terasdekorasyonu

Kent yaşamının doğaya ve şehre açılan kapısı olan teras artık günümüzdeki evlerin en heyecan verici noktalardan birisi konumunda. Evinizin terasında günün yorgunluğunu atabilir, arkadaşlarınızla toplanıp güzel vakit geçirebilir belki de bir barbekü buluşması organize edebilirsiniz. Bu içerikte en heyecan ve harika tasarımlarıyla 7 farklı teras dekorasyonuna göz atacağız.

banner2

1. Yeni Parti ve Toplanma Mekanı Olacak bir Teras Dizaynı

Artık yaz aylarında hiç salona girmeyeceksiniz. Belki de en eğlenceli partilerin arkadaş buluşmalarının mekanı sizin terasınız olabilir.  Her açıdan çok modernize dizayn edilmiş bu terasta evinizin tüm imkanlarını kullanabilirsiniz. Terasta gökyüzünü seyredebileceğiniz yatak, akşam serinliğinin keyfini sürebileceğiniz bir minderler ve koltuklarla mobilyalarıyla kalabalık grupları ağırlayabilirsiniz.

2. Taş ve Bambunun Uyumu

Bu Teras küçük alanı olanlar için gerçekten ideal bir seçim. Yerdeki taş dekorasyonu ve bambudan oluşturulmuş detaylarıyla egzotik bir hava yaratıyor. Büyük olarak seçilen ve kenara konumlandırılan saksılar az olsa da yeterli gözüküp alanı boğmadan güzel bir görüntü oluşturuyor.

3. Yatak Rahatlığında Bir Teras

Yaz akşamların yorgunluğunuzu atabileceğiniz ve yatak rahatlığında olan bu tasarımda yatak odanıza dahi dönmek istemeyeceksiniz. Burada bir film izlerken rahatlamanın veya saatlerce sohbet etmenin tadına herkesin varması gerekiyor.

4. Modern ve Serin Bir Yaz Akşamını En İyi Yansıtan Teras

Modern bahçe mobilyalarıyla dizayn edilmiş bu terasta bahçenize şık ve güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Işıklandırmaları ile akşamları muhteşem bir ambiyans yaratan bu teras dizaynına eşlik eden parkelerle beraber görünüşüyle bahçenin doğal ortamını bozmadan bir bütün oluşturuyor. Çok fazla detaylarda boğulmadan sade ve bir görüntü elde etmek için bu ışıklandırma ve parke detaylarını evinizde tercih ederseniz  en iyi seçim bu teras olabilir.

5. Terasta Beyaz Güzelliği

Sıcak yaz günlerinde serinlemek için çıktığımız teraslar bazen gün içinde çok daha sıcak olabiliyor fakat bu modern teras inanılmaz güzel renkleriyle bile serinletiyor. Gölge oluşturmak için minimal şemsiye ve aynı tondaki minderlerle çok daha ekonomik ve rahat bir teras oluşturabilirsiniz. Soft bir görüntüsü bulunan bu terasta sıcak havada  soğuk bir içecek içmenin keyfi ayrı.

6. Terasta Ahşap ve Yeşillendirme Uygulaması

Renkli mobilyaların minik terası ne kadar canlı gösterdiğini hemen fark etmemek imkansız. Minimalist mobilyalarla bitkilerin ve  renkli saksıların oluşturduğu kombinasyon bu tip küçük alanlar için hayat kurtarıcı olabilir.

7. Epoksi Masa ve Teras Uyumu

Bu terasın en şık dokusu ise epoksi masa detayının çok iyi şekilde uygulanması. Mobilyanın renginde masanın dokusunun ayarlanması ve turkuvaz renginin mobilyaya hakimiyeti bahçede güzel bir görüntü oluşturuyor. İsterseniz epoksi masa hakkında daha çok bilgiye ve fiyatları konusunda ayrıntılara göze atmak için buradan okumaya devam edebilirsiniz.

Eğer daha fazla öneri ve fikir almak istiyorsanız Teras Dekorasyonu İçin 50 Güzel Örnek ve Öneri yazımıza okuyabilirsiniz.