icmimarlaricincizimornekleri

İç mimarlık, yaratıcılığın, hayal gücünün gerçeğe dönüştüğü en güzel mesleklerden biridir. Evleri güzelleştiren bu iş için insanları mutlu eden bir çalışma olduğu rahatlıkla söylenebilir. İç mimarlık deyince akla ilk gelen faaliyetlerden biri de bu bağlamda kesinlikle çizimlerdir. İç mimarlık çizimleri hayal gücünün kağıda dökülmüş halidir. Biz de bu içeriğimizde sizler için dünyanın dört bir yanından derlediğimiz size ilham olacak en güzel iç mimar çizimleri resimleri sunmaya çalışacağız.

İç Mimar Çizimleri Örnekleri

İç mimar çizimleri içerisindeki örnekleri sizlerde inceleyerek eviniz için en güzelini seçebilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz iç mimar çizimleri:

İç Mimari Çizimleri Nasıl Yapılır?

İç mimari çizimleri yapmak için öncelikle yerin rölövesini almak gerekir. Rölöve alındıktan sonra ise müşterini ihtiyaçları baz alınarak çizimler yapılmaya başlanır. Burada Evde Mimar olarak tavsiyemiz uygulaması bilinen çizimlerin yapılması yönünde olacaktır. Fantastik çizimler, müşterinin aklını da uygulayıcı ustanın aklını da karıştırabilir. Burada şık görünebilen, uzun süreli kullanılabilecek iç mimari tasarımlar yapılması gerekir. Rölöve ve uygulama tarafında ne yapılacağı anlaşıldıktan sonra çizim işlemine geçilir. Yine Evde Mimar olarak tavsiyemiz öncelikle çizimin kağıda yapılması yönünde olacaktır. Kağıda çizimin yapılmasının ardından 3ds max, Sketch gibi programlar ile görseller daha iyi hale getirilebilir. Burada en çok tercih edilen 3ds max programını kullanabilirsiniz. Çizim yaparken ölçekli eskizler, yapı ve maliyet analizleri yapıldıktan sonra teknik keşif ve uygulama masrafları belirlenir. Tüm bunların ardından müşteriye çizim sunulur.

Bu yazımızda sizlere iç mimar çizimleri hakkında hem örnekler vermeye hem de nasıl çizildiğini anlatmaya çalıştık. Umarız sizler için de güzel olmuştur. Merak ettiğiniz başka konular varsa siz de bizimle irtibata geçerek Evde Mimar ekibi ile iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ev planları ve ev krokisi örnekleri