Kitaplık Dekorasyon Örnekleri ve Modelleri (30 Örnek)

Evinizdeki kitaplarınızı dekoratif bir şekilde yerleştirmenin yolları burada

kitaplikmodelleriveornekleri

Kitaplık dekorasyonu yurt dışında oldukça moda olan çalışmalardan biridir. Özellikle rustik tarzı destekleyen kitaplık dekorasyonları, evinizin daha harika ve daha keyifli bir yer haline gelmesi için de oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Biz de bu içeriğimizde kitaplık dekorasyon modelleri ve kitaplık örnekleri sunarak sizlere ilham olmaya çalışacağız.

En Güzel Kitaplık Dekorasyon Örnekleri

Kitaplık dekore etmek ilgi ve sevgi isteyen bir iştir. Kitapları nasıl severek okuyorsak hazırladığımız kitaplığa her baktığımızda da aynı duyguları hissetmeliyiz. Kitaplık dekorasyonu duygu uyandırma işidir. Duygular ne denli harika şekilde uyanırsa dekorasyon da o kadar başarılı olur.

beyazkitaplikmodeli Galeriyi incele 29 resim

Örnekleri incelediğimizde kitaplığın evin genel yapısından bağımsız olmadığına ve evin dekorasyonunu desteklediğini gözlemleyebiliriz. Siz de evinizde uygulama yaparken aynı dikkat ve özenle hareket etmelisiniz.

Kitaplık Nasıl Olmalıdır?

Kitaplıkların duyguları harekete geçirdiğinden bahsetmiştik. Duygular ile birlikte kitaplıkların dizaynının da evin genel yapısı sade ise sade ve minimalist bir şekilde dizayn edildiğine modern ise aynı doğrultuda tasarımların olmasına dikkat edilmelidir. Eğer duvar renginizi, boya renkleri arasından belirlemişseniz dolap renginizin de duvarlarınızın rengine uyumlu olması gerekmektedir.

Hangi Odalara Kitaplık Modelleri Yapılmalıdır?

Kitaplık modelleri arasından seçiminizi yaptıysanız hangi odaya kitaplığın nasıl yerleştirilmesi gerektiğini de merak ediyor olmalısınız. Öncelikle salonunuzun veya çalışma odanızın durumu büyük öneme sahiptir. Işık alıyor mu eşya yerleşimi nasıl nasıl bir dekorasyon istiyorsunuz, tüm bu sorulara iyi bir biçimde cevaplar verebilmelisiniz.

Kitaplık İçerisinde Kitap Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Kitaplıkların ışığın loş olduğu bölümlerde kullanıldığını sıklıkla görürüz. Bu durum kitapların romantizm ile birleşmesinden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda kitaplıkların ahşap masa ve sandalyeler ile harika bir uyum içerisinde olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Kitaplıkların yerleşiminde çok düşen yanlışlardan biri de çok fazla kitabı raflara yerleştirmek olduğunun farkına vardık. Kitaplarınızı da dekorasyonunuza uyumlu bir biçimde gerçekleştirmelisiniz. Bizim görüşümüz kitaplıklarda her zaman orantılı bir biçimde boşlukların bırakılması gerektiğidir.

Kitaplık İçini Işıklandırma

Kitaplıkları daha modern ve daha ilgi çekici hale getiren yeni bir uygulama olarak gözümüze çarpıyor. Genellikle niş alanların içerisine yerleştirilen kitaplıklarda karşımıza çıkıyor. Niş modelleri sayfamızı incelerseniz sizler de örnekler ile karşılaşabilirsiniz. Yeni ve etkili bir dekorasyon çalışması olduğunu düşünüyoruz.

isiklandirmakitaplik isiklandirmakitapliklar

Bu içeriğimizde sizlere kitaplık modelleri ile ilgili hem örnekler sunmaya hem de bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak sorularınızı bizlere yöneltebilir, yorum bölümünden veya iletişim sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Renkli banyo dekorasyonu modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

klasikmutfakhalilarikapak

Mutfak Halısı Örnekleri ve Dekorasyon Önerileri

yatakbasliklarimodelleriveornekleri

Yatak Başlığı Yenileme Fikirleri ve Örnekleri