Somon Rengi Boya ve Dekorasyon Örnekleri | Evde Mimar

Somon Rengi Boya ve Dekorasyon Örnekleri

SomonDuvar

Somon rengi, ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz canlı renklerden biridir. Pembe ile turuncu renklerin karışımı olarak ortaya çıkmıştır ancak kendine has bir tonu vardır. Anlaşılacağı üzere, adını somon etinin renginden almıştır.

Ailenizle hoş akşam vakitlerini geçirdiğiniz oturma odanızda somon rengi duvar boyası ile sohbetinize farklı bir tat katabilirsiniz. Biz de bu yazımızda size örnekler sunmaya, rengin farklı tonlarını ve somon renginin çeşitlerini göstermeye çalışacağız. Umarız evinize bambaşka bir tarz kazandırabiliriz.

Somon Rengi Dekorasyon Örnekleri

Somon rengini, duvar boyama örneklerinde gördüğümüzde kullanım çeşitleri kafamızda daha iyi canlanacaktır. Görsellerde somon renginin hangi aksesuarlarla kullanıldığını görebilirsiniz. Evinizin duvarlarında somon rengi kullanımı, eğer aksesuarlarınıza da uygunsa evinizin güzelliğini yeniden ortaya çıkartacaktır.

Somon Rengi ile Uyumlu Renkler

Somon rengi için genel olarak uyumlu bir renk diyebiliriz fakat her renk ile de uyumlu değildir. Doğru renkler ile kullandığınızda ise ortaya harika bir görsel şölen çıkabilir. Özellikle beyaz ve mavi renginin tonları somon rengi ile harika işler çıkartabilir. Farklı renklerle de somon rengini kullanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta evinizin ve sizin ruhunuzu en iyi yansıtacak uyumu bulmaktır. Bu uyumu bulmak için somon renginin en iyi uyuştuğu aşağıdaki renkleri deneyebilirsiniz:

  • Beyaz
  • Süt mavisi
  • Lacivert
  • Ayva sarısı

Somon Renk Tonları

Somon renginin beyazdan turuncuya kadar geniş bir spektrumu vardır. Bu yüzden rengin tek bir örneğine bakıp aldanmamak gerekir. Somon renginin evinizin duvarlarına uygun bir tonunu muhakkak bulacaksınızdır. Boya firmalarında ve farklı kullanımlarında pek çok çeşidi bulunsa da somon rengini genel olarak 3 tona ayırabiliriz:

Açık Somon

AçıkSomon

Açık somon tonu, güneş ışığını evinizin içine yansıtarak odanızı aydınlık gösterebilir. Az ışık alan bir odanız varsa, odanın ışığını attırmak için bu tonu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Somon Pembesi

Somon pembesi, açık somondan biraz daha kapalı bir renktir. Somon pembesi için, pembenin somon rengiyle farklı bir görünüme kavuşması da diyebiliriz.

Koyu Somon

koyusomon

Eğer koyu somon rengini evinizin duvarlarına uygulayacaksanız nispeten aydınlık bir oda seçmenizi ve aksesuarlarınızı açık renklerden seçmenizi öneririz.

Bu yazımızda size somon rengi ile ilgili içerikler ve faydalı bilgiler sunduk. Somon renginin çeşitli örneklendirmelerinin yanında, hangi renklerle uyumlu olabileceği konusunda da fikirler vermeye çalıştık. Ayrıca somon renginin çeşitlerini de beraber inceledik. Umarız tüm bunlar sizler için ilham verici olmuştur. Ek olarak merak ettiğiniz noktaları dilediğiniz an bizimle paylaşabilirsiniz.


 

İlginizi çekebilir: Evinizi Güzelleştirecek Badana Boya Renkleri (20 Renk)

Share Pin it

Yazar: Evde Mimar

Evleri daha yaşanılır daha iyi bir yer hale getirmek için kurulduk. Hayalleri gerçekleştirmek asıl motivasyonumuz. Bu motivasyonla evleri güzelleştirmeye devam edeceğiz.

0 Yorum

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir