mobilyaboyamafiyatlariveornekleri

Evde mobilya boyama, eski mobilyaları tekrar yeni hale getirmek ev sahiplerinin sıkıntı çektiği, kaygılandığı konulardan biridir. Bu konuyu çözmek için ise mobilya boyama fiyatları araştırmasına girerler. Başarılı bir şekilde boyanmış örnekleri incelerler. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde size hep fiyatları ile ilgili bilgiler vermeye hem de örnekler ile sizin incelemenizi kolaylaştırmaya çalışacağız.

telefonarama

Mobilya Boyama Fiyatları

Fiyatların net bir şekilde verilmesi mobilya boyama için açıklayıcı olmasa da örneklemeler ile size fiyatlandırmamızdan bahsedeceğim. Öncelikle mobilya kavramını biraz açarak size süreçten bahsedelim. Mobilyalar arasında dolapların bulunduğu gibi eski karyola, oturma grubu, sehpa gibi bölümlerde olabilir. Tüm bu ahşap öğeler ayrı şekilde fiyatlandırılabilir. Fakat biz size aşağıda vereceğimiz mobilya boyama fiyatları tablosunda belli örnekler ile fikir edinmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Mobilya Boyama Fiyatları  2 metre  4 metre
 Standart Mutfak Dolapları Boyama-Renklendirme 500 TL  800 TL
 Standart Dolap Boyama-Yenileme  250 TL  500 TL

Evde Eski Mobilya Boyama Uygulamaları

Evde mobilya boyama uygulamaları günümüzde oldukça çeşitlilik kazandırmıştır. Bu çeşitlilik içerisinde müşteri ihtiyacına göre tercih yapılabilir. Yağlı boya, tebeşir boyası, yalnızca verniklemek mobilya yenileme çalışmaları arasındadır. Burada müşterinin ihtiyacına göre çalışmalar yürütülürken mobilyanın durumuna göre de tercih yapılır. Tebeşir boyası, zımparasız mobilya boyama kategorisinde ele alınan çalışmalar arasında yer alırken, evde mobilya boyama sırasında çok kolay biçimde çalışmalar yapılabilir. Eğer mobilyalarınız çok eski değilse vernikleme işlemi de hayat kurtarabilir. Mobilyalarınızı basit bir şekilde vernikleyerek kolayca yenilenmiş hale getirebilirsiniz. Yağlı boya çalışmaları ise biraz daha ağır işlemlerdir. Bizlerin de fiyat verdiği uygulama olan yağlı boya, ustalık isteyen, yenileme isteyen mobilya boyama işlemleri arasında yer almaktadır.

 

boyanmismobilyaornekleri

Mobilya boyama işlemi yapılmış mutfak dolapları

Boyanmış örnek mutfak dolapları

Yağlı Boya ile Ahşap Mobilya Boyama

Yağlı boya, özellikle mutfak dolapları, kapı boyama gibi çalışmalarda sıklıkla tercih edilir. Bu çalışmalar neticesinde önce zımpara, astar gibi uygulamalardan sonra yağlı boya uygulaması yapılır. Yeni ve sağlam gözüken ahşap mobilyalar, kapılar bu yeniliklerini yağlı boyaya borçludurlar.

Vernik ile Mobilya Yenileme

Verniklemek, kapılarda ve bazı eski mobilyalarda kullanılır. Kolay bir çözüm olmakla birlikte eğer mobilya çok eski haldeyse işe yaramaz. İşe yarar çözümleri gerçekleştirmek için yağlı boya denenebilir. Fakat mobilyanızdaki ufak hataları gidermek, biraz olsun toparlamak istiyorsanız vernik kullanılabilir.

Zımparasız Mobilyama Boyama-Tebeşir Boyası

Tebeşir boyası genellikle hobi ürünlerinde kullanılan zımparasız mobilya boyama sağlayan uygulamalardan biridir. Eğer ufak sehpalarınız masalarınız varsa tebeşir boyası seçeneğini deneyebilirsiniz. Buna nazaran mobilyalarınız büyük boyutlarda ise zımparasız mobilya boyama bir başka deyişle tebeşir boyası çalışmasını yapmanızı tavsiye etmeyiz.

Bir takipçimiz kendi çalışma masasını kedisinin yardımıyla akrilik boya ile boyamış, üstüne de mat vernik geçince ortaya böyle güzel bir masa çıkmış.

mobilyamaviboyama boyanmismobilyaornek mobilyaahsapboyama

Mobilya Boyama Örnekleri

Mobilya boyama yaptırmak isteyenlerin birçoğu acaba nasıl olacak, boyanmış mobilyalar nasıl görünür sorularının cevaplarını merak ediyor halde bulunuyorlar. Biz de bu merakların giderilmesi için başarılı mobilya boyama örnekleri derlemesini yaptık. Bu derlememiz içerisinde ülkemizdeki mobilyalara benzer öğelerin bulunmasına ayrı özen gösterdik. Örneklerimiz ile sizi baş başa bırakarak ilham almanızı diliyoruz.

Hangi Boya ile Mobilya Boyama Yapılır?

Mobilya boyama işlemleri özel bir ürün olan ve ismi de işlevi ile uyuşan mobilya boyasıdır. Ahşap mobilya ve benzer kapılar mobilya boyası olarak adlandırılan su bazlı ürünler ile boyanır. Genel yanlış ise bu konuda yağlı boya çalışmalarının yapılması yönündedir. Yağlı boya hem daha ucuz olup hem de vernik ile birlikte çok iyi yenileme sağlayamamaktadır. Yenilemelerin her biri değerli olmalı, yeni bir kapı edinmiş gibi evi güzelleştirmelidir. Bu nedenle kapı boyama veya mobilya boyama işlemleri yaparken özellikle mobilya boyası ile uygulama yapılacağına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Neden Mobilyaları Boyamamız Gerekir?

Mobilya boyama çalışmaları genellikle eskiyen mobilyaları yenilemek amacı ile yapılır. Özellikle mutfak dolapları ve banyo dolapları bu mobilyalar arasında gösterilebilir. Mutfak dolaplarının yenilenmesi işlemi ise mobilya boyama çalışmaları arasında başı çekmektedir. Burada kapakların malzemeleri boyamayı belirler. Lake dolaplar, akrilik dolaplar uygulamaların nasıl gerçekleşeceğini belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Bu yazımızda size mobilya boyama ile ilgili bildiklerimizi aktarmaya çalıştık. Fiyat bilgisinden uygulama bilgilerine kadar birçok noktada size aktarımlarda bulunarak örnekler ile de görsel desteklemesi yapmaya gayret ettik. Siz de kendi evinizdeki mobilyaları boyatmak, yenilemek istiyorsanız Evde Mimar ekibi ile iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi istediğiniz zaman bizimle paylaşabilirsiniz.