Tavandaki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar?

Mimara SorKategori: TadilatTavandaki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar?
Sorum Var Ekip 1 ay önce sordu

Tavanımda sarı lekeler var. Sarı lekelerin dekorasyonumu etkilediğini düşünüyorum. Nasıl kolayca çıkarabilirim? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler,

1 cevap
Evde Mimar Ekip 1 ay önce cevaplandı

Merhabalar, sorunuz için teşekkür ederiz. Biz de Evde Mimar olarak gittiğimiz evlerde zaman zaman bu sorunlar ile karşılaşıyoruz. Bu içerikte size bu sorunları kendinizin nasıl kolayca çözebileceğinizi aktarmaya çalışacağız.

Tavandaki sarı lekelerin nasıl oluştuğunu bilmeniz gerekir. Çözeceğiniz sorunun tekrar sizi bulması çok daha fazla üzülmenize yol açabilir. Tavan lekeleri su tesisatındaki bir kaçaktan ya da rutubet kaynaklı bir durumdan meydana gelebilir. Bunun iyi şekilde saptanmasını öncelikle size öneriyoruz. Eğer su tesisatı ve rutubet kaynaklı bir sorun değilse sigara içmenizden dolayı tavanlarınızda sararmalar meydana gelebilir. Bunun için tavanlarınızdaki lekeleri giderebilirsiniz.

Tavandaki Lekeler Nasıl Silinir Nasıl Çıkarılır?

Tavandaki lekeleri silmek için çamaşır suyu, zımpara ve temiz kuru bir beze ihtiyacınız var. Öncelikle lekeyi bir bez ile silerek işe başlamalısınız. Silme işleminin ardından zımpara ile lekenin üzerini zımparalamalısınız. Zımpara yaptıktan sonra çamaşır suyu ve bir miktar su ile ıslattığınız bezi lekenin olduğu tavana uygulayabilirsiniz. Lekeler çıkıncaya kadar bez ile uygulama yapmalısınız.

Tavanlardaki Lekelere Kesin Çözüm

Tavanlardaki lekeleri çıkarmanın kesin çözümü ise alçıpan ve boya işlemlerini uygulamaktan geçer. Alçı-sıva uygulaması ile birlikte tavanı tekrar boyamanız lekelerin sıfıra inmesini sağlayacaktır. Bunun için Evde Mimar olarak bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Tavan boyası nasıl yapılır?

Boya Badanada
%15 İndirim
Evde Mimar ile Türkiye'nin her yerinde profesyonel ustalarla 1 yıl garantili, hızlı ve uygun fiyata evinizi boyatabilirsiniz. 
Sizi Arayalım
close-link
Evinizin boya badana ve tadilat işleri için...

Telefonunuzu bırakın sizi arayalım

Sizi anlayabilen profesyonel ustalar ile 1 yıl garantili bir şekilde evinizi boyatmanın şimdi tam zamanı!
GÖNDER
close-link

Evinizi güzelleştirelim

Şimdi Boya Badana Zamanı
Evinizi güvenilir ve profesyonel ustalarla  boyatmanız için sizi arayalım.
Sizi arayalım