Pimapen Kağıtları Nasıl Çıkar ? Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir? – Evde Mimar

Pimapen Kağıtları Nasıl Çıkar ? Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?

Mimara SorCategory: DekorasyonPimapen Kağıtları Nasıl Çıkar ? Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?
Emre asked 2 sene ago

Merhaba . Sıfır bir binaya taşındık. Pimapenler de yeni etrafında bantlar var. Pimapenin etrafındaki kağıtlar iz kalmadan nasıl çıkar ve pimapen bantlarını nasıl temizleyebiliriz? Dışarıdan çok kötü duruyor . Yardımcı olursanız sevinirim .

1 Answers
Evde Mimar Staff answered 2 sene ago

Merhaba Emre Bey sorunuz için teşekkür ederiz.İnşaat sonrasında evinizin ortalama 3 ay içerisinde sökülmeyen pimapen bantları güneş ışığı sebebiyle elastikiyetini kaybeder. Özellikle pimapenin dış tarafa bakan bantlarını çıkarmak zorlaşır.Eğer pimapen üzerindeki bantı kazımaya çalışırsanız, sıcak su, aseton, tiner gibi maddeleri kullanırsanız pimapeninizi çizebilir ve rengini soldurabilirsiniz. Pimapen bantlarının temizlenmesi için bulduğumuz seçenekleri sizler için derledik. Kendi evinizde bulunan malzemeler ile bu sorundan kurtulmak için uygulayabileceğiniz çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşalım.

Pimapendeki yapışkanlar nasıl çıkar?

  1. Pürteks Pvc Bant Temizleyici: Sıvı olan maddeyi bir fırça yardımı ile sadece bandın üzerine sürün. Bu sürme işlemini bol ve bandın üzerinin film tabakası oluşturacak şekilde olmasına gayret edin.5-10 dakika bekledikten sonra pimapen bandı kolaylca yüzeyden ayrılacaktır.
  2. Sky Etiket Sokucu
  3. Saç Kurutma Makinesi: Saç kurutma makinenizi kullanarak elastik yapısını kaybetmiş bantları ısıtarak tekrar bu özelliğe geçici olarak kavuşturabilrsiniz. Fakat bu işlem diğer yöntemlere göre biraz daha uzun sürebilir.
  4. Ütü: Pimapen bandınızın üzerine bir bez koyup üzerinden ütü ile geçerseniz kolayca sökebilirsiniz.
  5. Çizmeyen Süngerler :Temizlik maksadıyla kullanılan ve yüzey çizmeyen süngerler kullanılarak bu yöntem uygulanmaktadır. Küçük bir kova içerisine hazırladığınız ılık su ya da sirkeli su ile bandı ıslatarak çıkarabilirsiniz. Fazla bastırmamaya dikkat edin . Çizilebilir.

Dilerseniz inşaat ve tadilat sonrası temizlik yazımızdan yardım alarak taşınma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.