tavankaplamakopuguvestropiyeruygulamalari

Dekorasyonun önemli öğelerinden biri de izolasyondur. Isı yalıtımı ve izolasyon kullanımın kalitesini artırır. Bu doğrultuda doğru bir biçimde izolasyon yaptıran ve evleri güzelleştiren bir ürün olan stropiyerleri incelemeniz sizler için gerçekten harika olabilir. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak sizlere bu içerikte tavan kaplama köpüğü stropiyer yapıştırma için teknikler sunup örnekler ile nasıl daha güzel bir eve sahip olabileceğinizi aktarmaya çalışacağız.

İlginizi çekebilir: Stropiyer nedir?

Tavan Kaplama Köpüğü (Stropiyer) Yapıştırma Uygulama Örnekleri

Stropiyer kolayca yapıştırılabilen dekorasyon uygulamaları arasında yer almaktadır. Farklı model seçenekleri ve duvar boyası renklerinize, mobilyalarınıza kolayca kombin olabilecek şekilleri ile eviniz için uygun çalışmalar içerisindedir. Bu bölümde ise sizlere dünyanın dört bir yanından stropiyer yapıştırma uygulama örnekleri sunacağız. İlham almaya hazırlanın. 🙂

Tavan Kaplama Köpükleri Örnekler

Stropiyer Örnekleri

İlginizi çekebilir: Alçıpan duvar fiyatları

Tavan Kaplama Köpüğü (Stropiyer) Nasıl Yapıştırılır?

Tavan kaplama köpükleri ile stropiyerler kimi zaman ikiye ayrılarak kimi zaman da bir arada değerlendirilir. Biz ise bu yapıştırma uygulamaları anlatımını ayırarak sizlere aktarmaya çalışacağız.

Tavan Kaplama Köpüğü Nasıl Yapıştırılır?

Örneklerde gördüğünüz tavan köpükleri ise genellikle 2 m2 olan kare şeklindeki nesnelerdir. Tavana köpük yapıştırmadan önce tavanınızın yapıştırma için uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Tavanlarınızın düz ve hasarsız olmasına dikkat etmelisiniz. Köpükleri yapıştırmak için iyi malzeme stropiyer yapıştırıcısıdır. Stropiyer yapıştırıcısı kullanıma hazır bir şekilde yapı marketlerde satılmaktadır. Stropiyer yapıştırıcısı uygulamaları alana nokta biçiminde yerleştirilmelidir. Köşelere çapraz biçiminde yapıştırma yapabilirsiniz.

Tavan kaplama köpüğü uygulamaları genellikle kenarlardan başlanarak yapılır. Bazı ustaların bu uygulamaları yaparken tam ortadan başlayarak çalışmalar yaptığına şahit olabilirsiniz. Uygulamayı yaptıktan sonra tavan boyama işlemlerinizi boya ile renklendirebilirsiniz. Su bazlı silikonlu boya ile bu köpükleri renklendirebilirsiniz.

Stropiyer (Köpük Kartonpiyer) Nasıl Yapıştırılır?

Evlerimizde kullanılan stropiyerler genellikle 2 metre boyunda tek tek satılmaktadır. Eğer kendi eviniz için uygulama yapmak istiyorsanız fazladan birkaç boy stropiyer almanız iyi olacaktır. Stropiyer yapıştırıcı ile bir ucundan diğer ucuna noktalama metodu ile uygulama yapabilirsiniz. Aynı zamanda köpük kartonpiyerler alçı yardımı ile de uygulaması yapılan dekorasyon araçlarıdır. Köşe geçişleri ise tam bir ustalık istemektedir. Yapı marketlerinden stropiyer alırken köşeler için kesim elemanları almayı da ihmal etmeyin. Hangi stropiyeri alacağınıza karar vermiyorsanız Kartonpiyer Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hangi Evlerde ve Odalarda Stropiyer Kullanılmalıdır?

Stropiyer genel olarak küçük evler içerisinde tercih edilir. Stropiyerler ve tavan köpükleri hem ısı yalıtımını sağlar hem de dekorasyon açısından güzel bir duruş sergiler. Burada kullanım olarak salonlar ve yatak odaları en çok tercih edilen alanlar arasında yer almaktadır. Stropiyer ve köpük seçimleri mümkün olduğu kadar sade biçimde seçilmelidir. Klasik bir dekorasyon tarzınız olsa daha çok süslü modellerden kaçınmalısınız. Evinizin tavanları iyi bir şekilde ışıklanmalı ve sade bir tarzda dekorasyonunuza yardımcı olmalıdır.

Bu içeriğimizde sizlere stropiyer ve tavan kaplama köpüğü yapıştırma ile alakalı bilgiler vermenin yanında sizlere konu ile alakalı örnekler ve çalışmalar da sunmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı olarak bizlere görüşlerinizi iletebilir, Evde Mimar ile evinizi güzelleştirmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Asma tavan modelleri