Su Bazlı Boya Özellikleri Nelerdir Neden Tercih Edilir? – Evde Mimar

Su Bazlı Boya Özellikleri Nelerdir Neden Tercih Edilir?

Mimara SorCategory: Boya BadanaSu Bazlı Boya Özellikleri Nelerdir Neden Tercih Edilir?
Sorum Var Staff asked 2 sene ago

Merhabalar, eşim ile beraber evimizi boya badana yaptırmak istiyorduk. Fakat su bazlı boya önerdiler. Su bazlı boya özellikleri nelerdir, bizler neden tercih etmeliyiz, yardımcı olursanız çok seviniriz.

1 Answers
Barış Korkmaz Staff answered 2 sene ago

Su Bazlı Boya Nedir?

Su bazlı boyalar, kapatma gücü fazla, yüzeyde mat görünüme sahip boyalardır. Yapı marketlerde de sıkça gördüğümüz plastik boya kategorisinde yer alırlar. Her su bazlı boya silinebilir değildir. Büyük boya markalarının özel silinebilir su bazlı boyaları dışında matlık derecesi de farklıdır. Normalde mat olan su bazlı boyalar, yarı mat, parlak gibi kategorilere de ayrılabilir.

subazliboyalar

Su Bazlı Boya Neden Tercih Edilir, Tercih Sebepleri Nelerdir?

Su bazlı boyanın ilk tercih sebebi görünümünden kaynaklanmaktadır. Mat görünüm dekorasyon için iyi bir avantaj sağlamakta, evleri güzelleştirmek için seçilmektedir. Bununla birlikte büyük boya markalarının silinebilir su bazlı ürünleri özellikle çocuk odalarında yaşanan çizilme, karalanma gibi vakaların bez ile silinmesini kolaylaştırır. Boya badana yaparken bizler de Evde Mimar olarak silinebilir su bazlı boyaları tercih ederek çalışmalarımızı yürütüyoruz. Duvar boyası arayanlar su bazlı boyaları öneriyoruz.