Niş nedir ve hangi odalarda tercih edilebilir ? – Evde Mimar

Niş nedir ve hangi odalarda tercih edilebilir ?

Mimara SorCategory: DekorasyonNiş nedir ve hangi odalarda tercih edilebilir ?
Sorum Var Staff asked 2 sene ago

Televizyonda ve dergilerde gördüğüm nişi bende evime uygulamak istiyorum.Hangi odalarda kullanabilirim ve dekorasyonda nişin yeri nedir ?

1 Answers
Beyza Gözükızıl Staff answered 2 sene ago

Merhabalar ;
Öncelikle bizlere soru sorduğunuz için teşekkür ederiz . Sizinde söylediğiniz gibi niş son yıllarda çokça tercih edilen bir dekorasyon çalışması olma özelliğini taşımaktadır .

Niş nedir ?

Niş bakıldığı zaman evinizin içinde veya binanın dışında göze kötü görünmeyen girinti veya çıkıntılara verilen isimdir . Niş evinizde bulunan bütün odalarda kullanabileceğiniz , sergilemek istediğiniz objeleri ön plana çıkarmaya yardımcı olan bir dekoratif çalışmadır.

Hangi odalar da tercih edebileceğiniz konusunda oldukça özgürsünüz çünkü niş çalışmasını banyoda da kullanılır yatak odasında da çocuk odasında da yani sizin evinizin ve dekorasyonunuz  için neresi uygun ise orada niş çalışmasını yapabilirsiniz . Niş çalışması yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de yapmak istenilen yere yapıldığı zaman içerisine yerleştireceğiniz objelerin seçimi , vazo veya saat koyabilirsiniz . Fotoğraflarınızı , kitaplarınızı sergileyebileceğiniz güzel bir alan oluşturmuş olacaksınız .

Daha detaylı bir şekilde örneklendirerek anlattığımız blogumuzu inceleyebilirsiniz : Duvarlarınızı Güzelleştirecek Niş Modelleri-50 Adet