gergitavanyapimasamalarianlatim

Gergi tavan ülkemizde yaygınlaşan dekoratif çalışmalardan biridir. Onlarca farklı çeşidi ve modeli ile birlikte asma tavan ve gergi tavan çeşitleri evlere mükemmellik katmaktadırlar. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak gergi tavanların bu harika dünyasını içeriğimizde ağırladık. Ekiplerimiz ile birlikte sıklıkla yaptığımız gergi tavan uygulamalarını nasıl yaptığımızı ve yapım aşamalarını sizlere bu içeriğimizde aktarmaya çalışacağız. Umarız beğendiğiniz bir çalışma olur. Özellikle tavanlarınızı güzelleştirmek isteyenlerin bu içeriğimizden ilham alabileceğini düşünüyoruz.

Gergi Tavan Yapım Aşamaları

  • Doğru gergi tavan modeli seçimi yapılmalıdır. (model seçimi tüm faaliyetlerinizin nasıl olacağını belirleyecektir.)
  • Led ışıklar güç kaynaklarına uygun bir şekilde yerleştirilmelidir.
  • Güç kaynağının voltaj ayarı uygun bir şekilde yapılmalıdır.
  • Gergi tavan sürecin ışıklandırmanın aynı şiddette gerçekleşmesi için watt ayarının yapılması gerekir. Ana hat burada maksimum 100 watt şeklinde tercih edilebilir.
  • Led bağlama işleminde zıt kutupların doğru şekilde bağlanmasına dikkat etmelisiniz.
  • Gergi tavana başlamadan önce tavanların beyaz olması gerekir. Diğer renkler ışığı iyi bir şekilde yansıtmadığı için istenilen etkiyi veremezler.
  • Gergi tavan hazırlanan alçıpan havuza yapılır.
  • Alüminyum izolasyon bandı ile gergi tavan alanı ve profil çerçeve birbirinden ayrılır.
  • Gergi tavan membranı ısıtılır ve profil çerçeve içerisindeki kanallara takılır.
  • Geriye kalanlar alanlarda profil çerçeve ile montajlanarak birleştirilir.

Gergi tavan uygulaması profesyonel ellerce yapılması gereken bir çalışmadır. Her usta bu uygulamayı yapamayacağı gibi tecrübe gerektiren bir çalışma olduğu için yanlış ellerde kötü sonuçlara da yol açabilir. Sizler de evinizde uygulamak istiyorsanız Evde Mimar olarak bizlerden fikir ve görüş alabilir, dilerseniz bizim ekiplerimizden uygulama desteği alabilirsiniz.

Gergi Tavan Örnekleri

Gergi tavan örnekleri incelemek gerçekten önemli bir ilham kaynağı olabilir. Bizler de bunu göz önünde tutarak sizlere yapılmış güzel gergi tavan örnekleri sunmaya çalışacağız. Umarız beğeneceğiniz modelleri seçebilirsiniz.

Neden Gergi Tavan Tercih Edilir?

Gergi tavanlar genellikle ışıklandırması güçlü olmayan yerlerde kullanılırlar. Özellikle salonlarda veya ışıklandırma gerektiren, dekoratif çalışma gerektiren ofislerde tercih edilmektedir. Gergi tavanlar gerçekten mekana başka bir atmosfer kazandıran çalışmalar arasında yer alırlar. Eğer bir ofisiniz varsa markanızı tavanlara yansıtarak da dekorasyon çalışmanızı markalandırarak güçlendirebilirsiniz. 

İlgili içerik: Gergi tavan modelleri 

İlgili içerik: Evinizi Şımartacak 50+ Gergi Tavan Modelleri