dekoratifduvarboyama

Dekoratif duvar boyama, evlerin güzelleşmesi adına yapılabilecek önemli çalışmalar arasında yer almaktadır. Evinizin duvarlarını italyan boya, sedef boya gibi birçok boya badana uygulamaları arasından doğru alanı seçebilmesi ve doğru yöntemi ortaya koyması açısından önemli bir yolu ortaya koymaktadır. Boya badana çalışmaları sırasında bu tür uygulamaların ve çalışmaların profesyonel bir şekilde yapılması halinde evlerin istenilen gibi düzeldiğine de şahit olabiliyoruz.

Ev boyama çalışmalarının bu denli bir profesyonellik ile gerçeğe dönüştüğünü düşünürsek ülkemizdeki evlerin de sürekli bir değişim içerisinde olduğuna şahit olabiliriz. Bu noktada insanların evlerini farklılaştırması dekore etmesi amacı ile bulunan bu tür uygulamalar, istenilen biçimde işlemlerini yapabilme kabiliyetine sahiptir.

Boya badana alanında tam bir devrim niteliğinde olan italyan boya, sedef boya, saten boya gibi çalışmalarda ortaya çıkan dekoratif duvar boyama çözümlerin evimizin duvarlarına olumlu katkı yaptığını rahatlıkla görebiliriz. Evde Mimar ekibi olarak bu çalışmalar kapsamında insanların daha iyi bir eve sahip olması için çabalamanın yanında dekorasyon çözümlerimiz ile topluma da derin katkılarda bulunmaya çalışıyoruz.

boyacibanneri

Dekoratif Boya Badana

Boya badana sektörünün farklı kısmı olan dekoratif boya badana için işini bilen ustalar gereklidir. İşini iyi yapan, ihtiyaçları tam olarak karşılayan bu tip ustalar tecrübeli olmasının yanında işini tam bir profesyonellik ile yerine getiren ustalar olarak bilinmektedir. Bu sebeple de ev sahipleri arasında tercih edilmekte, standart boya badana ustaları profillerinden farklılaşmaktadırlar.

Dekoratif kelimesi boya badana ile özdeşleşmesi gereken önemli kelimeler arasında yer almaktadır. Özellikle dekorasyon kelimesinin bir alt alanı olan dekoratif kelimesi evini güzelleştirecekler için oldukça önemlidir. Sedef boya, italyan boya gibi uygulamaların yanında dekorasyon aklına sahip birçok alan içerisinde bu kelimeyi anlamak ve evimizi uygulamak zorundayız.

Dekoratif Boya Uygulamaları Nelerdir?

Dekoratif boya denince toplum nezlinde genel bir algı oluşmaz. Kimi zaman italyan boya kimi zaman sedef boya dekoratif boya olarak isimlendirilebilir. Burada doğru ifade ise ikisinin birden gerçekleştiği çalışmalara verilen isim olacaktır. Biz de bu bölümde sizlere dekoratif boya çalışmaları, uygulamaları neleri kapsar, hangi çalışmalar yapılır elimizden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Dekoratif İtalyan Boya

Dekoratif italyan boya sıva ve mal yardımı ile yapılan dekoratif duvar boyama çalışmaları arasında yer alır. Ülkemizde de son yıllarda kullanımı artan italyan boya için villa boyası, alçı boyası, venedik boyası gibi tabirler de kullanılır. Geniş evlerde klasik dekorasyonun hakim olduğu bölgelerde italyan boyanın kullanılması iç mimarlar tarafından da önerilmektedir.

dekoratifboyaornek

dekoratifduvarboyamaornek

dekoratifornekmodelleri

Dekoratif Sedef Boya

Sedef boya bir başka ifade ile desenli boya, ülkemizde popüler olan dekoratif duvar boyama teknikleri arasındadır. Özel rulo ile uygulanan bu yöntem ile çiçek desenleri, farklı doğa esintileri duvarlarda yansıtılabilmektedir.

Dekoratif Boya Çalışmaları

Dekoratif boya çalışmaları ustanın yaratıcılığına bağlı olarak farklılık da gösterebilir. Özellikle renk ayrımı şeklinde gerçekleşen dekoratif duvar boyama teknikleri ustaların kabiliyetine bağlı olarak evi şahane bir mekan haline getirebilir. Burada hem ev sahibinin istekleri hem de ustanın kabiliyeti doğru şekilde örtüşmeli, yaratıcı çalışmalar ortaya çıkarılmalıdır. Yaratıcı çalışmaların yanı başında ise çocuklar vardır. Çocuk odalarında, bebek odaların çok daha iyi uygulamalar yapılırken salon ve yatak odası için ise bahsettiğimiz örnekteki dekoratif boya çalışmaları o kadar iyi sonuçlar vermeyebilir.

Dekoratif Ev Boyama

Ev boyama konusunda dekorasyon kelimesi çok sık geçmektedir. Herkesin evinin güzel olmasını talep eder. Bu talebin sonunda da işlerin iyi gitmesini ve doğru şekillerde sonuca gitmesine yardım etmektedir. Dekoratif ev boyama sırasında tüm odaların analizi yapılır ve en uygun boya badana önerileri iç mimarlar tarafından gerçekleştirilir.

dekoratifduvarboyamaornekleri

Ev boyama işi son derece ciddiye alınması gereken önemli çalışmalardan biridir. İnsanların yaşamlarının büyük bölümünü geçirdiği evlerin güzel olması o evlerde huzur dolu olması insanlar için mühimdir. Bireylerin toplamı ise toplumu oluşturur. Mutlu insanların sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi ve huzurlu bir topluma kavuşulur. Huzurlu toplum ile de muasır medeniyetler seviyesine çok daha hızlı ve kolay bir şekilde çıkılabilir.

Hangi Evlerde Dekoratif Duvar Boyama Kullanılır?

Dekoratif duvar boyama çalışmaları için duvarların da çalışmalara uygun olması gerekmektedir. Özellikle geniş evlerde ve klasik tarz ile döşenmiş evlerde dekoratif duvar boyama kullanılır. Dekoratif çalışmalar sade bir anlayış ile de oluşturulabilir. Minimal tarzlarda dahi italyan boya gibi dekoratif duvar boyama uygulamaları yapılabilir. Burada önemli olan nokta duvarların etrafının ne şekilde dizayn edildiği, evin dekorasyonunun nasıl yapıldığıdır. Özellikle geniş evlerde uygulanan bu uygulamaların ev eşyaları ile bir bütünlük göstermesi bu nedenle büyük önem taşımaktadır.

Bu içeriğimizde dekoratif duvar boyama ile alakalı birçok öneri de çalışma da bulunmaya gayret ettik. Bunların arasında italyan boya, sedef boya, saten boya gibi uygulamaları size anlatma çabası içerisine girdik. Boya badana ve beraberinde ev boyama alanlarında hizmet vermeye bu alanları doğru konumlandırmaya çalıştık. Siz de kendi yapınızı güzelleştirmek için bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili içerik: Badanacı gözünden mükemmel evler