çimstonegranitkiyaslamasi

Mutfakları güzelleştiren pek çok malzeme arasından ülkemizde en çok tercih edilen iki ürün grubu çimstone ve graniti bugün sizler için ele alacağız. Çimstone tezgahlar ve granit tezgahlar arasındaki farklar nelerdir, özellikleri ve bizim Evde Mimar olarak önerilerimiz bu içerikte sizi bekliyor olacak. Haydi başlayalım!

Çimstone Tezgah Özellikleri

Çimstone doğada bulunan en sağlam malzemelerden meydana gelmektedir. Hem renk ve model konusunda çeşitlilik avantajı hem de sağlamlığı ile sektörde isim yapmış ürünlerden biridir. Leke tutmayan, çok fazla bakım gerektirmeyen, sağlam bir mutfak tezgahı ürünüdür. Çimstone yüzeyinde bakteri üremeyen bir malzeme olduğu için sağlıklı bir ürün olarak da nitelendirelebilir. Aşınma ve çizilme yapmadığı için de çimstone tezgah, ev hanımları tarafından sevilirler.

İlginizi çekebilir: Tezgah arası fayans modelleri

Granit Tezgah Özellikleri

Granit, sağlam ve dayanıklı bir üründür. Yıllardan beri insan hayatına sağlamlığı ile katkıda bulunmuştur. Granitler, kesilip parlatılarak evlerde hazır hale getirilmektedir. Kuvvetli bir malzeme olmasına rağmen, doğada bulunduğu için çok fazla renk seçeneği yoktur. Granit tezgah, parlak ve doğal görünümü ile ev sahipleri tarafından tercih edilmektedir.

İlginizi çekebilir: Country mutfak dekorasyonu

Çimstone Tezgah Avantajları

  • Model ve renk seçeneği fazladır.
  • Sağlık açısından daha iyidir.
  • Temizlenmesi daha kolaydır.
  • Düz yüzeyler yaratılabilir.
  • Granite göre daha az zarar görür.

Granit Tezgah Avantajları

  • Daha parlak ve şık gözükür.
  • Doğal görünüme sahiptir.
  • Dayanıklı ve sağlamdır.

Çimstone mu Granit Tezgah Mı Tercih Edilmeli?

Çimstone ile granitin özelliklerini sunduktan sonra sizlere kendi fikirlerimizi sunmaya geçelim. Öncelikle iki ürünün fiyatlarının da birbirine çok yakın olduğunu söylemeliyiz. Fiyat farkı olmadığı için tercihinizi özelliklere göre yapabilirsiniz. Evde Mimar olarak görüşümüz ise net olarak bir seçim değil, iki ürün de kendine has özelliklere sahip bulunuyor. Granit tezgahlar büyük ve gösterişli mutfaklarda daha iyi ve daha dekoratif bir görüntü sağlayabilirler. Şık duruşu ve doğal görünümü ile otantik ve modern dekorasyonunun temel mutfak tezgahı konumundadırlar. Fakat eviniz ve mutfağınız küçükse renk uyumu ve düzgün duruşu ile çimstone tezgahları tercih edebilirsiniz. Çimstone ürünler sağlıklı olması ve dolaplarınıza, duvar boyası renklerine uyum sağladığı için oldukça avantajlıdır. Sağlamlık konusunda iki ürün de aynı şeyi ev sahiplerine sunarken çimstone tezgahlar kolay silinebilme ve temizlenebilme avantajı ile de fark yaratmaktadır.

Bu içeriğimizde sizlere Türkiye’deki mutfaklarda en çok tercih edilen iki ürün olan granit ve çimstone tezgahlar ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Sizlere Evde Mimar ekibi olarak hangi durumlarda çimstone tezgahı hangi durumlarda granit tezgahı seçmeniz gerektiği ile alakalı fikirlerimizi aktardık. Siz de konu ile alakalı merak ettiğiniz bir şey varsa bize sorabilir, mutfağınızı güzelleştirmek istiyorsanız Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Tezgah arası seramik taşları modelleri