Yemek Odası Dekorasyonu İle İlgili 10 İç Mimar Tavsiyesi

Yemek odaları gerek sosyal zamanlarımızı geçirdiğimiz gerek bütün aileyi bir araya topladığımız yerler olarak dekorasyon ve iç mimaride önemli bir yere sahiptir. Biz de sizler için bu özel alanı daha da özel kılacak 10 tasarım fikrini derledik.

1-Tek renk mekan, hareketli sandalyeler

Minimal tasarımları seviyorsanız bu fikir tam size göre. Beyazın ferahlığını renkli sandalyeler ile kombinleyerek içinizdeki renkli kişiliği özgürce yansıtabilirsiniz.

2-Farklı ve şık bir görünüm için puf tercihi

Genelde salonda kullanılan yemek masalarında daha çok tercih edildiğini görüyoruz. Birkaç sandalyeyi kaldırıp yerine şık bir puf tercih etmeniz yemek odanıza modernlik katmanızı sağlayacaktır.

3-Perde renginizi sandalye minderlerinize göre seçin

Özellikle ahşap sandalye kullanırsanız daha spor bir görünüm yakalayabilirsiniz. Düzen sevenler için de aynı ortamdaki eşyaların ton ton olması vazgeçilmezlerdendir.

4-Klasik ve spor: ahşap masa

Klasik seviyor fakat iş ortamı gibi görünsün istemiyorsanız ahşap masalar tam size göre olabilir. Özellikle siyah sandalyeler ile birleştiğinde klasik tarz herkesin sevebileceği bir hâl alıyor.

5-Büyük aksesuarlar ile odanızın havasını değiştirin

Aksesuarların gücünü farkında varmayan artık yoktur diye düşünüyoruz. Masanızın üstüne koyabileceğiniz büyük vazolar ve diğer aksesuarlar en sade odaları bile ihtişamlı göstermeye yetebilir.

6-Avizelerin gücünü farkına varın

Doğru bir aydınlatma bir anda bütün odanın havasını değiştirebilir. Bu durum yemek odasında da değişmiyor tabi. Özellikle yemek masanızın tam üstüne koyabileceğiniz avizeler ortama sıcaklık katmaya yeter. Dekorasyonunuza göre küçük tek bir avize veya daha büyük ve birden çok avize kullanabilirsiniz.

7-Yastıkları çokça kullanmaktan çekinmeyin

Spor bir görünüm için belki de en iyi yöntem yastık kullanımı olabilir. Yemek odasında yastık mı olur demeyin. Sandalyelerinizin birkaçına koyduktan sonra etkisine siz de inanamayacaksınız.

8-Yuvarlak masanın zarafetinden yararlanın

Bazen zarif bazen şirin bazen ise klasik durabilecek bir masa türüdür yuvarlak masa. Özellikle cam ve mermer yuvarlak masalar zarafet için tam aradığınız şey olabilir.

9-Masa ve döşemenizi yakın tonlarda seçin

Her şeyin aynı tonlarda olmasını sevenlerden misiniz? Kusursuz bir uyum yakalamanın en şık yolu masa renginiz ile yer döşemenizin rengini aynı seçmek olabilir. Ayrıca ahşap masa kullanmak bu dekorasyon konusunda işinizi kolaylaştırabilir.

10-Küçük odaları geniş göstermenin en büyük sırrı: aynalar

Yer sıkıntınız varsa ama aksesuarlara da bayılıyorsanız son tavsiyemiz tam size göre. Masanızı ortaya değil de duvar kenarına koyabilir, üstüne geniş bir ayna yerleştirebilirsiniz. Odanızdaki derinlik etkisine sizler de inanamayacaksınız.

Bu yazımızda sizlere yemek odası dekorasyonu ile ilgili iç mimari tavsiyeler vermeye çalıştık. Umarız sizlere ilham olabilmişizdir. Dilerseniz 2019 Mobilya Trendleri ve Tasarım Örnekleri yazımızı inceleyerek yeni yılda salonunuzu 2019 trendlerine göre dekore edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ev Yenileme için Uygulayabileceğiniz 14 Harika Öneri ve Uzman Fikirleri

Siz de bunun gibi içerikler oluşturabilirsiniz. İçerik oluştur!

duvaraaynakaplamaorneklerivemodelleri

Duvara Ayna Kaplama Örnekleri ve Modelleri

fayanseramikmutfaktezgaharasimodelleri

Mutfak Tezgah Arası Seramik Taşları Fayans Modelleri