sampanyarengiduvarboyasionecikangorsel

Şampanya rengi duvar boyası örnekleri derlemesi sunacağımız bu içeriğimizde sadece örneklere değil, şampanya rengi boya ile alakalı pek çok bilgiye de yer vereceğiz.

Şampanya rengi, insanların zihninde yer edinmiş önemli renklerden biridir. Şampanyanın birçok rengi olmasına rağmen duvara uygulanan bu renk asıl şampanya rengi olarak aklımıza kazınmıştır. Renk genel itibari ile açık boya renkleri arasında yer almaktadır. Eğer evinizin sade ve huzur verici olmasını istiyorsanız bu rengi tercih edebilir, daha rahatlatıcı bir eve sahip olabilirsiniz. Balkon dekorasyonu konusunda da kullanabileceğiniz bu huzurlu renk  için evin tümünün bu renge göre dizayn edilmesi, bütün detaylar düşünülerek hareket edilmesi gerekmektedir. Her boya badana faaliyetinde olduğu gibi bu renk uygulamasında da salt boyama yerine evin tüm alanları detaylı bir şekilde düşünülmelidir.

2019’da en çok tercih edilen duvar boyası renklerini öğrenmek istiyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

boyabadanauygulamalari

Şampanya Rengi Ev Boyama Örnekleri

Şampanya rengi yukarıda da bahsettiğimiz üzere doğru ve uyumlu ev dekorasyonu ile birleştiğinde mükemmel sonuçlar veren bir renktir. Yılların eskimeyen duvar boyası rengi olan şampanya rengi oldukça klasikleşmiş ve vazgeçilmez bir renk olarak duvarlarımızda kullanılmaya devam edilmektedir. Bu durumu daha iyi anlamanız açısından size birkaç ev boyama örneği derledik. Buradan siz de ev boya renkleri ile alakalı merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Bu örnekler ile evinizi daha iyi bir şekilde dekore edebilmek için farklı fikirler edinebilirsiniz.

Açık Şampanya Rengi

Açık şampanya rengi genel itibari ile biraz daha sade tasarımlar için kullanılır. Kum beji rengi ile birbirine muazzam bir yakınlık gösteren bu renk koltuklar ile harika bir uyum gösterebilir. Burada boya markalarının açık şampanya renklerine göz atılmalıdır. Renklere göz atarken yapacağınız boya badana renkleri incelemesi de önemli bir rol teşkil etmektedir.

aciksampanyarengi

Filli Boya Şampanya Rengi

Filli boyanın şampanya rengi sektörde isim yapmış mühim renkler arasındadır. Bu rengi kullanan ev sahiplerinin birçoğu rengi filli boya şampanya rengi olarak bilmektedir. Burada filli boyanın başarısından söz etmenin yanında boyanın kalitesinin de etkili olduğunu belirtmek de fayda var.

filliboyasampanyarengi1

Bu yazımızda size renk ile alakalı önerilerde bulunmaya çalıştık. Siz de şampanya rengi ile ilgili görüşleriniz varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Evde Mimar olarak size evinizi güzelleştirmek için yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Şampanya Renginin Çocuk Odasında Kullanımı

Son zamanlarda çocuk odalarında ki tasarımların ve dekorasyonun minimalleşmesini tercih eden aileler ile birlikte şampanya rengi çocuk ve bebek odalarında revaçta. Rengin yumuşaklığı, verdiği sakinlik ve dinginlik sebebiyle şampanya rengi birkaç yıldır çocuk ve bebek odalarında zevkle seçilerek kullanılıyor.