simliduvarboyasiorneklerivegorselleri

Simli duvar boyası ülkemizde çok fazla kullanılmayan bir duvar süsleme modelidir. Boya badana ustaları kabiliyetleri arasında sayılan bu uygulama ile birlikte evlerin bazı bölümleri farklı bir atmosfer ile şekillendirilebilir. Burada özellikle ofis, kafe gibi yerlerin dekorasyonu için simli duvar boyası modelleri kullanıldığını da söylemeliyiz. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bu içeriğimizde bu uygulamayı baştan sona inceleyerek size özellikle örnekler konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

boyabadanauygulamalari

Simli Duvar Boyası Yapılmış Ev Örnekleri

Bir uygulamayı araştırırken öncelikle çevremize sorarız. Eğer çevremizde de uygulama örneği biraz sıkıntıya düşebiliriz. Biz de örnekleri inceleyerek çevrenizdeymiş gibi simli duvar boyası yapılmış ev örnekleri derledik. Beğenerek takip etmenizi umut ediyoruz. Örnekler yurt dışından seçilerek sizin evinize uygulanabilecek şekilde derlenmiştir. İşte hazırladığımız simli duvar boyası örnekleri:

Simli Boya ile Güzelleşen Ev Görselleri

Evlerin güzelleşmesi için belli başlı bir uygulama yoktur. Her ev farklı biçimlerde ve şekillerde güzelleşebilir. Bu çalışmaların her biri de süreçleri destekleyerek daha iyi yapılara kavuşmak için dizayn edilmiştir. Simli boya da böyle bir çalışmanın ürünüdür. Yıllardan beri hayatımızda var olan bu duvar güzelleştirme çalışması için birçok ev süslenmiş, birçok usta bu konuda uzmanlaşarak müşterilerine üst düzey hizmet vermeye başlamıştır. Bu kapsamda simli duvar boyası görselleri belirmiş.. Ev sahipleri için incelenebilecek sayısız örnek gün yüzüne çıkmıştır.

Simli Duvar Boyası Nasıl Yapılır?

Bilinen standart boya badana çalışmalarından farklı olarak simli duvar boyası biraz daha değişik özelliklere sahiptir. Her ustanın bu uygulamayı yapamayacağı gibi esasında her eve de böyle bir çalışma yapılamaz. Evlerin yapısı incelenir ve buna uygun olarak simli boya seçimi yapılır. Bu süreçlerin dahil olmasından sonra ustanın kabiliyeti de uygunsa çalışmalara başlanır.

Simli boya işlemine başlamadan önce duvarın uygun olması gerekir. Eğer duvar temiz değilse bir kat normal silikonlu boya ile çalışma yapılmalıdır. Eğer simli duvar boyası ürününü hazır bir şekilde aldıysanız hemen karıştırarak uygulama işlemine başlayabilirsiniz. Burada kritik noktalar arasında boyayı sık sık karıştırmak ve 2. kat ile 1. kat arasındaki süreyi 4 saat gibi uzun tutmak vardır. Bu uygulamaları bildiğimiz ufak boya ruloları ile yapabilirsiniz. Boya renkleri arasından seçeceğiniz renk de bu noktada uygulamanıza tat katacaktır.

Bu yazımızda size simli duvar boyası ile ilgili bildiklerimizi aktarmaya çalıştık. Güzel bir uygulama olan bu ürünler ile siz de evinizi farklı bir atmosfere çevirebilirsiniz. Kendi ofisinizde veya kafenizin bir bölümünde de bu uygulamaları deneyebilir, eğer yeterince iyi hayal kurabilirseniz, şahane sonuçları da alabilirsiniz. Duvar boyama ürünleri arasından bu farklı çalışmayı siz de daha detaylı bir şekilde düşünmelisiniz. Bu konuda merak ettikleriniz varsa bize yorum bölümünden ulaşabilir, merak ettiklerinizi Evde Mimar ekibine yöneltebilirsiniz.