Siyah Mutfak Dekorasyonu Örnekleri 11 Harika Örnek

Siyahın en güzel halleri ile güzelleşen mutfak örnekleri

siyahmutfakdekorasyonu

Siyah mutfak dekorasyonu son yılların trend çalışmalarından biridir. Mutfakların hayatımızda olan birçok şeyde olduğu gibi değişime uğradığı şu günlerde teknolojiye en çok yakışan renklerden biri olan siyah rengi mutfaklarda daha sık görebilirsiniz.

Siyah Renk ile Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Siyah renk doğru oranlarda kullanıldığında her zaman şık bir dekorasyona ev sahipliği yapabilme becerisine sahiptir. Mutfaklarda geçmiş yıllarda kullanılan beyaz renkler, buz beyazları, kırık beyazlar ve mavinin yumuşak tonları dışında grinin ve siyahın yükselişi de iç mimari alanda kendini göstermeye başlamaktadır. Sizler için derlediğimiz resimlerde de bu örnekleri bulabilir, başarılı siyah mutfak dekorasyonlarına erişebilirsiniz.

Siyah Renk ile Mutfaklarda Hangi Renkler Kullanılabilir?

Siyah renk ile birlikte gri ve beyaz rengi doğru bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Özellikle koyu bir atmosfer meydana getirmek istiyorsanız grinin çeşitli tonlarını mutfaklarınızda uygulayabilirsiniz.

Grinin yanında lacivert tonlarını dolaplarda, beyaz rengi mutfak tezgahlarında kullanabilirsiniz. Bununla birlikte eğer beyaz renkler kullanacaksanız açık renkli parke seçimi yapabilirsiniz. Gri ve siyahı birlikte kullandığınızda ise ışıklandırmanızı beyaz ağırlıklı seçmeyi ihmal etmeyin.

Neden Siyah Renk Mutfak Kullanmalıyız?

Siyah renk asaleti temsil eder. Siyah rengi doğru şekilde kullandığımızda lüksün ve asaletin dekorasyonunu elde edebiliriz. Eğer büyük ve ışık alabilen bir mutfağınız varsa siyahı kullanabilir, dolaplarınızda ve tezgahlarda tercih edebilirsiniz. Fakat küçük bir mutfak varsa sizler için siyah renk boğucu olabilir.

Bu içeriğimizde sizlere siyah renk mutfak dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Sizler de bizlerle beraber mutfak yenileme çalışmaları yapmak istiyorsanız Evde Mimar ile iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bizlere dilediğiniz an irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Renkli banyo dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

zaynmalikevi

30 Yaş Altı Ünlülerin Mükemmel Evleri (Genç Ünlüler)

cimstonemutfaktezgahlari

Çimstone Tezgah Örnekleri ve Kullanım Önerileri