beyazmutfakdolabimodellerikapakresmi

Evlerinize dolap yaptırmadan önce dekorasyonunuz ile olan uyumuna dikkat edersiniz. Beyaz mutfak dolapları da bu süreçte en çok merak edilen ve araştırılan modellerden, çalışmalardan biridir. Biz de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere beyaz mutfak dolapları konusunda bilgiler vermeye, örnekler sunmaya çalışacağız.

Beyaz Mutfak Dolapları

Mutfak dolapları içerisinde en çok tercih edilen renk kesinlikle beyazdır. Beyazın hem sade duruşu, minimalist tarzı ve ev dekorasyonu konusunda yardımcı oluşu beyaz mutfak dolapları bölümünü en çok aranan ve tercih edilen bölüm yapmıştır. Örnek olarak belirlediğimiz alanlarda da göreceğiniz gibi amerikan mutfak modelleri arasından ön plana çıkıldığını görebilirsiniz.

Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah ile beyaz zıtlığın muhteşeme uyumuna tam bir örnek olarak gösterilebilir. Siyah beyaz mutfak dolapları da bu nedenle evlerde çokca tercih edilen modeller arasında yer alır. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak bu bölümde sizlere siyah beyaz mutfak dolapları sunmaya çalışacağız. Mutfak dolabı modelleri arıyorsanız siyah beyaz seçenekler sizler için doğru tercihler olabilir. Mutfak dolapları içerisinden bu renk uyumunu yakalamak önemlidir.

Beyaz Renkli Mutfak Dolabı Modelleri Neden Tercih Edilir?

Beyaz renkli mutfak dolabı modelleri evlerde en çok tercih edilen dolap renklerinden ve modellerinden biridir. Bunun elbette pek çok nedeni vardır. Bu nedenler arasında en çok bilineni beyaz renk ile birlikte pek çok rengin tam bir uyum içerisinde çalışmasıdır. Ev dekorasyonuna da olumlu katkı yapan beyaz renk, hem minimal tasarımlarda hem de modern tasarımlarda kullanılır. Mutfak dolaplarında banyo dolaplarında beyazın kullanılması aynı zamanda temizliği de simgelemektedir.

İlgili içerik: Lake boya

Renk seçimi dolaplar için de büyük önem taşır. Doğru rengi seçebilmek insan ruhunun da istenildiği gibi şekillenmesine yol açacaktır. Renk seçimi ve tercihi evin tüm atmosferini belirleyeceği için evde yaşayan kişilerin neler hissedeceğini de belirleyecektir. Kırık beyaz dolaplar da düz beyazın tercih edilmediği alanlarda kullanılabilir. Kırık beyazın bir diğer adı da renk kartelalarında buz beyazı olarak geçer. Evinizde saf beyaz kullanmak istemiyorsanız bu alternatifleri düşünebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Eğer evinizde beyaz mutfak dolapları kullanacaksanız bunun mutfak eşyalarınız ile harika bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Kombin aklınızı beyazın zıtlıkları veya yakınlığı ile düşünebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sadelik ve boşluk anlayışıdır. Mutfağınızda kendiniz için kullanım alanı yaratmalı, boşluk bırakacak bölgeler oluşturmalısınız. Beyaz mutfak dekorasyonu yalnızca beyaz rengi kullanarak yapılmaz beyaz rengi daha belirgin hale getirecek gri renk, melankoli rengi ve çakıl taşı rengi gibi güzel renkler deneyebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri 2018 Trendleri Neler?

2018 yılının en çok tercih edilen trendi basitlik ve sadelik olarak göze çarpıyor. Basit olan, sade olan şeyler 2018 yılında en çok kullanılan ev eşyaları ve mutfak dolapları olarak göze çarpıyor. Beyaz mutfak dolapları modelleri 2018 yılına damga vurmasını da buna borçlu olarak gözüküyor. Özellikle insanların evlerini dizayn ederken kolay dekore edebilecekleri bir rengi seçmeleri beyaza yönelmelerine zemin hazırlıyor.

2018 dekorasyon trendleri arasında tadilat sırasında yapılan ince raflar da göze çarpıyor. Mutfak dolapları yanına uygulanabilen ince raflar 2018 yılının mutfak dekorasyonu trendleri arasında yer alabiliyor.

Bu yazımızda size beyaz mutfak dolapları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Hem hangi durumlarda bu dolapların tercih edildiğini hem de beyazın evinizi nasıl güzelleştirdiğini göstermek istedik. Burada yurt içinden ve yurt dışından örneklere sunmaya gayret ettik. Siz de kendi eviniz için özel mutfak dolapları yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.