Genelde kiracılar evlerini seçerken ya mutfağı ya da banyosu güzel mi diye bakarlar. Buna siz de şahit olmuşsunuzdur. Biz de bugün sizler ile banyonun dekorasyonunu tamamlayan ve olmazsa olmazı duşakabin modellerini inceleyeceğiz.

Duşakabinler banyoların vazgeçilmez parçalarıdır. Duşakabinsiz banyo denediyseniz ne kadar zorlandığınızı tahmin edebiliyoruz. Her yer ıslak ıslak oluyor bu da insanların sinirini bozan durumlar oluyor. Özellikle banyosu küçük olanlarda klozetlerin üstünün ıslanması insanları irite eden durumlara sebebiyet veriyor. Duşakabin kullanmıyorsanız mutlaka detaylı fiyat araştırması yapıp banyonuz için en güzelini internetten edindiğiniz bilgilere göre seçebilirsiniz. Biz size banyolarda en çok kullanılan, popüler olan duşakabin örnekleri vereceğiz. Burada banyonuzda yaratmak istediğiniz tasarıma göre de tercih skalanızı genişletebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı. İster minimalist, ister rustik olsun.

Cam Duşakabin Modelleri

Cam duşakabinler diğer duşakabinlere göre daha ince hatlarıyla zarif bir tasarıma sahiptir. Bu yüzden de genelde herkesin tercih ettiği cam duşakabin modelleri oluyor. Cam duşakabininizin yanına bir de banyo dolap modellerinden seçeceğiniz şık bir dolap banyo dekorasyonunuzu tamamlayan ögeler olacaktır. Diğer modellere göre yerden tavana kadar olma özelliği ile siz duş alırken dışarıya ısı akışını engeller. Ayrıca dışarıya yukarıdan da su gitmesini engeller.Rahat rahat duş almanızı sağlar.

Banyonuzda şıklık ve minimalizm akımını yansıtmak isteyenler kesinlikle banyo ile uygun pratik çözümler sunan ve sağlık açısından çok daha faydalı bu modelleri iyice incelemeli. Şimdi gelin bu zarif cam duşakabin modellerini inceleyelim.

Teknesiz Duşakabin Modelleri ve Örnekleri

Teknesiz duşakabinler insanlar tercih skalasında ikinci sırada geliyor. Hemen duşunu alıp çıkmak isteyen kişiler ve yer tasarrufu sağlamak isteyenler teknesiz duşakabin modellerini inceleyebilirler. Banyonuzun kapladığı alana göre de farklı farklı alanlarda oval, kare şeklinde duşakabinler de seçebilirsiniz.

Hangi Duşakabin Modeli Seçilmeli?

Her banyonun ayrı dinamikleri vardır. Bu nedenle hangi duşakabinin seçileceği noktasında net bir öneri vermekte doğru olmaz. Önemli olan banyonuza uygun olan modeli seçebilmekten geçer. En uygun modeli en iyi biçimde seçerek banyo dekorasyonu için elinizi güçlendirebilirsiniz.

Eğer küçük bir banyonuz varsa köşeli ve teknesiz duşakabin modelleri tercih edilebilir. Renk seçiminizin de fayanslarınız ile benzer olması küçük banyonuzu daha etkili kullanmanıza yol açacaktır. Duşakabinler için genellikle beyaz ve beyazın tonları renkler tercih edilir. Farklı bir hava katmak için siyah modeller tercih edilse de fayanslar ile uyum sağlamazsa siyah duşakabinler banyonuzu boğucu bir hale getirebilir.

İlgilinizi çekebilir: Dikdörtgen Duşakabin Modelleri 

Duşakabin ile güzel bir dekorasyon ortamı oluşturmak banyonuz için kritik noktalardan biridir. Duşakabinlerin güzel bir yerleşimi sizin evinizin diğer dekorasyon aklını da belirleyecektir. Banyonuzun dekorasyon öğeleri diğer odalardaki öğeler ile tamamlandığında gerçek bir dekorasyon gerçek bir güzellik elde edilir. Bu noktada siz de seçeceğiniz duşakabine özen göstermeli, banyonuz için en doğru modeli seçmek için örnekleri ve seçenekleri araştırmalısınız.

Sizlere duşakabin modellerinden cam duşakabin ve teknesiz duşakabin modellerinden bahsettik. Daha önce de dediğimiz gibi dikkat etmeniz gereken iyi bir araştırma yapmak sonrasında ise evinize en uygun ve en güzel modeli seçmek. Bizleri iletişim numaralarımızdan her zaman arayabilir iç mimarımızdan öneri ve teklif alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Banyo Duvar Boyası Renkleri ve Örnekleri