Söve ve Stropiyer Nedir? Örnekleri Nelerdir? – Evde Mimar

Söve ve Stropiyer Nedir? Örnekleri Nelerdir?

Mimara SorCategory: DekorasyonSöve ve Stropiyer Nedir? Örnekleri Nelerdir?
Sorum Var Staff asked 2 sene ago

Evimize gelen usta bize söve yapmayı teklif etti araştırdığımda stropiyer mi söve mi soruları ile de karşılaştım, söve nedir bana tam olarak aktarabilirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. Teşekkürler.

1 Answers
Barış Korkmaz Staff answered 2 sene ago

Söve Nedir?

Söve, dış cephe tarafında kapı kenarlarına ve pencere kenarlarına yerleştirilen daha şık bir görünüm elde edilmesini sağlayan dekoratif bir çalışmadır. Kolay kullanımı olması ve birçok model ile meydana gelmesi sebebi ile ev sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Söve Örnekleri

Söve örnekleri sunmanın da sizlerin daha iyi anlamasına yardımcı olacağını düşündük. Umarız sizler için ilham verici ve örnek oluşturan örnekler bulabilmişizdir.

Stropiyer Nedir?

Stropiyer, duvarların üst kısımlarına yerleştirilen kartonpiyer görünümlü dekoratif çalışmadır. Kartonpiyer çalışması zahmetli ve ağır bir ürün olduğundan dolayı alternatifi niteliğinde olan stropiyer daha fazla tercih edilmektedir. Burada da birçok model ve örneğin kolayca evlere uygulanması stropiyerin daha geniş kitlelere erişmesine zemin hazırlamıştır.

Stropiyer örnekleri söveye göre çok daha fazladır. Ev dekorasyonu için her türlü ekipmana sahip olan ülkemizde söve ve stropiyer anlamında da gerçekten değerli üreticilerimizin olduğunu Evde Mimar olarak söyleyebiliriz. Bununla birlikte stropiyer yanına yakışabilecek parke renkleri içeriğimizi de inceleyip ilham alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sürgülü cam balkon modelleri