kufverutubetonleyiciboya

Küf ve rutubet zaman zaman evlerimizde karşılaştığımız sorunlar arasında yer almaktadır. Özellikle bodrum katları gibi iyi havalanmayan yerlerde yaşıyorsak küf ve rutubete karşı daha dikkatli olmalıyız. Bazı evlerimizde ise ne kadar havalandırırsak havalandıralım rutubet ve küfe karşı çözüm üretemeyiz. İyi bir çözüm ise küf önleyici boya olarak tabir edilen boyalarda yatıyor. Küf ve rutubeti tam olarak engellemeze de çok büyük ölçüde azalmasına katkıda bulunan bu boyalar özellikle evinizin mutfak, banyo gibi sık küf yapan alanlarını bu durumdan kurtarmanıza yardımcı olur.

bannermimar-05

rutubetgidericiboyalar

Küf Önleyici Boya Fiyatları

Küf önleyici boya bildiğimiz su bazlı silikonlu boyaya göre bir miktar daha pahalıdır. Fakat bu miktar rutubet tehlikesi ile karşılaştırıldığında çok büyük bir fiyat farkı olmadığı ortaya çıkar. Bizim Evde Mimar olarak tavsiyemiz ise ihtiyacınız olan bölümlerde küf önleyici boyayı kullanmanız yönünde olacaktır. Örneğin mutfağınızın tavanları rutubet tehlikesi taşıyorsa yalnızca o bölgeye küf önleyici çalışmalar yapabilirsiniz. Bununla birlikte evinizin tamamını rutubet önleyici boya ile uygulama yapmak sizin için en doğru tercih olmayabilir. Küf yapmayan boya olarak da geçen bu boya türü küfü giderir ve evinizi iyi bir koruma altına alır.

Fiyat 2.5 Litre
Küf önleyici boya 60 TL

Küf önleyici boya bakterileri öldürerek o bölgede küf oluşmamasını sağlar. Antibakteriyel boya olarak da geçen küf önleyici boyalar mantar ve küf oluşturabilecek canlıları kimyasal özellikleri sayesinde anında yok ederler. Bir rutubet giderici boyanın veya küf önleyici boyanın antibakteriyel olup olmadığını içerisindeki biyositler kimyasalından anlayabilirsiniz. Biyosit kimyasalı yoksa o boya antibakteriyel boya olarak geçmez.

rutubetvekufonleyiciboya

Evde Rutubet Olmaması için Neler Yapılmalı?

Rutubet belli şartlar oluştuğundan kendiliğinden meydana gelir. Rutubeti azaltmak veya önlemek için ise belli önlemler alabilirsiniz. İşte biz de bu bölümde sizler için rutubet önleyici yöntemleri sizler için derledik.

  • Evde çamaşır kurutmamaya dikkat edin.
  • Eşyalarınızı duvara sabitlemek duvarlarınızda bakteri ve küf oluşumuna sebep olabilir.
  • Ortamın nemini arttıracak bitkileri evinizin içerisinde çok fazla kullanmak rutubete neden olabilir.
  • Dış cephenin izolasyon ve yalıtımının tam anlamı ile yapıldığından emin olun.
  • Evinizin her zaman iyi bir şekilde havalandırın.

Küf Önleyici Boya Kullananlar

Küf önleyici boya kullananların görüşlerini dinlemek ve bu görüşler eşliğinde karar vermek ev sahipleri için çok daha verimli olabiliyor. Bizler de bu doğrultuda evlerine küf önleyici boya kullananlardan görüşler topladık. Umarız sizler için faydalı olur.

Evimde rutubet vardı. Kararmalar ve aynı zamanda yoğun kokumuz mevcuttu. Küf önleyici boya ile bunu giderebileceğimizi düşündük. Fark ettik ki önce sorunun tespitini yapıp onu çözmemiz gerekiyormuş. Odamızı daha iyi havalandırmaya karar verdik. Yapılan küf önleyici boya ile de 2 yılı aşkın süredir aynı bölgede hiçbir küf veya rutubet oluşumu bulunmuyor.

– Hande Ergazi

Mutfağımın tavanlarında rutubet belirtileri vardı. Yemek yaptığımda buharlaşan hava dışarı çıkmayınca tavanlarda rutubet oluşumu vardı. Evde Mimar ekibi geldikten sonra bir aspiratör taktılar. Hem havalandırma sorunum çözüldü hem de küf önleyici boya ile tekrar oluşmasının önüne geçtik.

– Sefa Yıldırım

Tavanlarımda yoğun bir rutubet vardı. Oluşan rutubetin üstesinden gelebilmek için Evde Mimar ile anlaşmaya vardık. Evimizi boya badana yaptırırken rutubet giderici boya ile de belli bölgeye çalışmalar yaptırdık. Faydalı bir çalışma oldu. Evimizi boyattığımızdan beri hiçbir sorun ile karşılaşmıyoruz.

– Aykut Şener

Bu içeriğimizde sizlere evinizde oluşabilecek küf ve rutubete karşı boyalar ile nasıl mücadele verebilirsiniz. Elimizden geldiğince aktarmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Siz de evinizde oluşabilecek bu tarz durumlarda Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an iletişim kurmayı ihmal etmeyin. Evinizin her zaman en huzurlu yer olması dileğiyle.

İlginizi çekebilir: Boya badana fiyat