evimihangirengeboyatmaliyim

Bir evin rengini seçmek evin içerisinde yaşayanların neler hissedeceğini seçmeye benzer. Renklerin her birinin insanların hisleri üzerinde doğrudan etkisi vardır.

Yıllardan beri araştırmacılar renklerin insan üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu araştırıyorlar ve deneyler yapıyorlar. Şirketler bile renklerin hissettirdiği duygular üzerine ofislerini, dükkanlarını tasarlıyor. Merak etmeyin Mc Donalds’ın kırmızı rengini neden kullandığı gibi konulardan bahsetmeyeceğim. Söyleyeceğim şu ki, siz de eğer mutfağınızı kırmızı ve ya turuncu rengine boyatırsanız size açlığı çağrıştıracaktır. Ayrıca kırmızının tansiyonu yükseltici bir etkisi de vardır. Daha çok gençlere hitap eden firmalar da bu rengi sıklıkla kullanır. Sizin de evinizde genç odanız varsa turuncu ya da kırmızıya da boyatma tercihiniz olabilir.

Evinizde beyaz renk kullanmak istiyorsanız, eşyalarınız da yeşil ve mavi gibi detaylar olmasına özen gösterin. Bu evinize hem canlılık verecektir hem de sadelik. Beyaz duvar boyası için minimal eşyalar tercihiniz arasında olmalı. Bu evinizi de oldukça havalı bir görünüme sokacaktır. Sadece beyaz rengini kullanmak insanlarda hüzün havası oluşturur. Çoğu klinikte de beyaz rengi kullanmamaya çalışırlar.

Siyah rengi de  evinizde kullanmayı seçebilirsiniz. Evinizin sadece bir odasında kullanabilirsiniz. Hırsın rengi olarak sembolize edilir ve çalışma ortamı açısından siyah kullanılan bir renktir. Konsantrasyonu sağlamaya gibi de özelliği vardır.

Yeşil renk ise evlerde sıklıkla kullanılan bir renktir. Yeşil rengi doğayı temsil eder. Bunun dışında güven verici etkisi vardır. Bir çok marka güven yaratmak için yeşil rengini kullanır. Eğer siz de evinizin boya renginde beyaz seçimini yapanlardansanız. Yeşil rengi evinizin sadece bir duvarında kullanmayı deneyin. İnanın evinizde doğal bir görünüm oluşturacaktır ve rahatlatıcı etkisini hissedeceksiniz.

Gri rengini evinizde daha önce hiç denemediyseniz, mutlaka size tavsiyemiz gri rengi olacaktır. Grinin açık tonunu beyaz duvarınıza uyguladığınızda evinizde son derece cool duran bir hava oluşacaktır. Siz de evinizde kullandığınız mobilyalar aksesuarlar ile gri gibi rengin kombinasyonunu yakaladığınızda aradaki farklı anlayacaksınız.

Sarı rengini ise mutfağınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sarı rengi dinamizmin simgesidir. Çok hareketli insanların rengidir. Çalışma odanız ya da salon gibi yerlerde kullanılmasını tavsiye etmem. Bu rengi mutfağınızda kullanmak, oldukça enerjik bir hava katacaktır.

sarı renk mutfak

Müzik gibi renkler de insanı hareketlendirebilir ve ya sakinleştirebilir. Bu yüzden güzel bir şekilde dizayn edilen evler içerisindekilerin mutlu olacağı evlerdir. Mutluluğun rengini bulmak ise tamamen size aittir. Sizin ile evinizdeki duvarlarınızda nasıl renkler kullanabilirsiniz üzerine paylaşım yapmak istedik çünkü sıkça bize sıkça gelen sorulardan biri de bu oluyor.

Mutluluğun rengi ne kırmızı ne mavi ne de sarı diyebiliriz. Herkesin kendine has bir rengi olmalı, o renk ile mutluluğu yakalamalıdır.

 

Bunun için testimizi çözerek işe başlayabilirsiniz.

Evinize en uygun rengi siz seçin

Evinizi güzelleştirmek istiyorsunuz. Fakat hangi renk ile harika bir eve sahip olacağını bilemiyor musunuz? Bu testimiz işte tam size göre. Testi çözerek hangi rengin size hitap ettiğini bulabilir, boya badana yaptırmadan önce renginizi seçebilirsiniz.

En huzurlu olduğun yer neresi?

Hangi mekanda daha huzurlu olduğunu hissedersin? Senin için mutluluk dolu yer hangisi? Önce kendin için bu soruyu cevaplamalısın

Ev
Doğa
Şehir
Deniz

Hayalini kurduğun tatil nasıl?

Burada seni en çok mutlu edecek tatil türünü işaretleyerek kendini biraz daha tanımlayabilirsin.

Eğlence
Tarih
Deniz
Doğa

Senin için hangisi daha önemli?

Burada senin için önemli olanı işaretleyerek teste devam etmelisin.

1. Para
2. Aşk
3. Kariyer
4. Arkadaş

Hayatından memnun musun?

Burada hayatından ne denli memnun olduğunu, mutlu veya mutsuz olduğunu tarif edebilirsin.

1. Hiç değilim
2. Eh işte
3. İyi iyi...
4. Her şey harika

İdolün hangisi olurdu?

Burada eğer içlerinden birini idol olarak seçecek olsan hangisini seçerdin, işaretlemen yeterli.

C. Ronaldo
Marilyn Monroe
Nazım Hikmet
Elon Musk

Hangi hayvan ilgini çekiyor?

Hoşuna giden ve ilk etapta ilgini çeken hayvanı hemen seçebilirsin.

Aslan
Ayı
Kartal
Timsah

Evinizde sizi en çok mutlu eden şey nedir?

Evinizde yaptığınız aktivitelerden hangisi sizi daha çok mutlu ediyor, hangisinin hayalini kuruyorsunuz?

1. Arkadaşlar ile yemek yedikten sonra sohbet etmek
2. Televizyon izlemek
3. Kitap okumak
4. Uyuyup dinlenmek

Tüm sorular cevaplandı! Soru sayısı 7


Sonuçları paylaş:

Evinize en uygun rengi siz seçin

Want more stuff like this?

Get the best viral stories straight into your inbox!
Don`t worry, we don`t spam