evdeyapilacakdekorasyonfikirleri

Evde kolayca uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirleri sunacağımız bu yazımızda evinizi güzelleştirmek için size fantastik önerilerde bulunacağız. Bu öneriler kapsamında kendi evinizde profesyonel dokunuşlara ihtiyaç duymadan dekoratif çalışmalar yapabilecek, huzur dolu güzel bir eve ulaşabileceksiniz. İşte biz de Evde Mimar olarak bu amaçla size açıklayıcı bir yazı oluşturmaya çalıştık. Bu yazı içerisinde siz de kendi evinize en uygun olanı seçerek denemelere başlayabilirsiniz.

Doğayı andıracak figürler ve tasarımları tercih edin

dogatemalidekorasyon

Doğayı eve getirmek dekorasyonu oldukça kolaylaştıracak çalışmalar arasında yer almaktadır. Özellikle çiçek, ahşap görünümlü figürler evinize doğayı getirecek öğeler arasında yer almaktadır.

Antik mobilyalar hoş bir görünüm kazandırabilir

antikdekorasyontarz

Antik mobilyalar evinize sadece antik bir hava katmaz. Evinize farklı bir hava ve farklı bir tat için de kullanılmaktadır. Klasik görünümlere yardımcı olan bu çalışmaların yanında evinizin atmosferi için de bu öğeler büyük önem arz etmektedir.

Ağacın farklı bölümleri atmosfer yaratabilir

agactemalidekorasyon

Ağaç, ahşap ev dekorasyonunda çok fazla kullanılan araçlar arasında yer almaktadır. Ahşabı bu bölümde kullanmak, evin bölümlerini organize etmek evin güzelliği için önemli bir noktaya parmak basmaktadır.

Evinize boşluklar yaratın

dekorasyonsadelik

Evinizdeki eşyaları yerleştirirken boşluklar yaratmanız gerekmektedir. Boşlukları sadelikleri meydana getirmek, bu süreçte evinizde gezecek alanlar yaratmak, harika evleri de meydana getirecektir.

Karanlık atmosferi ışıklandırmalar ile sağlayabilirsiniz

isiklandirmaatmosfer

Doğru ışıklandırmaları gerçekleştirmek, atmosfer yaratmanıza yardımcı olabilir. Bunun için odanızın farklı noktalarından gelen ışıkları tercih edebilirsiniz.

Meyve eklemek doğallık getirir

meyve

Evinizin belli bölümlerine meyveler eklemek, meyve figürleri yerleştirmek size doğallık kazandırır. Bu nedenle masalarınızın üstüne, yayına meyveler yerleştirebilirsiniz.

Masa ve sandalyeleri odanızın merkezine alın

masa

Türkiye’de evlerin dekorasyonu kısmında en çok yapılan hatalardan biri masa ve sandalyelerin odanın kullanılmayan kısımlarına yerleştirmek şeklinde gerçekleşiyor.

Aynaları düzgün yerleştirin

ayna

Odanızın doğru bölümlerine aynalar yerleştirmek evinize bambaşka bir tat katabilir. Bu nedenle aynaları kullanmalı, oda başlarına yerleştirerek odaya renk ve farklı bir atmosfer katmalısınız.

Tavanları süslemeyi unutmayın

tavan

Tavanları iyi bir şekilde tasarlamak büyük önem taşır. Tavanın vermiş olduğu his tüm odayı kaplayabilir. Bu hissi yaşatmak için de tavanları iyi bir biçimde dizayn etmek gerekmektedir.

Tabloları kullanabilirsiniz

tablo

Tabloları harika bir biçimde kullanabilirsiniz. Eviniz tüm şeklini değiştirecek tabloları doğal görünümlü ve sanat içerikli eserlerden seçerek evinize yerleştirebilirsiniz.

Evinizin bir köşesinde tatilde gibi hissedebilirsiniz

hamak

Evinizde günün yorgunluğunu atabileceğiniz huzurlu bir ortam yaratabilmek için bu balkon dekorasyonu fikri ile bir köşe hazırlayabilirsiniz.

Duvarlarınızda fotoğraflarınızı kullanabilirsiniz

photoss

Evinizde farklı bir dokunuş olsun istiyorsanız fotoğraflarınızla şekiller oluşturabilir ya da ufak bir duvarı kaplayabilirsiniz.Farklı renklerin uyumlulugunu içeren fotograflar evinizin havasını değiştirecektir

Rengarenk yastıklar evinizin havasını değiştirebilir

renkliyastik

Rengarenk yastıklarla salonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Sade ve şık olan salonunuz rengarenk yastıklarla olduğundan daha havalı olabilir.

Evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri yazımızı incelerken yaratıcı, ilginç ve çevrenizden farklı olabilecek kendin yap fikirleri uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızda size evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri sunmaya çalıştık. Bu kapsamda yaptığımız çalışmaları baz alarak maddeler oluşturmaya, size kolayca yapabileceğiniz önerileri sunmaya çalıştık. Siz de bu konuda merak ettiğiniz konular varsa bize dilediğiniz an iletebilir, soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.