enguzelkartonpiyermodelleri

Kartonpiyer modelleri evin dekorasyon araştırmasında başı çeken uygulamalar arasında yer almaktadır. Özellikle köpük tavan olarak da bilinen bu kartonpiyerlerin evi bambaşka bir hale getirmesi sebebi ile dekorasyon veya tadilat yapmadan önce kartonpiyer araştırılmasına girilir. Bizler de bu içeriğimizde sizler için en iyi modelleri ve örnekleri aktarmaya çalışırken kullanım konusunda önerilerde ve fikirlerde de bulunacağız. Bu konuda sizlere uzman tavsiyeleri sunarak ilham almanıza ve eviniz için seçim yapmanıza yardımcı olacağız.

En Güzel Kartonpiyer Modelleri

Kartonpiyerlerin evlerin içerisine tat katan, zariflik katan öğelerden biridir. Özellikle kartonpiyerlerin model seçimi evin genel dekorasyon aklına uymalı, tüm evin atmosferini belirlemelidir. Bu bölümde de dünyanın dört bir yanından sizlere öneriler sunarak ufkunuzu açmaya, sizlere ilhamlar oluşturmaya çalışacağız. İşte sizler için seçtiğimiz en güzel kartonpiyer modelleri, göz atmaya başlayın ve ilham almaya bakın.

Hangi Kartonpiyer Modelini Seçmeliyim?

Bu soru bizlere en çok gelen sorular arasında yer almaktadır. Özellikle kartonpiyer seçimi doğru bir şekilde yapılırsa evin genel dekorasyonunu ve atmosferini belirleyecektir. Kartonpiyer tercihimizi yapmadan önce evimizin genel dekorasyonu hakkında fikir sahibi olmalıyız.

Klasik Tasarıma Uygun Köpüklü Tavan (Kartonpiyer) Modelleri

Eğer evimiz klasik bir tarza sahipse aynı hatlara sahip bir kartonpiyer tercihi yapmalıyız. Aşağıda klasik tarzda ev dekorasyonu için en uygun gördüğümüz kartonpiyer modelleri derlememizi ilham almanız için sunuyoruz.

Modern Tasarıma Uygun Köpüklü Tavan (Kartonpiyer) Modelleri

Modern hatlara yakın bir eve sahipseniz kartonpiyer şekillerini buna göre dizayn etmelisiniz. Kartonpiyerlerin mobilyaları ve ev eşyalarını tamamlayabilmelidir. Evinizin modern tarzda bir dekorasyon ile döşenmiş olması halinde kullanmanız gereken modelleri ise sizlere şu şekilde listelemeye çalıştık.

Sade Tasarıma Uygun Köpüklü Tavan (Kartonpiyer) Modelleri

Sade ve minimal tasarımları seviyorsanız yeni model olarak tanıttığımız kartonpiyerler sizlere göre olabilir. Sade tarzları tamamlayan modeller evinizi güzelleştirecek evinizin harika bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Evinizi sıfırdan tadilat veya dekorasyon yapıyorsanız önce kartonpiyerleri değil ev eşyalarını seçmelisiniz. Mobilyalarınızın durumuna göre tercihinizi genişletmeli, seçeceğiniz mobilyalara, ev eşyalarına göre kartonpiyer modelleri arasından seçiminizi yapmalısınız.

Kartonpiyer Perde Uyumu

Kartonpiyerler ile perdeler tam bir uyum içerisinde çalışmalıdır. Özellikle kartonpiyerlerin dekorasyon aklı ile perdelerin dekorasyon aklı birbirini tamamlamalıdır. Burada kastımız yine modern, klasik ve minimal tasarımlar olarak meydana gelmektedir. Hem perde seçimi hem de kartonpiyer seçimi sizler için odanın tüm dekorasyonunu tüm güzelliğini belirleyecek çalışmalar arasında yer almaktadır. Dikkat etmeniz gereken en kritik nokta ise bu doğrultuda kartonpiyerler ile birlikte perdelerin uyumsuz egosudur. Kartonpiyerlerin kendini büyük gösteren özelliğinin yanında perdelerin sade olması kabul edilemez. İki dekorasyon öğesinin egosu da burada eşit bir şekilde yansıtılmalıdır.

Hangi Durumlarda Kartonpiyer Kullanılmalı veya Kullanılmamalı?

Kartonpiyer seçimlerinin yapılmasının öneminde sizlere bahsettik. Fakat kartonpiyer seçimini bir yana bırakacak olursak önce kartonpiyer kullanıp kullanmama konusunda da kararlar vermeliyiz. Kartonpiyer kullanımları ülkemizde genel olarak boruları kapatmak veya tavanda oluşacak çirkin görüntüleri sona erdirmek için yapılır. Bu durumlarda seçeceğiniz ürünler evinizin dekorasyonuna da destek verecektir.

Eviniz küçükse ve sade bir anlayış ile tasarlanmasını istiyorsanız kartonpiyerler bu durumlarda pek fazla tavsiye edilmezler. Kartonpiyer seçimi yerine boya rengi seçimi yapılması bu durumda çok daha doğru olacaktır. Eğer eviniz küçükse kartonpiyerler evinizi boğabilir ve size baskı yapar bir hale getirebilir. Bu durumlarda kartonpiyer seçiminiz askıya almanızı öneririz.

Bu içeriğimizde sizlere ev dekorasyon araçları arasında önemli bir yer tutan kartonpiyer modellerinden bahsettik. Umarız sizlere faydalı olmuştur. Siz de evinizi yeniden düzenlemek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi her zaman Evde Mimar ekibi ile paylaşabilirsiniz. Anahtar teslim tadilat hizmeti almak için Evde Mimar ile dilediğiniz an iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Duşakabin seçerken dikkat edilmesi gerekenler