Yeni hayatınızda nasıl bir yatak odasında uyanmak istersiniz?  Peki mobilyalarımızı seçerken kendimize bu soruyu soruyor muyuz? Biliyoruz ki yatak odası evin en önemli odasıdır. Odamızın yatıştırıcı bir enerji yayması ve bizi dinlenmeye ve hayal kurmaya davet etmesi gerekir. Aynı zamanda ünlü iç mimarların kullandığı mimari görselleştirme tekniklerden faydalanabilir ve bunları odanızın mobilyalarını seçerken de kullanabilirsiniz. İnanıyoruz ki bu yazımızda yatak odanızın mobilya seçiminde ve odanızın tasarımında kullanacağınız bir çok fikir bulacaksınız.

mimari-gorsellestirme-banner

Yatak Odası Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

‘Minimalist ya da maksimalist, gelenekselci ya da modernist olsanız da,  yatak odanızın şenlikli bir havayla nasıl tasarlanacağı hakkında her zaman büyük ya da küçük fikirler bulabilirsiniz.’

Çağdaş yatak odası takımları seçimlerinde yararlanacağınız fikir yelpazesi sınırsızdır. Mobilya üreticileri halihazırda her boyutta ve herhangi bir tarzda parçalar sunmaktadır. Modern tasarımlara sahip yataklar,dolaplar ,mobilyalar ve yatak odası takımları bulabilir, bunlarla her ölçüye göre hazırlanmış çözüm, mevcut alan ve mimari kısıtlamalara bakmaksızın hayalinizdeki yatak odasını yaratabilirsiniz. Modaya uygun malzemeler ile şıklık ve konfor tasarlayabilir, mükemmel malzemelerden oluşan asil tasarımlar ile sıcak ve zarif bir atmosfere sahip olabilirsiniz.Odanızın tasarımını yaparken yalnızca takım olarak değil parçalar halinde mobilyalarınızın da düzenini seçebilirsiniz.Tüm bunları yaparken de bazı özelliklere dikkat etmemiz gerekir.

Her şey renk değildir, görselliğin önemi büyüktür.

Modern bir  yatak odası tasarımı mobilya, aksesuar ve renklerden geçer. Ancak, her şeyi ayrıntılı olarak modernize etmeye gerek yoktur. Bazen, burada orijinal bir dokunuş ile bütünün tadına bakmak mümkündür.Her şeyden önce ana rengi seçmelisiniz. Kendi zevkinize bağlı olarak seçim yaparken renklerin sıcak ve soğuk tonlarıyla odanızın atmosferindeki etkiyi düşünmelisiniz. Krem rengi, beyaz, fildişi, şampanya ve bej yatak odası takımları günümüzde çok popülerler. Sıcak renkler ve yüksek kaliteli malzemeler ile en küçük alanı bile şık bir takımla güzelleştirebilirsiniz. Mobilyalarınızla armoni yapmak için aksesuarlarla renkleri birleştirebilir, malzeme olarak ahşapla mükemmel şekilde tamamlayabilirsiniz. Renk konusunda mobilyalarınız seçerken siyah ve tonları dışında tercihler yapmanız sizin açınızdan iyi olacaktır. Şayet koyu renk takım seçecekseniz mavi ve tonları iyi seçim olacaktır. Aynı şekilde desenleri de renkler ile uyumlu şekilde seçmelisiniz. Sunulan yatak odası takımları size renk uyumları olan nevresimler ile daha cezbedici olacaktır. Tüm bunların dışında desenlerin yatak odanızın takımı ile tamamen uyum sağlamasını istiyorsanız, buna uygun yatak odası aksesuarlarıyla tamamlamalısınız.

Yatak, yatak odasındaki en önemli mobilyadır.

Yatak, yatak odasındaki en önemli mobilyadır. Geniş ve konforlu bir yatak, şüphesiz, kaliteli bir uykunun tadını çıkarmak için gerekli konforu vermesi gereken bir şarttır. Mükemmel yatağı bulduktan sonra, odanızın en iyi noktasını bulmak için farklı düzenlemeleri deneyin. Gardırobunuz ,şifoniyer ve komidininiz yatağınızın konum ve tarzına göre seçmeniz odanızı daha da şıklaştıracaktır. Zihin ve beden rahatlaması için elverişli bir odayı öncelikle doğru yataklar arasından doğru bir seçimle gerçekleştirebilirsiniz. Tasarım tarafında, yatağınızı deri veya kadife döşemeli bir başlıkla tamamlayabilirsiniz.Aynalı ve sizin tasarımınız ile tamamlayacağınız şık bir şifoniyer yatak odanızı bütünleştirecektir. Duvarların ve zeminin rengini belirledikten sonra, yatak odası takımları arasından seçim yapamaya çalışın! Odanızın uyumunu kırabilecek hacimli mobilyalardan kaçının. Yerden tasarruf sağlayan mobilyalar ve dekorla harmanlanacak yeterli depolama sağlayan tasarımları tercih edin.

Odanızın mobilya tarzı ne olursa olsun, fonksiyonel mobilyalar başarılı bir dinlenme alanı yaratmada belirleyici bir rol oynayacaktır. Tüm bu düzenlemeleri göz önüne alarak seçtiğiniz yatak odası takımları ile yeni hayatınızda şık bir odada uyanabilirsiniz.Sizler için seçtiğimiz yatak odası takımlarının odanızı tasarlarken fikir vereceğine inanıyoruz.

Evde Mimar ekibi olarak size yatak odası takımları arasından doğru seçimi yapabilmeniz için dikkat etmeniz gereken konularda ve odanızın tasarımı ile ilgili bilgi vermeye çalıştık. Her hangi bir sorunuz veya talebiniz olduğunda bizlere ulaşabilirsiniz. Sizin için buradayız.