz tezgahları seçerken mutfağınızın diğer eşyalarını diğer dekorasyon gereçlerini de aynı doğrultuda uyum sağlayacak biçimde tasarlamanız gerekmektedir.

paslanmazmutfakornekleri

Paslanmaz ürünlerinin kendine has bir tarzı vardır ve her eşya ile dekorasyon için arkadaşlık kurmaz. Ancak kendine yakın eşyalar ile güzel bir dekorasyon için bağ kurabilir. Sert hatlara sahip ve dayanıklılığı yüksek mutfak gereçlerini paslanmaz tezgah ile birlikte ön plana çıkarmalısınız. Renk uyumu için de ayrı çaba sarf etmenizi öneririz. Bilinen renkli mutfak gereçlerinden farklı olarak paslanmaz tezgah ile birlikte koyu renkli gereçleri kullanabilirsiniz. Siyah ve gri en iyi uyum sağlayan iki renk olarak burada size önerebileceğimiz renkler arasında yer almaktadır.

İlgili içerik: Mutfak tezgahı çeşitleri

Bu içeriğimizde sizlere paslanmaz çelik boru ve türevlerinin ev dekorasyonunda nasıl kullanıldığı ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de evinizi güzelleştirmek için bizimle irtibata geçerken aklınızdaki soruları bizlere yöneltmeyi ihmal etmeyin. Evde Mimar olarak her daim yanınızda olarak evlerinizi güzelleştirmek için profesyonel bir şekilde çalışmaya hazırız. Güzel bir evde mutlu bir şekilde yaşamanız dileğiyle,

İlginizi çekebilir: Dış cephe boya renkleri

retromobilyakoltuklar
Ev Dekorasyonu, Mobilya Örnekleri, Salon Dekorasyonu

Eski Günlere Keyifli Bir Yolculuğa Çıkaran Retro Mobilya Modelleri

Geçmiş yılların stilini tanımlayan retro tarzı dekorasyon, geçmişten gelen trendlerden ve stillerden etkilenen iç dekorasyonu tanımlamak için kullanılan bir tanımdır.

Retro ile vintage tanımları arasındaki fark çoğu zaman ayırt edilemez. Bu farkı şu şekilde açıklayabiliriz; Bir nesnenin veya mobilyanın antika olabilmesi için yüz yılı aşması gerekir. Antika mobilyalar zor bulunan nadir parçalardır. Bir parçanın vintage olabilmesi için bu kadar eski yıllara ait olması gerekmez ancak belli yılların ruhunu yansıtması gerekir. İlginç olan vintage terimi geçmiş yıllarda şarap ile ilişkilendirilmiştir ve “bir mevsimde toplanan üzümler” anlamına gelen Fransız vendage kelimesinin değiştirilmiş hâlidir.

Retro kelimesini tanımlayacak olursak; vintage görünümüne sahip yeni parçalar, ürünlerdir. Orjinal niyetin tekrar ortaya çıkışı diyebiliriz. Bir ürünün retro olabilmesi için yıllanması gerekmez aksine eski görünümlü yeni dekorasyonlar, tasarımlar olmalıdır. Bu tanımlamayı yapmamızın sebebi herhangi bir ürün seçerken veya seçtiğimiz tarza göre dekorasyon yaparken aradaki farkı bilerek, karmaşıklık yaratmadan, bilinçli seçimler yapılabilmesi içindir. Şimdi kararınız retro konusunda kesin ve iç mekanınızı retro mobilyalar ile güncellemek istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelere ve görsellere göz atabilirsiniz.

bannermimar-05

Retro Tarzında Sevdiğiniz Bir Dönemi Seçin

Tasarım stillerinin geçmiş dönemlerine bakarak en çok sizin stilinizi yansıtan ve huzurlu hissettiren bir dönem seçmeniz gerekir. Pek çok ev sahibi, kabaca 1930’lardan 1960’lara odaklanan, 20. yüzyılın ortalarından kalma modern mobilyaları seçmek istiyor. Hala 70’lerin ve 80’lerin dönemleri için bir eğilim olsa da, hangi özelliklerden hoşlandığınıza ve tasarım tarzınıza uygun olduğunuza karar vermelisiniz. Her çağın mobilyaları, her ev sahibine farklı şekilde rezonans edecek desen, renk, bitiş ve pop kültürü çekiciliğine sahiptir. Klasik görünümlü yeni mobilyalarla harika ve nostaljik bir trend yakalayabilirsiniz.

Retro Tarzında Koltuk ve Aydınlatma Seçimi

Evinizi retro tarzına uygun olmasını sağlayacak en önemli parçalardan birinin aydınlatmalar olduğunu söylemekte fayda var. Ev içerisindeki mobilyalarınızı retro tarzında dekore ederken organik etkiler, basit formda ama etkili parçalar olan aydınlatmalar kullanabilirsiniz. 1970’li yılların en dikkat çekici mobilyalarından biri hiç kuşkusuz abajurlardır. O dönemin olmazsa olmazlarından olduğu söylemek yanlış olmayacaktır. Seçtiğiniz aydınlatmaların konumlandırılmasına dikkat etmelisiniz. Evin içerisinde loş bir ortam sağlamak size beklediğiniz etkiyi vermekte yardımcı olacaktır. Tavanda, duvarlarda ve zeminde düşünülebilecek her retro tarzında aydınlatma reprodüksiyonları için favorilerimizi sizlerle paylaştık.

Retro tarzını en zarif şekilde evinizde yansıtmak için berjer takımlarını tercih edebilirsiniz. 1970-80 yıl aralıklarına ait tüm dönem filmlerinde dikkatimizi çeken bir diğer ayrıntı pencere kenarlarına konumlandırılmış berjer takımları olur. Günümüzde de ihtiyaç duyduğumuz dinlenme köşenizi berjerlerle kombinleyerek retro stilinize ayrıcalık katabilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz ayrı bir köşe içinde mükemmel bir tercih olacaktır. Zemine koyacağınız renkli büyük yastıklar konfor alanınızı genişletecek ve ortamın daha rahat görünümlü olmasını sağlayacaktır.

Dinamik şekillerdeki berjerlerin renk seçimini; turuncu, yeşil, mor, turkuaz, hardal ve sarı renklerde tercih edebilirsiniz. Diğer seçenek, bu dönemin iç mekanlarında da popüler bir seçenek olan siyah veya beyaz monokrom tonlarla gitmektir. Soğuk ve sıcak renklerin karışımı retro tarzının ruhunda vardır. Bu tür renkler son yılların ünlü moda tasarımcıları arasında da favorilerdir. Bir çok rengin birlikte bir cümbüş oluşturacağını düşünüyor ve kafanız karışıyor ise bunu engellemenin bir yolu ahşap mobilyalar seçmek olacaktır. Ahşap mobilyalar renk cümbüşünü ortadan kaldıracak mobilyalardır.

 Ev dekorasyonunu canlandırmak için kullanacağınız parçaları seçmiş olduğunuz geçmiş dönemde bir zamana ait olmasına ve o dönemle ilgili renklerdesenler kullanırken tabloçerçeve ve aksesuar seçimlerinizin de zaman karmaşası yaratmamasına dikkat etmek gerekir. 

Retro Tarzında Duvar Aksesuarları

Harika duvar dekorasyonları yaratabilirsiniz. Sıkıcı bir duvar dizaynından kurtulmak için retro tarzında duvar kağıtları kullanabileceğiniz gibi, etkileyici şekilde duvar rafları monte edebilir, uygun objeleriniz ile birlikte eşsiz bir köşe oluşturabilirsiniz. Duvar kağıtları seçimi yaparken renk karmaşası yaratmamak için mobilya seçimlerinize dikkat etmeli, eğer mümkünse yerleştireceğiniz objelerin küçük olmalarını özen göstermelisiniz. Bu güzelliği yansıtmanın en güzel yollarından biri sanat eserleridir. Yaşam alanımızı daha çok benimsemek için kendi çizimlerinizi veya değer verdiğiniz sanatçıların eserleri ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Duvarları süslemek aslında ayrı bir sanat ister. O sebeptendir ki; bu tür duvar süslemeleri yaparken evinizi boğmamaya ve zaman karmaşası yaratmamaya dikkat etmek gerekir. Aksi taktirde yansıtmak istediğimiz retro tarzımız karmaşıklıktan öteye geçemez. Bizler karar vermenizi kolaylaştırmak için seçtiğimiz görselleri sizlerle paylaştık.

Retro mobilyalarda dikkatimizi çeken bir diğer özellik sade bir görünümün hakim olmasıdır. Retro tarzındaki dekorasyon seçiminde gösterişten uzak durulur. Zıt renkleri bir arada kullanabileceğiniz bu stil tercihinde koltuk üzerinde canlı renkteki şallar, TV koltuları, ince kilimler, geçmişin izlerini taşıyan mobilyalar, sürgülü uzun dolaplar, sehpa ve tabureler en dikkat geçici mobilyalar arasına girer. Retro mobilyalar kullanacağınız iç mekanınız küçük için oymalı büyük aynalar kullanarak alanı daha büyük göstermeniz mümkün olacaktır. Bu tür ayna kullanımlarının kurtarıcı etkisi olduğunu hatırlatmak gerekir.

Patchwork Mobilyalar

Patchwork mobilyalar retro ruhunu hissedebileceğiniz en uygun parçalar arasındadır. Bu tür mobilyaları salon içerisinde kullanabileceğiniz gibi, dinlenme ve çalışma odalarında da tercih edebilirsiniz. Patchwork mobilyaları alçak bir sehpa, ahşap bir kütüphanelik ile kombinleyebilirsiniz. Koltuğunuzun arkasına yerleştireceğiniz retro bir aydınlatma seçimi ile şık bir kontrast sağlayabilirsiniz. Soğuk renklerde kullandığınız mobilyalarınızın yanına yerleştireceğiniz patchwork tarzındaki bir dolap iç mekanınızdaki tüm havayı bir anda değiştirir.

Retro Mutfak Mobilyaları

Retro tarzını tercih edebileceğiniz yerler yalnızda salon ve odalar değildir. Mutfağınızı da retro bir havaya sokabilirsiniz. Seçeceğiniz karo yer döşemeleri, masa ve sandalyelerinize eşlik edecek mutfak dolapları ile retro esintisini sağlayabilirsiniz. Buzdolabı seçiminiz ve renkli perdeler ile de eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Bir çok mobilyanızı, mutfak dolaplarınızı ve hatta buzdolabınızı kaplama yöntemi ile daha ucuza mal ederek retro dekorasyonunuzu el emeğiniz ile baştan yaratabilirsiniz. Yerel bir bit pazarından reprodüksiyonlarla, elde süslemelerle ya da bir kaç retro parçalarla dekore etmek, bütçenizi zorlamadan bir odaya şık bir görünüm kazandırır. Bunlara ek olarak eski bir ahşap masa ve eski bir kitaplık, mütevazı zemin alanından en iyi şekilde yararlanan retro parçalardır. Eğer bu tür parçalarınız var ise değerlendirmenin tam zamanı.

mutfakretromobilya

Bu içeriğimizde size vintage ve retro olarak ifade edilen mobilyaların örneklerini sunmaya çalışırken dekorasyon konusunda da sizlere bilgi aktarmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de evlerinizi güzelleştirmek istiyorsanız dilediğiniz an Evde Mimar ekibi ile iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi istediğiniz zaman bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Lake mobilya örnekleri

Ev Dekorasyonu, Salon Dekorasyonu

Farklı Dekorasyon Uygulamaları İle 20 Lake Mobilya Örnekleri

Lake kelimesinin Türkçe karşılığı göl demektir. Ancak dekorasyon anlamında kullanılan lake; ahşap, sunta, mdf gibi malzemelerden üretilip, daha sonra bunları selülozik boyalarla boyayarak üretilen mobilyalara denilmektedir. Bu şekil de üretilen mobilya türlerine lake mobilya denmektedir. Lakenin pürüzsüz görünümü sıradan bir tahta parçasını muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir ve evin hangi köşesinde kullanırsanız kullanın, çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.

Lake görünüm, Doğu Asya’da binlerce yıl önce ortaya çıktığı tahmin edilmekte, o gün nasıl popüler ise günümüz de hala popülerliğini korumaktadır. Lake mobilya tarzı  yeniden doğmuş  stile sahip tarihi bir  hikayedir. Gerçek güzelliği, modern çağın trendlerine uyum sağlaması, esnekliği ve çok yönlülüğü ile bizlere her zaman kendini sevdirmeyi başarmış mobilya tarzıdır.

bannermimar-05

Lake Nedir ? Lake Hangi Mobilyalara Uygulabilir ?

Lake, zımparalanmış, boyanmış ve cilalanmış mobilya yüzeylerine denmektedir. Lake tarzda ki mobilyalar parlak  renkler de olur genelde.  Lake yapılacak tahta veya madeni eşya önce iyice cilalanır. Lake işlemi çok güç, zahmetli bir iştir. Bunun için lake eşyalar ve mobilyalar oldukça pahalıya mal olur. Çünkü çok ince bir çalışma isteyen zımparalama,boyama ve cilalama işi bittikten sonra eşyanın üstüne 20 defaya kadar lake işlemi gerektiği olur.

Lakenin tabaka tabaka sürülmesi gerekli sertliği, dayanıklılığı kazanmasını sağlar. Her tabaka sürüldükten sonra iyice kuruyuncaya kadar beklemek gerekir. Lake, çeşitli renklerde olduğu için lake eşyaya gene lake ile süsler de yapılır. Bu süsler sonradan düzeltilemeyeceği için yapanın çok usta olması gerekmektedir. Lake eşya ayrıca sedef, fildişi renkleriyle de süslenebilir.

Lake Mobilyaların Avantajları ve Dezavantajları

Gelelim lake dolap tercih etmek için öne çıkan nedenlere. Her mutfak dolabı malzemesinin elbette kendine has belirli özellikleri vardır ve bu özellikler arasında olumlu olanlar bulunduğu gibi olumsuz olanlar da olması çok doğal. Lake mutfak dolaplarının avantajlarının dezavantajlarına göre daha fazla olduğunu söyleyerek başlayalım, zaten lakenin bu kadar popüler bir malzeme olmasının nedeni de bu. İşte lake mutfak dolaplarının bazı öne çıkan avantajları ve bazı olumsuz yönleri.

Dayanıklılık

Lake cilanın en önemli özelliği hava ile bir araya gelip kuruduğunda oldukça sert bir yüzey ortaya çıkarmasıdır. Ancak bu sertlik kırılgan bir sertlik değildir, yani lake mutfak dolaplarının diğer dolaplara göre daha dayanıklı olduklarını söylemek mümkün. Bu dayanıklılık iyi bir bakım ve gereken özenle uzun ömürlülüğü de dönüşüyor elbette. Yani kaliteli bir üretim sürecinden geçmiş bir lake mutfak dolap ünitesinin kolay kolay kırıldığına ya da çatladığına şahit olmanız pek mümkün değildir.

Ne var ki lake mutfak dolaplarının üretimi sonuçta yüzeye uygulanan cila boya ile hayata geçirildiği için bu dayanıklılık yüzey dayanıklılığı olarak düşülmemelidir. Zarar görmeyen lake dolaplar senelerce sorunsuz bir şekilde kullanıla biliyorken eğer kuvvetli bir darbe alırsa lake mutfak dolabı ahşap alternatiflerine göre daha kolay hasar görebilir. Bu hasar elbette kırılma ya da çatlama olmayacaktır ancak yüzeyde bazı bozukluklar oluşabilir. Tabi bu oldukça nadir görülen bir durum çünkü mutfak dolapları, o kadar ağır bir darbe almasına neden olabilecek riskli bir bölgede kullanılmıyorlar. Bu olumsuzluğu ev için değil ama iş yeri, ofis, restoran mutfağı gibi trafiği yüksek mutfak kullanımlarında değerlendirmek isteyebilirsiniz.

lakemobilyadekorasyononerileri

Şık Görünüm

Lake mobilyaların ev sahipleri tarafından tercih edilme nedenlerinin başında estetik görünümleri geliyor aslında. Lake mobilyalar pürüzsüz dokuları ve ışıltılı yüzeyleri ile her tarza uyum sağlayan bir şıklık ortaya koyuyorlar. Aynı zamanda bir çok iç dekorasyon uygulaması ile uyumlu bir şekilde kullanılabilmesinden dolayı oldukça fazla tercih edilen bir mobilya türüdür.

Lake Mobilya Örnekleri

Lake mobilya bir çok dekorasyon uygulamasında rahatlıkla kullanılabilen bir mobilya çeşididir. Ancak evinizin dekorasyonunda lake mobilya kullanmadan önce çeşitli örnekleri ve dekorasyon önerilerini incelemeniz oldukça faydalı olacaktır. Bir çok örneği inceleyerek eviniz için en doğru lake mobilya rengini ve tarzını rahatlıkla belirleyebilirsiniz. Evde Mimar olarak sizlere bu noktada yardımcı olmak ve lake mobilya seçimi öncesinde fikir verebilmek için lake mobilya örneklerini hazırladık.

Lake Mobilya Nasıl Temizlenir?

Lake mobilya temizliğini yaparken oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde yapmanız oldukça önemlidir. Diğer mobilyalardan farklı olarak lake mobilya temizliğinde yüzeyin temizlenmesi oldukça önemlidir. Bu temizlik esnasında kullanmanız gereken malzemeler şunlardır ;

Malzemeler:

 • Temizlik eldiveni
 • Mikrofiber bez
 • Kurulama bezi
 • Sprey temizleyici
 • Temizlik kovası
 • Merdiven (mobilyanızın yüksekliğine göre)
 • Ahşap temizleyici
 • Sirke (tercihinize göre)

Lake Mobilya Temizleme Nasıl Uygulanır?

Eğer yeni takılmış yahut inşaatı yeni bitmiş bir mutfakta ya da banyoda temizlik yapacaksanız, önce talaş, toz gibi kalıntıları ortadan kaldırın. Bunun için elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz. Ardından eğer hala duruyorsa lake dolaplarınızı korumak ve çizilmesini önlemek için yapıştırılmış jelatinleri yavaşça sökün. Kovanıza sadece ılık su koyun ve mikrofiber bez ile dolapların içini ve kapaklarını silin.

Eğer rutin bir temizlik yapacaksanız, öncelikle lake dolaplarınızın içini silmelisiniz. Bunun için önce dolaptaki eşyaları boşaltın. Kovaya ılık su doldurun. İçine yarım kapak ahşap temizleyici veya tercihinize göre iki yemek kaşığı sirke ekleyin. Mikrofiber bezi suya batırıp karıştırın ve sıkarak dolap içlerini silin. Ardından kurulama beziyle silin ve eşyalarınızı tekrar yerleştirin.

Lake dolaplarınızın kapaklarını silmek içinse iki adet mikrofiber beze ihtiyacınız var. İlkini ılık su ile nemlendirin, kapaklarınızı silin. Ardından diğer kuru mikrofiber bezle kurulayın. Kurulama yapmadığınız zaman dolaplar üzerinde su lekesi kalacaktır. Lake dolapların dış yüzeyi oldukça hassastır, çabuk çizilebilir. Bu nedenle bir diğer seçenek olarak suyla seyrelttiğiniz cam sili kapaklara sıkarak mikrofiber bezle kurulayıp temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lake mobilyalarınızı silerken kesinlikle kimyasal malzeme kullanmayınız. Kaliteli mikrofiber bez tercih ediniz. Aksi takdirde lake mobilyanız çizilebilir, zarar görebilir.

lakemobilyatemizliginasilyapilir

Lake Cila İçin Uygun Olmayan Mobilya Türü Var mıdır?

Parlak cilalar mobilya üzerindeki darbeleri ortaya çıkarır; bu nedenle lake, girintili çıkıntılı ahşaplar ile düz ve temiz olmayan yüzeyler için uygun değildir. Bu özellikteki ahşaplar ekstra hazırlama aşamasından geçerek (zımpara ve boya) lake cila için uygun bir hale getirilebilir.

Lake Mobilya Renk Seçenekleri

Ham maddesi MDF ( sıkıştırılmış ahşap parçalar ) olan lake kapaklar, astarlama işleminden sonra boyaya hazır hale gelir. Bu aşamada seçilecek boyama yöntemi ve boya tipi oldukça önemlidir. Kaliteli ve dayanıklı boyalarla hazırlanan lake kapaklar oldukça şık bir görünüme kavuşabilir.

Özellikle mutfak ve banyo gibi nemli ve ıslak ortamlarda tercih edilen lake kapaklar, polyester astarın MDF yüzeyini yüzde yüz oranında kaplaması sayesinde nem, buhar ve su gibi istenmeyen durumlardan etkilenmeden uzun yıllar sağlamlığını korur. Ayrıca seçilen renklerle bütünleştirilen tasarımlar kullanılan ortamda şıklığı ön plana çıkararak hayatın her köşesinde kalitenin hissedilmesini sağlar. Özellikle mutfak ve banyolarda ferah, ışıltılı ve parlak renkler temizliği yansıttığından dolayı lake kapaklar ve lake kapaklara uygun renkler oldukça kullanışlı olacaktır. Kullanılan malzemenin yapısından dolayı kolay temizlenebilen lake kapak sistemi, hijyenik bir kullanıma olanak sağlar.

Lake kapak kullanmak isteyen kişiler, diğer kapak modellerinin aksine sınırsız renk seçenekleri ile karşılaşırlar. Renk seçiminde, tüm dünya tarafından kabul edilmiş uluslararası lake kapak renk kartelası kullanılabilir. Bununla birlikte lake kapakların kullanılacağı alanlardaki renk uyumları göz önüne alınarak da renk seçimi yapılabilir.

Sınırsız renk seçeneği arasından müşterinin isteği doğrultusunda renkler seçildikten sonra, birbirinden farklı boyut ve modellerde MDF kapaklara uygulanan boyalar, lake kapakları tamamen kişiye özgü hale getirmektedir. Böylece günlük kullanımda en çok görülen mobilya parçaları, seçilen renklerle birlikte tarz bütünlüğü sağlayarak ortamın havasını değiştirir.

Lake kapak yapımının tüm aşamalarında kullanılan boya ve malzemeler insan sağlığına zarar veren maddeler içermemektedir. Böylece kullanım alanındaki ihtiyaçlara ve kişisel zevklere yönelik olarak hazırlanan lake kapaklar güvenle yaptırılabilir, uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılabilir.

 

bannermimar-03

Lake mobilya nedir nasıl boyanır?  yazımızı da okuyarak uygulamanın nasıl yapacağı hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere farklı dekorasyon uygulamaları ile 20 lake mobilya örneğini ve lake mobilya hakkında detaylı bilgileri vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiğiniz bu tip soruları bize yöneltebilir, Evde Mimar ekibi ile evinizi güzelleştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek için biz hazırız.

 

birartibirevdekorasyonuicinharikaoneriler
Ev Dekorasyonu, Salon Dekorasyonu

1+1 Ev Dekorasyonu İçin 15 Harika Öneri

Son yıllarda ülkemizde 1+1 ev tipini tercih edenlerin sayısı oldukça artmakta, 1+1 evler çoğunlukla öğrencilerin, yeni evli çiftlerin, yalnız yaşayan insanların tercih ettikleri ev tipleridir. Bu dairelerin küçük olması sebebiyle kullanım olarak zor olduğunu, zor dekore edildiğini duymuşsunuzdur. Bu konu dairenin, iyi bir iç tasarımla dekore edilip edilmemesine bağlıdır. İyi bir şekilde 1+1 ev dekorasyonu yapabilirseniz küçük dairenizin kullanışlı ve hoş görüntüye sahip olabileceğini göreceksiniz.

Güzel ve doğru dekorasyon modelleri ile  harika bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu tip evlerde fikirlerinizi serbest bırakmanız, alışılagelmiş ev düzleminin dışına çıkmanız size avantaj sağlayacaktır. Peki 1+1 ev dekorasyonu nasıl olmalı? İşte içeriğimizde size bu konudan bahsedeceğiz.

bannermimar-05

1+1 Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

1+1 ev modelini dekore ederken evin içerisinde yürüyecek alan kalmalı, bunun için minimalist tarzda eşyalar tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. Bu tip evlerde alan dar olduğundan kullanacağınız her bir parça detaylıca incelenmeli. 1+1 ev dekorasyonu modellerini planlamak, eşyasını doğru seçmek, eşya yerleşimini iyi ayarlamak en püf noktalar olmaktadır. Bu tip evlerde kullanacağınız çoğu eşyanın ergonomik olması size çok büyük avantaj sağlayacaktır. Mesela yatak olarak açılabilen koltuklar, alt tarafında baza olan yataklar, açılır kapanır sandalyeler, duvara monte edilebilen masalar tercih edilebilir.

1+1 ev dekorasyonu  herhangi bir ev dekorasyonundan daha farklı olabilir. Alışılagelmişten uzak olabilir. Bu durum çok normaldir çünkü diğer evlerden genel olarak daha küçüktür.

Sıkça kullanılan yöntemlerden birisi açık mutfak kullanımıdır. Açık mutfak modelleri çok fazladır fakat eviniz 1+1 tipte ise mutfak mobilyalarınızdan eşyalarınıza kadar özenle seçmeniz gerekecek. Ev dekorasyonu planlamadan önceki süreçte 1+1 ev dekorasyonunda kullanılan eşyaların maliyetinin fazla olduğu varsayılır. Her zaman durum böyle olacak diye bir ön yargınız bulunmasın! Ucuz malzemelerle özgün mutfak mobilyanızı yaptırabilirsiniz. Bunun yanında elbette imkanınız varsa para harcamanız da mümkün. Eğer ki küçük evinizde açık mutfağınız varsa planlamasını ve dekorunu yapmak ana ve belirleyici olan bir noktadır. Evinizin mutfak mobilyaları ile oturma odanızı bir bütün halinde görünmesini de sağlayabilirsiniz. Hoş ve modern bir görünüm sağlar.

Küçük evi dekore etmek zordur. 1+1 ev dekorasyonu yapmak için bir profesyonelden, mimar ya da iç mimardan yardım almanız sizin için avantajlı olabilir. Ufak alanların daha kullanışlı hale getirilmesi, hiç beklemediğiniz modern durumlarla karşılabilirsiniz. Bu tarzda evler bize minimalizmi hatırlatır, minimalizme de ilginiz varsa küçük, gereksiz eşyalardan uzak evinizde huzurlu olacaksınız demektir.

İlginizi çekebilir: Ev Dekorasyonu ve Tadilatla İlgili Televizyon Programı Önerileri

Nasıl dekore edebileceğinizi gözünüzde canlandırabilmeniz için 1+1 ev dekorasyonu modellerini derledik. Bu dairelere en uygun ve en yaygın dekorasyon modeli, modern dekorasyondur. Sizler de hoş ve modern bir eve sahip olmak isterseniz eviniz de bu modelleri uygulayabilirsiniz.

1. Evinizin Mobilyalarının Bütün Halde Görünmesini Sağlayın

Mobilyalarınızı renk ve desenlerini birbirlerine uyumlu olarak düzenlediğinizde çok modern ve hoş sonuçlar elde edebilirsiniz. Aralarındaki uyum eşyalara bakıldığında bütün halde görünmesini sağlayacaktır. Hoş ve modern bir görüntü oluşacaktır.

2. Yüksek Tavanları Değerlendirin

1+1 ev dekorasyonunda yerden tasarruf etmelisiniz. Evinizin tavanı yüksek ise yüksek ve altı kullanılabilir yataklar kullanabilirsiniz. Böylelikle hem yüksek tavandan faydalanır hem de eşyalarınızın yer kaplamasından kurtulabilirsiniz.

3. Mutfak Adası ve Açık Mutfak Tercih Edin

Mutfak adası kullanmak çok avantajlı olacaktır. Açık mutfağın da tercih edilmesi doğru olacağı gibi mutfak adası da dekoratif ve modern görünecektir. Estetik bir tercihtir. Açık mutfak ve mutfak adası kullanmak alanı daha ferah gösterir. Sıkça kullanılan yöntemlerden birisi açık mutfak kullanımıdır. Açık mutfak modelleri çok fazladır fakat eviniz 1+1 tipte ise mutfak mobilyalarınızdan eşyalarınıza kadar özenle seçmeniz gerekecek. Ev dekorasyonu planlamadan önceki süreçte 1+1 ev dekorasyonunda kullanılan eşyaların maliyetinin fazla olduğu varsayılır. Her zaman durum böyle olacak diye bir ön yargınız bulunmasın! Ucuz malzemelerle özgün mutfak mobilyanızı yaptırabilirsiniz.Bunun yanında elbette imkanınız varsa para harcamanız da mümkün. Eğer ki küçük evinizde açık mutfağınız varsa planlamasını ve dekorunu yapmak ana ve belirleyici olan bir noktadır.

İçerik önerisi: Küçük banyo dekorasyonu

4. Görünmez Dolaplar Kullanın

Dolapların sade olmasında fayda var. Tavana kadar uzanan sade bir dolap tercih edebilirsiniz. Evinizde gömme dolap alanı varsa tek tercihiniz bu tarz dolapları kullanmak olmalıdır. Böylelikle hem eşyalarınız toplu bir halde duracak hem de kaba dolap görüntüsünden ziyade daha farklı bir görüntü olacak.Gömme dolapları odanızın rengiyle aynı tercih edebilirsiniz.Kenarlarında aydınlatmalar yapabilir,modern görüntüler elde edebilirsiniz.

5. Çarpıcı Mobilyalar Kullanın

İddialı tasarımların kullanımı,evinizin alanını zengin gösterir.Daha yalın,sıradan eşyalar kullanmaktansa bu tarz eşyalar evinizi farklılaştıracaktır. Böylelikle küçük ve tarz sahibi bir eve sahip olmak sıradışı mobilyalarla mümkün olacak.

6. Açık Renkleri Tercih Edin

Açık renkler, hem evinizin geniş görünmesinde hem de ferah bir ortam sağlanmasında büyük rolü vardır. Beyaz renk çok sık tercih edilir. Doğru renk seçimi yapmanız gerekir. Küçük odalarda açık renklerin kullanılması doğru bir hareket olacaktır. Eşyalarınızda tek bir renkle uyum sağlayabilmek ya da doğru renk seçimlerini bir araya getirebilmek önemlidir. Açık renkli boyanmış bir odada oturmak çok daha rahat hissettirir. 1+1 evinizde, gün ışığı ile açık renkli duvarlarınız birleşince çok daha ferah bir ortam oluşacağını unutmayın.

İlginizi çekebilir: Aydınlık Gösteren Duvar Boyası Renkleri

7. Televizyonu Duvara Monteleyin

1+1 ev tiplerinde televizyon ünitesi kullanmaktan kaçınmalısınız. Televizyonunuz ne kadar az yer kaplarsa sizin alanınız o kadar genişler bunu unutmayın. Duvara monte edilmiş televizyon sayesinde alan kazanırsınız.

8. Akıllı Mobilyalar Keşfedin

Günümüzde her konsepte uygun olarak farklı tarzlarda mobilya üretilmektedir.Akıllı mobilyalar işlevsel,pratik olmalarıyla tercih edilmesi gereken türden mobilyalardır. Bu tarz mobilyalar hayat kurtarır cinstendir. Tek bir eşyada çok fazla işlevsellik bulunabilir. Bu durum az eşyaya sahip olup,ihtiyaçlarınızı karşılayabilmenize olanak sağlayacaktır.

9. Stor Perde Kullanın

Son yıllarda stor perdeler yaygın olmakla birlikte günümüzde klasik perde kullanımı da oldukça azalmıştır. Stor perdeler sadece pencerenizi kapatacak boyutlarda hazırlanır böylelikle eviniz daha geniş görünür. Stor perdeler klasik perdelerden çok daha modern görünür. Fazla tercih edilmesinin sebebi aslında modern görünüşüdür. Evinize farklı bir hava katar.

10. Bol Bol Ayna Kullanmayı Tercih Edin

Evinizde ne kadar fazla ayna kullanırsanız o kadar geniş görünecektir bunu unutmayın. Mesela küçük evinizde uzun bir görüntü sağlamak için aynayı koridorunuzun sonuna yerleştirebilirsiniz. Boydan boya ayna kullanabilirsiniz böylelikle genişlik hissi yaşarsınız. Tabii ki bunun yanında kullandığınız ayna evinizi hoş gösterecektir.

11. Doğal Işığınızı Arttırın

Evinize girecek doğal ışık miktarını olabildiğince arttırın. Boyadığınız açık renkli duvarla birleşince huzuru hissedeceksiniz.

12. Farklı Renkte Duvarlar Tercih Edin

Duvar rengi ne kadar açık renk olursa,odaya verdiği genişlik hissi o kadar artar.Tercihen bir duvarınızı koyu ya da desenli yapabilirsiniz.Evinizde farklı bir görüntü ortaya çıkacaktır.

13. Aydınlatmalar Kullanın

Odanızın köşesinde abajurlar kullanarak yada tavandan spot ışıklar ile destekleyerek modern bir hava yaratabilirsiniz.Hem görüntü açısından hem de evin içerisinin aydınlık olması açısından faydalı olacaktır.

14. Depolama Alanlarınızı Oluşturun

Ek eşyadan ziyade duvara gömme halinde bulunan eşyaları çoğaltın. Böylelikle eşyalarınız alanınızda çok fazla yer tutmayacak. Örneğin, duvara monteli mutfak masasına sahip olarak mutfağınızdaki kullanım alanını genişletebilirsiniz.

 15. Tavanlarınızı Şekillendirin

Tavanlarınıza doğru dokunuşlar yaparak evinizi modernleştirebilirsiniz. Işıklandırmalar da yaparak geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Stüdyo Daire (1+0) Dekorasyon Önerileri ve 20 Harika Örnek

Bu yazımızda sizlere 1+1 ev dekorasyonu için 15 harika öneri sunmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiğiniz bu tip soruları bize yöneltebilir, Evde Mimar ekibi ile evinizi güzelleştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek için biz hazırız.

Sizin için 1+1 ev dekorasyonu için 15 harika öneriler ile ilgili bir video hazırladık.Keyifle izlemeniz dileğiyle….

Ev Dekorasyonu, Mutfak Dekorasyonu, Salon Dekorasyonu, Yatak Odası

Ev Dekorasyonunda Dikkat Çekici Country Mobilya Modelleri

Ev dekorasyonunda çiçekli desenler, ekoseler, berjer koltuklar, duvar kağıtları, bordürlerden hoşlanıyorsanız kesinlikle country tarzdan hoşlanıyorsunuz demektir. Ama hangi Country tarzı (kır tarzı)? Birden fazla stile sahip country tarzı bulunuyor. Evinizi bu tarza uygun country mobilyalarla renklendirmeye hazır mısınız?

bannermimar-05

İş yaşamı sizi de yordu mu? Bu yorgunluktan sıyrılıp en azından evinize geldiğinizde, daha renkli ve ruhunuzu dinlendirecek mobilyalar istiyorsanız aradığınız dekorasyon country tarzında gizli! Kır stili olarak da bilinen country , bazen doğal dokumalarla, sade bir biçimde, bazen de bildiğimiz basmalarla, rengarenk desenlerle tamamlanıyor. Tür olarak en çok, tüm ev tekstilinde kullanım alanı bulan, aşınma ve solmaya dayanıklı, doğal bir kumaş ipliği olan koton, keten bitkisinden elde edilen malzemeyle üretilen, doğal keten ve sandalye, perde, duvar kaplaması ile yastıklarda geniş bir kullanım alanına sahip yünlü kumaşlar tercih ediliyor.

Country Yatak Odası Mobilya Modelleri Nasıl Seçilir ?

Evin en özel köşesi yatak odalarıdır. Misafirlerinizi ağırladığınız salon ve oturma odası, sevdiklerinizle yemekler yediğiniz mutfaklar tüm bu odaların dekorasyonunu onları düşünerek yapabilirsiniz. Ancak yatak odasına geldiğinde dekorasyon tamamen size hitap eden, sizin ürününüz olabilir. Dilediğiniz renkleri, mobilyaları, dilediğiniz tasarımları kullanabileceğiniz bu odanızda yaratıcılığın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Evin geri kalanından tamamen bağımsız bambaşka bir tarzda da döşeyebilirsiniz. Tüm evi son derece modern, yenilikçi tasarımlar bezerken yatak odanızd cibinlikli prenses yatakları kullanabilir, kafide uzanma koltuğunun yanına makyaj masanızı yerleştirebilirsiniz. Tabiki yatak odası dekorasyonunu planlarken eğer bu odayı çiftler kullanacaksa ortak bir dekorasyon dili belirlemekte fayda var, yoksa tamamen prenses odası gibi döşenmiş odada uyanan kocalar sorun çıkarabilirler.

Oturma Odasında Hangi Country Mobilya Modelleri Kullanılmalı ?

Kırsal alanlardaki evlere, çiftlik evlerine, dağ evlerine özgü doğal ve sade görünümlü iç mekân düzenlemeleri country dekorasyon anlamındadır. İnsanda huzur duygusu uyandıran renkleri fazla süslü olmayan doğal malzemelerden yapılmış mobilyalar tercih edilir. Country tarz oturma odası dekorasyonu için en çok meşe, kayın ceviz ve kestane gibi açık ve orta renkli ahşaplar kullanılıyor.

Çok koyu parlak renkler country tarz oturma odası dekorasyonu uygulamalarında tercih edilmiyor. Country stili dekorasyonu ile ortaya sıcak basit gündelik ama şık ve insana huzur veren rahatlatan mekânlar sunmaktadır.

Country oturma gurubu modelleri doğal görünüm gereği daha çok ahşap mobilya tarzı olmaktadır. Tavan veya duvarlar krem rengi tabanda koyu ahşap rengi parkeler var. Açık toprak tonunda bir köşe takımının üstünde dekoratif yastık çeşitleri yastıklara uyumlu halı çekmeceli orta sehpa ve takım teşkil eden dolap çiçek desenli bir koltuk vazo ve çiçekler huzur veren görünüm oluşturmaktadır.

Country Mutfak Dekorasyonu ve Country Mobilya Örnekleri

Son yıllarda modern yaşam alanlarında giderek daha da yaygınlaşan stillerin başında country tarzı geliyor. Özellikle mutfaklarda country modeller en sıcak trendleri oluşturuyor. Peki country tarz mutfak dizaynları söz konusu olduğunda neden bu kadar gündemde ve tam olarak nasıl bir dekorasyon tarzını temsil ediyor? İşte bu yazımızda göz kamaştırıcı örneklerle bu stilin inceliklerini ve özelliklerini açıklamaya çalışacağız. Country tarz dekorasyonlarda da kırsal dekorasyonlar olarak söz etmek mümkün aslında.

İlginizi çekebilir : Country Mutfak Dekorasyonu Örnekleri ve Uzmanından 7 Öneri

Bu yazımızda sizlere ev dekorasyonunda dikkat çeken country mobilya modellerini ve dekorasyon önerilerini paylaşmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiğiniz bu tip soruları bize yöneltebilir, Evde Mimar ekibi ile evinizi güzelleştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek için biz hazırız.

Ev Dekorasyonu, Salon Dekorasyonu, Uygulama Örnekleri

Evinizin Havasını Değiştirecek Dekoratif Ayna Modelleri ve 21 Dekorasyon Önerisi

Dekorasyon ve mimari tasarım uygulamalarında aynaların kullanımı oldukça önemli bir yere sahiptir. Doğru ayna modeli ve çeşidi kullanılarak, küçük bir oda daha büyük gösterilebilir ya da özellikle vurgulamak istenilen bir bölüme yönlendirme yapılabilir. Ancak bu noktada hem yapılan mimari tasarım ve dekorasyon çalışmaları ile kullanılanılan ayna modelinin uyumlu olması gereklidir. Bir çok ayna modeli arasından doğru seçimi yapabilmek için örnekleri ve dekorasyon önerilerini incelemek sizlere yardımcı olacaktır. Bu içeriğimizde sizlere evinizin havasını değiştirecek 15 dekoratif ayna modelleri ve dekorasyon önerilerini paylaşacağız.

bannermimar-05

Dekorasyonunuz İçin En Güzel Ayna Modelleri

Evinizin ihtiyacı olan dekorasyon uygulaması için hem iç mimarlardan yardım almak hem de çeşitli dekorasyon örneklerini incelemek oldukça yardımcı olacaktır. Evde Mimar olarak sizlere bir çok ayna modellerini ve uygulama örneklerini bir araya getirerek evinizde yapacağınız değişiklik için yardımcı olmaya çalışacağız. Bu yazımızdan hem ayna modellerini hem de farklı dekorasyon uygulamalarını bir arada görerek yapmak istediğiniz değişiklikler için fikir alabilirsiniz.
dekorasyonicinenguzelaynamodelleri

Listemize başlamadan önce dilerseniz sizin için hazırladığımız Salon düzenleme #1 Ayna Dekorasyonu ve Model Önerileri videomuzu izleyerek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Petek Ayna Modelleri İle Modernleşen Evler

Dekorasyonda kullanılabilecek bir çok farklı ayna modeli bulunmaktadır. Araştırma yaparken bu modeller arasında boğulmamak ve kaybolmamak için öncelikle evinizin ihtiyacını doğru bir şekilde belirlemek önemlidir. Petek ayna modelleri modern dekorasyonlar ile oldukça uyumludur. Eğer belirgin kenarlı mobilyalarını ya da kontrasta sahip mobilyaları tercih ediyorsanız petek ayna modelleri bu dekorasyonu tamamlayacaktır. Aynı zamanda petek ayna modellerini dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Petek Ayna Modelleri Örnekleri :

3’lü Ayna Modelleri İle Dekorasyonda Farklılık Yaratın

Üçlü ayna modelleri aynı stile sahip farklı boyutlarda üç aynanın bir arada kullanılması ile ortaya çıkmıştır. Bir takım halinde kullanılarak belirli bir stilin tekrarı ve pekişmesi için oldukça uygundur. Ancak üçlü ayna modellerinde kullanılan çerçevenin tarzı oldukça önemlidir. Gösterişli bir salon dekorasyonuna parlak üçlü aynalar tercih edilirken minimal salon dekorasyonunda çerçevesiz üçlü ayna modelleri de tercih edilebilir.

3’lü Ayna Modelleri Örnekleri :

Yuvarlak Ayna Modelleri Sayesinde Ferahlaşan Evler

En çok tercih edilen ayna modellerinin başında yuvarlak aynalar gelmektedir. Hem üretim kolaylığı hem de bir çok dekorasyon ile kolayca uyum sağlaması nedeniyle yuvarlak ayna modellerini oldukça fazla kullanımını görebiliriz. Ancak her tasarımda olduğu gibi yuvarlak ayna modellerinin de doğru bir şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Yuvarlak ayna modelleri diğerlerinin aksine kullanılan odayı oldukça büyük ve geniş gösterme şansına sahiptir. Aynı zamanda yuvarlak ve kavisli hatlara sahip mobilyalar ile kolaylıkla kombinlenebilmektedir. Duvar boya rengi olarak açık ve yumuşak renklerin kullanıldığı odalarda yuvarlak ayna modellerini kullanmak en doğru tercih olacaktır.

Yuvarlak Ayna Modelleri Örnekleri :

Boy Ayna Modelleri ve Hareketli Yaşam

Boy ayna modelleri diğer modellere göre daha kolay bir şekilde istenilen bölümde kullanılabilmektedir. Kolay monte olması ile dekorasyonunu sık sık değiştirenler için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Ancak boy ayna modelleri arasından seçim yapılırken çerçevenin ev dekorasyonuna uygun olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.

Boy Ayna Modelleri Örnekleri :

Konsol Ayna Modelleri ve Dikkat Çeken Salon Dekorasyonları

Konsol aynaları son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir. Konsol ayna modelleri, tamamlayıcı olarak kullanılarak dekorasyon bütünlüğü rahatlıkla sağlanabilir. Salonunuzdaki konsol ile uyumlu bir şekilde tasarlanmasına oldukça dikkat etmelisiniz. Mobilyalarınızdaki çizgileri konsol ayna modeli ile birleştirerek mükemmel iç dekorasyon uyumunu yakalayabilirsiniz.

Konsol Ayna Modelleri Örnekleri :

Varak Ayna Modelleriyle Işıldayan Dekorasyonlar

Varak dekorasyon modelleri bir çok tarza karşımıza çıkmaktadır. Bu modellerde iç dekorasyonda bir bütünü sağlamak oldukça önemlidir. Aynı zamanda doğru bir şekilde uygulanması da oldukça dikkat ve titizlik isteyen bir tarzdır. Eğer varak modellere tutkuluysanız varak ayna modelleri ve örneklerini kesinlikle incelemelisiniz.

Varak Ayna Modelleri Örnekleri :

İnce Çerçeveli Ayna Modelleriyle Zarif Bir Görünüm

Ayna modellerinin duruşlarını ve stillerini belirleyen en büyük etken çerçevelerdir. Doğru ayna modelini seçmenin yanı sıra doğru çerçeve kullanımı da oldukça önemlidir. Bundan dolayı çerçevenin ev dekorasyonuna uygun ve dekorasyonu sürdüren bir yapıya sahip olması dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

İnce Çerçeveli Ayna Modelleri Örnekleri :

Eskitme Ayna Modelleri İle Geçmişe Dekorasyon Yolculuğu

Eskitme mobilyalar ve eşyalar oldukça tercih edilen modeller arasındadır. Tıpki diğer eskitme modeller gibi ayna modellerinde de eskitme modeller evinize farklı bir hava katacaktır. Ancak eskitme ve vintage dekorasyon tarzı her ev için uygun değildir. Aynı zamanda eskitme dekorasyonların iç mimarlar tarafından planlı ve programlı bir şekilde yapılması da gereklidir.
Eğer evinizde bir retro ya da vintage köşesi oluşturmak istiyorsanız kesinlikle eskitme ayna modellerini eksik etmemelisiniz.

Eskitme Ayna Modelleri Örnekleri :

Ahşap Ayna Modelleri İle Doğal Dekorasyon Uygulamaları

Özelleştirilebilir olması ve bir çok mobilya ile uyumlu olmasından dolayı ahşap ayna modelleri sıkça kullanılmaktadır. İsteğinize göre dizayn edebileceğiniz ahşap ayna modelleri ile birlikte oturma odanızdaki tasarım çizgisini duvar aynanızda devam ettirebilirsiniz. Böylece bütün olarak şahane bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Ahşap Ayna Modelleri Örnekleri :

Ledli Ayna Modelleri İle Daha Aydınlık Ev Dekorasyon Uygulamaları

Aynaların kullanım amaçlarından birisi de ışığın oda içerisinde daha rahat bir şekilde yayılabilmesini sağlamaktır. Ancak her oda aynı güçte gün ışığı alamayabilir. İşte bu noktada hem dekoratif hem de etkili bir çözüm için Ledli ayna modelleri tercih edilebilir. Ledli ayna modelleri sadece ışık ihtiyacında değil, farklı bir görünüm yaratmak için de rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle banyo dekorasyonunda tercih edilen ledli ayna modelleri ile karanlık bölümlerde bile ışık özgürce kullanılabilir.

İlginizi çekebilir : Koridor Aydınlatma İle İlgili 25 Dekorasyon Önerisi

Ledli Ayna Modelleri Örnekleri :

Kalın Çerçeveli Ayna Modelleri İle İddialı Dekorasyon Örnekleri

Dekorasyonunuzda çarpıcı ve belirgin öğelere sahipseniz, kalın çerçeveli ayna modelleri ilk tercih etmeniz gereken modeller arasındadır. Kontrastı yüksek ya da keskin çizgilere sahip bir iç dekorasyonda kalın çerçeveli ayna modelleri en çok kullanılan modeldir. Buna ek olarak aynayı kullandığınız duvarda ya da o bölgede dikkati çekmek istediğiniz bir dekorasyon birimi var ise yine tercihinizi bu ayna modelinden yana yapabilirsiniz.

Kalın Çerçeveli Ayna Modelleri Örnekleri :

Oval Ayna Modelleri ve Şekil Bütünlüğü

Oval ayna modelleri ile evinizdeki dekorasyona farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dekoratif ayna modelleri kolaylıkla şekillendirilebildiği için kolaylıkla tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle banyo dekorasyonunda tercih edilmesinin yanı sıra salon dekorasyonunda da oldukça başarılı örnekleri bulunmaktadır. Ancak oval ayna modelleri arasından seçim yaparken evimizdeki genel dekorasyon bakışını devam ettirmemiz oldukça önemlidir.

İlginizi çekebilir : Yeni Nesil Banyo Dekorasyonları 30 Harika Örnek

Oval Ayna Modelleri Örnekleri :

Modern Ayna Modelleri ve Modernizm Dekorasyon Akımı

Yatak odasında ya da salonda oldukça sık kullanılan bir ayna modelidir. Ancak tercih edilirken iç dekorasyonun bütününde modernizm akımının hakim olmasına dikkat edilmelidir. Doğru bir şekilde kullanılmadığı zaman oldukça kötü bir görünüm yaratabilir.

Modern Ayna Modelleri Örnekleri :

Dresuar Ayna Modelleri İle Küçük Ama Etkili Dokunuşlar

Bu ayna modeli ile konsol ayna modelleri oldukça benzer bir yapıya sahiplerdir. Ancak dresuar ayna modelleri daha küçük boyutlarda tasarlanır. Ev dekorasyonuna uyumlu bir şekilde tasarlanan dresuar ayna modelleri ile küçük bir dokunuş yaparak salonunuzun tüm havasını değiştirebilirsiniz.

Dresuar Ayna Modelleri Örnekleri :

Venedik Ayna Modelleriyle Dekorasyonunuzu Özelleştirin

Venedik ayna modelleri diğer modellerden farklı olarak, direk ayna camının işlenerek desenli hale getirilmesi ile yapılmaktadır. Bundan dolayı venedik ayna modelleri hem etkileyici hem de sade görünümü ile bir çok dekorasyonda rahatlıkla kullanılabilir.

Venedik Ayna Modelleri Örnekleri :

İlginizi çekebilir : Duvar Çerçeve Dekorasyon Örnekleri ve Kullanım Önerileri

Bu yazımızda sizlere evinizin havasını değiştirecek dekoratif ayna modellerini ve ayna modellerinin hangi dekorasyon tarzları ile kullanılması gerektiği hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiğiniz bu tip soruları bize yöneltebilir, Evde Mimar ekibi ile evinizi güzelleştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek için biz hazırız.

dekorasyonanlayisinagorehangigameofthroneshanesi
Ev Dekorasyonu

Dekorasyon Anlayışına Göre Hangi Game of Thrones Hanesi’ne Aitsin ?

Bir Game of Thrones hayranı olsanız da olmasanız da geçtiğimiz yıllarda ve bugün adından çokça bahsettiren Game of Thrones’u duymuşsunuzdur. Milyonlar tarafından takip edilen bu dizinin sunduğu görsel şöleni bir düşünün. Bir tarafta renkler, semboller, işaretler, süslü mücevherler, yanıp sönen değerli taşlar, büyülü küreler ve parıldayan silahlar ve zırhlar. Her birinin kendine has bir anlamı ve estetik bir değeri var. Bazen dizinin anlatmakta yetersiz kaldığı yerler de olabiliyor. George R.R. Martin’in kitaplarında tasvir ettiği mekanlar ve mekanların dekorasyonu belki de izlediğiniz yarısı kadar. Yazarın özellikle dikkat ettiği noktalardan biri de kitaptaki tüm hanelerin, hane üyelerinin ve bu karakterlerin kimlikleri ile estetik seçimlerin uyumlu olması. Yani okuduğunuz ve izlediğiniz o dünyada tüm estetik seçimler karakterler ve hanelerle özdeşleşmiş durumda.

Serinin hayranları, haneler ile güçlü bağlara sahipler. Targaryen mi yoksa Greyjoy mu olduğunuzu tespit ettiğiniz testlerin bu denli ünlü olmasının sebebi de bu. Öyleyse neden ev dekorasyonunuzu başka bir düzeye götürüp kendi evinizi en çok özdeşleştiğiniz Game of Thrones hanesininki gibi dekore etmiyorsunuz? Ne de olsa, bir kişinin evi onun kalesidir ve kim Winterfell’de yaşamak istemez ki?

Boya Badanada
%15 İndirim
Evde Mimar ile Türkiye'nin her yerinde profesyonel ustalarla 1 yıl garantili, hızlı ve uygun fiyata evinizi boyatabilirsiniz.
Sizi Arayalım
close-link
Evinizin boya badana ve tadilat işleri için...

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım

Sizi anlayabilen profesyonel ustalar ile 1 yıl garantili bir şekilde evinizi boyatmanın şimdi tam zamanı!
GÖNDER
close-link
Sizi Arayalım
Eviniz ile ilgili boya badana ve tüm tadilat işlemleriniz için sizi arayalım, evinizi güzelleştirelim.
Gönder