Sarı Renk Neyi Çağrıştırır? Neyi İfade Eder?

Mimara SorCategory: RenklerSarı Renk Neyi Çağrıştırır? Neyi İfade Eder?
Erdal Yüksel asked 8 ay ago

Evimize sarı rengi kullanırsak evimizi çok boğar mı ve sarı rengin anlamı nedir, sarı renk neyi çağrıştırır eğer evimizde sıkıntılı bir durum olacaksa muhakkak bize belirtmenizi rica ederim. Bizleri bilgilendirirseniz çok seviniriz.

1 Answers
Evde Mimar Staff answered 8 ay ago

Sarı renk genel olarak enerjinin ve mutluluğun rengi olarak bilinir. Rengin genel kullanımının ortama enerji verdiğine inanılır. Aynı zamanda ofislerde yaratıcılığı arttırdığı gibi bilgeliği de tetiklediği de bilinmektedir.

bannermimar-04

Sarı Rengin Olumsuz Etkileri

Sarı renk içerisinde neşeyi barındırdığı gibi sonbahar aylarında ortaya çıkan hüznü de bünyesinde barındırır. Bu nedenle karmaşık duygulara ev sahipliği yaptığı da söylenir. Sarı rengin olduğu odalarda çok fazla kalınmaz. Sarı rengin kafa karıştırıcı etkisi oldukça fazla olduğundan ofislerin tamamı da sarı renge boyanmaz. Sarı renk ev dekorasyonu söz konusu olduğunda doğru oranlarda kombinlenmesi gereken alanlardan biri olarak göze çarpmaktadır.

İlginizi çekebilir: Sarı ev dekorasyonu

Sarı Renk ile Dekorasyon için Tüyolar

Sarı rengin yaratıcılığın rengi olduğunu ifade etmiştik. Zihin faaliyetlerini canlandırdığı için zihin açıcı ve enerji veren bir renktir. Dekorasyon için de aynı durum söz konusu ise sarı renk kullanılabilir. Doğru bir şekilde kombinlenmesi için beyaz renk ve tonları ile birlikte kullanılması istenir. Sarı renk dinamik bir renk olduğu için ev eşyalarının da sarı ile birlikte aynı dinamikliği ve enerjiyi hissetmesi gerekir. Sarı ışığı iyi alan mekanlarda tercih edilmelidir. Genel tavsiye olarak ise büyük evlerde ve odalarda sarının kullanılması istenir.

İlgili içerik: Sarı ile uyumlu renkler

Boya Badanada
%15 İndirim
Evde Mimar ile Türkiye'nin her yerinde profesyonel ustalarla 1 yıl garantili, hızlı ve uygun fiyata evinizi boyatabilirsiniz.
Sizi Arayalım
close-link
Evinizin boya badana ve tadilat işleri için...

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım

Sizi anlayabilen profesyonel ustalar ile 1 yıl garantili bir şekilde evinizi boyatmanın şimdi tam zamanı!
GÖNDER
close-link
Sizi Arayalım
Eviniz ile ilgili boya badana ve tüm tadilat işlemleriniz için sizi arayalım, evinizi güzelleştirelim.
Gönder