mutfakboyarenklerinasilolmalidir

Mutfak, ev hanımlarının en çok vakit geçirdiği alanlardan biridir. Mutfak boya renkleri bu denli vaktin geçtiği alanlar için çok doğru bir şekilde seçilmelidir. Biz de Evde Mimar olarak sizlere bu içeriğimizde mutfağınız için kullanabileceğiniz renkleri önermeye çalışacağız.

Mutfak Renkleri Nasıl Olmalı?

Mutfak renkleri evin genel bütünlüğünü tamamlamalıdır. Bu nedenle diğer odaları hangi renk ise mutfak boya renkleri için de odalara uyumlu bir renk seçmelisiniz. Bizim genel görüşümüz ise mutfak için daha sade, açık ve ferahlık verici renklerin verilmesi yönünde olacaktır. Bizim mutfak için renk önerilerimiz ise şu şekildedir:

Önerdiğimiz Açık Renkler:

-Lavanta rengi

-Deniz kabuğu rengi

-Kırık beyaz veya buz beyazı

Fildişi rengi

-Turkuaz

-Melankoli

Önerdiğimiz Koyu Renkler

-Nil yeşili rengi

-Parlament mavisi

Antrasit rengi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz renklerin her birinin tonu ve isimler boya markalarına göre değişmektedir. Kimisi renge buz beyazı derken kimisi kırık beyaz demektedir. Burada genel algı olarak size yakışacak renkleri seçmeniz, gönlünüzün sesini dinlemeniz evdeki mutluluğunuz için çok daha iyi olacaktır.

En Güzel Mutfak Boya Renkleri ve Kullanım Örnekleri

Örnekleri incelemek her zaman için daha iyi sonuçlar verecektir. Biz de dünyanın dört bir yanından seçtiğimiz en güzel mutfak boya renklerini sizler için derledik. Umarız ilham verici bir derleme olmuştur.

Mutfak renklerinin dışında mutfak dolabı modelleri seçimi de genel dekorasyonu belirler. Seçeceğiniz modeller renklerin duruşunu da etkileyeceği için rengin karakterine uygun modeller seçmelisiniz.

Bu içeriğimizde size mutfak boya renkleri ile alakalı önerilerde bulunmaya çalıştık. Umarız sizler için de faydalı olmuştur. Sizin de mutfağınız varsa, merak ettiğiniz noktaları bize iletebilir, en çok yakışan rengi beraber seçebiliriz. Boya badana için Evde Mimar ile iletişim kurmayı ihmal etmeyin.

İlginizi çekebilir: Evinizi özel mutfak perdeleri ve modelleri