enguzelvillamodelleri

Villa modelleri incelemek, villalardan ilham almak her ev sahibinin yapması gereken çalışmalardan biridir. Özellikle yurt dışındaki mimari yapıları gözlemlemek ve insanların tecrübelerinden kendimize çıkarımlar yapmak oluşturacağımız villa dekorasyonu için de bize örnek olacaktır. Bizler de Evde Mimar olarak bu içeriğimizde sizlere ülkemizden ve dünyadan güzel villa modelleri sunarak ilham olmaya çalışacağız.

İlginizi çekebilir: Komple tadilat fiyatları

Modern Villa Modelleri

Villaların modern olması veya eski olması mimarisi ile alakalıdır. Ülkemizde ise modern villa modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Geniş evler ve şık evlerin varlığı modern villaların istenmesinde etkili olmuştur. Biz de sizler için güzel bir derleme ile hayallerinize yardımcı olmaya çalışacağız.

Havuzlu Villa Modelleri

Havuzlu villa modelleri özellikle yazlık bölgelerde tercih edilen villa çeşitlerinden biridir. Hem havuz kenarı keyfi hem de yüzme keyfi yapabilmek için havuzlu villalar oluşturulur. Aynı zamanda evin genel dekorasyonuna da katkı yaptığı için havuzlu villa modelleri ev sahipleri tarafından araştırılan merak edilen modellerdir.

Dubleks Villa Modelleri

Dubleks villa modelleri ülkemizde en çok bulunan villalardandır. Özellikle kırsa yerleşimlerde tatil beldelerinde dubleks villa modelleri ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu bölümde de sizlere dubleks villa modelleri ile örnek olmaya çalışacağız.

Villa İçleri – İç Dekorasyonu

Villaların iç dekorasyonu da son derece önemlidir. İç dekorasyonu da aynı villaların dışları gibi harika bir şekilde dizayn edilmelidir. İç ve dış dekorasyon her evde birbirini tamamlar. Villa dekorasyonu yaparken dekoratif boya çalışmaları ve uygulamaları da çok önemlidir. Biz de sizler için Evde Mimar olarak villa iç dekorasyonu ile ilgili önerilerde bulunacağız. Umarız sizlere örneklerimiz ilham olur.

Villa İç Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Villa iç dekorasyonununda en önemli nokta konsept oluşturmaktır. Evinizin konseptini oluşturmanız gerekir. Burada örnekleri incelemek, örnekler ile birlikte kendi tarzınızı belirlemek iyi seçenek olabilir. Genel olarak dikkat etmeniz için gereken iç dekorasyon noktaları ise şu şekildedir:

  • Işıklandırmaya önem verin
  • Ev dekorsayonunda boşluklar yaratın
  • Renk uyumuna önem vererek her eşyanın rengini belirleyin
  • Zeminlerinizi ve tavanlarınızı uyumlu bir şekilde tasarlayın
  • Rahatlığınızı ön planda tutun

Bu içeriğimizde sizlere villa modelleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Dünyadan ve Türkiye’den derlediğimiz örnekleri sizlere aktarırken sizlere örnek olma amacı güttük. İlerde resimlerde gördüğünüz kadar güzel villara sahip olmanız ve böyle güzel evlerde yaşamanız dileğiyle.

İlginizi çekebilir: Ev tadilatı fiyatları

İlginizi çekebilir: Konteyner Ev Modelleri