Masif Parke Nedir? Avantajları Faydaları Nelerdir? – Evde Mimar

Masif Parke Nedir? Avantajları Faydaları Nelerdir?

Mimara SorCategory: DekorasyonMasif Parke Nedir? Avantajları Faydaları Nelerdir?
Sorum Var Staff asked 2 sene ago

Masif parke ile bilinen laminat parke arasındaki farklar nelerdir? Neden kullanılır ve açıkcası merak ettiğimiz esas konu masif parke nedir? Detaylı bilgiler verebilirseniz çok sevinirim.

1 Answers
Barış Korkmaz Staff answered 2 sene ago

Masif Parke Nedir?

Masif parke, ağacın, ahşabın kendi doğal yapısı korunarak oluşturulan parke çeşididir. Homojen yapıya sahip olan bu parke çeşidi, Türkiye’nin en çok kullanılan parke türlerinden biridir. Masif parke defalarca sistre edildiği için çok uzun ömürlü olarak değerlendirilir.

Görünüş açısından çok daha doğal olduğu için yapıya estetik görünüm de kazandırabilir. Bu parkeyi kullanmanız halinde sağlayacağınız avantajları da size maddeler halinde anlatmaya çalışalım.

Masif Parke Avantajları-Faydaları

  • Doğal bir parke çeşididir.
  • Daha sağlıklıdır.
  • Estetik görünüme sahiptir.
  • Uzun süreli bir şekilde kullanılabilir
  • Ses ve ısı yalıtımı özelliği vardır.
  • Cila yapılabilir.
  • Geri dönüşümlüdür.

Masif parke, üretim olarak yurt içinden yapılmaktadır. Bu parkeleri üretebilmek için ticari amaçla ağaçlar yetiştirilir. Bununla birlikte parke kullanımı 14 mm ile 22 mm kalınlıklarda değişmektedir. Bu özellikleri sayesinde masif parke çevre dostu olarak da nitelendirilebilir.

Masif Parke Örnekleri

Örnekleri incelemeden zihinde canlanmaz, ilham alınmaz. Evde Mimar olarak esas hayalimiz insanlara ilham verici bir marka olarak geleceği değiştirmek. Bunun için sizlere masif parke örnekleri sunarak ilham almanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Siz de konu ile ilgili detaylı bilgi için 0 (850) 360 0626 nolu telefondan Evde Mimar ekibi ile dilediğiniz an iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Beğendiğimiz parke renkleri